Jak elektronická cigareta funguje


Celá tato věcička je postavena na jednoduchém principu a to přeměny roztoku, který obsahuje příchuť a hlavně nikotin, na syntetickou páru. Jako nosné médium přichuti a nikotinu je používána nejčastěji látka Propylenglykol. 

 

 

 

 

Srdcem každé e-cigarety je tzv. atomizér.Při potažení (šluku) z e-cigarety, podtlakový senzor v baterii sepne obvod a začne napájet atomizér. V atomizéru je žhavící tělísko, které se aktivuje a začne odpařovat kapalinu s nikotinem a příchutí, kterou pak e-kuřák vdechuje, jako při běžném kouření.V závislosti na kvalitě e-cigarety a právě na jejím atomizéru, pak vzniká buď hodně syntetického dýmu či naopak.U nejnovějších modelů, je již tvorba dýmu natolik dobrá, že kuřák i vydechuje poměrně slušné mnosžství a musím podotknout, že někdy už i předčí klasickou cigaretu a tak je pocit z e-kouření naprosto dokonalý.

Existují různé úrovně nikotinovích náplní a tak si každý kuřák snadno nalezne to co právě jemu vyhovuje. Stejné je to i s tzv. E-Liquidem, což je právě ta látka, kterou obsahují patrony a tak si každý e-kuřák může dokapávat i už použité patrony. 

Zdroj (http://www.e-cigarette-wiki.com)

Na obrázku je rozdělena e-cigareta klasického vzhleu.
A - plastová krytka diody, simulující žhavení při potažení z cigarety. B - baterie. C - atomizér (zařízení tvořící dým). D - patrona(obsahuje roztok s nikotinem, z kterého atomizér vytváří syntetický dým)

Diskuse

 

Automatická baterie


Je vybavena tkzv. podtlakovým senzorem.Při potažení z cigarety vznikne podtlak, který sepne baterii a ta začne napájet atomizér, po celou dobu potažení(šluku). Jakmile e-kuřák přestane tahat, podtlak zmizí a baterie se vypne. U tohoto druhu baterií je potřeba si trochu osvojit styl potažení z e-cigarety. Většinou je třeba lehké, ale poněkud delší potažení.Tím, že budete tahat mocněji, Vám baterie prostě více energie nedá a tak nedostanete ani více kouře. U této baterije je také potřeba věnovat pozornost prostředí, ve kterém ji máme. Podtlakový senzor totiž reaguje např. i na hlasitou hudbu, nebo na hluk obecně. Pozor tedy v autě na hlasitost rádia, hudbu na diskotéce či na koncertě. 

Manuální baterie


Je vybavena spínacím tlačítkem.Při potažení e-kuřák stiskne a drží tlačítko. Tím spustí baterii, která začne napájet atomizér.Těsně před tím než přestane tahat, tlačítko přestane držet a baterie se tak vypne.Tato vychytávka usnadňuje e-kouření těm, kteří mají buď krátký dech či se prostě nechtějí zatěžovat tím, jak mají šlukovat. Tlačítko se totiž naučí mačkat přesně podle toho, jak potřebují při šluku žhavení, již během několika sérií kouření. Tato baterie má ještě jednu výhodu a to tu, že se nesepne při hlasité hudbě či při nějakém hluku. 

Za e-cigareta fans
Rumlik

 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah