Počátek elektronické cigarety

 

Moderní "dnešní" elektronická cigareta byla vyvinuta v Číně. První zmínky jsou již z roku 2003, kdy koncept elektronické cigarety představil p. Hon Lik. Uvedení na čínský trh bylo v roce 2004. Světovou premiéru měla v roce 2005 a na trh se dostala až v roce 2006.

Její primární fuknce měla být napomoci k zlepšení živoních podmínek, zbavit se spousty nedopalků v ulicích a čistšímu ovzduší, při pořádání 29. letních Olympijských her v Pekingu 2008. Od té doby, i proti gustu nadnárodních tabákových koncernů, se začíná řozšiřovat po celém světě.První modely se vyznačovaly velkou robustostí, celkem velkou poruchovostí a slabou dýmavostí. Vzhledově se podobaly větším psacím perům a propiskám, nežli cigaretám.

 

Zajímavost

První úspěšné pokusy s elektronickou cigaretou jsou dokonce již z roku 1963. Tehdy přišel s podobným konceptem Herbert A. Gillbert a v roce 1965 si zajistil i patent:

  

Doba této novince ale nepřála a tak se na příchod "moderní elektronické cigarety" čekalo dalších cca 40 let. 

 

Vzhled elektronické cigarety


Dnešní Elektronická cigareta se již u některých modelů podobá klsické cigaretě a je od ní takřka k nerozeznání. Mají velice slušnou dýmavost, slušnou velikost, rozumnou výdrž baterií a celkově jsou již podstatně praktičtější než starší modely.Samozřejmě, že ne všichni preferují vzhled klasické cigarety a tak o různé varianty vzhledů není nouze. 

 

Jak vidíte, tak dnešní( z pohledu roku 2011) modely e-kuřiva již vypadají opravdu povedeně. Na některých e-cigaretách se již dnes běžně objevuje manuální spínání a upouští se od automatického podlakového senzoru.

Gripy a Mody

Na přelomu roků 2011 - 2012 se takřka roztrthl pytel se speciální verzí zařízení, pomocí kterých napájíte a kontrolujete samotnou část, která tvoří dým(atomizér, cartomizér). Mody jsou většinou vzhledově podobné nějaké krabičce, se závitem pro atomizér/cartomizér a spínáním. Mohou být vybavené regulací napájení a některé mají i vyměnitelné baterie. Kapacitou baterií většinou přesahují možnosti klasických baterií.

       

Další kategorií jsou tzv. "Gripy". V drtivé většině případů mají válcovité tělo, do kterého se vkládají ruzné varianty baterií. Pokud jsou vybaveny elektronikou, pak je u nich i většinou možné nastavovat celou škálu chování, od změny napětí až třeba po automatickou dobu sepnutí. Také zvládají ukazovat aktuální stav napětí baterie či odpor nasazeného zařízení. Dnes(rok 2013) již můžeme s klidným svědomím tvrdit, že pokud to někdo s e-kouřením(vapováním) myslí vážně a je silnější kuřák (cca nad 15cig/den), pak se bez kvaliního gripu takřka neobejde.

ProVari

                  

Diskuse

Za e-cigareta fans
Rumlik

 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah