• Reklama
 
 

Dotaz na zkušené míchače liquidů

Vše co nepatří do ostatních vláken.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Dotaz na zkušené míchače liquidů

Příspěvekod egoista » pon 07. lis 2011 14:28:58

Chtěl jsem se zeptat, zda někdo vyzkoušel umíchat liquid stejné příchutě na rozdílných nosičích, např..
PG - 0mg NIC+příchuť (jeden výrobce a přibližně stejná doba)
PG+VG (nějaký poměr) - 0mg NIC + příchuť (dtto)
VG - 0mg NIC + příchuť (dtto) *
a testováno na stejném hardware a stejným testovačem. A máte-li poznatek, zda se liquidy výrazně v chuti odlišují.
Nemám na mysli srovnávání kupovaných liquidů, byť stejného výrobce, protože v nich mohou být a zpravidla bývají další látky ( stabilizátory, zvýrazňovače chutě atd.) Jestli nikdo nezkoušel, tak bych se do toho pustil.
* pokud by se sehnal čistý NIC, tak ten samý test i s nikotinem.
egoista
 

Reklama

FastTech

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod kubice » pon 07. lis 2011 15:31:05

Tedy nevím, zda se mohu považovat za zkušeného, ale míchač jsem, to jo.

Zkoušel jsem kombinace od PG až k hodně VG (úplně jen VG nee).
Chuť se rozhodně mění, ale zase ne tak dramaticky. Je to poznat u některých příchutí a u jiných zase moc ne.
Pokud je ale něco hnus fialovej v PG, tak bude i ve VG a asi i v čemkoliv jiným stejně hnusněj.
Liquidy na bázi jen PG můžu, jen VG mi moc nejedou. Pokud si můžu vybrat, tak mě osobně vyhovuje mix.
Dělám většinou PG/VG v poměru 80/20, ale není to podmínka. Pěkně chutnají a dobře čoudí.
Bez nikotinu je dělám jen vyjímečně, prostě bez něj to není ono, a mám pocit, že má vliv trochu i na chuť.

Čistý nikotin nekoupíš (naštěstí), protože je moc zabijáckej. Smrtelná člověčí dávka (60mg) jsou 3-4 kapky a nejlépe se vtřebává
kůží. Takže by jsi s ním musel dělat v atombordelu (to je takovej chemickej oblek, pro ty co nevojnili) a mít spešl glejt.
Naštěstí pro míchače se nikotin prodává už naředěnej na rozumnou koncentraci (max 3,6% - 4,8%).
Zákon by snesl cokoliv pod 7%, ale těch 3,6% je myslím docela rozumný.
Takže míchám s tímto a ten nikotin je buď v PG, nebo PG/VG mix.

Jedu jen na eGo-T s LR atty, takže srovnání mych pokusů je objektivně subjektivní (nebo subjektivně objektivní?).

Nejlepší je ale vlastní zkušenost, takže hurá do toho!
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod egoista » pon 07. lis 2011 15:56:07

Vřelé díky za informace, proto jsem vypustil nikotýn, v čistém VG ho(NIC) asi neprodukují. Atombordel jsem si z vojny nepřines'. K tomu jsem měl všeobecný odpor, takže jsem oňho nezavadil ani při soupisu potřebných armádních částí, které by se někdy mohly v civilním sektoru šiknout :) a který ( jako ostatně většina soukmenovců ve zbrani) si našel místečko v náprsní kapsičce u košile (mimochodem v sedmdesátých letech ještě kvalitní košilový úplet). :D
Ano, s nikotýnem neradno si zahrávat. Tudíž nebudu zde rozvádět mé možnosti.
Bohatě dostačují ty předmíchané základy. Tak ještě jednou díky :)
P.S. téma 5%, 8% slev jsem raději opustil, aby si za východní hranicí nemysleli, že jsem "švejci" :D :D
egoista
 

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod kubice » pon 07. lis 2011 16:10:15

Není zač

Jinak bibi asi má v těch slevách pěknej binec. A navíc má na Čínu dost nekřesťanský (nebudhistický) ceny.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod kubice » úte 08. lis 2011 22:24:29

Napadlo mne, zda k tomu VG bez nikotinu není nějaký důvod. Třeba se může glycerol hůře míchat a bylo by těžší zajistit, aby nikotin byl rovnoměrně rozmíchán.
Jako že po naplnění do lahviček by někdo dostal téměř čistý glycerin a jinej by šel rovnou do penálu. Nevím.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod egoista » úte 08. lis 2011 23:00:36

Pravděpodobně ano. Myslím, že to vychází z vědeckého zázemí ČLR, protože nutně museli vyzkoušet nespočet variant, než to rozjeli ve fabrikách a optimální variantou nosiče NIC byl zřejmě PG. Nu a také je mi celkem jasné, že při převaze VG coby nosiče, by e-kuřby schopný liquid musel mít vysoké procento přidané H2O, tudíž by zřejmě rezly atomizéry a kanthaly :D. Při velkoprodukci k zásobení rychlerodivší se světové komunity e-kuřáků nemohou laborovat :D. Ale českej zralej mixér, ten ju, ten si může dovolit třeba grilované kuře :D
egoista
 

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod SandySmokers.cz » stř 09. lis 2011 8:55:19

Jenže obecně, když naředíš VG vodou, dýmavost půjde tak nějak do kytek (myslím víc naředíš, ne pár kapek do 10ml lahvičky).
Čisté VG ti taky moc dobře nebude fungovat na standardním (ne nízkoodporovém) příslušenství a třeba takové knotové systémy by asi moc dobrý Vaping neudělaly :)

Mám tady ještě dokonce i liquid 100% VG ze států ale to se dá použít tak maximálně na tý LR306, která si s tím tak nějak ještě poradí, ale na Standard atty 510 už to nebude žádná sláva (alespoň u mě to tak bylo).
Ale třeba zase na 6V to půjde.

Jinak jen VG kápnout samozřejmě jde celkem normálně, kdyby nešlo už bych byl slepej :D
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod egoista » stř 09. lis 2011 9:10:12

No a to je to co, po čem jsem v primární otázce prahnul. Zkušenost zralých mixérů :D
Já zapomněl uvést jeden zřejmě důležitý fakt.. nejsem a nebudu prodejcem liquidů, nejsem agentem továrních výrobců, chtěl bych se stát míchačem (soptíkem už jsem) :D a tak je to skutečně pouze na bázi osobních míchačských znalostí :D . Proto mi šlo pouze o chuťové příznaky. Třeba je stejná příchuť na převládajícím základě, dejme tomu VG takňák chutnější :D anebo ne. Mám pouze krátkou zkušenost s prodávanými liq. na silnější VG bázi a jsou chutné, jenom jsem zaznamenal, že ve srovnání s liq. na PG za nepříliš dlouhou dobu se ta chuť hodně zvrhne do nechutě :D. Ale to už je do jiného tématu..
egoista
 

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod SandySmokers.cz » stř 09. lis 2011 15:17:22

Hele je to v podstatě i jedno kdyby jsi byl (jako že nejsi) agentem :D
Chuťově mi to přijde jak u čeho. Samozřejmě rozdíl v chuti liquidu na bázi VG/PG já osobně trochu pozoruji, ale vzhledem k tomu, že pro sebe si míchám většinou ve větším zastoupení podílu VG než PG, tak jsem možná už jen zvyklej?
Chuť mi přijde taková "kulatější"? Nevím jak to nazvat lépe.
Jen PG vzhledem k tomu, že jsem spíš kapač skoro nepoužívám a chuťově pokud jsem dělal jen z PG mi přijde taková možná říznější (opět asi špatný výraz), ostřejší .....

Vlastně celé je to o tom, proč jsem kdysi začal míchat - o svobodě volby nastavit si podle sebe. Víc asi nemám co bych dodal :)

Jen možná pozor u některých jedinců na velké množství VG, které do sebe dostanou, protože VG celkem slušně vysušuje (ono teda PG taky) a pokud moc nepijou (jako třeba já), tak se může dostavovat bolení hlavy a případně i nějaké ty kožní problémy jako je vysušení kůže a následné loupání.
Samozřejmě to nemusí být u každého, ale kdo má ty tendence, může se stát.
Neberte to ale jako dogma a jedinou pravdu, mluvím jen ze své zkušenosti a nemám to potvrzeno odborným lékařem. Ale každopádně při spotřebách některých příslušenství myslím není od věci i tuto možnost zmínit.
Pokud se pletu a uvedené problémy nepramení z použití VG, berte to z nadhledu. Mám jen certifikát jako pomocný zdravotnický personál a ne medicínu :mrk :D

Zkoušet, tvořit, ladit a nevylejvat :D
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod Markina » pát 24. úno 2012 15:01:12

Prosím, prosím..... už se tu trochu ztrácím a nemohu (netvrdím, že tu není, ale nemůžu zde trávit celé dny :sweat ) nají odpovědi na:
chci si také začít míchat - tzn. jen si koupím bázi a aromata a prostě smíchám dle poměrů, co se zde uvádějí. Je to tak? Ale při výběru báze netuším, co koupit. Popravdě bych chtěla zakoupit , jaký je rozdíl u liquidů s přídavkem látek určených k aromatizaci, bez přídavku aromatizujících látek pro ochucení? Pak jsou samo směsky Pg+Vg, pak kde převládá Vg. Z hotovek mě právě nejvíce oslovil liquid Silvera, který je na bázi Vg. Takže dle mě bych asi volila ten základ na Vg bázi? Co Vy na to jako odborníci? Nechci se zatím pouštět do nějakých větších akcí a míchat si i PG a Vg sama - to možná v pozdější fázi. Moc děkuji. :mrk
Ahojky Markéta
LAVA TUBE CHROME, vlastní grip na 18650 Markina Made, grip Provape, R-Tank s meshem,ViviNova, CE4+, LONGSMOKE THUMS Clear, atty 306LR, Echomizer eGo ... a míchám vlastní liquidy - báze Dirty a VPG + esence Inawera a Flavor

eCF Zlín
eCF Chropyně a okolí

... Čím to je, že lásku a život provází tolik bolesti, námahy a špíny? Ptám se Vás - čím to je??...
Uživatelský avatar
Markina
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 26. led 2012 14:53:49
Bydliště: Zlín
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod SandySmokers.cz » pát 24. úno 2012 18:03:15

Markina :hi
Za mě osobně ti "doporučím" pro start a první seznámení VPG Smoke - je chuťově neutrální a tak budeš moci posoudit výslednou chuť s použitím konkrétní příchuti asi lépe než třeba u Dirty.
Ale pokud nejsi vyloženě spořivý typ :D , tak kup na zkoušku i tu Dirty ať si můžeš udělat představu jestli by to bylo pro tebe konkrétně lepší nebo nee.

PG nebo VG bude chuťově neutrální, takže to asi řešit v první chvíli nemusíš, stejně jako ředění silnějšího liquidu na slabší - všeho do času.
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod evulenka79 » sob 07. dub 2012 22:41:34

Snad jsem tady dobře. Liquid mi přijde šíleně hustý! Čím mohu naředit? Jde o Silveru -ePavla. Díky moc
evulenka79
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13. bře 2012 0:23:44

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod jiri.krystofek » sob 07. dub 2012 22:42:38

naředit? leda tak čistým PG :yes
Ego W 650mah+1000mAh+900mAh měnitelná voltáž
Longsmoke Thums THULON 2500mAh
LAVATUBE
Lavatube mini
Granát mod
Blue bird Vorel v.2

Ego W,clear ultimate xl..giantem v2 3d..,x2 dual coilem..V E Cartomizer Clear 1,5, .Ego A..atty 510 LR..tank Thums XXL..Ego t atty,.Clearomizér CE3..eGo C..GS 312 3,5ml..510 DCT...Super tanker 4ml,clear echomizer

Obrázek
Od 21.11.2011 míchám své vlastní
jiri.krystofek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 388
Registrován: ned 06. lis 2011 20:02:38
Bydliště: Rokycany,Plzeň
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod pechu » sob 07. dub 2012 22:48:26

Když to naředís PG bude menší obsah nikotinu. Takže neředit
Pechu
Uživatelský avatar
pechu
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1471
Registrován: stř 11. srp 2010 6:04:38
Bydliště: Brno je zlatá loď

Re: Dotaz na zkušené míchače

Příspěvekod LopataJH » sob 07. dub 2012 22:51:22

evulenka79 píše:Snad jsem tady dobře. Liquid mi přijde šíleně hustý! Čím mohu naředit? Jde o Silveru -ePavla. Díky moc


já dávám pár kapek vodky
hardware: V Max, iMotion V+, Dobrmanův grip, ego baterie
software:T2, GS - V core,VIVI NOVA, LR306 (a v muzeu eGO T, W, CE2, CE3, CE4+, CE5, X2 DualCoil, DCT)
to namíchaný je tak dobrý, že se to dá i kouřit, ale french pipe namíchat neumím :)

eCF Jindřichův Hradec
Uživatelský avatar
LopataJH
Prodejce
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 439
Registrován: pát 20. led 2012 16:29:24
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Liquidy - všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků