• Reklama
 
 

Propylenglykol

Vše co nepatří do ostatních vláken.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Propylenglykol

Příspěvekod Martin1987 » čtv 17. led 2013 11:25:13

PG a VG, jako ty, ale řešil sem 50:50 zkusím 60:40 a uvidím
Ego 1100 + Phoenix, ce4+, Vivi Nova, CE2
Martin1987
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 09. led 2013 7:29:17
Bydliště: Břeclav
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Propylenglykol

Příspěvekod marumka » pon 28. led 2013 22:53:28

tak už i já jsem se donutila přejít na tyto laboratorní pokusy... objednala jsem si z Fichemy a teď tu přede mnou stojí dvě láhve. Začala jsem glycerínem a je tak hustý, že nevím čím ho přelít do menší nádobky. :whew ..a jak píše kejklířka ředit musím, nebo stačí jen ten PG k tomu? A dá se použít na něco jiného obojí? Nebo to můžu skladovat a když tak jak dlouho a kde?

Jestli už se opakuju s dotazy, tak se předem omlouvám, tohle vlákno jsem přečetla a ostatní mi nefunguje vyhledávání a už chci namíchat svůj první z PG a VG :blush :D
Vamo 3, Transformer
Cobra, RDA, Vivi Nova, Vivi Nova mimino.. Míchám si své na 6mg a méně
Típla jsem 13.10.11

Obrázek

eCF Praha Vapers
Uživatelský avatar
marumka
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 597
Registrován: pon 10. říj 2011 22:30:44
Bydliště: Praha 5
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Propylenglykol

Příspěvekod fofros » pon 28. led 2013 23:06:07

Možná ti posléze poradí i někdo zkušenější :mrk
Ale zkus smíchat VG s PG na polovic a konzistencí to bude přibližně stejné, jako třeba Power Smoke od INA. Já třeba dávám 60% VG a 40% PG a funguje to skvěle. Doporučuje se jeětě přidávat asi 10% redestilované vody, nicméně já ji tam nedávám a funguje to. Někdo to třeba ředí lihem, takže je třeba zkoušet, co tobě nejvíc bude vyhovovat.
Pro začátek bych ale zkusil VG/PG v poměru 50%/50% a pak až bych ladil dále. Čím víc PG tam naleješ, tím to bude řidší a naopak. Pamatuj na to ale, že nic se nemá přehánět a že PG dělá hit a lépe přenáší chuť a VG zase podporuje tvorbu dýmu, takže když dáš hodně PG, bude to hitovat a chuť bude výraznější, ale nebude tolik dýmu a když dáš víc VG, tak bude menší hit a slabší chuť, ale bude hodně dýmu. Je třeba laborovat a zkoušet a postupným přidáváním jednoho, nebo druhého si to doladit podle své chuti.
VG přelívám do menších lahviček plastovou pipetou, ale myslím, že to půjde i obstojně s injekční stříkačkou. A pokud nemáš nic takového po ruce, tak ti nezbyde, než si najít nějakou tyčinku, nejlépe plastovou a pomocí té tyčinky se snažit přenést VG do menší lahvičky. Sice nabryndáš, ale určitě né tolik, jako kdyby ses to pokoušela přelít.
Hulím to kvůli zdraví, smradu a prachům!!! A navíc si s tím i pěkně vyhraji.
Obrázek
Uživatelský avatar
fofros
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 17. pro 2012 13:52:07
Bydliště: Kopřivnice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Propylenglykol

Příspěvekod alexa » pon 28. led 2013 23:07:13

Marumko, klíííd :chuckle VG nařeď jen PG... pro začátek 50:50 a pak uvidíš, jestli ti to bude vyhovovat... mě to tak vyhovuje už círka dva roky... :mrk VG je hodně hustý, když ho vyndám z lednice, ale při pokojové teplotě to povolí... hlavně se toho neboj ... :nod :mrk

Edit: na přelévání jsou skvělé malé odměrky, jako má Jeník... dají se koupit v laboratorních potřebách... :)
alexa
 

Re: Propylenglykol

Příspěvekod Rebelka » pon 28. led 2013 23:09:51

Marumko nech VG stat chvilku v mistnosti pri pokojove teplote maliko jako by zridne .. a pak na prelevani jsem si vyclenila jeden minitrychtyrek .. prodavaj v domaci potrebach. Jinak hlavne dobre uzavri nez budes skladovat zbytek (ja v lednici)
Rebelka
 

Re: Propylenglykol

Příspěvekod ZeroZer » pon 28. led 2013 23:10:57

Mohu se, prosím, zeptat - Kdo přišel s teorií , že VG více dýmá a PG dává větší hit ??? Obávám se, že to je opět další teorie z říše fám a mýtů... :mrk
Marumko, kliiiid... :mrk
ZeroZer
 

Re: Propylenglykol

Příspěvekod Petrkey » pon 28. led 2013 23:12:22

No Maru, vždyť jsme to probírali nejmíň stokrát. :chuckle Jak píše Alex. 50/50, 60/40, jak chceš, pak to doladíš. Ani na množství nemusíš hledět. Vydrží to roky. :hi
Petrkey
 

Re: Propylenglykol

Příspěvekod Rebelka » pon 28. led 2013 23:12:49

Zero ja tyhle ptakoviny neresim .. proste redim jak mi to chutna at si kdo chce rika co chce :P
Rebelka
 

Re: Propylenglykol

Příspěvekod marumka » pon 28. led 2013 23:18:53

edituji svůj příspěvek .. .a jak píše kejklířka .... myslela jsem kinezku :P pardon holky..

Jinak děkuji už přelito, vážně trochu povolilo, v poměru asi 55 PG a 45 VG .. jinak jsem to netrefila... pochopila jsem, že když něčeho víc, tak je lepší PG a fofros mi teď rozhodil zas :D a ono to je fakt asi individuální..
Petrklíčku nedělej, že mě neznáš... to už jsem asi v sobě měla tu svou jedinou decku, co mě vždy udělá reset :rofl

Tak zkusím.. přidám bázi.. a pak něco kápnu a děj se boží vůle :O :D
Vamo 3, Transformer
Cobra, RDA, Vivi Nova, Vivi Nova mimino.. Míchám si své na 6mg a méně
Típla jsem 13.10.11

Obrázek

eCF Praha Vapers
Uživatelský avatar
marumka
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 597
Registrován: pon 10. říj 2011 22:30:44
Bydliště: Praha 5
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Propylenglykol

Příspěvekod Amo_Košice_Sk » pon 28. led 2013 23:27:53

Fajčil som VG 30% a PG 70% a mne to chutilo veľmi tak. Môže sa to miešať aj v tom pomere ?

Od 12.12.2012 :moon na pyro a to som ich stiahol 60 denne.
Od 03.05.2018 som skončil aj s vapingom :D Stačilo :rofl

Ďakujem eCF za rady a pomoc s odvyknutím od fajčenia :hand

Vraj fajčenie je psychiatrická diagnóza :nech
eCF Košice a okolie / Slovensko
MMS (CDS) GSE to už je o inom, ale :yes
Obrázek
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 720
Registrován: čtv 20. pro 2012 21:55:48
Bydliště: Slovensko, Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Propylenglykol

Příspěvekod Max » pon 28. led 2013 23:29:40

Milan_Sk: Můžeš to míchat klidně podle toho jak ti to bude vyhovovat,ja jedu v pohodě 1:1
Obrázek
Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne...
Uživatelský avatar
Max
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 549
Registrován: ned 17. čer 2012 8:53:00
Bydliště: Brněnsko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Propylenglykol

Příspěvekod Amo_Košice_Sk » úte 29. led 2013 0:21:48

Ďakujem Max :)

Od 12.12.2012 :moon na pyro a to som ich stiahol 60 denne.
Od 03.05.2018 som skončil aj s vapingom :D Stačilo :rofl

Ďakujem eCF za rady a pomoc s odvyknutím od fajčenia :hand

Vraj fajčenie je psychiatrická diagnóza :nech
eCF Košice a okolie / Slovensko
MMS (CDS) GSE to už je o inom, ale :yes
Obrázek
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 720
Registrován: čtv 20. pro 2012 21:55:48
Bydliště: Slovensko, Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Propylenglykol

Příspěvekod jura-p » úte 29. led 2013 0:46:40

Tak já to míchám tak, že naberu desítkovou stříkačkou dvakrát VG a nastříknu do prázdné decové lahvičky po bázi, pak naberu třikrát PG a nastříknu, pak to doliju do deci PG/VG bází s 36 mg Nikotinu. Nakapu příchuť a je to. Pak to už jen občas protřepávám. Stříkačkou to natahuju bez jehly a někdy to prostě nalívám od oka, když je v láhvi z Fichemy málo a blbě by se nabíralo stříkačkou. No, myslím si, že nepřesnost může být tak asi pět procent a to znamená, že místo výsledné směsi s 18 mg mám 17 nebo 19. A to je mi srdečně jedno. Kdyby to bylo husté, tak bych dolil trochu PG. Kdyby to bylo řídké, tak bych dolil trochu PG. Kdyby to bylo slabé, tak bych dolil trochu vysokooktanové báze. Prostě tolik, kolik bych z té láhvičky zatím odkouřil. Ale většinou je to akorát.
Ale možná, že si tento postup můžu dovolit, že nejsem chuťař, ale obyčejnej hulič.

Nenasviním, nevylévám, stačí se nebát a nespěchat. Nějak nerozumím, jaký smysl mají ty pipetky a tak. I kdybych ukápl, tak to setřu a mám méně ukízení než čištění přesných odměrných udělátek.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Propylenglykol

Příspěvekod gaston13 » úte 29. led 2013 1:42:15

Koukám, že mícháme stejně, já jen většinou vynechávám i tu stříkačku. Jen mám potom problém, když mi něco zachutná, namíchat totéž znovu... :angel
"Cítíte-li se bezvýznamní a bezmocní, vzpomeňte na to,že vaše hov.no dokázalo zavřít celý aquapark.."


"Svobodní lidé by nejenže měli být ozbrojeni a vycvičeni, ale měli by také mít dostatek zbraní a střeliva, aby si udrželi nezávislost vůči každému, kdo by se pokusil je neoprávněně omezovat, a to včetně jejich vlastní vlády."

- George Washington




Obrázek
Uživatelský avatar
gaston13
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 07. říj 2012 0:20:58
Bydliště: Písecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Propylenglykol

Příspěvekod marumka » stř 30. led 2013 20:54:35

tak se povedlo, vyladila jsem a jsem spokojená ... :)
a tak jo, ze stříkačky jsem už teda sundala tu jehlu a půjde to super :rofl chybama se člověk učí... vidím za vším vědu a přitom je to tak jednoduché..
škoda, že jsem nenafotila jak jsem dělala podíl propylenglykolu a podíl glycerolu.... proč to dělat jednoduše, když to jde přeci složitě :rofl

ale hlavně jsem chtěla jen poděkovat za rady co pomohly :mrk
Vamo 3, Transformer
Cobra, RDA, Vivi Nova, Vivi Nova mimino.. Míchám si své na 6mg a méně
Típla jsem 13.10.11

Obrázek

eCF Praha Vapers
Uživatelský avatar
marumka
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 597
Registrován: pon 10. říj 2011 22:30:44
Bydliště: Praha 5
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Liquidy - všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků