• Reklama
FastTech
 
 

Demonstrace proti TPD

Pro všechny fandy přesných čísílek a informací. Můžete si zde vytvářet vlastní ankety a hlasování.

TOP anketa: Co byste si koupili dnes do začátku?

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Šli by jste demonstrovat proti TPD?

Ano
21
51%
Ne
15
37%
Nevím
5
12%
 
Celkem hlasů : 41

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod Jirkator » stř 12. dub 2017 20:57:22

Nemyslím si že, by nějaká, byť sebevětší, demonstrace mohla dnes cokoliv změnit. Protestovat se mělo mnohem dřív. S TPD už nikdo moc nehne, je vynucené EU a tu pár desítek nebo stovek naštvaných maníků mizejících v mlze k ničemu nedonutí. Zaklínadlo "veřejné zdraví" nemáš šanci porazit.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod 1AE6308 » stř 12. dub 2017 20:57:38

Iqwe v tomhle máš pravdu. Ale najdou se naštěstí i tací kteří se nehoni za mraky atp, pár jsem jich sem poslal na zkušenou

Jirkatore jistě, ale ozvat se a ukázat že nejsme jen tupý ovce, to je oč běží

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod iqwe » stř 12. dub 2017 21:02:41

A budeme na Priměěěěěěěěě !

Mám obavu, že by to byl jediný výsledek. A ještě s obavou, jak by s ním naložili.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod clovicek0 » stř 12. dub 2017 21:13:22

Je pravda že jsem se o této zhovadilosti dozvěděl až po tom co jsem se začal více zajímat o vaping a přišel na toto fórum (leden 2016) Předtím sem si spokojeně tahal Ego a žil v libé nevědomosti celé 4 roky. Proto taky vím že velká část vaperů vůbec netuší co se na ně valí. Kupují si stále "sve" oblíbené Liqua a Decang a budou se velmi divit až si budou muset kupovat pouze po 10ml.
Potom teprv nastane to pravé prozreni a tu se objeví halo nových dotazujicich. Proto bych počkal až ta hloupost začne platit a můžeme začít nabírat nové členy a začít plánovat ten super mega sraz vaperů.

Odesláno z mého Elite 1 pomocí Tapatalk
Naposledy upravil clovicek0 dne stř 12. dub 2017 21:15:14, celkově upraveno 1
zdroje energie: Joyetech eGo 650mAh, Vision eGo Spinner II,Vamo V7, Wismec Presa, Joyetech Cuboid, Wismec Reulaux RX200S, Encom VoidRay, HCigar VT75, Laude DR75, Wismec Predator
spotřebiče energie: Joyetech eGo W, Kanger EVOD, Vision Vapros V-Spot, Taifun GT II, Kayfun mini V3, Cubis, Joyetech Delta II, Smowell Hatrick V2, UD Bellus, DigiFlavor Siren 25 GTA MTL, Hurricane V2 RTA
Joyetech AIO
Uživatelský avatar
clovicek0
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř 27. led 2016 15:46:32
Bydliště: Uherské Hradiště
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod mojmir » stř 12. dub 2017 23:15:57

clovicek0: v 10ml problém nevidim, tak si místo 30ml koupí šx10ml, cenově je to skoro stejný. Spíš vidim větší problém u míchačů. Kupovat nikotinovou bázi po 10ml místo po 1000ml je docela nesmysl. Je otázka jak bude hlídaný dovoz NIC. Jestli to budou celníci lustrovat, tak jsme v ....
Joyetech eGo AIO 1500mAh 0,6 Ohm
Vaporesso NEBULA + SMOK TFV8 BigBaby
Joyetech EKEE + ProCore Motor
Vapuji od 1.3.2017
Obrázek
Uživatelský avatar
mojmir
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 13. bře 2017 9:51:32
Bydliště: Uhříněves
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod Ladin » stř 12. dub 2017 23:16:29

V tomto plně souhlasím s Iqwe. Čas k připomínkám jste prokaučovali a já s vámi, byť jsem v té době neměl
o vapingu ani šajnu. Nyní nevidím žádný přínos v pouhé "demonstraci", která by se navíc dala médii, tabákovovou lobby
a vládní garniturou využít v neprospěch vaperů.
Všem vám je asi jasné, že jde hlavně o to, ukázat lidem jak je vaping nebezpečný, proto se musí regulovat,
zakázat jakákoli reklama a podpořit cigára.
Holt z něj tabákovkám a státu netečou prachy, tak se to musí maximálně omezit.

Takže: třeba časem, pokud nazraje situace, proč ne.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod Jenikec » pát 14. dub 2017 8:34:55

Ja bych zakazal reklamy na alkohol, nechapu ze se chlast bere jako spolecensky styl, zakazal bych tvrdy alkohol a pivo bCh dovolilcepovat maximalne po 2dcl vino po deckach. A myslim to skoro vazne. Kdo ma doma alkoholika chape co je vetsi zlo. E koureni, nebo chlast.

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk
Jenikec
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 10. říj 2016 21:53:49

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod Jirkator » pát 14. dub 2017 10:04:38

Rozdíl je v tom, že z chlastu se platí spotřební daň, z liquidu ne. Tak buď TPD, nebo daň.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod clovicek0 » pát 14. dub 2017 10:36:53

Jenže z alkoholu se odvádí daň a to ne zrovna malá cca 38% z prodejní ceny. Takže je jasné že ten chlast přeci nebudeme omezovat. Peníze až na prvním místě.
Když by byl zdaněn vaping, třeba jen daní na nikotin tak by se přestalo s omezovanim. Ještě že daně z vapingu ještě nevymyslel (třeba i vymyslel, ale neprošlo mu to) ten úřednický šiml a tak aspoň po zalobovani různých společnosti omezí vaping viz současná TPD. Oněm lobujicim společnostem to vůbec neublíží, ba naopak jim to velmi bude nahrávat. Prakticky nic nemusí dělat navíc. Kapacita clearomizéru: 2,0ml - ok a vymýšlet nový nebudou, bo si budou lidi kupovat nové žhavici hlavicky a tam jsou velké prachy. Lahvičky 10ml - super, budeme víc prodávat předražené liquidy v 10ml a Vanovi dohodim kšeft na výrobu lahviček kterých budou miliardy.

A nám to má být fuck? Třeba ničeho nedosahneme, ale bude nás slyšet. Jsme tu také, nebo jsme jen tupé ovce a opět sklopime hlavu a jako vždy si necháme všechno líbit? Už mě to tedy pěkně Censored.

Odesláno z mého Elite 1 pomocí Tapatalk
Naposledy upravil dlouhejbil dne pát 14. dub 2017 22:57:13, celkově upraveno 1
Důvod: Vulgarita
zdroje energie: Joyetech eGo 650mAh, Vision eGo Spinner II,Vamo V7, Wismec Presa, Joyetech Cuboid, Wismec Reulaux RX200S, Encom VoidRay, HCigar VT75, Laude DR75, Wismec Predator
spotřebiče energie: Joyetech eGo W, Kanger EVOD, Vision Vapros V-Spot, Taifun GT II, Kayfun mini V3, Cubis, Joyetech Delta II, Smowell Hatrick V2, UD Bellus, DigiFlavor Siren 25 GTA MTL, Hurricane V2 RTA
Joyetech AIO
Uživatelský avatar
clovicek0
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř 27. led 2016 15:46:32
Bydliště: Uherské Hradiště
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod KoRn » sob 20. kvě 2017 14:06:38

No vím, že by to byla pěkná makačka s nejistým výsledkem, ale přemýšlel jsem spíš o vypracování jakési zprávy pro Minestersto životního prostředí (případně i jiné) o dost pravděpodobném dramatickém ekologickém dopadu tohoto omezení (tuny plastu, papíru a kdoví čeho ještě navíc). Znamenalo by to zavrtat se do statistik o vapingu v jeho všech podobách, spočítat pak průměrné spotřeby všeho možného a dát dohromady jasná čísla, která ukáží, jaký je rozdíl mezi současnou verzí s omezením objemu a verzí s neomezenou (dejme tomu, že by stačilo do 1000 ml). No a v případě neúspěchu začít úředníky otravovat s žádostmi na omezení i jiných potencionálně zdraví nebezpečných kapalin (různé provozní kapaliny, savo, alkohol apd.). Prostě prudit, ale s pádnými podklady. Na druhou stranu mám trochu obavu, že se nám v této době do toho asi nebude moc chtít, protože většina z nás si doma sedí na pár galonech bází na pár let dopředu a v této chvíli nás to až zase tak netrápí a tajně doufáme, že než nám ty zásoby dojdou, tak ta omezení, tak jak jsou teď padnou a vymyslí se nějaká "rozumnější". Co se týká HW, tak tam to zatím ještě bude řešit stále Uncle Chinaman, což bude ale nejvíc bolet tuzemské prodejce, ale bohužel - k tomu nás "nutí" tato nesmyslná omezení, takže se nikdo nemůže moc divit.
A ještě mě bloudá hlavou taková myšlenka - jaká je právní definice elektronické cigarety? Hledal jsem to docela dlouho a nic moc uspojivého a jasně konkrétního jsem nenašel. Všude se to většinou točí kolem nikotinu a pojmu "tabákový výrobek". Co když budu tvrdit, že nemám EC, ale kapesní vaporizér a díky liqudu bez nikotinu a nějaké netabákové příchuti tudíš i "netabákový výrobek"? Přeci když se na něco udělá zákon se všemi příkazy, zákazy atd., mělo by to být jasnou definici, ne? Jak to pak chtěj řešit případně policajti, soudy, majitelé restaurací atd....?
No takže nevím jak moc velké blbosti jsem tu vymyslel, nebo jestli by to přeci jen moho něco změnit, ale budu rád za vaše reakce - víc hlav víc ví, ne :think ?
Naposledy upravil KoRn dne sob 20. kvě 2017 17:43:31, celkově upraveno 2
Módy: Joyetech eVic-VTwo a VT, Eleaf iPower 80W a Istick 50W
Na nich: Siren 2 - 24 mm, Cubis Pro, Exceed 22D, SMOK TF-RDTA tank
V nich náplně: Tabákové - vlastní míchačky (příchutě FA, Imperia, Báze 50:50 0-6mg, Dripper0-3mg...)
S pyrotechnikou jsem skončil 15.4.2012 na 100%
Uživatelský avatar
KoRn
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 05. kvě 2012 13:11:20
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod Jirkator » sob 20. kvě 2017 15:00:09

Vidím to úplně stejně. Jen bych místo sepisování dopisů navrhoval otravovat své poslance a senátory v jejich kancelářích. Dopis nikoho netrápí, ale opakované osobní rozhovory, to už je něco jiného.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod KoRn » sob 20. kvě 2017 15:16:00

Jasně, ten technický postup jak do nich prudit může mít víc cest, ale ta písemná forma správně právně podaná, se jim musí dostat na stůl, musí to řešit a nakonec se ke tomu i oficiálně vyjádrit. Myslím že důležitá bude forma - idálně třeba stížnost, podezření, varování ...- prostě něco, čím se ze zákona musí zabývat, řešit to a podat k tomu (opět písemně) vyjádření. S osobními shůzkami nemám ohledně různých věcí moc dobré zkušenosti, protože když člověka nebudou chtít přijmout, tak se budou kroutit, vše odkládat a protahovat, kdežto na písmenou formu mají časový limit (nevím jaký) v jakém ji musí řešit a vyjádřit se k ní. Chtělo by to nějakého e-právníka, e-prudiče a další zapálené e-aktivisty :D .
Módy: Joyetech eVic-VTwo a VT, Eleaf iPower 80W a Istick 50W
Na nich: Siren 2 - 24 mm, Cubis Pro, Exceed 22D, SMOK TF-RDTA tank
V nich náplně: Tabákové - vlastní míchačky (příchutě FA, Imperia, Báze 50:50 0-6mg, Dripper0-3mg...)
S pyrotechnikou jsem skončil 15.4.2012 na 100%
Uživatelský avatar
KoRn
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 05. kvě 2012 13:11:20
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod iqwe » ned 21. kvě 2017 7:01:50

KoRn píše:...a díky liqudu bez nikotinu a nějaké netabákové příchuti tudíš i "netabákový výrobek"?...

Pobavil jsi. Čili liquid s tabákovou příchutí je tabákový výrobek... :rofl
Pečené kuře od Inawery bude tedy výrobek masný. Jenom nevím co je Uzená švestka... uzený výrobek nebo ovoce?

A co je el. cigareta, je popsáno v zákoně. Tedy podle představ poslanců, ale je.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod dlouhejbil » ned 21. kvě 2017 9:29:27

Ovoce zůstává ovocem i po vyuzení přece, né ? :D
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Demonstrace proti TPD

Příspěvekod KoRn » ned 21. kvě 2017 13:05:50

...ale prodávat se už bude v uzenářství, aby nakazilo chuť ostatního ovoce :rofl .Tak sranda nám jde dobře, teď ještě vymyslet něco, co by pomohlo věci. Jsme v ČR a naše zákony jsou stále dost děravé a hodně lidí na tom dost dobře vydělává, tak se mi nechce věřit, že i v tomto "oboru" by se nějaké kličky nenašly :bandit .
A tohle má být jako přesná a neprůstřelná definice :finger :hammer_head: :wring ?:
http://www.mzcr.cz/obsah/informace-k-uv ... 91_11.html
Tak začínám docházet k rozhodnutí, že začnu zvolna zkoušet, kde a kdo si to jak vysvětluje a dokazuje :cool .
Akorát se dost reálně bojím, že přijdou další omezení pro používání EC, a že si ten "vaz" tak trochu zlomíme sami, protože se v tom všem moc nemyslelo na vapování stylem cloud chasing a další mrakotvorbu, díky kterým se i ze středně velkého prostoru brzy stává opticky dost nepřehledné a pro laika i dost odpudivé prostředí...a že na to stačí bohatě dva až tři vapeři s láskou k DL :skleb . Myslím, že v tu chvíli i v podniku, kde bude EC "povoleno", nastanou brzy trable. Takže další zákonné omezení se bude týkat jasné definice, kolik páry smíme vypouštět a kolik je už moc :rofl :rofl :rofl . Kromě testrů na alkohol a omamné látky se začnou používat i testry na přítomnost nikotinu a poměr PG/VG...??? :hmm Nebo jakých dalších nesmyslů se ještě dočkáme ???
Naposledy upravil dlouhejbil dne ned 21. kvě 2017 13:28:07, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí příspěvek se necituje.
Módy: Joyetech eVic-VTwo a VT, Eleaf iPower 80W a Istick 50W
Na nich: Siren 2 - 24 mm, Cubis Pro, Exceed 22D, SMOK TF-RDTA tank
V nich náplně: Tabákové - vlastní míchačky (příchutě FA, Imperia, Báze 50:50 0-6mg, Dripper0-3mg...)
S pyrotechnikou jsem skončil 15.4.2012 na 100%
Uživatelský avatar
KoRn
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 05. kvě 2012 13:11:20
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Ankety & Hlasování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků