• Reklama
 
 

ProVari

Vše co je hlavně trubicového tvaru jako ProVari, The GG Telescopic Storm, VAMO, Lvatube atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

ProVari

Příspěvekod Fido » úte 06. zář 2011 0:47:04

Tento zajímavý kousek je výrobkem americké firmy ProVape.
Byl zabalen v úplně obyčejné hnědé kartonové krabici bez jakéhokoliv označení. Žádné logo výrobce, žádný obrázek, nic.
Možná to je i proto, že se neprodává jako celek ale po dílech.
Jako celek je samotný grip bez baterky, nabíječky nebo atomizéru.

Obrázek

V této podobě je grip určen pro použití s baterkami typu 18490/18500.
Délka gripu je v této podobě rovných 105 mm a hmotnost (bez baterky) 120,8 gramu.

Obrázek

Pro použití větších baterek 18650 je třeba dokoupit prodlouženou čepičku na konec gripu.

Obrázek

Plastový kroužek na obrázku je třeba pro další prodloužení o cca 2 mm při použití výkonnější baterky s kapacitou 2500 mAh z nabídky výrobce.
Ta je totiž ještě o kousek delší než standardní 18650.

Obrázek

Celý grip potom vypadá takto (v tomto případě včetně atomizéru Ego-T, typ B a tanku):

Obrázek

Délka gripu s prodlouženou čepičkou bez plastového vymezovacího kroužku je 118 mm, s kroužkem 120 mm.
Hmotnost naroste na 126,7 gramu a to stále bez baterky.
Obrázek
S baterkou je pak hmotnost 172,5 gramu.
Obrázek
Celý grip s atomizérem Ego-T a tankem pak má délku 187 mm a hmotnost 193,5 gramu.
Obrázek
Tloušťka gripu je 22,5 mm.

Z uvedených údajů je jasné, že nejde o žádné plastové šidítko ale o masivní kus kovu. A je tomu opravdu tak.
Jediné nekovové součásti jsou plastové spínací tlačítko a okénko displeje.

Ještě než se dáme do popisu funkce, něco málo o nabíječce.
Ta překvapí svou velikostí.
Obrázek
Umí ale nabíjet současně 4 baterky. 2 do velikosti 18500 a 2 do velikosti 18650.
Obrázek
Součásti je také CL adaptér pro nabíjení v autě.
Nabíječka je značky Soshine.

A teď už k tomu nejzajímavějšímu. A to je funkce gripu.
Jde o manuálně spínaný grip s prosvětleným spínacím tlačítkem.
Závit je klasický 501 takže jdou bez problémů použít atomizéry i cartomizéry tohoto typu.
Pro použití atomizérů Ego je třeba redukce.
Obrázek
S redukcí ale Ego příslušenství pasuje naprosto přesně.
Samozřejmě není problém použití dalších redukcí na jiné typy.

Grip je programovatelný nebo spíše nastavitelný.
K nastavování slouží spínací tlačítko a displej tvořený červenými LED segmenty.
Obrázek
Určitý počet rychlých stisků znamená určitou funkci. Není ale třeba si pamatovat, kolik stisků co znamená. Na displeji se objevují symboly funkcí a pokud náhodou "přejedete" není třeba zoufat. Menu roluje stále dokola takže stačí ještě párkrát stisknout tlačítko a k požadované funkci se dostanete znovu. Pokud se dostanete k žádané funkci, stačí chvíli počkat. Symbol funkce se po chvíli změní v hodnotu (přechod do jakéhosi podmenu) a tu je možno dále upravovat stisky tlačítka. Po zvolení požadované hodnoty stačí chvíli počkat až displej zhasne. Tím je uloženo to, co jste si zvolili. Toto nastavení zůstává i při výměně baterky takže netřeba nastavovat znovu.
Druhá lahůdka je vetavěný měnič napětí. Výrobce se chlubí účinností 95%. Nevím, toto nemohu nijak ověřit. Ǔdajně jde o technologii měniče, používanou ve vozech Toyota Prius.
Měnič umožňuje nastavení výstupního napětí od 3,3 do 6 V v krocích po 0,1 V. Díky měničí je výstupní napětí stálé bez ohledu na stav nabití baterky.
Výstupní proud je až 2,5 A, samozřejmostí je ochrana proti zkratu.
Výrobce varuje, že je nutno mít vždy připojenou zátěž (atty, cart atd.) jinak hrozí poškození měniče.

A teď k funkcím.
Nejzajímavější je samozřejmě možnost nastavení výstupního napětí. To jde nastavovat v krocích po 0,1 V nahoru i dolů.
Další užitečnou funkcí je zamykání spínacího tlačítka. Vybírá se opět z menu, opětovné odemčení taktéž ale v menu je pouze jedna položka (a dvě podpoložky (zamknout/odemknout).
Dále lze zvolit zapnutí nebo vypnutí podsvětlení spínacího tlačítka. Pak následují dvě měřicí funkce. Jedna měří aktuální napětí baterky a tedy slouží k informaci o stavu nabití (nebo spíš vybití). Druhá měří odpor atomizéru (nebo cartomizéru).
Kromě toho je zde ještě klasická indikace slabé baterky a to ve dvou stupních. Jestliže se baterka blíží vybití, podsvětlení tlačítka pomalu bliká. Když je baterka úplně vybitá, podsvětlení tlačítka bliká rychle a už si na baterku nezakouříte.

Grip dále na displeji ukazuje i některá chybová hlášení.
E1 - zkrat atomizéru.
E2 - překročení limitu atomizéru (může nastat u LR atomizérů v kombinaci s vysokým výstupním napětím).
E3 - vysoká teplota (v praxi vyjímečné, stačí nechat chvilku vychladnout).
E7 - přepálený atomizér (riziko poškození měniče).
Další chyby bych nerad viděl a doufám, že nenastanou.
E4 až E6 a E8 signalizují chyby měniče nebo procesoru.

Výdrž baterky zatím netestována. Po vykouření jednoho tanku (2 ml) na ní bylo napětí 4 V tedy pořád skoro úplně nabitá.

Cena za tento komplet tedy grip, prodlužovací čepičku, nabíječku, 2 baterky 2500 mAh, 3 Ego-T atomizéry plus jedna redukce a 5 tanků a samozřejmě poštovné do ČR byla 305 $ a k tomu ještě 1000 Kč DPH. Takže tahle hračka opravdu nebude pro každého.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: ProVari

Příspěvekod SandySmokers.cz » úte 06. zář 2011 8:24:43

Pěkný shrnutí, pěknej Grip.
Pokukuju po něm už hezkých pár měsíců a pořád ne a ne se rozhodnout :D

Ale k věci:
Fido píše: Grip dále na displeji ukazuje i některá chybová hlášení.
E2 - překročení limitu atomizéru (může nastat u LR atomizérů v kombinaci s vysokým výstupním napětím).

Nemáš zjištěno při jakém napětí u LR atty toto nastává? Celkem by mě zajímalo jakou mezní hodnotu použili.

Jinak souhlasím, tahle "hračka" nebude pro každého a teď nemyslím jen kvůli ceně.
Osobně bych do něj šel asi jen s 18650 baterkou, přeci jen zatím z klasických má možnost tak nějak největší energie :)

Díky za popis.

EDIT: To tlačítko tam taky mohli dát nějaký bytelnější, hezčí.....
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod e-Hana » úte 06. zář 2011 10:37:25

Fido-
moc díky za pěkný podrobný popis a fotodokumentaci a já věřím, že své obdivovatele si tento kousek jistě i přes tu poměrně vysokou cenu najde! :mrk
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: ProVari

Příspěvekod hladik2 » úte 06. zář 2011 12:25:03

Manželka mi slíbila,že když budu hodný,můžu si jej zakoupit :D ,.Takže asi nebude nic :D :D :envy
Od 18,1,2011 E-kuřák Grip+Ismoka .,
Obrázek
iStick 50W
Uživatelský avatar
hladik2
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 438
Registrován: čtv 10. úno 2011 10:46:00
Bydliště: Stará Boleslav alias Stará Boule a na tom skůtru to nejsem Já
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod e-Hana » úte 06. zář 2011 19:16:14

:D :D nevydržíš být chvíli hodný? :rofl :chuckle
Ale je to opravdu pěkný kousek!!
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: ProVari

Příspěvekod SandySmokers.cz » úte 06. zář 2011 19:26:23

Chtěl jsem doplnit do původního postu, ale radši to dám do samostatného.
Je pěkný, dobrý, funkční - bezpochyby.
Jen asi ne moc vhodný (s ohledem na cenu) pro ty, kteří nehodlají / nepotřebují laborovat s regulací výkonu. Potom by to byly vyhozený prachy a zbytečně elektronikou prošpikovaný kousek.

Já osobně bych do regulace (po soužití s marCZin Radio Mod) šel, ale v trochu jiném provedení.
Toť za mě asi vše :)
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod Fido » úte 06. zář 2011 21:44:11

SandySmokers.cz píše:Pěkný shrnutí, pěknej Grip.
Pokukuju po něm už hezkých pár měsíců a pořád ne a ne se rozhodnout :D

Ale k věci:
Fido píše: Grip dále na displeji ukazuje i některá chybová hlášení.
E2 - překročení limitu atomizéru (může nastat u LR atomizérů v kombinaci s vysokým výstupním napětím).

Nemáš zjištěno při jakém napětí u LR atty toto nastává? Celkem by mě zajímalo jakou mezní hodnotu použili.

Jinak souhlasím, tahle "hračka" nebude pro každého a teď nemyslím jen kvůli ceně.
Osobně bych do něj šel asi jen s 18650 baterkou, přeci jen zatím z klasických má možnost tak nějak největší energie :)

Díky za popis.

EDIT: To tlačítko tam taky mohli dát nějaký bytelnější, hezčí.....

Tak to zjištěno bohužel nemám ale dalo by se to spočítat. Bude to někde kolem hranice 2,5 A výstupního proudu. Čím vyšší napětí, tím i vyšší proud. Tipnul bych to někde nad 5 V. Ovšem používat k tomu LR atty je zbytečnost. Když dáš obyčejnému kolem 5 V, je to to samé. Nad tuhle hranici se moc jít ani nedá. Liquid se už připaluje.

SandySmokers.cz píše:Chtěl jsem doplnit do původního postu, ale radši to dám do samostatného.
Je pěkný, dobrý, funkční - bezpochyby.
Jen asi ne moc vhodný (s ohledem na cenu) pro ty, kteří nehodlají / nepotřebují laborovat s regulací výkonu. Potom by to byly vyhozený prachy a zbytečně elektronikou prošpikovaný kousek.

Já osobně bych do regulace (po soužití s marCZin Radio Mod) šel, ale v trochu jiném provedení.
Toť za mě asi vše :)


Tak jasně. Tohle fakt není pro každého.
Ono nejde ani tak o laborování jako o to, najít pro konkrétní atomizér ideální napětí. Každý kus jiná ves. No a druhá věc je, že to zvolené napětí to pak drží bez ohledu na stav baterky.

Jinak k výdrži. Dneska jsem na jednu baterku vyčudil dva tanky (po 2 ml) a jeden clear (cca 0,5 ml) a baterka zatím drží. Ukazuje 3,6 V ale zatím nehlásí, že se blíží k vybití.
Tipnul bych výdrž na dva dny opravdu hodně intenzivního čudění.

A ještě poznámka. Grip se sám odemkne po výměně baterky. Jinak všechno ostaní nastavení si pamatuje.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod SandySmokers.cz » úte 06. zář 2011 22:37:24

Fido píše: Tak to zjištěno bohužel nemám ale dalo by se to spočítat. Bude to někde kolem hranice 2,5 A výstupního proudu. Čím vyšší napětí, tím i vyšší proud. Tipnul bych to někde nad 5 V. Ovšem používat k tomu LR atty je zbytečnost. Když dáš obyčejnému kolem 5 V, je to to samé. Nad tuhle hranici se moc jít ani nedá. Liquid se už připaluje.


Ptal jsem se právě z toho důvodu, že jsem normálně používal marCZin Radio Mod s LR atty a nastaveno jsem měl cca zmíněných 5V a byla to pecka. Žádné přepalování, ale velké zvýraznění už tak dobré chutě liquidu. Samotného mě to překvapilo a to že to byla pecka, byl právě i důvod proč jsem to přestal používat, protože stejně tak jako už nemohu používat v podstatě jiné příslušenství než LR atty, tak jsem se bál závislosti i na tomto a co bych potom dělal, kdyby mě odešel celej Mod, nebo regulace?
Asi bych si musel koupit ProVari :D

Vyřčené platí pouze s použitím takového liquidu, kde zvýraznění chuti neznamená zvýraznění "hnusné chuti" :mrk :D
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod Fido » stř 07. zář 2011 22:50:19

Záleží na odporu toho LR. Pokud se nedostaneš s proudem přes 2,5 A, nebude problém. Při 5V jsou to 2 ohmy. U attyho s odporem 2,4 ohmy můžeš jít na 5,9 V. Pokud ale budeš mít atty s odporem jen 1,4 ohmu bude maximum 3,5 V.
Mám dojem že LR mají odpor mezi 2,2 a 2,4 ohmy takže těch 5 V nebude problém.
A nebo jít jinou cestou a to grip na 2 baterky a napětí snižovat nějakým stabilizátorem. Při těhle proudech ale bude dost topit a bude potřebovat chlazení (stačí na obal pokud je kovový).
Spíš by se hodil pulzní stabilizátor s nějakým FETem. To by se nemuselo ani moc chladit protože střídavě dává plné napětí a nic. Pak jen reguluješ rozmezí kdy dává plno a kdy nic. Spirálka atty má určitou setrvačnost takže to takhle půjde krásně regulovat prakticky od nuly do plna. Jen to bude chtít zbastlit z víc součástek, mj. i nějakého časovače. Tahle regulace se používá třeba i u tramvají. To je to typické pískání při rozjezdu. Výhoda je, že to má minimální ztráty na regulátoru.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod SandySmokers.cz » stř 07. zář 2011 23:04:18

Používáno na atty cca 1,6 ohm (měřeno shit obyč multimetrem).
Standard atty cca 1,4 ohm jsem zatim neviděl ale to neznamená samozřejmě že neexistuje :)
Neberu v potaz "lidovou tvořivost". To je zase trochu jiná liga :D
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod Rumlik » úte 18. říj 2011 3:37:27

U LR 306 1,5Ω to začíná hlásit E 2 občas už od 3,9V. Ze začátku, na novém atty, šel v pohodě až na 4,1V(E 2 až od 4,2V) , ale po cca 3 dnech používání to již padlo právě na hodnotu 3,9V a u 4V už hlásí E 2. 510LR tu zrovna žádný nemám, ale klasika jde až do 5,8V u 5,9V už přijde E 2. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod SandySmokers.cz » úte 18. říj 2011 7:05:51

Takže tím chceš naznačit, že už máš nakoupeno? :mrk :D
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod Rumlik » úte 18. říj 2011 13:25:57

Nakoupeno ne. Dostal jsem to jako dárek:
Obrázek

viz: viewtopic.php?f=68&t=1481&start=50#p48639 :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod Fido » úte 18. říj 2011 13:53:58

Ono je potřeba si uvědomit, ze u ProVari se jedná o napětí na závitu a to při zátěži. U jiného kuřiva je uvnitř dost velká ztráta a skutečné napětí na závitu je při zátěži menší klidně až o 0,6 V oproti napětí na článku. Samozřejmě mimo některé gripy.
Ostatně byla o tom řeč tady: viewtopic.php?f=95&t=713&start=20
Takže napětí 3,4 - 3,5 V na ProVari zhruba odpovídá napětí na eGo při plně nabité baterce. Já osobně nejčastěji jedu na 4 - 4,1 V. Někdy dám míň, někdy víc. 6 V jsem použil jen u jednoho atty, který už nový měl 5,1 ohmu a na klasice nešel použít vůbec. Naopak dolů až na 3,3 V jsem šel u atty s částečným zkratem a odporem (trvale) 1,2 ohmu.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: ProVari

Příspěvekod SandySmokers.cz » úte 18. říj 2011 14:15:30

Rumliku, tak to mi nezbývá než pogratulovat a ať ti to šlape co nejdéle k maximalní spokojenosti.
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Gripy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků