• Reklama
FastTech
 
 

Grip Joyetech eVic

Vše co je hlavně trubicového tvaru jako ProVari, The GG Telescopic Storm, VAMO, Lvatube atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Grip Joyetech eVic

Příspěvekod e-Hana » sob 30. led 2010 6:18:16

Teď e-kouřím cca 4.měsíc-(občas proložím bohužel, ještě Pyro cca 3-10 ks, ale dřív to bylo nejmíň 20 ks) a musím konstatovat,že ...
pokud některý den nekouřím už opravdu žádnou Pyro-(rozuměj smradlavky) tak se nejprve, po několika hodinách řádně rozkašlu, strašně mě začne škrábat v krku, jako by tam bylo smítko, asi si čistím plíce,nebo jsem prostě předávkovaná nikotínem :rofl tak pak hodně upíjím čajíček a pak najednou jako když utne. :nerd
A e-cigareta dostává lepší příchuť a už ani občas neštípe na jazyku, jak se mi někdy přeci jen stává,
když si mezitím dám Pyro.
Za to ale bafu jak o život a e-cigaretu málem nedám z ruky, hlavně tady u PC, připojena na USB passthrough , až mě málem chytaj křeče do prstů :chuckle
Občas se přistihnu, že jí neodložím ani při psaní příspěvků.
Dopíši a bafnu párkrát a zas píšu dál, no je to strašná výhoda,baterka se nevybíjí a e-liquid občas dokápnu, ale doufám, že jí snad někdy :mrk budu častěji a na delší dobu odkládat :rofl
1. Rada
Dobrý je asi - dát ze zorného pole všechny normální cigarety, popelníky a zapalovač. :tmi
Jinak jak jdu kolem , ... :sweat :smoke :sweat .. , je to strašný zlo-zvyk, ale dá se to zvládat! :rock
2. Rada
Vědomě odkládat e-cigaretu po několika šlucích, aby člověk po ní musel znovu šáhnout, on se ten čas mezitím prodlužuje, nevím proč, ale je to tak. No asi je to tím, jak jí držím, tak mám pocit,
že teď kouřím - tedy musím - pořád bafat. :smoke

Tak a pokračování a další pocity příště, dnes už vážně letím do peří nebo zítra, vlastně už dnes :time rodinka bude obědvat až večer. :hug :P :rofl
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Grip Joyetech eVic

Příspěvekod zviratko » pát 07. pro 2012 11:58:30

EDIT: aktualizovano 11.12.2012

7.12. mi pristal eVic na stole a zatim se mi to libi

Software funguje dobre (v mem pripade pod Win ve VMWare Fusion - Wine se nechytal, pokud to nekoho zajima - pocitam ze to chce Mono/.Net/...), po pripojeni cigarety se sam spusti a zepta jestli chci jen nabijet nebo spustit software - pokud si to pak rozmyslite je treba cigaretu odpojit a znovu pripojit.

Menu - Primo v cigarete jde nastavovat watty a voltaz (voltaz primo koleckem, wattaz v menu) - v SW se zobrazuje i spocitany proud. Ma to zalozni baterii na nastaveni a cas, ale po startu to volty prepocita podle nastavenych wattu.

Prepinani VV/VW - nastaveni Wattu automaticky se nastavi voltaz aby odpovidala atomizeru pro zvoleny vykon. Potom uz toto nastaveni nema zadny efekt dokud se cigareta nevypne a znovu nezapne. Neni to uplne prakticke, doufal jsem ze to bude nezavisle na voltazi. Pokud stridate ruzne atomizery a chcete mit vsude stejny vykon, je nutne toto nastaveni ulozit po kazde vymene a votaz se vam spocita. Takze je to spis jenom kalkulacka na voltaz a ne dynamicke omezeni a spravnou voltaz si naklikate sami - je to rychlejsi.

Dilenske zpracovani ujde - material je podobny lavatube. Dostupny je i nerez upgrade ale stoji dost. Tlacitko ma zpetnou odezvu dobrou. S koleckem je to trochu horsi, snad vydrzi. Spodni vicko nema moc kvalitni zavit, u me jde ztuha ale asi se obeha. Za ty penize by to mohlo byt trochu lepsi a cele nerez uz v zakladni verzi.

Baterie to bere ve stejne velikosti jako Lavatube, u delsich baterii nejde vicko plne zasroubovat ale drzi.
Vivi Nova (510 zavit) na to padne skvele. Po odsroubovani horni krytky se objevi ego zavit, takze neni potreba redukce, ego-C jde pouzivat bez odsroubovani krytky, u sirsich bude potreba krytku sundat. Sympaticke.

Vydrz - na originalni baterii (2600mAh Samsung) 4 dny pomerne silneho koureni - podle pocitadla cca 1600 sluku s 2.6-2.8Ohm atomizery a nastaveni 5.2-6W (3.7-4.2V). Konec pri 10% baterie kdy se grip zacal uspavat. Ke konci uz byl patrny pokles voltaze a musel jsem pritopit.

Zapory vetsi i mensi:

1) vstup do menu mohli udelat jinak nez 5x power, menu je zpocatku trochu zmatene ale je to o zvyku
2) kolecko ma obraceny smer? doprava=nahoru, doleva=dolu - ja to mam zafixovane opacne. Banalita.
3) pri poklesu voltaze se grip uspi - starsi baterie, ktera se chova jako mekky zdroj a poklesne ji pri paleni voltaz tam moc dobre nefunguje (v mem pripade baterie, na kterou lavatube funguje vice jak den vydrzela jen cca 2 hodiny - 200 sluku). Original baterie se takto chova pri 10% (tam to povazuji za feature - pokourit porad jde, ale nuti nas to baterii vymenit a nabit - aspon ji neznicime :-)).
4) realny vykon je podle ciziho mereni do 11W

Pokud chcete jeste neco vedet tak se ptejte :-) prispevek budu doplnovat jestli jeste na neco prijdu...

Zaverem:
Pokud bych mel grip doporucit nebo nedoporucit...
Jestli se musite ptat, tak si ho zatim nekupujte, pockejte az vychytaji mouchy ve firmware a trochu klesne cena.
Ale jestli se povazujete za geeky a radi si hrajete, a shanite grip ktery je i "cool" tak si ho kupte, litovat nebudete. Funkcne neumi proti lavatube vlastne nic navic.

Technikalie:
Procesor Sinowealth SH86313 - klon Intel 8051
Velikost firmware ~64KB
Nabijeni z USB 500mA
Po pripojeni se chova jako Mass storage bez media - predpokladam ze nejakym commandem se objevi medium na kterem budou data pro MVR.

Obrázek

Rumlikovo preview:

viewtopic.php?f=108&t=3353&start=30#p209370

Tabulka a odkaz na ní v excelu /dá se s ní dále pracovat/ http://goo.gl/vQlzT
tabulka.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil zviratko dne úte 11. pro 2012 11:26:45, celkově upraveno 1
zviratko
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 21. zář 2012 10:25:30
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod radkraj » pát 07. pro 2012 15:35:37

Tak to mne trochu zklamalo, že to není nerez tělo. Já mám na to názor takový, že se mi zdá, že čím více je těch možností nastavení v samotné elektronice, tím hůře. Z toho mi vyplývá ten popisovaný zpožděný "nájezd". Ale je to můj názor. Co vy na to?
Vamo V2 Black Chrome, Vamo V2 stříbrný hliník,Box Mod Eleaf iStick, Nemesis nerez, Nemesis černý a stříbrný hliník, Kayfun Lite, Fogger V2,
K2 Snake, míchám si báze Inawera, příchutě FA a GF

Obrázek
Uživatelský avatar
radkraj
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 201
Registrován: stř 07. lis 2012 12:21:29
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod blikblik » pát 07. pro 2012 15:44:55

Hezkej popis. :yes Ja koukal vcera na recenzi kousek vedle a moc ho nechvalili. Hlavne popisovali zmateny firmware a spatnou kvalitu tela. Ale je moc hezkej - to se mu neda uprit.
edit: A vydrz baterie?
blikblik
 

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod zviratko » pát 07. pro 2012 16:09:12

@radkraj: skoro u vseho je nerez za priplatek, nekomu zase mozna vyhovuje ze to neni tak tezky. Podle me jsou vyrobni naklady na tuhle vec tak $20 (z toho vetsina bude docela kvalitni baterka), takze by k tomu mohli davat oboji... ;-) ale proc, kdyz si to stejne koupime, ze. Zpozdeni je tam spis schvalne - evidentne to nema proc ten atomizer merit kdyz to ve VW modu stejne nedela nic. Pro software je urcite jednodussi "zapalit" nez prochazet menu, a tam to pomaly neni.

@blikblik: vedle kde? hledal jsem a nenasel nic. Na Firmware jsem si rychle zvyknul, nastesti to je vec kterou snadno predelaj (a ja uz jim napsal ohledne VW at to dodelaj). Kvalita tela mi prijde docela dobra az na ten material - vsechno licuje, nic se nekyve (coz je nejspis otazka casu), urcite je tam co vylepsit ale neni to vubec zly.
Vydrz baterky zatim neposoudim, dal jsem tam schvalne chciplotinu baterku vyndanou z notebookovy baterky po smrti a furt to hlasi 100% (po 200 potahnutich). Vydrz je spis o kvalite baterky nez o zarizeni - kdyz vyzenu voltaz na lavatube nahoru a dam tam podobne chciplou baterku, tak uz po par minutach pohasina displej a prestava palit. Pritom v ni ta kapacita porad je, ale je moc mekka na ten odber. Vydrz poradne zmerim az o vikendu, urcite napisu jak si povede.
zviratko
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 21. zář 2012 10:25:30
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod martini » pát 07. pro 2012 16:31:39

Měl bych dotaz, ten display svítí jen při nastavování, nebo i při žhavení?
Paps+Heron (hybrid) *** 4Nine+Kayfun nano (hybrid) *** Origin+Aqua (hybrid) *** Sigi8+Ithaka (hybrid) *** Sigi20+Oddy *** JoyeMech+Fogger2 *** 69mod+Magma *** Lab65+Kayfun *** iStick 50+Erlkonigin mini *** G3 mini+Kayfun V3 mini *** eGrip+RBA base *** eGrip II

JSEM ZÁVISLÝ A NESTYDÍM SE ZA TO!
Uživatelský avatar
martini
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 376
Registrován: ned 22. črc 2012 10:25:20
Bydliště: Šumperk

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod blikblik » pát 07. pro 2012 16:34:00

zviratko: Ok dik. Jenom mala poznamka. Vydrz je o ucinnosti menice a prodejni cena baterie predstavuje 1/20 prodejni ceny zarizeni. Zbytek Ti poslu SZ.

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod zviratko » pát 07. pro 2012 16:53:55

@martini displej se rozsviti po stisknuti tlacitka nebo pri zmene voltaze koleckem. Pri zhaveni bezej stopky ve vterinach ktery po chvili zhasnou. Nesviti to ani malo ani moc a jestli to drzis jako ... no radsi nepisu co pri cem... tak budes mit displej zakrytej rukou, tedy zcela diskretni :-)

@blikblik: to je mi jasny, ale je tam tak zasadni rozdil ve vydrzi? Neni to vsechno +-5% stejny? Mimochodem ted mam 300 prasku a baterka rika 98%, elektronika se lehounce zahriva ale rozhodne min nez lavatube v1. A mozna jen od atomizeru..
zviratko
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 21. zář 2012 10:25:30
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod blikblik » pát 07. pro 2012 17:35:23

zviratko: Rozdily v ucinnosti elektronik jsou znacne.

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod zviratko » pát 07. pro 2012 17:41:37

A jsou opravdu v ucinnosti a ne jen zpusobeny tim, ze to dava jinou voltaz nez ma? Ten rozptyl je docela znacnej. Mas po ruce odkaz na nejaky srovnani at to nemusim hledat? Je to 10% nebo 50%?
Tim spis jsem zvedavej jak dlouho to vydrzi... zatim 350 prasku, 95%, tomu meraku moc neverim, ale za chvili nandam tu samsung baterku a udelam vikendovej test du sucha :-) Kdyz uz to udelali takhle chytry tak mohli udelat vydrz na "vteriny", respektive spotrebovany mAh nebo Wh, to by aspon o necem vypovidalo...

mimochodem prosel jsem si tu druhou recenzi, i to nemecky testovani. A dost me teda zklamal ten maximalni vykon. Ne proto, ze bych ho ted potreboval, ale byla to jedna z veci kterou to melo byt "lepsi" a neni. To samy to VW.

Ciste subjektivne se z toho ale kouri urcite lip nez z lavatube. Mozna placebo efekt :)
zviratko
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 21. zář 2012 10:25:30
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod blikblik » pát 07. pro 2012 18:07:59

Vylozene odkaz na srovnavaci tabulku ne. To jsou dlouhodobejsi postrehy z mereni borcu ktere jsem jen nacetl poruznu na netu a tady na foru v jednotlivych vlaknech gripu. Ta vydrz co uvadis u eVic vypada zatim solidne. Uvidis az dojedes baterku. Ale pokud bys to chtel provest jako nejake srovnani tak myslim ze to chce uvest kolik prasku nebo ml na jakem odporu pri kolika voltech.

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod zviratko » pát 07. pro 2012 18:15:16

Prave to u me neni moc realny, liquidy stridam a nekdy se rozkourim a jindy si jen tak sluknu... proto by nebylo marny do toho firmware dodelat mereni ve Wh (ta elektronika vsechny udaje ma) - i lionek se to bezne pouziva pro mereni zbyvajiciho naboje a je to o dost presnejsi nez jenom merit voltaz.

Tesim se az nekdo tu cigaretu rozkucha, zjisti co v tom je za cip a udela vlastni firmware ;)
zviratko
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 21. zář 2012 10:25:30
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod Jason » pát 07. pro 2012 18:25:44

Mě se grip velice zamlouvá,asi do něj také pujdu.
Zkoušel si jak funguje software v PC co nabízí atd.. ? :mrk

[ Post made via Android ] Obrázek
Lavatube Lambo 6.0+ Kayfun,Ultra Turbo 2600mAh+ Vivi Nova
Atmos Lab, FlavourArt,Inawera

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Jason
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř 06. čer 2012 17:10:13
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod zviratko » pát 07. pro 2012 18:33:54

Lehce - neni tam nic moc zajimavyho a vsechno je videt z manualu a videi co se daj najit. Software mi fungoval hned, nejaky super vychytavky tam pro me nejsou - grafy jsou hezky ale co s nima. Upgrade firmware neni uplne primocarej, musi se stahnout soubor (rucne) od joyetechu, rozbalit a hodit do nejakyho adresare a pak pres soft nahrat.

Jak uz jsem psal - potencial to ma ohromnej, ale nesmej se na to vykaslat. Kdyby to melo zustat na verzi 1.0 a s tema funkcema co to ma, tak to za ty prachy asi nestoji. Nektery veci meli dotahnout a jiny tam jsou tak nejak "navic" - k cemu je jmeno uzivatele, ktery se da zobrazit v nekolikatym submenu a jde nastavovat pres komp, to je mi zahadou. Trochu mi prijde ze tomu tlacej image lekarskyho pristroje (omezeni na pocet sluku, tezko menitelny jmeno uzivatele, grafy...), popravde nechapu proc.
zviratko
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 21. zář 2012 10:25:30
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Grip Joyetech eVic

Příspěvekod Gerry » pát 07. pro 2012 20:28:11

zviratko píše:....Trochu mi prijde ze tomu tlacej image lekarskyho pristroje (omezeni na pocet sluku, tezko menitelny jmeno uzivatele, grafy...), popravde nechapu proc. ....
Možná v budoucnosti dostaneš na 30,-Kč předpis a 30,- Kč vyšetření od svého lékaře povoleno 100 šluků denně. :hammer_head:
1st VAPE-DAY: 15.01.2012: +100 +200 +300 +1Y +400 +500 +600 +700 +2Y +800
Uživatelský avatar
Gerry
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 286
Registrován: ned 26. úno 2012 14:10:24

Další

Zpět na Gripy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků