• Reklama
 
 

Smoktech SID

Vše co je hlavně trubicového tvaru jako ProVari, The GG Telescopic Storm, VAMO, Lvatube atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Smoktech SID

Příspěvekod LyrickCZE » čtv 31. říj 2013 19:32:00

Tak jsem si pořídil svůj druhý grip - Smoktech SID.

Fotky z Googlu

Minulý týden mi odešla do věčných lovišť moje rok a půl stará Lava Tube Chrome (verze bez měření odporu s červenými + a - tlačítky), takže bych rád přidal pár postřehů se SIDem.
Nutno podotknout že i když na ní toho Chromu už moc nezbylo, protože jí rád házím po zemi, fungovala dobře a zničil jsem jí svojí vinou - měl jsem zamáčklé plusové kontakty na baterkách a tak jsem to nastavil volně usazeným plíškem, který se dostal mezi kontakt a tělo Lava Trubky, což vedlo k pěknýmu smrádku a vyhoření elektroniky.

Za ProVari by mi těch peněz bylo líto, takže jsem koukal na Smoktech V-MAX, Smoktech Z-MAX, Sigelei Z-Max, VAMO a Innokin SVD.
Nakonec jsem se rozhodl pro SID, protože vyjde na nějakých cca 1200,- (jen tělo) a ve výše zmíněných systémech za vyšší cenu nevidím žádné zajímavé výhody.
Chvíli jsem koukal i na Smoktech Z-MAX v akci za asi 1290,-, ale ukázalo se že jde o verzi první, která jak jsem se dočetl trpí nedostatky v regulaci voláže i watáže (chybí režim RMS) a pouští tam mnohem více než si člověk nastaví, což může být velký problém a to mě hned odradilo. V2 stojí téměř dvakrát tolik co SID.

Každopádně se SIDem po týdnu max. spokojenost, tady jsou ty slibované postřehy.

[*] Jde o VV (3.0-6.0)/VW(5.0-15.0) grip, měří odpor atomizéru, napětí baterky. Dá se nastavit co bude na displeji během žhavení (odpor, napětí baterky, nastavený výkon nebo vůbec nic), případně úplně vypnout aby nežhavil v kapse.
[*] Pulsní modulace napětí, grafy zde
[*] Nezvládne attíky s 1 Ohmem nebo méně, napíše Low Load.
[*] Ochrana proti zkratu, vložení baterky opačně, podvybití baterky (vypíná na 3.3 V).
[*] Má 510 i eGo závit a kolem eGo závitu je dost místa.
[*] Otvory na sání má vybroušený po krajích víčka, takže v případě našroubování např. Vivi Nova na doraz není problém se vzduchem a netřeba používat nějaké redukce + přechodky jako u LT.
[*] Středový kontakt vypadá jako na eGo baterce, tudíž nepohyblivý usazený v těsnění - tohle mě docela mrzí, LT měla kontakt na pružince. Celkem se bojím že tenhle zničím dotahováním atomizérů.
[*] Líbí se mi že to není leštěný chrom, ale vzhled broušeného. Narozdíl od LT na tom vůbec nejsou vidět otisky a skvěle padne k RSST od Smoktechu.
[*] Tlačítko to je nebe a dudy - krásné "klikací" tlačítko, otočné o 360 stupňů. Na první dotek člověk ví že je sepnuté a nikdy nevynechává, což se mi u LT stávalo. Funkcí přípomíná tlačítko z Joyetech eGo baterky.
[*] Váha, to je prostě bomba. Tuším že 77g bez baterky. Oproti LT jako pírko.
[*] Spodní víčko nemá ostré hrany, ale nádherně zaoblené - snad už mi to nebude dělat díry do kapes jako LT.
[*] Kontakt na baterku je mnohem širší takže mi tam bez problému jdou všechny baterky co mají od LT zamáčklé kontakty.
[*] Dělá se i v barevných pogumovaných provedeních, podobně jako Joyetech eGo baterky, ale kvalitativně se prý nemohou měřit, takže se to rychle ošoupe - proto jsem taky zvolil stříbrný broušený chrom.
[*] Jednotlačítkový menu systém podobně jako ProVari apod. Kromě nějakých drobných estetických nedostatků nemohu nic vytknout.
[*] Displej je stylový zakulacený do těla, s černým sklíčkem, takže to vypadá dobře, ale na sluníčku naprosto nepoužitelný.
[*] Vzhledem k ceně a váze nikdo nemůže čekat materiál a zpracování jako u ProVari, ale na pohled ani v ruce na mě vůbec nepůsobí jako šmejd. Jediná věc jsou závity, který vydávají nepříjemný zvuk při šroubovaní, což mě osobně je víte kde.. Michochodem po týdnu už se trošku oběhali a ikdyž je pořád slyšet jak drhnou, tak to není o tom že by nešli šroubovat, ale prostě jsou jen slyšet.

Závěr> Za mě tedy naprostá spokojenost, hlavně s přihlédnutím k poměru cena/výkon. Prakticky mi na SIDovi nic nechybí.
Naposledy upravil LyrickCZE dne sob 02. lis 2013 13:13:38, celkově upraveno 8
Kdykoliv někdo řekne "pls" protože je to kratší než "please", odpovím "ne" protože je to kratší než "ano".
Uživatelský avatar
LyrickCZE
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 21. kvě 2012 12:32:42
Bydliště: Praha

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Smoktech SID

Příspěvekod juratrilobit » čtv 31. říj 2013 19:51:20

pěkné shrnutí , je i na 2*350 nebo jen 18650ky ? lavatrubku s měřením v hliníku mám a je lehounká , jen má nějaký mělčí závit že tam některé atty drží silou vůle :) .
Obrázek
Uživatelský avatar
juratrilobit
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 339
Registrován: sob 23. úno 2013 16:06:16
Bydliště: vratimov
Národní vlajka:
Mongolia

Re: Smoktech SID

Příspěvekod LyrickCZE » čtv 31. říj 2013 20:05:18

Ahoj, abych řekl pravdu tak nevím, všechny baterky co mám jsou 18650 bez ochrany.
Údajně se dá koupit spešl víčko na 2x 18350, ale otestováno nemám.
Kdykoliv někdo řekne "pls" protože je to kratší než "please", odpovím "ne" protože je to kratší než "ano".
Uživatelský avatar
LyrickCZE
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 21. kvě 2012 12:32:42
Bydliště: Praha

Re: Smoktech SID

Příspěvekod aeronaut » čtv 31. říj 2013 20:23:44

prosímtě mohl by jsi mrknout na ten SID na fasttechu jestli se dá poznat jeho originalita ? díky
介意,轻如烟雾
aeronaut
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 07. říj 2010 14:56:40
Bydliště: Praha

Re: Smoktech SID

Příspěvekod LyrickCZE » čtv 31. říj 2013 20:40:57

Hele podle fotek za těch 37.61 doláčů to vypadá stejně (až na to že ve skutečnosti vypadá ten materiál mnohem líp),
ale vzhledem k ceně je otázka jestli fotky odpovídají tomu, co ti opravdu přijde.
Slyšel jsem něco o tom že si Smoktech určuje minimální maloobchodní ceny a tahle cena je z úplně jiný kategorie..
Fasttech neznám a navíc tahle debata patří úplně jinam - nejde o výrobek, ale o důvěryhodnost prodejce.
Kdykoliv někdo řekne "pls" protože je to kratší než "please", odpovím "ne" protože je to kratší než "ano".
Uživatelský avatar
LyrickCZE
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 21. kvě 2012 12:32:42
Bydliště: Praha

Re: Smoktech SID

Příspěvekod aeronaut » čtv 31. říj 2013 20:43:41

jj, máš recht, patří to do fasttešího vlákna :( ale zatím platilo- co je na fotkách to z fasttechu přijde, tak to asi prubnu a uvidíme, poreferuju
介意,轻如烟雾
aeronaut
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 07. říj 2010 14:56:40
Bydliště: Praha

Re: Smoktech SID

Příspěvekod loko » pát 15. lis 2013 21:07:09

Tak po tvé recenzi jsem si ho pořídil a naprostá spokojenost,lehký jednoduché ovládání :yes
Joyetech 18650 eGo UPGRADE Baterie Mod-2200mAh,SMOG Dual Coils,eGo-C,CE2+
Uživatelský avatar
loko
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon 06. úno 2012 20:02:20
Bydliště: západní Čechy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smoktech SID

Příspěvekod ivanivanivan » čtv 06. úno 2014 17:31:06

Pořídil jsem SID pro manželku v bílé a velká spokojenost. Momentálně u místního prodejce je za 849,-. Tělo navíc se prodává na 1x18350. Má měnič step-up, proto je jen na 1 baterii (viz debata výš). Ve všem souhlas s autorem vlákna :yes .
Ještě doplním, že na něj pasuje tělo z King-konga, eVika atd. Povrch v bílé je jakoby pogumovaný a příjemný do ruky.
Vamo VV/VW, Squape Reloaded klon, Aspire Nautilus

Je tězké aspirovat na hlupáka, když konkurence je tak tvrdá :D
ivanivanivan
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 14. kvě 2012 22:54:22
Bydliště: Jablonec n. N.
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smoktech SID

Příspěvekod LyrickCZE » čtv 06. úno 2014 19:07:50

Tak přeju ať dobře slouží.

Když už jsem tu tak jen dodám že od doby co jsem psal můj původní příspěvek (3 měsíce), tak se nic nezměnilo. Funguje bez problému a jako bonus ty skřábance na něm jsou vidět mnohem méně než na leštěném chromu :)
Kdykoliv někdo řekne "pls" protože je to kratší než "please", odpovím "ne" protože je to kratší než "ano".
Uživatelský avatar
LyrickCZE
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 21. kvě 2012 12:32:42
Bydliště: Praha

Re: Smoktech SID

Příspěvekod halali » ned 09. úno 2014 11:50:28

Ahoj,máte na Smoktech sid někdo clear ce4 ? V některým int. obchodě měli u Sida napsaný,že ač má závit ego,tak doporučují koupit redukci 510/ego,je to fakt nutné?
A jaké mám k němu objednat baterie,má smysl kupovat sanyo 3400mAh nebo stejně vydrží o stovku levnější Samsung 2600mAh ?
halali
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04. led 2014 18:41:45
Bydliště: Brno

Re: Smoktech SID

Příspěvekod daweson » ned 09. úno 2014 12:01:36

Redukce neni potreba a z baterii bych si ja osobne vzal ty samsungy jsou dobry mam jich pet a zadnej problem

[ Post made via Android ] Obrázek
daweson
 

Re: Smoktech SID

Příspěvekod Grif » ned 09. úno 2014 12:03:04

Já Sida neznám, ale vyčetl jsem "Kompatibilní s 510 a eGo závity". A baterku spíš Samsung.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smoktech SID

Příspěvekod halali » ned 09. úno 2014 12:52:25

Díky, tak objednáno a už se jen těším :dance
halali
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04. led 2014 18:41:45
Bydliště: Brno

Re: Smoktech SID

Příspěvekod Maxgear » ned 09. úno 2014 15:00:08

Hezký den přeji Vážení vapeři,před týdnem jsem se stal i já majitelem tohoto gripu a za tu cenu co jsem ho pořídil "765 kč" tak je to absolutně svělé zařízení.Odpor zládá pouze do 1.3 ohm a jinak má ty samé vlastnosti jako každý jiný grip,mám ho v černé pogumované verzi a do ruky je to velmi příjemné,neklouže a dobře se s ním pracuje.Jediné co jsem vyměnil je spodní víčko z Evika a hned je to o jiném jak větří spirála tak krásně padnoucí závit protože na originálu je to trochu hrubé.O proti Itaste SVD co mám také ve vlastnictví je potřeba si vychytat nastavení voltů protože navolené napětí neodpovídá moc realitě,po změření na výstupu " stolní multimetr" jsem musel s hodnotani o cca 0.8 až 1 volt nahoru aby to bylo tak jak jsem zvyklí.Nejdřív jsem zkoučel přemotat ale pak jsem se dokopal k tomu měření a ja to tím.A tak teď s tím už počítám.Odpor atíků to měří celkem přesně s odchylkou 01. - 02 Ohmu proti stolnímu měření.Ale co je na tom vůbec nejlepší tak je výdrž baterek po testu na SVS a Sidem se musím poklonit Sidovy " používám oranžové Sanyo 2800 "je asi tak o 40% k baterkám přítulnější a vůbec si nedokážu vysvětlit čím to je,pak se mi líbí přesnost tlačítka a jeho zhvih taky nemá chybu no a plná kontabilita jak 510 tak EGO i když centr pin není štelovací tak jsem s žádným atíkem problém neměl a nízko odporové používám jen na mechanikách.Tak to je můj názor na SIDA.Pepa
PS kdyby někdo potřeboval poradit co znamenají varovné hlášky tak ať napíše.
Naposledy upravil Maxgear dne pon 17. úno 2014 19:21:47, celkově upraveno 1
Maxgear
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát 15. bře 2013 19:50:40
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Smoktech SID

Příspěvekod halali » úte 11. úno 2014 22:02:43

LyrickCZE si pochvaluje krásně zaoblené hrany spodního víčka,to já bych tam uvítal nějakej ten vroubek,strašně špatně se mi to vyšroubovává,jak je to hladký,snad se závit časem ochodí a půjde to lechčejc
halali
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04. led 2014 18:41:45
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Gripy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků