• Reklama
FastTech
 
 

Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Vše co je hlavně trubicového tvaru jako ProVari, The GG Telescopic Storm, VAMO, Lvatube atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod smaxxl » pon 19. pro 2016 10:03:50

@Dibli
FL80 je momentalne na trhu len pre modderov a jeho specifikom je ze moze byt nastaveny pre pouzitie dvoch clankov - vtedy vie davat 80W, s jednym clankom 18650/26650 dava 60W, tak ako aj BF60, ktory je v No.6 a Dani boxe... dicodes zrejme pripravuje dvojbaterkovy 80W mod kde bude tento cip pouzity

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
smaxxl
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 13. kvě 2016 6:53:59

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod Profivapers » pon 19. pro 2016 10:26:09

Jen doplním, že max. 80 W na dva články (s jedním 40 W) nabízí už nějaký pátek Dicodes 2380 a novější 2395 - 95 W na dva buřty / 60 W s jedním. To číslo v názvu znamená průměr gripu (23) a maximální možný výkon (80/95).

FL80 jsem viděl, že je nověji možnost volby třeba do nového Stormboxu MkIII.

Ale jinak jsem nikde neviděl nějaký jasný srovnání těch elektronik od Dicodes. Jak to jde ty verze, vývoj, typy, konkrétní změny.... Člověk si to může tak nějak dohledávat podle základních parametrů a i se jen domnívat, ale raději vím. Jestli někdo k tomu něco viděl tak dejte prosím.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod roberto7 » pon 19. pro 2016 10:51:29

smaxxl píše:@Dibli
FL80 je momentalne na trhu len pre modderov


No nevím odkud máš tohle info,když to není pravda.Nejsem žádnej modder a uż ho mám na cestě.
Takže asi takhle.
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod smaxxl » pon 19. pro 2016 10:59:23

@roberto7

Co na tom nesedi? Objednal si si FL80? Tak si modder. :-)

Edit:
Tou vetou o modderoch som myslel, ze zatial ho nepouziva nikto v masovo vyrabanych modoch, aspon pokial viem. A pod moddermi som mal na mysli vsetkych ktori ho chcu pouzit v individualnych, resp. maloseriovych boxoch.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
smaxxl
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 13. kvě 2016 6:53:59

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod pe.ne » úte 20. pro 2016 2:45:49

Zde návod, jak si nastavit libovolnou teplotu při použití drátu s TCR nižší než 100. Možná se objeví časem nějaká úprava v menu. Nutno i dodat, že odpověděli prakticky obratem :yes :yes :yes
Nicméně nabíjení přes USB nebude. Týká se samo trubek.

Hallo Herr Blablabla

Vielen Dank für Ihre Nachricht und für Ihr Lob.
Auch Ihnen und Ihrer Famiile Frohe Festtage und einen Guten Rutsch!

Der TC (Temperatur Coefficient) von 8.8% /100°C ist an der Grenze der Regelgenauigkeit. Wir empfehlen daher gern unseren NiFe30 Draht, der urpsrünglich sogar für die Temperaturregelung von Industrieanwendungen über den Widerstands-TC von der Firma Isabellenhütte entwickelt wurde.

Bei Verwendung von SS316L und z.B. 200°C Solltemperatur, sollten Sie die Temperatur am dicodes Gerät niedriger wählen. Es gilt folgende Formel:
Coef(wire)/Coef(Dani-Menu) * (Tset-To) +To = Treplace => mit SS316L (94 oder 88?) und Sollwert 200°C und Dani-Menü TCoef =100 : 94/100*(200-20) + 20 = 189°C
“To” ist die Kalibriertemperatur von 20°C.
(Möglicherweise erweitern wir irgendwann auch den TC-Bereich im Menü. Aber das kann ich nicht sicher zusagen).

Bezüglich Lademöglichkeit bei Tubemods sind wir der Meinung, dass der Akku-Wechsel wegen der Bottom-Cap sehr einfach ist. Ein USB-Anschluß würde die Elektronik stark vergrößern und ein Ladekontakt in der Bottom-Cap ist nicht möglich, weil der Kontakt ja isoliert von Akku-Minus sein müßte.

Mit freundlichen Grüßen

Achim Kleinlogel
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod 1AE6308 » úte 20. pro 2016 9:04:30

Tomu se říká fundovaná odpověď! Sice jsem si to musel přeložit do angličtiny ale frajer prostě odpověděl tak jak by měl odpovídat každý! :yes

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod Profivapers » úte 20. pro 2016 9:12:00

pe.ne píše:Herr Blablabla

Aha, tak teď už mnohé chápu. Ti ostatní, kteří nechtějí před každou změnou teploty absolvovat výpočet, si standardně přidají, uberou a nastaví teplotu podle chuti, jak jim to pocitově vyhovuje. Nechápu co zas řešíš, když je mnohokrát potvrzeno, že Dicodes na tu minimální hodnotu zde nastaveného TCR, pokud je 100, funguje s SS316L bravurně. Prostě si to zkusíme, nastavíme, zahulíme, víme. Stejně jako je známou věcí, už od doby před oficiálním příchodem využití SS pro teplotní režimy, že rozdílně nastavený TCR oproti reálné hodnotě u materiálu, znamená posun zobrazené teploty oproti reálné. Kdo se o to zajímá si to umí spočítat, běžného uživatele to asi moc netankuje. Skrz to není třeba psát do Dicodes (i když proti gustu a je to pěkně rozepsaná odpověď, podobně jako jsem to viděl tuším v manuálech). To už nějaký pátek víme a ani to u tohoto kousku nebylo třeba nikdy řešit. Protože rozdíl v posunu, pokud nějaký hmatatelný vůbec existuje, je prakticky nezaznamenatelný. Je to dobré. Pořiď a uvidíš. :smoke :mrk
Naposledy upravil Profivapers dne úte 20. pro 2016 9:51:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod roberto7 » úte 20. pro 2016 9:50:30

Milane pe.ne furt něco řeší,do všeho vrtá včetně Dicodese a i tak si ho NEPOŘÍDÍ!!!!!
My si jenom spokojeně bafáme a neřešíme píč.....oviny. :rofl :rofl :chuckle
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod stepecken » úte 17. led 2017 18:09:28

Ďakujem tomuto fóru :)
No. 6 furt maká stabilne s krásnym vyrovnaným TC s Kayfun 5
Kúpil som ďalší(kayufun) a zistil ze na evic vtc slape pekne ale niečo tomu chyba a tak...

Komunikácia s Dicodes a na ceste dani box v titánovej farbe.. Kamos chcel prejsť na vaping a final je,ze ma dani box a na ceste V3L..

Cize od novembra a AIO pro C pekný progres
stepecken
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 14. lis 2016 18:47:20

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod stepecken » čtv 26. led 2017 21:27:36

Obrázek
stepecken
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 14. lis 2016 18:47:20

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod igi bb » pon 20. úno 2017 15:47:20

Dnes mi prišiel Steamboy Stormbox MK3 Dicodes FL80, zatiaľ samé pozitíva, spracovanie veľmi dobré, váha ma milo prekvapila. Zatiaľ s Marczin Titan XL, ktorý budem striedať s GT3.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Collector
igi bb
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 217
Registrován: úte 17. úno 2015 22:04:37
Bydliště: Banská Bystrica
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod roberto7 » pon 20. úno 2017 15:58:45

Igore gratuluji ke skvělému kousku! :yes
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod Dibli » pon 20. úno 2017 16:31:26

Kolik wattů je max pro ten FL 80 ? 60, nebo 80. A rozměrově je na tom jak?
Dibli
 

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod Profivapers » pon 20. úno 2017 17:11:22

Vypadá to, že vypadá výborně Igy i když rozlišení není žádná sláva a ještě koukám jen z mobilu. Ale fotky hezké a grip na mě působí skvělým dojmem. Ještě ho omrknu z PC.
No já o něm samozřejmě přemýšlel hned jak se objevila nabídka předprodeje a render. I cena je relativně příjemně svěží. To teda ještě ze začátku nebyla možnost i s čipem od Dicodes, který už je ale o docela kus dražší.. Našel jsem onehdá nějaké fotky z výroby, kde se mi to úplně nezdálo a vědom si i standardního nedodržování a odkládání termínů, jsem se nakonec pro Stormbox III nerozhodl a volil Dicodes Dani Box, který byl druhým ve výběru. Mám na něm Taifun GS II, samozřejmě od SmokerStore, jak jsou fotky na čtvrté straně a jsem velmi spokojen. Ta barva "titan" se docela špatně fotí, jde spíš na fotkách do černé, ale v reálu je to moc pěkná šedo-stříbrná metalíza. Ten povrch a konkrétně tato barva se mi krom jiného, hodně líbí.
Ale ten Tvůj nový kousek, o kterém vím, že jsi už chvilku byl natěšen, vypadá moc dobře i lépe než jsem očekával a ať Ti i dobře slouží. :smoke :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Gripy s elektronikou od firmy Dicodes

Příspěvekod igi bb » pon 20. úno 2017 18:00:02

MiIlan ďakujem, fotil som to v práci pracovným CAT phonom. Ked budem večer dom skúsim nafotiť pri lepšom svetle, s kvalitnejším foťákom. Platil som to 14.8.2016, s tými "termínmy" a posuvaním dodacej doby máš 100% pravdu. Už som si myslel, že sa ho nedočkám. Ak by som robil objednávku s DNA, tak by som to dávno stornoval. Vydržal som len kôli tomu , že tam bude Dicodes.
Collector
igi bb
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 217
Registrován: úte 17. úno 2015 22:04:37
Bydliště: Banská Bystrica
Národní vlajka:
Slovakia

PředchozíDalší

Zpět na Gripy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků