• Reklama
 
 

Phoenix - mechanický titanový grip

Vše co je hlavně trubicového tvaru jako ProVari, The GG Telescopic Storm, VAMO, Lvatube atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod Profivapers » úte 26. srp 2014 22:09:24

Phoenix - mechanický titanový grip

Výrobce: titanium-mods.com

Popis výrobce:

Mod baterie je vyroben z vysoce kvalitního titanu, odolnému proti opotřebení a poškrábání, ekologicky šetrný výrobek, kvalitní zpracování. Malá hmotnost.

- Magnetické tlačítko
- Spínač s kuličkovým ložiskem
- Tlačítko nebude se vaklat nebo uvízávat
- Tlačítko je možné mačkat z libovolného úhlu
- Tlačítko má široký pojistný kroužek
- Tlačítko má mosazný kontakt
- Odvzdušňovací otvor pro vaši ochranu
- Praktický nastavitelný pozitivní kontakt tak, aby odpovídal jakémukoli atomizéru
- Vysoká vodivost pružiny
- Pružina je nastavena tak, aby odpovídala bateriím od různých výrobců
- Pracuje se všemi typy akumulátorů
- Rozměry trubice: 18350, 18490, 18650
- Přenos energie baterie bez jakýchkoli zprostředkujícího ztrát
- Vynikající vodivost
- Měkké akce tlačítka s minimálním stisknutím
- lehký

Technické údaje

Materiál: titan
Průměr: 22 mm
Výška s 18.350 trubkou: 61 mm, včetně tlačítka
Hmotnost s 18.350 trubicí a bez baterie: 38 gr
Konektor: 510.
Tuba má saténový povrch a může být použita v různých sestavách:
- 18350 baterie (délka 61 mm, vyžaduje 18.350 trubici)
- 18350 baterie s Kickem (délka 76 mm, vyžaduje 18.650 trubici)
- 18490 baterie (délka je 76 mm, vyžaduje 18500 trubici)
- 18500 baterie (délka je 76 mm, vyžaduje 18500 trubici)
- 18500 baterie s Kickem (délka 91 mm, vyžaduje 18.650 trubici)
- 18650 baterie (délka 91 mm, vyžaduje 18.650 trubice)

Pár fotek a případné dotazy které se týkají gripu zodpovím, budu-li znát odpověď.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod káča » stř 27. srp 2014 5:36:21

Gratuluji k nove hracce,SSR na nem sedi dobre ale k ttn bych dal Zavuv atik.

odesláno ze zařízení LG-G2
Uživatelský avatar
káča
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 153
Registrován: stř 26. pro 2012 18:13:01
Bydliště: mělnicko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod Profivapers » stř 27. srp 2014 10:44:47

Děkuju. Zítra by mi mel dorazit Vulcan RDA (VLS) tak uvidím jak se spolu budou kamarádit a ja s nimi nebo jestli bude do budoucna nějaká změna. SSR patří ke Kopčemovi, ale na chvilku si odskočil. Akorát jsem to dofotil nez se sešeřilo.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod káča » stř 27. srp 2014 12:54:08

Foto mas slusny,pak az ti prijde tak komplet nafot,jsem zvedavej.

odesláno ze zařízení LG-G2
Uživatelský avatar
káča
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 153
Registrován: stř 26. pro 2012 18:13:01
Bydliště: mělnicko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod vlastik63 » stř 27. srp 2014 14:56:39

Gratuluji moloděc a přeji Ti ať krasavec mechaničeskij hodně dlouho slouží.Já bych za to ty prachy asi nedal.Můžu pouze tiše závidět. :rofl
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod Profivapers » sob 30. srp 2014 8:54:30

Jsem přišel na to jak funguje to spínání. Způsobem který jsem neznal. Nejsem moc příznivcem pružin v obvodu, tohle jsem věděl když jsem objednával že pod tou hlavou je a počítal s případnou předělávkou - předpoklad snadnou. Ale ona tam být musí. Do toho dílu na který se mačká je vešroubován předpokládám na závit (nepovedlo se mi zatím povolit) ten mosazný díl který spíná na mínus baterie. Je dutý pro odfuk proto za něj taky nechci moc rvát a s citem to zkusím někdy povolit v práci až si celý tlačítko nějak ukotvím. A ten kontakt při stisku kousek přesahne ten černý plast který je v závitu stavitelný a fous zatlačí tu baterii nahoru a tím se vždycky dotknou ty titanové plochy a hlavní část energie jde přes kontakt a dotek těch titanových ploch i když bočně je to taky vodivé to jsem proměřil. To je v ložisku nebo jsou tam nějaké kuličky a prosvítá mosazný plášť. Ten chod tlačítka je parádní jde to snadno, délku chodu jsem naměřil 1,4 mm a jak to chodí v těch kuličkách s minimálním vaklem a odporem při tlaku tak jsem si s tím hrál a ty titanové plochy aby to sepnulo se vždy potkají plocha na plochu. Tak snad mi rozumíte.
edit :chuckle :

Tady je ta fotka. Lepší už to asi nebude chce to lepší světlo nebo je to rukama. Nijak většinou neupravuju, to mě nebaví. Jenom to ořežu, zmenším, doostřím.

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod OldAlien » sob 30. srp 2014 9:09:59

Tak snad mi rozumíte.

Nerozumíme, ale věříme Ti :D
Jenom jeden dotaz. Mosazné tělo spínače je osazeno kuličkama. Jsou částečně zapuštěné do vrtání a mají všechny stejnou výšku.. Když vezmu do úvahy, že jsou to tvrdé ložiskové kuličky, které se odvalují v mosazném vrtání, tak se nabízí otázka, co až vydřou díru ve které jsou uložené, nebude tam vakl? Teď když je to nové, tak to má minimální odpor a žádnou vůli. :clap Ale co za delší čas. Mám plán B, pak to od Tebe za půlku koupím.
Snad mi rozumíte. :mrk
OldAlien
 

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod Profivapers » sob 30. srp 2014 9:28:46

Už jsem to povolil tady jsou fotky, jsem je sem moc nechtěl dávat číňani šmejdí. :chuckle
Jen to pouzdro co drží kuličky pohromadě je mosazné, ale chod tlačítka, těch kuliček a boční tlak je v titanu tak by se musel ochodit ten titan což se pravděpodobně nestane. Ale vakl tam trochu je, to jsem hned nepostřehl. Asi musí být určitě to mají klucí ozkoušený a otestovaný.

tlac1.JPG

tlac2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod OldAlien » sob 30. srp 2014 9:38:16

No právě, že ten titan se neochodí, ale bude si to hledat vůli na měkčím materiálu a to je to mosazné tělo kde je uložení kuliček. Neber to, jako že Ti chci kazit radost, ale přišlo mi to takový nedomyšlený. Otázkou je, jestli se kuličky budou při spínání odvalovat, nebo jen klouzat (dřít) o titan. Odvalování by nebylo moc šetrné. Docházelo by k rychlejšímu úbytku materiálu mědi. Sunutím by kulička titan nepoškodila a v mosazi by stála, což je asi lepší.
OldAlien
 

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod Profivapers » sob 30. srp 2014 9:48:54

Jde to hodně zlehonka, ty kuličky se podle mě odvalují a je tam nějaký mazivo. Mě to přijde vymyšlené dobře a vlastně i kdyby se trochu vyčochtaly v tom mosazným pouzdře tak to na chod nemá vliv a (to už je daleká teorie), ale případně nechat si vytočit a navrtat nový pouzdro z mosazi a vyměnit kulky není problém. Tady by byl spíš problém v chodu kdyby se vojely od těch kuliček ty titanový díly, ale to myslím že fakt ne. No už se pohybujeme v hodně dalekých teoriích, ale protože předpokládám pokud ho neztratím že jsem ho kupoval jako grip až do vaperskýho důchodu tak jsem to taky různě zkoumal a podobně uvažoval. Tady jde hlavně o to základní titanový tělo, ty další věci jsou do budoucna vždycky nějak řešitelný a já myslím že je vše v okeji.

Edit: Ta mosaz je durch takze ty kulicky sedi z obou stran na titanu.. To pouzdro je jen pridrzuje.Ten kroužek je tam volně a ma misto k pohybu aby se mohly kuličky valit po obou plochách.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod káča » sob 30. srp 2014 14:38:11

"Vydrží až do vaperského důchodu."
Ha,ha to jsem si říkal už kolikrát. :time
Fotky z 7:54:30 uplně vpohodě já navíc ještě dolaďuju světla a stíny na starším ACDSee Pro2.

odesláno ze zařízení LG-G2
Uživatelský avatar
káča
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 153
Registrován: stř 26. pro 2012 18:13:01
Bydliště: mělnicko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod Profivapers » sob 30. srp 2014 18:50:19

Do důchodu.. no já vím. :chuckle Ovšem předpoklad dlouhodobé životnosti tady je stejně jako třeba u našich kompaktů kde se dá předpokládat že šasi vydrží dozivotne, avšak touhy po novotách většinou bývají silnější. Ale je dobrý že si to člověk může zdůvodnit..:chuckle

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod Profivapers » stř 21. led 2015 21:26:07

Protože jsem pocitově vnímal stále spokojenost s funkcí spínání a nepociťoval ztrátu na výkonu říkal jsem si asi před třemi týdny že rozeberu tlačítko k čištění po půlročním provozu. Rozhodl jsem se k tomu však dnes a koukal jsem že je to téměř přesně pět měsíců co Phoenix používám. S odpory kolem 0,8 ohmu a denně v průměru kolem těch 1,5 - 2 ml liquidu "na něm odpářím" + nějaké to párkrát vyblikávání hotspotů. Rozebral jsem ho z důvodu že jsem už okem viděl zvenčí že vniklo dovnitř dost sajrajtu a taky jsem s tláčem musel poslední dny párkrát protočit protože občas bylo cítit že je to sepnutí - výkon slabší. Pak to bylo zas po protočení spodní části při stisknutém tlačítku v pořádku. Tady to vlastně funguje tak že při stisku není proud veden jen bočně, ale dotknou se i plochy tlačítka. Plocha na konci tuby a spodní část tlačítka. To umožňuje pružina která je u plusu baterie. Samo pružina v obvodu není optimum, ale tak to funguje. A takhle vypadá po rozebrání koho to zajímá. Kontaktní plochu na mínusu jsem občas "oškrábl" jinak nedělal po těch pět měsíců žádnou údržbu.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod Profivapers » ned 19. dub 2015 22:02:16

No tak opravdu do důchodu mi nevydržel :chuckle a protože mě čekají zase nějaké další zajímavé kousky a nemůžu držet všechno tak se s tímto krasavcem tento týden rozloučím. :cry :chuckle Sloužil hodně dobře. Za celých těch osm měsíců jsem jen jednou čistil tlačítko a to spíš ze zvědavosti. No prostě titanová mechanika by neměla ve výbavě každého zapáleného mechaře chybět, jinak je to jen polomechař. :chuckle Tak ať novýmu pánovi slouží. :rock
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Phoenix - mechanický titanový grip

Příspěvekod OldKalien » pon 20. dub 2015 7:46:29

tak se s tímto krasavcem tento týden rozloučím

Že by zápal vyhasl.
Vyladěný nerez grip, je naprosto dostačující. Vždyť je to jenom kondom na baterku.
Není důvod titanovat.
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Gripy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků