• Reklama
FastTech
 
 

Eleaf iCare

Vše co se tvarem snaží přiblížit klasickým cigaretám.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Re: Eleaf iCare

Příspěvekod Bafač cíga » úte 18. črc 2017 19:16:22

Děkuji za odpovědi.

Vata je tedy materiál, který pořídím v obchodě v sekci DIY.

Teoreticky by bylo možné, než mi vata dorazí, vyjmout spirálu, vypálit ji a vložit zpět do původní vaty, když je tato ještě čistá a jen spirála obsahuje nečistoty?

Až to přijde, tak je to plochý materiál, ze kterého lze stříhat proužky na omotávání?

A když budu mít zájem o pozdější vytvoření nové spirály formou DIY, jaký mám zvolit materiál drátu? A v průběhu tvorby měřit multimetrem? Novou spirálu a novou vatu můžu pravděpodobně vkládat do původního pouzdra (které vyčistím).

Dále bych se chtěl zeptat, jak je to s nabíjením iCare 110. Standardně se nabíjí skrze USB port. Chtěl bych jej nabíjet adaptérem. V návodu je napsáno, že je možné použít adaptér, jehož nebíjecí proud je 500 mA. Copak tento stroj nemá mechanismus, prostřednictvím kterého si vezme jen to, co potřebuje? Můžu ho zničit, když ho budu nabíjet přes adaptér proudem 2 A? Setkal jsem se s mnoha druhy zařízení a každé bylo možné tímto adaptérem nabíjet a nic se mu nestalo, protože si vzalo, co potřebuje. Ale tady to stojí vyloženě v návodu, že 0.5 A...????
Bafač cíga
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. črc 2017 18:29:00

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Eleaf iCare

Příspěvekod Jirkator » stř 19. črc 2017 8:59:16

Vezmu to postupně tak jak se ptáš.
- Ano. Vata koupená v drogerii je sice řádově levnější, ale obsahuje různé složky, které kazí chuť liquidu a to hodně. Speciální "vaperská" vata je sice o dost dražší, ale také o dost lepší pro naše účely.
- Ano. Je možné původní vatu vyprat ve vodě, usušit a znovu použít, ale podruhé už to tak neuděláš. Jako nouzovka snad, ale ta vata už bývá stejně lehce napálená a černá.
- Ano i ne. Například Cotton Baccon nebo Bocoton jsou výborné vaty, ale je to takový velký balik vaty a špatně by se s tím pracovalo. Ne že by to nešlo, ale vaty prodávané už ve tvaru polštářků (NAPŘ. Koga, Koh Gen Do, ...) jsou mnohem vhodnější. Je ale potřeba proužek ustřihnout po směru kladených vláken bavlny a ne napříč. Zpočátku můžeš cítit cizí příchuť, ale ta po pár potaženích zmizí.
- Jako ideální materiál pro nově zhotovované spirálky se dnes jeví nerezová ocel (SS), pro Tvé učely lze ještě použít kanthalový drát. V těchto hlavách se ale používají tzv. bodované dráty. Je to klasický odporový drát, který má na obou koncích samotné spirálky uchycený nízkoodporový drát (např. postříbřená měď), ten se nezahřívá a přenechává to pouze spirále. Nicméně lze použít pro setup jen odporový drát, leč ten bodovaný je přece jen lepší. Na balení prodávaných drátu bývá uveden odpor v Ω na metr a trojčlenkou lze vypočítat délku drátu pořebnou pro požadovaný odpor (jsou na to už i různé aplikace do mobilu). Ověření multimetrem je ale vhodné. Drát je dobré před použitím vyžhavit plamenem. Vyčištěnou spirálu obalenou vatou pak normálně zasuneš zpět do původního pouzdra. Osobně na to používám jednoduchý trn, s průměry 1,5 - 3,5mm, kdy jsou jednotlivé průměry řazeny postupně a tak za tím 1,5mm (což je vnitřní průměr této spirálky) je průměr 2mm, který Ti pomůže dostat setup ven i pak i zpět. Až to budeš dělat, tak si dobře prohlédni jak jsou tam vyvedené ty drátky. Jeden je vně a druhý uvnitř toho gumového těsnění na spodku hlavy. Nepoplést to!!!
- Nevím, neriskoval bych to.

Stejně si přikup pár nových origo hlav, je možné, že se to nepovede napoprvé tak ať máš záložní. Pak jich můžeš přemotat vždy víc najednou ať to nemusíš dělat každý pátý den.

Když to po sobě čtu, tak to asi zní složitě, ale je to v podstatě banální záležitost. Při rozebírání si dobře prohlédni co kde a jak bylo. Kdyby něco, tak se ptej přes SZ, ať to tu už moc neplevelíme a na YouTube určitě nějaká videa také budou.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iCare

Příspěvekod Bafač cíga » stř 02. srp 2017 18:13:55

Dóbry den,

děkuji za odpovědi. Už jsem celý chytrý z toho. Mám vědomostí na rozdávání. Ale zkušenost první :D Vkládám odpověď zde, anžto nehodlám nadále zanášet téma ničím, co se netýká iCare, nicméně jen úpravami žhavicí (žhavicí - ne žhavící; žhavící je hlava pouze v momentě, kdy je stisknuto tlačítko, a spirála v hlavě skutečně právě žhaví) hlavy tohoto typu, čili hlavy pro iCare 110, hlavy IC 1.1 Ohm.

Uchopil jsem v obchodě biovatu v podobě polštářku. Pro začátek jsem zvolil 1 polštář za pětadvacet o velikosti asi 6×5 cm. Vůbec jsem neměl zkušenosti, tak jsem nevěděl, co to udělá. Taktéž jsem nechtěl kupovat obří pytel vaty - kdyby mi to nešlo, tak co potom s ním?

Pokud jste někdy uchopili a otevřeli žhavicí hlavu IC, shledali jste, že tam není taková ta klasická vata z vláken, ale pevný pruh. Struktura zcela odlišná od toho, co jsem si pořídil. I tak jsem tedy tu starou ohořelou věc sundal, spirálu vypálil ohněm a omotal pruhem ustřiženým z čtverečku. Samozřejmě po směru vláken. Aby to šlo motat. Jinak by se to rozpadlo na kusy.

Poznatky:
1. Při potahu je cítit kov. Což jsem ale četl, je normální. Údaje se různí, někomu to trvá pár potáhnutí, než kovová pachuť zmizí, mně to stálo asi 1 ml liquidu, ale to je dobrý. Pak chuť skvělá a čistá. Možná ještě lepší než při koupi. Taková jemnější a bez poškrabu v dutině ústní avšak při zachování úderu do hrdla. Spokojenost.
2. Už je horší, že čas od času se mi s nově omotanou spirálou v hlavě stane nemilá věc. Potah jako kdyby ztěžkne, jako by byl omezen přívod vzduchu, například, jako bych ucpal díru. Ale to nedělám. V té době nastává výrazné omezení tvorby páry, která pak skoro není vidět, nastává enormní spotřeba liquidu, měl jsem půl nádrže pryč během chvilky, a do úst prská nasládlá hmota, která poté těžce zhořkne. Nevím, čím je to způsobeno. Rozeberu vždycky hlavu, vše je ok, vrátím to tam a zase funguje normálně. A pak za chvíli se to zase pokazí. Nepodařilo se mi tento problém uměle vyvolat. Tak nevím, co s tím. Uvažoval jsem nad tím, zdali není vůkol spirály málo vaty, že by se třeba liquid vařil, ale je jí tam akorát, aby se to vešlo do hlavy - když tam dám více, nevejde se. Víte, čím by mohlo toto být způsobeno? A jak to řešit? A je mi záhadou, že to nastane náhodně a po odstranění vady to zase chvíli funguje normálně.

Děkuji za odpovědi.
Bafač cíga
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. črc 2017 18:29:00

Re: Eleaf iCare

Příspěvekod Masožer » stř 06. pro 2017 21:56:05

Zdravím všechny. Hlavy kupuju, ale mám s některými docela problémy. Jedna hlava mi vydrží třeba měsíc a až pak je připálená, vyměním, ok. A u další se objeví třeba hned v první den problém, jehož příčinu neznám, popíšu ho a zeptám se, čím to může být.

Mám novou hlavu, plnou nádrž, tahám, tahám, a najednou cítím spáleninu. Liquid z tanku podle mne prostě nejde do vaty. Pootočím závitem, vidím v liquidu stoupající bublinky, jako kdyby právě unikal vzduch z hlavy, pak je to na chvíli ok, ale až zabafám, po pár potáhnutích se to opět pálí. Je to tím, že liquid nejde do hlavy a do vaty? A proč? U nové hlavy? Divné, ale je to tak. Vždycky se mi to povede tím krátkodobým povolením závitu rozchodit na pár potáhnutí a pak to opět pálí.
Masožer
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06. pro 2017 21:36:39

Re: Eleaf iCare

Příspěvekod Jirkator » stř 06. pro 2017 22:09:53

Zkus vatu propíchnout špendlíkem zkrz ty dírky pro liquid.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Eleaf iCare

Příspěvekod Masožer » stř 06. pro 2017 23:01:05

To snad ani není možné. Ten člověk je génius. Taková volovina a mne to nenapadlo. A pak takový nápad. A je to. Mockrát děkuju. Už skoro hodinu vapuju u seriálu a piva a bafu z hlavy, ze které minule jen běhaly mdlé bubliny mezi připáleninou. Ještě jednou díky.

Edit: nutno dodat, že jsem během té hodiny i nabíjel baterku a doplňoval liquid, a ještě ten fakt, že se během mých machinací okolo té neprostupné hlavy naštěstí nespálila vata natolik, že by to zanechalo nějaké závady na chuti. Bude mi ještě pár dnů/týdnů sloužit. Dík!
Masožer
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06. pro 2017 21:36:39

Re: Eleaf iCare

Příspěvekod Jirkator » čtv 07. pro 2017 8:11:57

Někdy je tam ta vata moc napěchovaná a pak nesaje tak, jak by měla. Navíc ještě musí projít vzduch do tanku, jinak podtlak nepustí další liquid.
Ať slouží. :yes
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Elektronické cigarety

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků