• Reklama
 
 

České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizích)

Neopouštěj staré známé pro nové, zvláště když jsou momentálně v nouzi. Možná mají paměť jako slonové, každé ráno tesknota je vzbouzí. Neopouštěj staré věci pro nové, i když barva šediví a prýská, byly kdysi lesklé, byly chromové a teď se jim na smetišti stýská. (Zdeněk Svěrák)

Pokud do zdejších postů nebude 1/2 roku přispíváno, budou systémem automaticky mazány.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizích)

Příspěvekod jura-p » pon 28. říj 2013 13:26:54

Vyzval mě Juratrilobit, abych založil vlákno na českou produkci gripů. Taky mě vyzval, abych napsal jejich přehled. První udělat mohu, na druhé si netroufám.
Existuje totiž spousta tvůrců, kteří vyrobili a nabídli velmi dobré gripy. Já jich mám jen pár, o některých jsem jen četl a neumím je popsat a zdaleka neznám všechny. Také jsem musel dle svého zaměření některé oželet, ač o nich vím a hodně se mi libí, protože prostředky jsou limitované.
A nerad bych někoho v úvodním přehledu pominul jen proto, že jeho výtvor nemám, nekoupil jsem, nebo o něm jednoduše nevím. Do tohoto vlákna však pište pouze o těch, kteří svou tvorbou poskytují dalším lidem. Nemyslím, že sem patří unikátní kusy, co si někdo udělal pro sebe.

Pište popisy gripů, stručné hodnocení, přednosti i slabiny. Napište, jak získat na tvůrce kontakt. Spíš popisy, srovnání ať si každý udělá sám. Vyvarujte se zbytečných superlativů, nejde o reklamu. Většina tvůrců ji nepotřebuje, chybí jim spíš čas.

U podstatných vylepšení komerčních gripů cizí výroby popište, v čem vylepšení spočívá.

Mělo by to být diskusní, informační vlákno, které by pomohlo lidem, kteří hledají, v orientaci.

Přece jen na závěr jedna rada. Většinou, když se píše o něčím gripu a nevíte, kde by se dal obstarat, je nejlepší prohlédnout si seznam lidí, registrovaných na tomto webu. Běžně je zde tvůrce registrován a pak mu stačí napsat SZ a domluvit se s ním.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod Dr.Watson » pon 28. říj 2013 14:23:34

Nj, a nemohl byste třeba ty výrobce požádat aby zde napsali stručnou charakteristiku, orientační cenu, výhody a nevýhody oproti komerci případně čekací dobu a možnost objednání, sami? Respektive co sami uznají za vhodné, je mi jasné že třeba cena to být nemusí ale jde hlavně o ty charakteristiky a možnost kontaktu. Nám by to pomohlo a jim třeba také přiznám se že já vím jenom o jednom, tuším o několika jen z občasné zmínky zde či jinde ale orientovat se v tom neumím i když je pravda, že jsem zase extra po informacích nepídil.
Pokud bude u výrobců ohlas, mohla by se jejich výrobkům (resp. "jim") založit vlastní vlákna - netuším jak se k tomu postavíte Vy a oni. Mne by to zajímalo hodně a myslím že bych nebyl sám. Nakonec se blíží Vánoce...
Dík předem.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod juratrilobit » pon 28. říj 2013 14:55:54

Dr.Watson: o to mi v prosbě šlo,mnohý tvůrce má na různých forech různé nicky a případné zveřejnění zde by snad pomohlo i propagovalo jejich výrobky bez zbytečných zmatečných informací .
Obrázek
Uživatelský avatar
juratrilobit
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 339
Registrován: sob 23. úno 2013 16:06:16
Bydliště: vratimov
Národní vlajka:
Mongolia

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod jura-p » pon 28. říj 2013 15:33:09

No, nejsme agenti tvůrců. Mimochodem, to množné číslo je navíc. Prostě mě požádal Juratrilobit o dvě věci, v jedné jsem vyhověl a vlákno založil bez porady s ostatními "zelenými". Chvíli jsem přemýšlel, proč to neudělá Juratrolobit sám, ale pak mi přišlo rychlejší to udělát než se ho ptát.
Nemyslím si, že vlastní vyjádření tvůrců by mělo smysl. Jak zajistíme stejnou výmluvnost. Někteří umějí dobré gripy, ale napsat článek? U některých vím, kam by mě poslali, ani se ptát nemusím.
Tvůrce, který chce mít vlákno, tak ho zde má.

To vlákno bude takové, jaké ho uděláme. Buď bude o těch gripech a tvůrcích, nebo o tom, jak má vypadat vlákno o gripech.

Tak já začnu o tvůrcích:

Kubíček, začínal na duralovo mosazných gripech, velkých, spolehlivých, všechny co vím, dosud fungují.
Dnes dělá nerezové štíhle, těžké, protože masivní, elegantní, s Goginovou elektronikou, dá se s ním domluvit jakou budou mít patici, jaké budou mít zakončení, krytku šroubení a podobně. Na přání vám vyrobí i redukce, abyste trubku k jeho gripu mohli používat na kompakty, třeba XT a podobně. Najdete ho zde na vebu pod nickem
kubicek326.
Má zde i vlastní vlákno, nejnovější tvorba ve vlákně je jen poskrovnu je tady viewtopic.php?f=19&t=3721&start=45

Grif, tvůrce nehezčích dřevěných gripů, z kvalitního, často exotického masivního dřeva, co jsem kdy viděl. Umí i nádherné dřevěné šperky, to by bylo už OT, kdyby i jeho gripy nebyly šperkem samy o sobě. Napájení baterií 18350 nebo 18650, jak mechanické, tak elektronické spínání. Každý z gripů je jedinečný, jak už z povahy tvorby, spíš umělecké, vyplývá.
Kontakt na něj je snadný, je jedním z moderátorů tohoto webu a lze mu snadno napsat SZ z hlavičky jeho mnoha příspěvků prostým ťuknutím.
Vlákno má také vlastní - viewtopic.php?f=19&t=1625

J. McG, tvůrce gripu s nejkoncentrovanější energií, UT 2600, založeném na neuvěřitelně chytrém nápadu, jak minimalizovat rozměry a váhu gripu s baterií 18650, pevně zabudovanou do gripu s hlavičkou EGO, která překvapivě snáší i odpory na spirálce těsně nižší než jeden ohm. Ideální pro pobyt venku, protože je stejně uzpůsoben na zavěšení na EGO šňůrku.
Tvoří i obdobné, jen o kousek větší gripy Mc Gyver, které mají baterii výměnnou. Tvoří též gripíky s menší kapacitou, samozřejmě v menších rozměrech.
Je odborníkem na baterie, má i vlákno o testování baterií zde na webu. search.php?keywords=testy+bateri%C3%AD
Je na tomto webu registrován, má několik vlastních vláken, jeho gripy lze objednat i z tržnice (to je nahoře v řádku nad každou stranou tuknutím na nákupní vozík). Samozřejmě mu lze poslat SZ z kteréhokoli jeho příspěvku.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod gaston13 » pon 28. říj 2013 16:40:57

Juro, určitě bych přidal třeba Thulona a z tohoto udělal první příspěvek, který by se dále doplňoval.
"Cítíte-li se bezvýznamní a bezmocní, vzpomeňte na to,že vaše hov.no dokázalo zavřít celý aquapark.."


"Svobodní lidé by nejenže měli být ozbrojeni a vycvičeni, ale měli by také mít dostatek zbraní a střeliva, aby si udrželi nezávislost vůči každému, kdo by se pokusil je neoprávněně omezovat, a to včetně jejich vlastní vlády."

- George Washington




Obrázek
Uživatelský avatar
gaston13
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 07. říj 2012 0:20:58
Bydliště: Písecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod jura-p » pon 28. říj 2013 17:23:02

No jasně, přidej. Já ho nedal, protože Thulona nemám. Proč nepřidáváte? Grifa jsem dal, protože ho bedlivě sleduju, ač jsem se rozhodl, že tudy pro mě cesta nevede.
Když jsem kdysi Thulon nebo Marczinův Duralon sháněl, tak jsem narazil na Kubíčka kombinovaného. Což je taky ten typ Silver Bullet (byl-li první), skupina gripů s mechanickým tlačítkem a drátovým propojením plus polu. Ale Thulona jsem pak jen viděl. To se těžko přidává. Samozřejmě, že by ty základní i pozdější projmuté chybět neměly, ať si mají zájemci z čeho vybírat. Dnes je asi k mání už jen Thulon z této skupiny, ale ani to nevím jistě. Když já zase takový pamětník nejsem. A tohle snad ani nemá být o historii. Tak pište o tom, co je k mání a co máte od koho, jaké to je a jak se k tomu dostat.
Tady bude časem spousta jmen, až se lidi proberou a napíšou o těch, co od nich mají grip. Já taky časem něco přidám.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod juratrilobit » pon 28. říj 2013 17:44:51

paráda kluci,takhle jsem si to představoval , díky !
Obrázek
Uživatelský avatar
juratrilobit
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 339
Registrován: sob 23. úno 2013 16:06:16
Bydliště: vratimov
Národní vlajka:
Mongolia

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod gaston13 » pon 28. říj 2013 17:46:06

Juro, máš SZ.
"Cítíte-li se bezvýznamní a bezmocní, vzpomeňte na to,že vaše hov.no dokázalo zavřít celý aquapark.."


"Svobodní lidé by nejenže měli být ozbrojeni a vycvičeni, ale měli by také mít dostatek zbraní a střeliva, aby si udrželi nezávislost vůči každému, kdo by se pokusil je neoprávněně omezovat, a to včetně jejich vlastní vlády."

- George Washington




Obrázek
Uživatelský avatar
gaston13
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 07. říj 2012 0:20:58
Bydliště: Písecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod JX3P » pon 28. říj 2013 18:13:48

puma dědek fajfky?
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod karotkasredkvickou » pon 28. říj 2013 18:31:54

Jenže ten už tu není. (teda je jako jeho manželka, ale pšt :D.)

Kde mohu získat více info o té Goginově elektronice? Zde na fóru evidentně nic není.
karotkasredkvickou
 

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod jura-p » pon 28. říj 2013 18:32:38

PumaDědek by asi patřil mezi ty zlepšené cizí pro své skvělé předělávky Vamo na krátkou verzi. Vešlo se to do dlaně a získalo stabilitu.
Dýmky asi přece jen nejsou gripy, když už jsou dýmkama.
Ale pokud vím, tak nedávno PumaDědek nabízel poslední předělané Vamo. Tak nevím, jestli ještě od něj lze získat. Ale nic nebrání tomu, kontaktovat ho v případě zájmu a zeptat se.
PumaDědek tady po nějakém konfliktu, jehož podstatu jsem nepochopil, není členem, takže kdo by hledal Puma Dědka, musí si ho najít u sousedů, třeba na profivapersforu a tam mu napsat.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod e-woody » pon 28. říj 2013 18:46:12

karotkasredkvickou píše:...Kde mohu získat více info o té Goginově elektronice? Zde na fóru evidentně nic není.


Trochu lépe hledat a méně ... ale co, dyť je to jedno

viewtopic.php?f=19&t=3721&p=255710#p255710
Naposledy upravil e-woody dne pon 28. říj 2013 19:41:07, celkově upraveno 3
e-woody
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 586
Registrován: sob 24. lis 2012 17:14:47

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod Profivapers » pon 28. říj 2013 19:01:29

Ja psal o vilisakovu mechanickem kompaktu ve spatnem vlakne. Preci jenom se mi s tim mobilem spatne pracuje. Nic vic zatim smolit nebudu. Takze ve vlakne o prechodovych odporech jsem nastinil vilisakuv mechanicky kompakt, kdo chce pocist vice tak na tomto webu najde info.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod jura-p » pon 28. říj 2013 19:06:27

Gogin sem patří kvůli podstatné předělávce čínského Joy gripu. Dá se nalézt tady a také na WP, pochopitelně.
Hodně lidí si nechalo od něj předělat hlavu tohoto gripu na elektroniku s kapacitním spínáním, regulovatelným výkonem, použitelnou na baterii 18650, zkrácenou, když koupili zkrácenounebo zkrátili trubku, co měli, na 18500, 18350, anebo na dvě baterie 18350. Na dvě baterie se tento grip dostane pohodlně na vyšší výkon. Na jednu baterii končí na nejvyšším napětí baterie, je to step down.
A to je levná cesta, jak se dostat ke špičkovému gripu za poměrně levný peníz. Co vidím, tak toto řešení používá spokojeně mnoho lidí v mém okolí.
Tohle nemá být vlákno o vlastnostech elektroniky, (kdo chce podrobné informace o goginově elektronice, tak na WP, i zde, jak je uvedeno v odkazech), tady jen o vlastnostech gripu.
Gogina najdete zde v odkazu v předchozím příspěvku.

Vilisák sem se svým Bivojem také patří. Je to relativně levný, lehký kompakt z duralu s minimálními přechodovými odpory, není na něm, díky jeho konstrukci, moc míst, kde by mohly odporovat.
Je to kompakt z jednoho kusu vyrobená tuba na baterii a atík. Takže se zabuduje španěl, umotá mesh a spirálka, natáhne sklo, vloží baterie a našroubuje spodní spínač. A může se kouřit. Nic se nedá vyviklat, je na tom celkem jeden závit na přidělání tlačítka. Atík je osvědčený XL typ. Vilisák ho dělá na sklo nebo s "duralsklem" do těžších podmínek.
Raději nebudu chválit, protože se na vzniku tohoto kompaktu, jen skromným požadavkem, aby to bylo z jednoho kusu, podílím.
Vilisáka najdete, jak už bylo uvedeno, taky na jiných sousedských e-kuřáckých webech, proč není tady nevím, budu mu muset říci, ať se tady taky registruje.
Bivoj se za pochodu vyvíjí, tak, jak je Vilisák tvořivý člověk a chce vyhovět různým požadavkům na velikost atty, povrchové úpravy, velikosti baterií atd.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: České a Slovenské gripy a kompakty (příp. zlepšení cizíc

Příspěvekod karotkasredkvickou » pon 28. říj 2013 19:10:28

e-woody píše:
Trochu lépe hledat a méně ... ale co, dyť je to jedno


Děkuji.
karotkasredkvickou
 

Další

Zpět na Skládka postů a vláken jejihž hodnota se blíží nebo rovná 0

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků