• Reklama
 
 

O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Do nadpisu vždy uveďte model e-kuřiva, nebo název doplňku k e-kouření a stručný popis závady.Ne že tu budou dotazy tipu: pomoc prosím, múžete mi někdo poradit atd.!!!!

Moderátoři: Grif, jura-p

O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod White Dragon » sob 17. zář 2011 22:02:50

Sandy: No tohle jsou jen informativní "ukazovátka"... Stejnosměrné napětí to snad zvládne do 5% chyby, ale měřit s tímhle odpor atomizéru v řádu jednotek ohmů, tak to bude kecat jak Káťa jaujau u Krause...
Dráteničina mně živí (a s ní i měření) a mohu říci, že i pro laika jsou tyhle levné strojky spíše vyhozené peníze... :-(
Apropos multimetry - mám jich několik od stroje "do terénu", po stolní mašinku za cca 8000, ale na měření na atomizérech stejně raději používám "prehistorické" analogové můstkové měřáky...
White Dragon
 

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: eGo baterie 1100 mAh a 650 mAh problem

Příspěvekod SandySmokers.cz » sob 17. zář 2011 22:04:55

Jasný já si právě myslím, že to asi nebude žádná sláva, ale jsem amatér a tak jsem si dovolil využít vašich služeb :mrk
Takže ať jsme v OT konkrétní - pokud levným multimetrem naměřím odpor na atty např. 2,0ohm - v reálu bude tedy kolik (samozřejmě přibližně) :)
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo baterie 1100 mAh a 650 mAh problem

Příspěvekod Grif » sob 17. zář 2011 22:07:37

No ono do měření odporu se započítává i vnítřní odpor přístroje,pokud nemáš nastavení můstku.To je ale u ručkových nebo speciálních přístrojů.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo baterie 1100 mAh a 650 mAh problem

Příspěvekod SandySmokers.cz » sob 17. zář 2011 22:09:53

Jak tak koukám, možná by nebylo od věci založit samostatné vlákno na tuto problematiku, protože mnoha uživatelům je doporučeno při problému změřit odpor nebo napětí a třeba by je to zajímalo stejně jako mě :mrk :)
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo baterie 1100 mAh a 650 mAh problem

Příspěvekod White Dragon » sob 17. zář 2011 22:13:03

Sandy: Počítej +/- 10-15% chybu. Danou použitým přístrojem i použitou metodou měření, při "dvoudrátové" metodě se přičítají přechodové odpory měřících šňůr, svorek atd. A i na docela kvalitním měřáku mi to proti čtyřdrátu na Kelvinově můstku (0,2% chyba - kalibrováno) udělá rozdíl až půl ohmu do plusu. Malé odpory prostě klasické multimetry moc nezvládají.

EDIT: Grif: Etalony pro kalibraci samozřejmě mám - živí mě to. :-)
White Dragon
 

O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod SandySmokers.cz » sob 17. zář 2011 22:13:41

Dovolil jsem si založit toto vlákno, které navazuje na diskuzi zde:
viewtopic.php?f=18&p=43798#p43798
Pro upřesnění a přehlednost - jedná se mi o to, jak přesné nebo nepřesné je měření hodnot baterií, atomizerů a dalšího příslušenství na obyčejných multimetrech a dalších měřákách.
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo baterie 1100 mAh a 650 mAh problem

Příspěvekod SandySmokers.cz » sob 17. zář 2011 22:15:06

Děkuju za vaše odpovědi, pro další jsem vytvořil tedy nové vlákno a moderátora prosím o přesunutí této naší debaty, která nesouvisí s tématem tam. Děkuji.
viewtopic.php?f=18&t=1412

Třeba se přidá ještě někdo jiný :mrk
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo baterie 1100 mAh a 650 mAh problem

Příspěvekod Grif » sob 17. zář 2011 22:15:40

Hm to asi jo zkusím něco vymyslet.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod SandySmokers.cz » sob 17. zář 2011 22:19:13

No ta odchylka je celkem tedy dost a hlavně pro určité uživatele a určité baterie/atty to může být v tom případě celkem na nic, protože jak už víme, některé baterky zvládají LR příslušenství v pohodě a některé bohužel jako novinku vůbec a některé od 2,0ohm v poho.
A uživatel tedy naměří odpor řekněme 2,2ohm a hned mu bude doporučena reklamace, ale reálný odpor atty může být >2,0ohm a tím pádem vše je v pořádku a probíhá nesmyslná reklamace vlastně fakticky fungujícího zboží a nešťastný uživatel.

Proto jsem se (mimo jiné) na tuto problematiku ptal.
Každopádně děkuji.
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod White Dragon » sob 17. zář 2011 22:25:12

Dovolím si odpovědět - pro měření stejnosměrného napětí a proudu s rozumnou chybou měření (do 2,5%) asi vyhoví jakýkoliv i levný multimetr. Pro měření odporu v řádu jednotek ohmů to je horší, klasické multimetry už díky použité metodě měření selhávají. Samotný měřící obvod vnáší do dvoudrátového měření malých odporů dost podstatnou chybu. V průběhu psaní mě napadla ještě jedna záležitost - přístroje pro revizní techniky na měření přechodových odporů - podle norem musí mít měřící proud minimálně 200mA a chybu do 2,5% - v týdnu zkusím tento přístroj porovnat (musím si jej půjčit) s kelvinovým můstkem.
White Dragon
 

Re: O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod Jan16 » sob 17. zář 2011 22:26:33

Vdaka Sandy,

debata o merani bude iste uzitocna. Ja som cital na ecig forach pomerne casto "zmerajte si odpor atty" alebo "napeti na baterii".
Ja si ako elektricky amater sice viem kupit dostupny multimeter do 300 Kc, ale ako s nim merat jednotlive veliciny na ecig komponentoch - to je pre mna spanielska dedina.
Takze, ak by sem niekto prispel navodom (aspon vseobecnym) bolo by to skvele.

Jan
eGo-Wé, eGo-Té, Joye 510 classic...a Drip...
PP 25.9.2011
Uživatelský avatar
Jan16
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 27. srp 2011 8:00:25
Bydliště: Blava, SK

Re: O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod SandySmokers.cz » sob 17. zář 2011 22:33:38

White Dragon píše:.... přístroje pro revizní techniky na měření přechodových odporů - podle norem musí mít měřící proud minimálně 200mA a chybu do 2,5% - v týdnu zkusím tento přístroj porovnat (musím si jej půjčit) s kelvinovým můstkem.

Děkuju předem za tvoje zjišťování. To se nám amatérům bude zcela jistě hodit.

Jan - není zač děkovat, udělal jsem to právě proto, že jak píšeš, ti zkušenější napíšou "změř si odpor", ale jak je to vzhledem k použité technice relevantní údaj už ví jen málokdo.
Jak říkám, naměřil jsem se odporů na atty/cartech už dost (jako totální amatér) a multimetr mám jen obyčejný za cca 400,-, který jsem si kupoval když jsem měl před cca rokem nutkání stavět svůj originální Box Mod (do dneška jsem to neudělal :D ) .

Technika měření je podle mě velmi jednoduchá (když jsem se to naučil i já :) ) - podle návodu co budeš mít u měřáku píchneš dráty do správných dírek a jehly na drátech přiložíš k + a - kontaktu na baterce/atty. To je vše.
Ale není problém udělat i video (nechcete se toho chopit vy, kteří jste v tom kovaní? :mrk). Ale jak říkám, jsem amatér a matérem už zůstanu :D

P.S. - na mém LR306 atty jsem si naměřil 1,7ohm, tak se úplně bojím teda kolik že to mám reálný odpor :D
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod Grif » sob 17. zář 2011 22:37:45

U měření odporu bych postupoval následovně.Nastavit multimetr na měření odporů a spojil obě měřící "sondy".Většinou se ukáže nějaká hodnota.0,1-0,3 to bych bral jako odpor přístroje a vodičů.Od následného měření atty bych tuto hodnotu odečetl.Tím se dostaneme alespoň k přibližné hodnotě.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod White Dragon » sob 17. zář 2011 22:39:01

Malá pomůcka pro měření klasickým multimetrem: Před měřenm odporu atomizéru si změřte elektrický odpor samotných měřících šňůr, totéž znovu po měření. Průměrnou hodnotu z těchto dvou měření ODEČTĚTE z naměřeného odporu atomizéru (a k tomu klidně i 0,1ohmů za další spoj v měřícím obvodu). Trošku snížíte chybu měření (upozorňuju, že s extra levnými přístroji nemám zkušenosti)

EDIT: Škoda že jej již neprodáváš, Sandy. - šel by na zátěžové měření na kelvinu :-D A docela by mně i v tomto směru zajímal.
White Dragon
 

Re: O měření odporu, napětí apod. e-cigaret a příslušenství

Příspěvekod SandySmokers.cz » sob 17. zář 2011 22:39:59

To je určitě lepší a fundovanější popis :hand
Já to napsal jako laik pro laika :D
Teď se stydím za své jehlice :D
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Řešení technických problémů a závad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků