• Reklama
FastTech
 
 

Nabíječky-problémy-závady

Do nadpisu vždy uveďte model e-kuřiva, nebo název doplňku k e-kouření a stručný popis závady.Ne že tu budou dotazy tipu: pomoc prosím, múžete mi někdo poradit atd.!!!!

Moderátoři: Grif, jura-p

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod Adienka » stř 05. srp 2015 18:30:53

Nemám možnost vyzkoušet, mám pouze 1 baterii. Myslel jsem že by někdo mohl změřit měřákem na své nabíječce zda ten proud opravdu má takhle padat, nebo zda je to vada.
Adienka
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 05. črc 2015 22:59:43

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod j0natan » stř 05. srp 2015 19:21:33

Zkoušel jsem to měřit na svojí i2, při nabíjení kolísá v desetinkách, žádný dramatický pády neukazuje. Pískání se nekoná žádný. Dvě téměř vybitý 18650tky nabíjí něco kolem šesti hodin.
Rozhodně bych to zkusil reklamovat.
E: Pokud chceš nějaký 18650tky, písni si SZ
Obrázek
j0natan
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 20. čer 2015 12:38:55

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod dobrman » stř 05. srp 2015 21:18:47

pulzování je OK, jak psal Harmy - přibližně po 2s přerušuje nabíjení a měří...
viz
Obrázek

u i2 je to stejný ať je tam jeden, nebo dva články, má dva samostatný kanály. U i4 jsou taky jen dva kanály a kanál se dělí ve 2s intervalech mezi dva sloty...

pískat by neměla, ale pochybuju, že to je na uznání reklamace. No, zkusit to můžeš....
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod buban76 » stř 05. srp 2015 22:22:02

Moje D4 píská taky, podle těch pulsů, při měření ano, při nabíjení ne, po dobití píská trvale, je to takové vysokofrekvenční pískání, doma ho slyším jenom já. Nabíječka byla z bangood.com, takže reklamaci jsem neřešil a už víc než rok bez problémů nabíjí.
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod Mike03 » sob 25. úno 2017 13:12:33

Ahoj mám problém s nabíjením 18650 baterek. Vlastním nabíječku nitecore i4. Kupována před rokem v UK (ta obyč. s led indikátorama). Problém je v tom, že mi nyní nabije pouze jednu baterii ze tří. Vlastním už rok Samsung SD1 25R. Nejdříve jsem měl tedy za to, že baterky jsou už po smrti a včera jsem tedy zašel pořídit sony vtc5 3ks. Dal jsem nabíjet přes noc, druhý den v 10:00 čeknu a situace opět stejná, jak s předchozímy baterky od Samsungu. Jednu baterii plně nabije a u dvou problikává druhý stupeň nabití nepřetžitě několik hodin. Nevím tedy v čem je problém. jelikož mi to nabilo jednu baterii v třetím slotu z leva tak nyní tedy zkouším v tentýž slotu nabít pouze jednu baterii. Může být vadná nabíječka, případně dá se opravit? Jestli se s tímto problémem někdo setkal tak prosím poraďte. Už mě tak trochu irituje vyhazovat prachy za něco, co nefunguje a ani si nezavapovat. Bohužel, zatím nemám zkoušečku.
Mike03
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 29. dub 2016 22:48:12

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod OldAlien » sob 25. úno 2017 13:55:49

Ale vyhodil jsi méně prachů, než kdyby jsi nakoupil doma.
Je to ruská ruleta, buď padne rána, nebo to jenom cvakne.
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod Mike03 » sob 25. úno 2017 14:27:21

Takže jak jsem si myslel. V třetím slotu mi to článek nabije. V druhým a čtvrtým ne. Zvláštní, vadná nabíječka. Včem může být pč
říčina? Setkal se s tím někdo? Přemýšlím, že ji rozeberu a mrknu na vnitřnosti.
Mike03
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 29. dub 2016 22:48:12

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod clovicek0 » sob 25. úno 2017 14:47:31

Nedávno tu dával @chris_cz nabídku že vymění funkční nabíječku za nefunkční. Myslím že je to zrovna ta tvoje. Více informací najdeš ve vlákně o bateriích.

Naps@no z mobilu
zdroje energie: Joyetech eGo 650mAh, Vision eGo Spinner II,Vamo V7, Wismec Presa, Joyetech Cuboid, Wismec Reulaux RX200S, Encom VoidRay, HCigar VT75, Laude DR75, Wismec Predator
spotřebiče energie: Joyetech eGo W, Kanger EVOD, Vision Vapros V-Spot, Taifun GT II, Kayfun mini V3, Cubis, Joyetech Delta II, Smowell Hatrick V2, UD Bellus, DigiFlavor Siren 25 GTA MTL, Hurricane V2 RTA
Joyetech AIO
Uživatelský avatar
clovicek0
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř 27. led 2016 15:46:32
Bydliště: Uherské Hradiště
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod iqwe » sob 25. úno 2017 22:08:28

@Mike03
Odešel jeden kanál (2+4). Zpětně v tomto vlákně najdeš podrobnosti o vlastnostech I4. Pokud funguje kromě slotu 3 i slot 1, což bych předpokládal, tak máš jen jednokanálovou dvouslotovou nabíječku. Bohužel bude nabíjet 2 baterky déle (polovičním proudem, tedy přesněji bude ten proud dělit mezi oba sloty ve střídajících se pulsech).

Edit:
Nabídku chrise máš tady:
viewtopic.php?f=90&t=513&p=392569&hilit=I4+slot%2A#p392569

Popis I4 tady:
viewtopic.php?f=90&t=513&p=348393&hilit=I4+slot%2A#p348393

Edit2:
Když to tady čtu znova, tak se musím opravit. Nabíjíš 3 baterie na dvoukanálové nabíječce. Zkus tedy baterie prohodit a dvě dát do slotů 1+3 a jednu do sudého. Pokud se nabije prozměnu ta v sudém slotu a ty dvě budou ještě blikat, nabitou baterii vyndej a ostatní nech nabíjet dál. Potřebují na nabití cca 2x delší dobu než ta jedna. Pokud se po této době také nabijí, je nabíječka v pořádku a Ty by sis měl přečíst návod. :mrk
Pokud by byla opravdu vadná, máš na ni 2 roky záruku i v UK.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod iqwe » sob 18. bře 2017 17:54:33

Nedávno se mi v I4 opět přehřála nabíjená baterie, tentokrát LG HE4, o které bych řekl, že byla v půlce životnosti. Musím říct, že mě tyto situace docela iritují. Navíc se nedá určit příčina těchto událostí, nebo nevím jak. Jen se ozvalo cvaknutí a koutkem oka jsem zahlédl, jak zhasly ledky nabíječky.

A to mě přivádí k otázce, jestli existuje nějaká komerční nabíječka, která umí hlídat teplotu článku? Nejlíp univerzální a 4 slotová. Vím, že některé mají teplotní kontrolu, ale nějak v popisech chybí její funkce nebo jestli k ní nepoužívá jen teplotu vlastní elektroniky.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod chris_cz » sob 18. bře 2017 22:02:30

Existuje. SkyRC MC3000. Pokud si člověk opravdu dobře promyslí, jestli a proč je za ní ochoten zaplatit těch cca 3-4 kartónů cigaret, tak je následně nadšen. Mezi jinými vlastnostmi má i teplotní čidlo v každém ze 4 slotů. Ono se taky dost využije, nabíjet lze až 3A v každém slotu nezávisle, takže nastavit limitní teplotu per slot a per použitý program je značně žádoucí vlastnost pro klidný spánek :-)

Cenově efektivnější je samozřejmě univerzální modelářská nabíječka s připojeným snímačem/snímači teploty, za kterou dáš tak o 1-2 kartóny cigaret méně a její použití je výrazně všestranější, byť né tak pohodlné.

EDIT:
@iqwe: LOL. Máš bod. V rámci konání dobrých skutků jsem už minulé pondělí mike03 vyměnil tu mojí funkční za tu jeho "nefunkční", kus za kus.
A zrovna zítra jsem se chystal k tomu že jí kuchnu, když máme tak deštivý víkend že nestojí zato courat přírodou. A vůbec jsem neměl v ůmyslu před pitvou jakkoliv testovat jak moc je mrtvá....
Mno a teď jsem si přečetl ten tvůj edit2....a říkám si, to snad ani není možné, že by někdo,... dyk je to zespoda i napsaný přímo na těle nabíječky....tak jsem tu jeho "nefunkční" píchnul do zásuvky, všechny sloty se tváří živě, jdu najít nějaký jen mírně vybitý články a lupnu je tam, řekl bych že už tuším co za cca hoďku uvidím :-)
Mno nic, zítra jde elektronika do koše tak jako tak, a krabice dostane řádně tlustý přívody pro použítí jako 4P klec.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod iqwe » pon 20. bře 2017 6:43:50

No a to se ještě můžeš dozvědět, že je vadná i ta Tvoje. :D

Ale k té SkyRC MC3000, kterou tady asi nikdo vlastnit nebude, aby se dalo konzultovat. Tu teplotní kontrolu vyřešili pěkně. Plusem je i možnost zpětné kontroly procesů a tvorba grafů. Nelíbí se mně u ní ale ten malý ventilátor, který samozřejmě je a musí být při svém průměru hlučný. Ostatně to známe z video karet a zvukovek z PC. Horší je, že tyto ventilátory nemají zrovna velkou životnost a podle toho na jaké jsou napětí, se můžou i docela prodražit. Třeba Opus BT-C3100 má také ventilátor, který se ale dá za rozumno koupit i na FT. Navíc tato má (velmi inteligentně) chladič umístěný žebrováním napříč průtoku vzduchu, což nepřidá snížení hlučnosti ani otáček ventilátoru, který bude o to víc muset chladit. Také nevím, jestli bych si k ní nemusel pořizovat i nový mobil, to už by se ještě víc prodražilo. Dále jsem četl stížnosti na appku, která pokud se přes ni provádí pokus o změnu nějakého nastavení padá. Něco s tím už za tu dobu udělali v rámci upgrade, ale 100% to stále nebude. A BT mi zřejmě přes panel k PC nedošplíchne. Takže nevím, jestli za tu investici stojí.

Možnosti o kterých vím a připadají do úvahy:
- SKYRC MC3000 ___________90 USD
http://www.gearbest.com/chargers/pp_260893.html

- Opus BT-C3100 V2.2 ______31 USD
http://www.gearbest.com/chargers/pp_173012.html

- FK Technics IPC-5 ________32 USD
https://www.heureka.cz/kosik/?sh=0ea0ea ... d810cbef41

- Liitokala Lii - 500 LCD _____22 USD
http://www.gearbest.com/chargers/pp_228909.html

Zajímaly by mě zkušenosti jejich majitelů zda a jak zasahuje teplotní kontrola. Nemyslím tím ochranu vlastní elektroniky nabíječky, ale zásah při přehřívání článku, při jaké teplotě a pod. On navíc majitel nemusí tento zásah ani registrovat a může situaci vyhodnotit jen jako, že se baterie nenabila do plna.

Abych nezapomněl, mám ještě jeden požadavek. Musí si v ní být schopna nabít baterie i má drahá polovička, tzn., že nabíječka musí mít nastaveny nějaké rozumné výchozí parametry pro nabíjení 18650 nebo si pamatovat předchozí nastavení tak, aby stačilo do ní baterie vložit a po nabití vyjmout. Nějaká délka nabíjení v tomto případě není až tak směrodatná.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod chris_cz » pon 20. bře 2017 11:45:42

ventilator: částečně souhlas, ale: při nabíjení o něm prakticky nevíš (protože zdroj je externí), jiná věc je vybíjení třeba při testech, holt někam se ten vybíjený výkon musí rozptýlit. btw, u současné verze hw otočili směr vzduchu, u staré verze si to lidi předělávali.

mobil/tablet BT apka: na na průběžné juknutí z křesla/židle/... jak probíhá nabíjení je skvělá, na tvorbu a změny nabíjecich programů imho tragická, neumí si sosnout aktuální programy co jsou uloženy v nabíječce, raději to nastavuju přímo na nabíječce (stejně k ní člověk musí přijít aby tam dal nabíjené baterky). apple verze nepadá, android afaik starší verze padávali, aktuální nevím.

připojení k pc kabelem: jejich aplikace asi existuje, ale kdo by to řešil když na tyhle věci (grafy a monitoring). existuje univerzalni opensource ke kterému ji, stejně jako jiná zařízení, triviálně připojíš přes usb kabel.

teplota: limitní teplotu si nastaviš dle potřeby, je jedním z parametrů nabíjecího programu. Těch máš k dispozici 30.

non tech user: tohle u ní fakt pobavilo: při prvním zapnutí po vybalení volíš ze tří režimu provozu: přitroublý-jednoduchý-rozšířený. V dummy mode je k dispozici asi tak 2% možností nabíječky, jede na defaulty, jsou velmi rozumné (a dají se upravit).
Moje volba pro tyhle případy: nabíjčka nastálo v advanced mode, připravený program, uložený pod číslem 1, naučit jak pro slot(y) vybrat program číslo jedna (pokud tam z minula náhodou zůstal jiný) a pustit nabíjení. Btw, s aktuálním fw to jde ještě jednodušeji: nastavíš si který program je oblíbený a ten se pak dá jedním stiskem vybrat pro všechny sloty následně pustit.

jo a ještě: pro optimální hlídání teploty je vhodné aby byl článek co nejblíž k čidlu ve slotu. Což může být trošku problém u těch, který jsou flat-top a zároveň je ten flat-top používáním dokonce prohnut dovnitř. Řešení je, když by na to přišlo, klasika, magnety (tohle je daň za to že nabíječka umi i opravdu tlusté neobvyklé typy článků). V takovém případě ovšem nebrat interní odpor baterky při měření odporu článku za platnou hodnotu, i nezoxidované magnety přidají takových 10-25 mOhm.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Nabíječky-problémy-závady

Příspěvekod chris_cz » pon 01. kvě 2017 20:59:32

drobný update k ventilátoru: dneska podvečer (po prodlouženém víkendu) docela spěchám, takže jsem po delší době použil můj program kterému říkám "trochu spěchám".
Takže ano, pokud člověk sype 31 minut do 3 ks 18650 celkem 6,9A, tak se (při pokojové teplotě, docela vysoké, odhaduju to tak na 25°C) dostane na systémovou teplotu 50°C (články samotné jsou samozřejmě daleko studenější) a při výchozím nastavení větráku (auto) se pustí na cca 45 sec naplno, aby sundal teplotu zpět někam poblíž 38-40 °C.
Což už - na tu necelou minutu - slyšet je. Pak je opět ticho. V tu chvíli je (po 1/2 hodině) v baterkách dokrmeno nějakých 3480 mAh celkem...
Podruhé se to zopakuje v 48. minutě, (btw, začíná CV fáze prvního článku). Tak na 30 sec. V tu chvíli je v baterkách dokrmeno 4380 mAh...
A je zase ticho. Což je právě teď...
...a po dalších 40 minutách CV ticha , tj. po necelé 1 a 1/2 hodině od začátku je hotovo, do článků dokrmeno celkem 7290 mAh...
...mno dá se s tím žít ;-)
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Předchozí

Zpět na Řešení technických problémů a závad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků