• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Potíže s povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Do nadpisu vždy uveďte model e-kuřiva, nebo název doplňku k e-kouření a stručný popis závady.Ne že tu budou dotazy tipu: pomoc prosím, múžete mi někdo poradit atd.!!!!

Moderátoři: Grif, jura-p

Potíže s povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod Grif » čtv 12. led 2017 14:40:33

Ošoupání, nebo odlupování barvy gripu. Chemické narušení niklovaných součástí gripu (pot). To je věc která mě vcelku dlouhodobě trápí.
Začnu barvou. Uvedené typy baterií a gripů, jsou jen pro příklad. Začalo to bateriemi Ego. Barva poměrně rychle sleze. Zásluhu na tom má i občasné potřísnění liquidem. Co s tím? Nevím jak dnes, ale trubka Ega byla nerez, tak stačilo barvu dostat dolů a mít stříbrnou baterku. Stříkání barevných sprejů na auto je k ničemu. Nedrží.Jediné co funguje, je smršťovací bužírka. Nebo fólie.
Další zářný příklad špatné povrchovky je Subox. Tam jde barva dolů opravdu rychle.Pomohlo by nastříkání epoxy barvou, nebo Komaxit. To ale v domácích podmínkách moc nejde. Řešením je fólie.

Niklování
Jak je to provedeno? Na základní kov (většinou slitina hliníku) se chemicky nanese měď. Viz. chemické pokovování. A na měď se chemicky nebo elektrolyticky nanese vrstva niklu. Bohužel je ta vrstva docela slaboučká. Cca- 15 mikronů.
Chemickou reakcí potu ruky nikl někdy (sleze) dolů a je pod ním vidět měď. Tím to ale nekončí. Dalším působením (sleze) i měď a jsme na hliníku a ten šedne až černá. Co s tím???
Opět, běžná barva nepomůže. Odstranění zbytků niklování a mědi a vyleštění hliníku. Pěkný pokus, ale vydrželo to tak 14 dní, než začal hliník černat. Elox? Marná práce u slitin hliníku se zinkem, což je náš případ. Chemické niklování pomocí Niklíku.To by možná šlo. Má to ale jeden háček. Rozebrat grip aby zbyla jen skořepina. Netroufl jsem si třeba na iSicku 60W. Někde to jde zase jednoduše, jako třeba už zmíněný Subox. Návod na niklování dám na konec článku.
A jsem opět u fólie, Docela se mi to řešení zamlouvá. Je relativně levné a zručnější kutil si z nalepením poradí.

Silikonový návlek. Je to řešení, ale nic moc. Chci mít grip pěkný, to návlek moc nesplňuje. Navíc se dle mé zkušenosti návleky vytahají a to je potom pro zlost. Pro mě návlek už ne.

Fólie
Pro některé gripy se fólie prodávají, tak stačí zakoupit a nalepit. Jenže. Některé fólie neřeší všechny problémy. Příklad iStick Pico. Prodávaná fólie zakryje tělo. Ale nezakryje porušené niklování na čelech a fire tlačítku.
Zbývá tedy sehnat fólii a poradit si sám. Čeho se vyvarovat? Na některé gripy a místa fólie nepůjde. Na gripy se složitým tvarem a na žebrování které některé gripy mají to půde špatně nebo vůbec. Fólie se sice po nahřátí dá hodně tvarovat, ale někde to prostě nedrží. Zatím nejideálnějším gripem pro fólii byl iPower 5000. Po sundání čel se dají vyndat beze zbytku vnitřnosti. Nalepit fólii, zaříznout okraje u čel a proříznout prázdný otvor na tlačítka a displej. Práce (ať nežeru) 15 minut.
Na co si dát pozor? Pořádně fólii rozměřit a dát si rezervu. Při přesném rozměru, nalepíte na začátku trochu nakřivo a na konci vám fólie sleze pod okraj gripu. (Vlastní zkušenost) Pořádně odmastit povrch gripu. Stačí lihem a prohlédnout jestli na gripu něco nezůstalo. Zrníčko prachu, nitka z hadříku apod. Fólii lepit od prostředku gripu a nepospíchat. Pěkně prsty uhlazovat do stran. Na hladké jednobarevné fóli jsou bublinky vidět hned. Horší je to u strukturované,nebo různobarevné fólie.
Je tedy třeba pečlivě sledovat a pokud se bublinka objeví, stáhnout fólii zpátky a znovu nalepit. S trochou šikovnosti je to brnkačka. Po nalepení zaříznout okraje a nahřát horkovzduškou, nebo fénem a okraje přejet prsty. Nebude tak ostrá hrana.

Pico úprava tlačítka.
Pico jsem rozebral a zjistil, že oproti tomu prvnímu co mám se trochu změnili střeva. Spodní tlačítka +- jsou trochu jiná a jiné je i uchycení elektroniky. Pro mojí operaci tím lépe. Po sundáni čel je elektronika volná a lépe jde vyndat hmatník tlačítka fire. Nalepil jsem průhlednou fólii, vytvaroval na hmatníku, ořízl skalpelem a namontoval do gripu. Bylo to dobrý, ale ne úplně. Tlačítko se oproti zbytku gripu dost lesklo. Hoďku mi to vydrželo a potom jsem se rozhodl vyzkoušet "kůži". Jo a to bylo to pravý ořechový. Omluva za fotky mobilem v blbém světle.
Příprava. To bílý se zeleným koncem je moc šikovná horkovzduška.
Obrázek
Vymontovaný hmatník tlačítka.
Obrázek
Nalepená fólie
Obrázek
Fólie vytvarovaná horkovzduškou na hmatníku
Obrázek
Fólie je zaříznutá. Vlastně je hmatník hotov
Obrázek
Takhle to vypadalo.
Obrázek
Hmatník polepen imitací kůže. Postup stejný
Obrázek

Otvor pro tlačítko byl primár. Na normální papír jsem si udělal orientační obrys a lochajznou (děrovačka) jsem si vysekl okraje díry. Napřed jsem musel najít správný průměr. Otvory jsem spojil proříznutím skalpelem. Trefil jsem to na druhý pokus. Rozměřil jsem si na fólii kde asi ta díra bude a papír použil jako šablonu. 'Zádný jiný otvor jsem v první fázi nedělal. Grip jsem si přes papír lehce upnul do svěráčku a fólii tou dírou napasoval na tlačítko a fólii nalepil celou. Přesahy na čelech jsem nahrubo odstřihl a zaříznul na čisto skalpelem. A dál horkovzduška. Pořídil jsem si tuhle malou, pro kutila bohatě stačí. https://www.aliexpress.com/item/1pc-ele ... 9380df4f34
Fólii jsem nahřál na čele gripu a zahladil. Není potom ostrá hrana. Dále jsem nahřál v místě displeje a USB. Po přejetí prstem se objeví reliéf který jsem nehtem obtáhl. Prostě z toho vyleze obrys displeje a USB a to jsem vyřízl skalpelem.
A to je celé.
Fólií mají spoustu. Já jsem si našel zbytky které jsou docela levné. 20x120cm cena cca. 50kč
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... t=Wrap+car
Tady je link na Niklík a je tam i návod k použití.
http://www.funchem.cz/www-funchem-cz/es ... en-1000-ml

Pokud máte k úpravě povrchovky gripů nějaké poznatky, zkušenosti a pod. Směle s nimi sem.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod 1AE6308 » čtv 12. led 2017 17:20:10

A teď zásadní otázka..... Kolik za to polepeni fólií + poštu zpět k majiteli chceš? Ne. Myslím to vážně. Mě se to pokaždé nějak poondí za chvíli... Za týden, dva to sleze a můžu začít znova. Klidně cenu do sz pro ipower :)

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod pepyn » čtv 12. led 2017 19:55:33

Obrázek

Zdar, púvodně byl černý komplet, posléze jsem záda na baterku oškrábal od barvy a vybrousil, vyleštil, bylo to jako nerez, ale po čase působením potu to šlo do matu. Leštit se mi to nechtělo, tak vyhrála volba nástřiku, oproti samolepkám (vyzkoušeno). Vysmírkováno jen lehce, jen abych narušil původní barvu, (zdrsněl).
Nástřik jsem provedl sprejem, je to hliníkový odstín, počet nástřiků jsem provedl 3x, mod: jsem vykuchal, tělo modu a záda jsem měl zvlášť, atík: závit jsem přelepil isolačkou, na druhé straně jsem nechal starý tip.
Určitě by se to dalo udělat lépe nicméně mě to potěšilo, jelikož předtím vypadal takový otloukánek, ale pracant, na který dávám samozřejmě i nerez atty.
Mám v něm Lišku (spokojenost)křivka DJ-V2, VTC 6, v atty je Clara T na SS 316L, průměr 2,0 mm.
Uf jsem se rozepsal :skleb , jinak bude zajímavé sledovat kutilství šikovných :skleb .
Zdarec :smoke
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod Wolfgar » čtv 12. led 2017 20:29:42

Hmm ted me napadlo, asi zkusim levne sehnat nejaky mod s jetou povrchovou upravou, rozebrat, ocistit a prihodit kamosovi co dela v autoservisu k dalsi varce kterou poveze na galvanizaci. Navic obcas dela na nektere zakazky na motorky a veterany i med a bronz a to by mohlo byt zajimave, protoze se tam dava docela silna vrstva a jde do ni velmi pekne i ryt. A takova predstava ryteho modu neni uplne k zahozeni, ze bych si udelal nejaky pekny vlci motiv aby mel Vlastik co zavidet ;)
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod Grif » čtv 12. led 2017 22:20:09

Pepyne nenapsal jsi jakou barvu ve spreji jsi použil. Že je stříbrná vidím. Evik mě zajímá, mám ho na cestě a zrovna na něj půjde fólie nalepit pitomě, kvůli tomu vybrání u tlačítek +-. A ještě mě zajímá, jak jde Evik "vykuchat"?
Edit: už vím jak Evíka kuchnout, viděl jsem video. Je to téměř stejně jednoduché jako u Suboxu. Jen 2 šroubky, to se mi líbí.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod pepyn » čtv 12. led 2017 23:36:54

Ano, 2 šroubky, barva univerzální akrylový email ve spreji, RAL 9006 bílý hliník,
bylo mi to doporučeno prodavačkou ve speciálce, po nástřiku barva rychle cca 15 min.zaschla, ale pozor je ještě měká, jdou dělat vrypy mám dva :angel :skleb .
Po několika hodinách na topení je to O.K. zatím asi kolem 10 dnů bez poškození , otěr, vryp, škrábanec .
Pokud tak sem hodím zítra foto spreje,
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod Grif » čtv 12. led 2017 23:46:54

Přesně stejný akryl jsem použil. Dělal jsem s tím psí kusy. Obrousit odmastit nastříkat. Barva se loupala. Potom se základovkou. Tedy obrousit,odmastit stříknout základem. Základ obrousit,odmastit a stříknout akrylem. A stejně mi to slezlo. Ale zase musím přiznat, jak jsem relativně šikovnej, z barvama mi to nikdy moc nešlo.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod pepyn » čtv 12. led 2017 23:56:14

No tak to já jsem s barvou ve spreji asi stříkal poprvé, technický benzín, potom znova, smírek 1000 zrn či co, pak jsem to stříkl dá se říci jen tak jako neználek, ale 3x vždy to uchlo než jsem udělal dálší nástřik, pak jsem zjistil, že je to dost měké, tak jsem to měl pod lampou kde jsem dal 100w žárovku a pak do rána na radiátoru, je pravda, že to trochu opatruji, ale samovolně i pod 10 denním hulení, pocení se nic nezměnilo.
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod pepyn » pát 27. led 2017 1:26:20

Zdar, tak nástřik modu (atík neřeším ) se nepovedl :ne :angry , najednou přibývaly škrábance, tak jsem ho smírkem obrousil na kov, pak postup stejný jako minule, jen tentokrát jsem ho ještě střikl lakem, asi před 2 hodinama jsem ho složil, ovšem během skládaní mi bylo jasné, že škrábance se budou dělat. Zítra ho znova zbrousím, a jelikož mám silikon. obal, tak ho nechám tak, :ne
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod Rychart » pát 27. led 2017 9:22:07

Pokusů s barvením a broušením modu mám už taky pár za sebou a i když to vypadalo moc pěkně, nikdy to nevydrželo. Pokud jde mod nějak rozumně vykuchat, nejlepší asi bude nějaký kovový (třeba titanový) povlak.

[ Post made via iPhone ] Obrázek
Poslední cigareta padla 17.3.2015 a od té doby nekouřím, ale pouze inhaluji :)
Od 15.9. 2016 nepoužívám nikotin.
Uživatelský avatar
Rychart
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 308
Registrován: stř 01. dub 2015 10:31:53
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod rover » pát 27. led 2017 13:24:11

a což použít tekutou folii na auta - http://www.dipshop.cz/car-dip-autoflex- ... 400ml-c60/
nebo trouch složitější - leptání - http://translate.google.com/translate?d ... 45223.html
a nebo hydro samo sebou vykuchané tělo
Uživatelský avatar
rover
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 02. led 2012 23:33:02
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod pepyn » pát 27. led 2017 18:02:03

Zdar, ten Dipshop, už mě taky napadl, jen aby to zabralo, koupí sprejů se taky mohu dostat na cenu nového modu,
dnes jsem vybrousil VTC mini, na kov, domácí podmínky, sice žádná sláva, ale asi lepší než odřená barva,
Obrázek
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod maries » pát 27. led 2017 20:59:39

Vypadá to docela dobře. Dneska jsem při stěhování našla smirek, tak jestli večer nepadnu tak chci vzít do parády presu, která chytla lupenku.

Redmi 3s Tapatalk
Uživatelský avatar
maries
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. bře 2013 22:40:19
Bydliště: Otrokovice/Brno

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod dobrman » pát 27. led 2017 22:12:29

A co zkusit "studený smalt". co se používá třeba na opavy smaltu u van, nebo třeba tohle?
http://www.tvorivyamos.cz/studena-glazu ... l/d-70505/
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Potíže z povrchovou úpravou gripů a jejich řešení

Příspěvekod Grif » pát 27. led 2017 23:17:15

Pepyne,pokud je VTC Mini základ odlitek z hliníkové slitiny(zincaloy),tak ti zaručuji,že to za pár dní ztmavne. Vyzkoušeno na iSticku 60W.
Oto,ten "smalt" je dobrej nápad. To by mohlo fungovat.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Řešení technických problémů a závad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků