• Reklama
 
 

Jak plnit zvonkové atomizéry

Do nadpisu vždy uveďte model e-kuřiva, nebo název doplňku k e-kouření a stručný popis závady.Ne že tu budou dotazy tipu: pomoc prosím, múžete mi někdo poradit atd.!!!!

Moderátoři: Grif, jura-p

Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod OldAlien » stř 27. zář 2017 10:57:14

"Zaručených" a osvědčených postupů, jak naplnit zvonkový atomizér liquidem bez toho, aniž by se nám liquid nevalil spodními otvory pro přisávání vzduchu, je jistě více jak dost.

Proto nebude od věci, když se o své zkušenosti podělíme, zdůvodníme proč to plníme zrovna tím svým způsobem a nezapomenem ke každému příspěvku doplnit, o jakém atomizéru mluvíme.
Pokud bude Vaše metoda obecně úspěšná pro všechny druhy atomizérů (které máte, nebo jste měli ve výbavě), tak vězte, že je to s podivem, jelikož ať se Vám to líbí nebo né, každý je jiný, i když se na pohled, téměř neliší.
Papouškovat postupy recenzentů, není šťastné řešení, oni mají na setup pár minut, včetně naplnění a potom už ten atomizer možná vícekrát nevezmou do ruky. Proto jsem tu několikrát slyšel nářek, že první naplnění bylo fajn, ale pak to šlo celé do kytek. Vysvětlení je prosté. Při prvním plnění jste měli prostor pro přisávaní vzduchu suchý, v kotelně byla lehce smočená spirálka, ale zbytek kotelny byl bez liquidu a hlavně jste začínali,
s novou vatou, která byla po liquidu ještě hladová. Toto téma by mohlo sloužit i jako poradna, při protékání liquidu do sání.
Berte to ode mne jako pokus, povídat si o činosti, kterou provádíme dnes a denně a dokáže nás dost často hodně potrápit. Se svými postřehy se přidám, až jestli bude o tuto debatu zájem. Konec hlášení! :D
Ring volný, cink,cink, cink. :muscle
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod Profivapers » stř 27. zář 2017 11:24:27

O plnění, protékání, bublání a dalších záležitostech, které jsou z drtivé většiny způsobeny chybou uživatele a nepochopením systému, možná ještě něco přihodím.

Myslím ale, že podstatné jsou rozdílné nejpoužívanější základní typy konstrukcí těchto systémů a možností plnění.

- spodem po odšroubování těla s nádržkou vzhůru nohama (např. Subtank, Taifun GT, eGo ONE Clearomizer)

- vrchem po odšroubování horního víka, případně jiným mechanismem, bez možnosti uzavření přístupu liquidu do kotelny
či ke žhavící hlavě
(např. Digiflavor Siren, Joyetech Cubis)

- a horem s možností uzavření přístupu liquidu (např. Kayfun Mini V3, Kayfun 5, Aspire Triton mini)
Naposledy upravil Profivapers dne stř 27. zář 2017 11:58:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod OldAlien » stř 27. zář 2017 11:56:52

Věřil jsem Milane, že mně v tom nenecháš, Díky! :hand
Pokaždé, když si pořídím novou hračku tak jí rozeberu, abych se podíval i pod sukni, což méně technicky zdatní vapeři dělat nemusí. Co ale zvládnou je, suchý test propustnosti vzduchu.
Pokud máme nový atomizer již připravený na vapování, tak uzavřem úplně přívod vzduchu, případně i liquidu a vší silou se pokusíme z atomizeru, nasát vzduch.
Pokud se nám to nepovede, je předpoklad, že plnění bude OK. Pokud ale nasajem vzduch, tak bude atomizér pravděpodobně, počůránek. Řešením je, použít třeba o-kroužky z příslušenství.
Rovněž princip uzavírání liquidu se u atomizerů liší. Čím pěčlivěji to výrobce zvládnul, tím méně problémů, při plnění. Některé atomizery, uzavírání liquidu vůbec nemají.
Já si osobně nemohu vynachválit, pouze horní přísun vzduchu npř. OBS Nano. Tam spodní vzduch vůbec není a proto není ani problém. Rovně boční plnění liquidem, je u OBS Nano, ku prospěchu věci.
Takže tento atomizer, se dá z tohoto problému, úplně vyloučit.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod Profivapers » stř 27. zář 2017 16:00:03

Napsal jsem záměrně "či ke žhavící hlavě" a uvedl jako příklad i Clearomizery, do kterých jsou určeny výměnné hlavy. To proto, že i když se nejedná o RBA "zvonkové atomizéry" a provedení odpařovací části - funkčnost, není na rozdíl od RBA v rukách našich, ale výrobce, principy a děje, které se dějí při různých způsobech plnění, jsou v podstatě stejné.

Jako první musím zas opakovat. Pokud máme Atomizer či Clearomizer s horním plněním bez možnosti uzavření přístupu liquidu do kotelny či ke žhavící hlavě, od chvíle kdy máme otevřeno plnění a v nádržce nějaký liquid, začíná liquid prolínat savým materiálem (pro přívod liquidu ke spirále) do kotelny či žhavící hlavy. Proto je u těchto systémů plnění, rozhodující hlavně rychlost plnění. Moc dlouho do toho nečučet, naplnit, zavřít.

To platí všeobecně a i třeba pro Joyetech Cubis, AIO..
Ono prskání způsobuje hlavně přesycenost spirálky - materiálu, který k ní vede liquid, nemluvíme-li rovnou o dalším "levelu" - bublání.
A já mám ze zkušenosti pádný důvod se domnívat, že prskání BF žhavících hlav způsobuje v mnoha případech nesprávné plnění.
Každý děj s něčím souvisí.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod OldAlien » stř 27. zář 2017 16:52:10

Tak jsme si spolu pěkně pokecali, ostatní tuto potřebu nemají! Zmáknuté plnění k dokonalosti, je patrně zcela běžné a mě ze zbytečné práce bolí ruce, tak jdu do " Vtípky a legrácky " :skleb
Dobře mi tak, aktivní blbec, byl vždycky pohroma.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod vocilko » stř 27. zář 2017 16:52:12

Používám postupy zde vyčtené.
Plnění horem s uzavřením kotelny - Kayfun v3 mini, Kayfun 5: zavřu kotelnu, naplním, utáhnu čepici, otočím vzhůru nohama a povolím kotelnu. Je slyšet jak si odfoukne přetlak vzniklý dotažením čepice. U klonu to chce zkontrolovat, jestli jsou v závitu čepice odfrézována ta vybrání.
Taifun GT III - ten mi drží fakt jen při prvním plnění, jinak zarosí nepatrně skoro vždycky. Syčák. Sundám kroužek AF, otřu a jedu dál, víc toho nebývá.
Plnění spodem do nádržky - DoggyStyle: naleju a zavřu, nemám co dodat. Aby se mi neodšrouboval atík od modu, strkám při povolování do díry AF špičku pinzety.
Phenomenon - nevím kam zařadit: projel jsem jednu díru na plnění vrtákem, aby se mi vešlo běžné kapátko, bez jehly. Podle mě to nemá na atík žádný vliv a plním jen tudy. Kotelnu mám většinou úplně zavřenou, AF ani nezavírám, ale je fakt, že dojíždím až do dost suchý vaty.
Joyetech eGO AIO Pro,
Aster TC MOD, Joyetech Cuboid mini, Wismec Presa TC 75W, Wismec Predator, CoV Callisto, Wismec Sinuous, aLeaf Invoke
Kayfun V3 mini, Kayfun 5, Tayfun GT III, Doggy Style, Phenomenon Lite, Zest, Hastur, Centaur, Ares,
Uživatelský avatar
vocilko
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 85
Registrován: ned 23. říj 2016 11:23:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod Lubis » stř 27. zář 2017 22:40:18

Lemo 2 - zavru vzduch, naplnim, otocim a pockam az vyjede nahoru bublina, pak otocim zpet a otevru vzduch.
Russian 91% s upravou na horni plneni - tady se nesmi jen dlouho nechavat otevreno.
Kayfun 5 - zavru privod do kotelny, naplnim a otevru privod.
Phenomenon - zavru privod, naplnim jednim z otvoru a otevru privod.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod Grif » čtv 28. zář 2017 15:59:14

Subtank mini (RBA) Otočím vzhůru,odšroubuji nádržku,naplním,našroubuju zpět. Neteče. Pozor na nedostatek vaty v RBA,potom čůrá.(platí pro starší RBA se zářezy)
Kayfun V3 mini.(platí i pro V5) Kamarád si stěžoval,že mu teče. Krátká vata. Neměl jí v zářezech až u vstupních dírek.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod Jirkator » pon 02. říj 2017 7:27:49

Také bych měl jednu radu k horem plněným atíkům (KS, Pharaoh, Taifun GTIII), které umožňují uzavřít přívod liquidu: nejdřív uzavřít liquid, pak jednou až třikrát potáhnout, tak aby se nezačala pálit postupně vysychající vata, rychle naplnit a otevřít liquid. Částečně vysušená vata snadno pobere liquid tlačený do kotelny přetlakem vzniklým při uzavírání tanku.

Jen je potřeba nezapomenout na to otevření liquidu a ne jako já minulý týden u KS - ta suchá vata vážně nemá dobrou chuť. :hammer_head: :puke
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod Profivapers » pon 02. říj 2017 7:38:17

Souhlas. Tohle platí všeobecně a má svou logiku. Sušší vata snižuje riziko protečení nebo probublávání po plnění. Slouží jako takový mezičlánek (mezi nádržkou a volným prostorem v kotelně), který do určité míry pojme nadbytečný liquid. Není nutné, ale je vždy výhodou mít při plnění vatu sušší. Je i výhodou, pokud není možnost uzavření přístupu liquidu, mít před plněním nádržku prázdnou a o stupínek výš, vysušit i médium pro přívod liquidu. To lze nejlépe při využití TC.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod OldAlien » pon 02. říj 2017 9:51:23

Jak jsem psal v úvodu, první plnění se poved skoro každému, jelikož plnil do suchého atíku.
Nevím jak ostatní, ale já zavírám i vzduch a neplním úplně štrejch. Po naplnění našroubuji víčko, ale před poslední půl otáčkou, otočím atík vzhůru nohama (i s módem :-)
a dotáhnu víčko. V této poloze pootevřu nepatrně vzduch a potáhnu několikrát naprázdno, aby se mi udělal podtlak. Potom to otočím zpět na nohy, otevřu liquid a následně i vzduch a jedééém.
Ono těch postupů bude asi vícero, ale jenom pár jich vede k stabilnímu úspěchu. S tou odhulenou vatou před plněním, je to trochu zavádějící.
Pokud máme vatu už hodně jetou (slehlou, napálenou, moc upěchovanou, nebo nekvalitní), tak nestihne pobrat to, co se na ní po naplnění navalí a průtokový atomizér je na světě. :D
Proto bych doporučoval, otevírat liquid postupně během krátkých šluků, aby měla vata dostatek času, se pořádně nachlastat a zároveň se stabilizoval potlak.
Kontrolou nám budiž, stoupající bublinky, zvuk smažících se řízků a skvělá chuť. :yes
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod Profivapers » pon 02. říj 2017 10:22:12

Suchá vata, otáčení a další, jsou takové krůčky. Dejme tomu všeobecně platné z principu i praxe, ale vždy odvislé od aktuálních okolností. Vypisování všech okolností, by už vedlo ke zmatečnosti. Je dobré si říci a vědět ve všeobecné rovině o tom, co probíhá při činnosti, která nás zajímá, protože pochopením principu a dějů, se dá podle situace v podstatě vyřešit jakýkoli problém.
Ono ani spousta toho, co se tu zmínilo a určitě i zmíní, není třeba striktně dodržovat. Jen je dobré vědět a v případě problému se i zamyslet nad tím, co se asi tak aktuálně děje, proč asi, co by to tak mohlo být a vyřešit.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod gazi007 » pon 02. říj 2017 15:01:19

S tím co už zde bylo popsáno se nedá než souhlasit, ale ve vztahu k příspěvku, který nakousnul, že významný vliv má i kvalita a degradace vaty by možná bylo dobré lehce diskutovat i toto.
Proto se ptám zkušených, jak často se Vám osvědčilo měnit vatu (+ vypalovat spirálku) pro bezproblémové plnění a chod - počet odvapovaných tanků nebo počet dní. Pro zobecnění bych sem nedával žádné extrémní liquidy (čísté PG nebo VG) a ani "připalovací" příchutě jako čokoláda, atd. Vata spíš nějaká kvalitní (Cotton Bacon V2, Kloud Kicker, Kendo Cotton...).
gazi007
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 04. led 2017 23:41:50

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod OldAlien » pon 02. říj 2017 16:13:25

Vždy se řídím pouze podle chuti. To lze ovšem pouze za předpokladu, že vím jak má daný liquid chutnat a mám dobře seřízený mód.
Preventivně ani spirálku, ani vatu neudržuji.

Každý atomizer má své stabilní místo na každém módu, tak ani nepřešroubovávám.
Mám natypované atomizéry, které používám pouze na sladkosti a ostatní zase pouze na tabák. Spirálky a jejich odpor, včetně drátu, jsou na všech atomizérech, téměř identické.
Toto není návod, jak to máte dělat, ale pouze poznámka k tomu, jak jsem se snažil si ušetřit práci, HW a možná i peníze. I když výlohy, než jsem se k tomu dopracoval, byly značné. Nelituji :shake
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak plnit zvonkové atomizéry

Příspěvekod gazi007 » pon 02. říj 2017 16:23:06

Tak jo, ale orientačně by se to přece dalo nějak zprůměrovat např. obvykle 3 tanky a výměna, nebo 20 ml čirého tabák liquidu a dost, týden stání a vata ztrácí kvalitu... Nemyslím si, že se dopracujeme k přesnému číslu, je tam moc proměnných.
gazi007
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 04. led 2017 23:41:50

Další

Zpět na Řešení technických problémů a závad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků