• Reklama
 
 

Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod Roko68 » ned 07. říj 2012 15:15:03

Krásná práce hned bych si dal říct :yes :yes :yes :clap :clap :clap
Sigelei Mini 30W - Lemo 2
cloupor mini - Subtank mini
Nemesis - kayfun lite

Obrázek
Uživatelský avatar
Roko68
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 07. čer 2012 15:12:39
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod brabeva » ned 07. říj 2012 16:16:43

To nemá chybu! Moc hezké :clap
Grifův grip Pitrýsek, indulgence V4, eCab-L, Eleaf IStick basis- Protank mini, ego one
Vapuji od 29.1.2012
Uživatelský avatar
brabeva
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 363
Registrován: pát 23. bře 2012 13:20:08
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod Gagarin » ned 07. říj 2012 17:44:05

:yes je to krásné a hlavně jiné :clap
p.s. Jak je to reálně s kondenzací páry v té dlouhé troubeli u "soví" fajfky? Jde "dým" vytáhnout normálně, nebo je to na lehčí dechové cvičení pro astmatiky? :angel
Ten, kdo jde stále rovně, daleko nedojde. (Malý princ)
Uživatelský avatar
Gagarin
Primář eCF
Primář eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20. bře 2012 12:07:14

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod jirka54 » ned 07. říj 2012 19:27:57

Vcelé délce troubele je ,brčko, aby se kondenzát nevsakoval do dřevěné troubele ale zatím jsem po vykouřeni dvou náplní viviny žádný kondezát z troubele nevyfoukl. Odpor při potažení je stejný jako ze samostatné vivi.První potažení je slabší než se naplní dýmem celá troubel.Kouř je krásně chladný. Používám hlavu 1.8 ohm.
jirka54
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 16. dub 2011 20:50:08

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod Gagarin » ned 07. říj 2012 19:31:55

super :yes krásná práce :)
Ten, kdo jde stále rovně, daleko nedojde. (Malý princ)
Uživatelský avatar
Gagarin
Primář eCF
Primář eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20. bře 2012 12:07:14

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod bŠtefan » pon 08. říj 2012 0:41:19

gratuluji, nádherná prácička :clap :yes :yes :yes
Gripy a dýmky vlastní výroby + Bolt + eGa + nějaký cleary, DCT, atty 306 LR, 306 LR Bridgeless, drip tip, Vivi Nova atd ... kutím, zkouším, míchám a kapu Obrázek

eCF Pardubice a okolí
Obrázek
Uživatelský avatar
bŠtefan
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 22. pro 2011 0:44:15
Bydliště: Dašice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod Biskup » pon 08. říj 2012 1:50:26

to je hodně pěkné :) :yes
eGo -C Twist 1000mAh // 510 Driptip // Vision eGo Clear 2.0
GS Superbomb // ViVi Nova 2.8ml
Uživatelský avatar
Biskup
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11. kvě 2012 16:44:35
Bydliště: Praha 11 Opatov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod zsafranek » ned 06. led 2013 23:24:13

Kamarád mi k Novému roku přinesl dárek. Staré pouzdro na dýmku a divil se že žádná do něj nepasuje. :chuckle

abych mu nezkazil radost, tak jsem se dnes rozhodl sochat a u známého v dílně vznikl tento skvost.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

tentokrát Atomizér R2 bude dobrá na ochutnávky liquidů :angel
kouřím dýmky vlastní výroby. Clear ViVi nova mini 2,4
míchám VPG 12 inawera podle nálady nejčastějí desert ship s vanilkou, ke snídani desert s černým čajem
:)
Upraveno Adminem
Odkaz odstraněn viz pravidla fóra.

Obrázek
Uživatelský avatar
zsafranek
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 15. čer 2012 21:44:49
Bydliště: Třebohostice 9, Škvorec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod Mirka » ned 21. črc 2013 20:05:26

:clap Pěkné dýmečky ,dědkovi se moc líbí. Já jsem našla na světovém eCF toto, :think
Něco mezi gripema dýmkou....
file_zps07a756cb.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mirka
 

Re: Výroba e-dýmek, pokusy, rady a nápady

Příspěvekod Harmy » ned 03. srp 2014 22:31:19

Totkaj sem píšu, ne abych se chlubil jak jsem šikovnej, ale jako návod na opravu nefunkční e-dýmky.
Jeden prodejce, kterému dělám servis, mi dal tři nefunkční elektronické dýmky, jestli bych s tím něco neudělal. Nevím přesné označení, ale vymyslel je nějakej tydýt. Mají napevno osazené atomizery s můstkem, které se asi zásobují vatičkovou patronou. Žádný z těchto atomizerů se nemůže dožít konce záruky. Je to nejspíš typ DSE 601.
Dýmka kterou jsem kdysi opravoval měla výměnné atomizery a vadný podtlakový spínač. Po zkušenostech s touto dýmkou jsem již zbytečně nevyndaval držák baterie s elektronikou, ale pouze kovový tubus s atomizerem a podtlakovým spínačem. Je pouze nutné tubus zevnitř ohřát mikrohořákem, aby se uvolnilo lepidlo, kterým je do dřeva tento tubus vlepen a opatrně vytáhnout, aby se nepřetrhly čtyři dráty, které k nim vedou.
Po vyndání atomizeru a spínače z tubusu jsem od nich oddělil dráty. Ke spínači vedou dva modré, které jsem sletoval a zaizoloval a dva hnědé vedoucí k atomizeru jsem připravil k naletování na hlavu z ego baterie. Z této hlavy jsem uřízl tu část, kterou je osazena v tubusu ego baterie včetně kroužku, jenž slouží jako doraz. Takto upravená hlava přesně pasuje do kovového tubusu vyndaného z e-dýmky. Uřízl jsem z něj kus, který je o kousek delší než upravená ego hlava včetně závitové části a hlavu do něj namáčkl tak, aby byla její závitová část zároveň s okrajem tubusu. Na druhém konci jsem hlavu zevnitř k tubusu příletoval i s jedním z drátů vedoucích původně k atomizeru a druhý drát jsem připájel k pluspólu hlavy. Na okraj tubusu u závitu hlavy jsem ještě nalepil původní ozdobný zlatý kroužek a pak jsem to celé až po kroužek vlepil zpět do troubele dýmky.
Teď přijde na řadu spínání. . Spínání jsem vyřešil tak, že místo naistalování tlačítka ke kterému by šly dva modré dráty, vedoucí původně od elektroniky dýmky k podtlakovému spínači, jsem již před vlepením hlavy do dýmky tyto dráty spojil, čímž je elektronika sepnutá a do hlavy by šel po vložení článku trvale proud. Udělal jsem tedy spínání pomocí pohyblivého plusového kontaktu , který zároveň drží článek v dýmce. Pro ty kdo to neviděli je to taková plochá páčka, která má na jednom konci dírku a v té je šroubek, kterým je přišroubovaná na kraji k držáku baterie, je otočná a k závitu šroubku vede plus drát od elektroniky. Před vložením článku se dá na stranu a po vložení článku se vrátí na plus kontakt baterie, se kterou tak má kontakt elektronika a drží baterii zároveň uvnitř. Minus kontakt baterie tvoří pružina, takže bateri pruží, čehož jsem využil. Pohyblivý plus kontakt je plochý a rovný. Já jsem ho v půlce ohnul kousek nahoru a ve tčvrtině opět zpátky dolů, čímž jsem na něm udělal bouli a zároveň při fixaci baterie s ní nemá kontakt. Ten získá až při zmáčknutí na tento pohyblivý kontakt. O pěkný chod se stará pružina pod baterkou. Aby se na to nemačkalo prstem, tak jsem do šroubovacího průsvitného víčka, které držák s baterkou v dýmce uzavírá, vlepil kus zastřižené a zaříznuté staré průsvitné tvrdé přísavky(bohužel jsem to nevyfotil) tak, aby po našroubováním víčka dosedl na hrb vytvořený na pluskontaktu baterie. Jelikož má závit na víčku dost velký vakl, tak zmáčknutím na toto víčko dojde k přitlačení kontaktu na plus pol baterie a k sepnutí dýmky. Všechny původní funkce jako je červené svícení víčka při sepnutí a zelené, kterým hlásí slabou baterii, zůstali zachovány.
Prodejce byl spokojen a já jsem si jednu dýmku z těch tří nechal, bo synáček kdysi při opravě té první dýmky projevil touhu ji vlastnit.Rozměrově na dýmku pasuje velká Vivina, ale mně se nelíbilo, že je na první pohled vidět, že to není klasická dýmka. Použil jsem Vivinu mini. Z náústku dýmky jsem vytáhl taky kus plechového tubusu, obrousil jsem náústek zevnitř a vivinu z venku aby na ní šel náústek volně nasadit, pak jsem zrátil a zabrousil driptip viviny a zvětšil v náústku dýmky původní otvor tak, aby do něj šel upravený driptip vlepit. Nakonec jsem vyrobil kryt viviny s drážkami pro sání vzduchu a hotovo. Lepší by byl dřevěný, ale nic jiného než černý plast jsem neměl.
Aby to celé lépe vypadalo musel bych zkrátit troubel a to se mi už nechtělo a nebo zapustit hlavu dovnitř troubele a používat na kouření CE2 atomizery, které by se vešly dovnitř, ale ty zase nechtěl mladej. Je to tudíž celé takové nějaké příliš dlouhé, leč žádná hrůza to není. Omluvte fotky, bo se mi rozbil foťák a zjistil jsem že jsou špatné, až když byl synátor i s e-dýmkou v "Neumětelích"
P7032215.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpařuji od 11.11.2011 z Joye eGo-T a eGo-C, CE4+, T2CC, Tidy10, GS V-Core, Vivi DC, Evod, Protank X9, Patriot, Kayfun v3.1, Subtank mini a Merlin na bat. eGo, iTaste VV, UTurbo 2600, Imotion2 V+, Vamo V3 + V5, Nemesis, Subox a iStick Pico. Míchám vlastní e-Juicy z DNB, PSB, Avoria a LIQ
Obrázek
Uživatelský avatar
Harmy
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2806
Registrován: úte 29. lis 2011 16:57:33
Bydliště: Mariánské Lázně
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků