• Reklama
FastTech
 
 

Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Muroň » pát 31. srp 2018 16:54:29

No máš pravdu. Chybí mi tam "s ohledem na výsledný odpor spirály" .
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod amirinda » pát 31. srp 2018 17:10:22

no počkej, podle té kalkulačky mi vyšlo u odporu 1 ohm dát Kanthalu 5 otáček a u SS316L otáček 9 - takže počet otáček se mění ne?
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod iqwe » pát 31. srp 2018 18:37:45

Nebavíme se o mechanikách, kde se změnou odporu dosahuje změny výkonu.

Řeč je o VW potažmo VV modech. Na ty si motám spirálku s mechanickými parametry, jaké mi vyhovují a pro jaký atík je spirálka určená. Tyto hodnoty není potřeba podřizovat výslednému odporu. Hodnota odporu mě až tak nezajímá, je mi jedno jestli bude 0,8 nebo 1,5 Ohmu, jen musí být v rozsahu se kterým umí elektronika pracovat. Odpor slouží elektronice k výpočtu napětí a proudu, který do ní má pustit.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod pe.ne » pát 31. srp 2018 18:53:26

Ano, mění - pokud ti záleží na výsledném odporu. Pokud používáš plně regulovatelný mod s elektronikou, je odpor nepodstatný (udržíš-li ho v rozumných mezích a použiješ-li rozumnou tloušťku drátu). Z hlediska odporu je na elektronickém modu jakákoliv kombinace průměru, materiálu a počtu otáček a průměru spirály víceméně jedno. Od 0.25 do 0.5 mm, od 5 do 10 otáček, od 2 mm do 4. Vždy s ohledem na to, jestli se to do atíku vleze.
To, co bude pak jinak, je, viz iqwe, odpařovací plocha, množství proudu, které tam musíš pustit, abys to roztopil (a tím i výdrž baterie) a setrvačnost (prodleva před roztopením a odpařování z horké spirály i po potahu). To, co ti kluci radí, jsou parametry, při kterých je spirála rozumně rychlá, nepotřebuje šílené ampéry na roztopení a není to velikostí péro z budíku.
Opakuji - toto vše platí POUZE pro plně elektronický mód s běžnými ochranami ("Ohms too low", "Ohms too high", ...) krmený kvalitními baterkami (viz příslušné vlákno zde na fóru).
Nic ti neposlouží tak, jako když to sám zkusíš. Jsou i obchody, kde se dají koupit dráty na metry, aby to nemusela být hned celá cívka. Metr toho, metr onoho a zkoušet. Hned uvidíš rozdíl v množství páry, v chuti, v tom, jak padá baterka, ... ... ...

Edit: koukám, iqwe opět rychlejší :-)
[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod amirinda » pát 31. srp 2018 19:34:11

Jasný, rozumim, takže v mém případě zůstává co jsem psal, no a až koupim nějakou tu "pořádnou" baterku budu experimentovat dál :-)
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod amirinda » pon 03. zář 2018 6:47:51

Ještě jsem se chtěl zeptat na co jsou takové ty "silnější" dráty, kroucené, omotané apod. Vydrží déle, nešpiní se ???
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Jirkator » pon 03. zář 2018 12:32:06

Zpravidla to z nich víc chutná, ale je to víc železa a tak je za potřebí mnohem větší výkon, aby se rozjely. Také je potřeba zajistit dostatečný přísun liquidu k jejich krmení. Nehodí se do každého atíku protože topí víc než normální drát. Snad jen tenoučké claptony lze použít i na MtL, jinak se spíš používají na DL nebo CCh, zkrátka na velké mraky. Špiní se přibližně stejně vzhledem k množství odpařeného liquidu.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod amirinda » stř 31. říj 2018 20:09:35

Tak nejdříve můj původní dotaz z vedlejšího vlákna:
Čau, chtěl bych zkusit smotat drát. Mám Ni80 0,2mm. Po vzoru na netu bych vzal 3 lanka a zamotal je. Co mě ale zajímá je, co přesně tím získám, lepší chuť, delší výdrž baterie???

A odpovím si sám: Zkusil jsem, motání super, náběh okamžitej, ale jak psal kolega - asi budu muset pořídit nějakej lepší atík, jelikož to dost hřeje. Ale jinak dobrý :-)
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod amirinda » pát 23. lis 2018 20:03:25

Ahoj, přišla mi tahle sada spirálek, kterou z toho zkusit pro MTL, napadá mě asi jen ta jedna 0,85ohm?

https://www.aliexpress.com/item/2pack-V ... b56fd832f4
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod pe.ne » pát 23. lis 2018 21:35:00

Kteroukoliv... Za zkoušku nic nedáš. Ono je to spíš o vzduchu, tak jestli to nacpeš do MTL atíku, když to tam vleze, proč ne. Třeba Tempter si dělá mikro claptony na MTL, já jsem měl v oblibě mikro tygra na MTL, spousta lidí používá twisted, ... ... ... Hej hurá, tady neplatí pravidla! Chutná ti to? Tak je to tak správně!

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod amirinda » pát 23. lis 2018 21:38:21

No mě šlo o ty ohmy, že krom toho jednoho mají ty ostatní 0,5 ohm a méně, tak jsem si říkal, že jsou spíše pro DL?
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod iqwe » pát 23. lis 2018 22:09:50

A můžeš vysvětlit, proč pořád řešíš "ohmy", tedy odpor?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod amirinda » pát 23. lis 2018 22:19:38

No nevím, všude jsem četl, že pro DL radši nižší kolem 0,5ohm a pro MTL lépe vyšší kolem 1ohm.

Edit: tak jsem nějaké spirálky zkusil, no sice jsou hezký, ale to jim musim naložit jak blázen což jde ruku v ruce se spotřebou.
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod johnspad1 » stř 28. lis 2018 18:07:39

zdravím, můžete doporučit nějakou supr spirálku a vatu do Hastura? děkuji
johnspad1
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 28. lis 2018 17:58:48
Bydliště: Vlčnov

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Muroň » čtv 29. lis 2018 11:05:30

Supr spirálka do Hastura je jakákoli supr spirálka vhodná na MTL. Čili jednoduchý nerez o tloušťce okolo 3 mm, jednoduchý kanthal klidně i 0,25 nebo nichrom. Supr jsou taky fused claptony (několik drátů omotaných tenoučkým drátem), nerezové, nichromové, kanthalové i materiálově kombinované. Tam jen pozor na vnitřní odpor té smotanice - když je moc nízký (smotaný z tlustších drátů a vhodný na mraky), tak bys to do hastura nenacpal, resp. neuchladil. Kup si třeba pro začátek hotové spirálky označené MTL fused clapton. Nebo micro clapton, třeba nichrom 0,3 mm omotaný 0,1.
Oblíbená vata je Cotton Bacon V2. Nedávno jsem zahlédl, že se do výroby vrátila legendární celulózka Fiber freaks. Osobně teď frčim na Doctor Coil cotton, což mi přijde velmi podobné zmíněné Cotton Bacon, zřejmě jen přebalené pro Advken. Chybu neuděláš ani s tradiční plátkovou Koh Gen Do, kterou se Hastur, vzhledem ke "GTA" konstrukci, bude dobře osazovat.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků