• Reklama
 
 

Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod jkmaxfli » čtv 06. říj 2011 20:38:59

Téma Genisis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti je zde http://www.e-cigaretafans.eu/forum/view ... 45#p241945 takže tady pouze o všem ostatním a ne DIY.
dlouhejbil


Sešel se mi veškerý materiál na výměnu knotu i spirálky u cartomizeru,nebo clearomizeru,které jsou si uvnitř naprosto podobné,chce to opravdu čas,pevné nervy,klidné nerozklepané ruce,nějaké to pájení a pomůcky,ale hlavně kantalový drátek a samozřejmě knoty.
-------------------------------------------------------------------------------------

Porcelánová korunka,shodná jak u cartomizeru W,giantomizeru 3D,clearomizeru CE2 a další.Musel jsem použít zcela nový drátek v bužírce na přívod energie,po dlouhém hledání jsem jej použil z ATA žílového kabelu z PC,kde jsem si jednotlivé drátky od sebe odtrhal,poté jsem je protáhl skrz porcelánovou korunku.(Najít drátek takového průměru byla opravdu perlička,protože ty dvě zdířky v porcelánové korunce jsou opravdu extrémně malinkaté)


Na bužírkových drátkách jsem odtsranil na koncích bužírku a spojil dohromady s kantalovým drátkem,ale pouze jednu část.(nepájil jsem je,prostě mi to nešlo,ale při zamotání do sebe a následném stisku v kleštích to drží jako připájené)




Poté jsem kantalový drátek omotal kolem knotu.Knot jsem si ustřihl delší,abych ho mohl poté přesně zkrátit až se bude kompletovat cartomizer.Po omotání kantalu kolem knotu jsem spojil druhý konec kantalu s bužírkovým drátkem.Postupně jsem bužírkové drátky stáhnul do porcelánové korunky a tím pádem se do ní pěkně vměstnala kompletní hotová spirálka.




Připájel jsem na zkoušku drátky s bužírkou.Jeden na středovou tyčku a druhý na závitovou část.Zatím jsem nezkracoval,vše budu zkracovat až budu kompletovat finální cartomizer na používání.




Zkouška žhavení.Žhavý okamžitě a obnovený cartomizer(zde zkoušeno na clearomizeru)je kompletně připraven na finální kompletaci a poté používání.Při více trpělivosti(nesmí vás nikdo u toho stále otravovat jako mně stále otravovala moje 5 letá dcera)můžete provést celkovou obnovu více kvalitněji,než to mám zde prezentováno já.
Naposledy upravil dlouhejbil dne sob 10. pro 2016 23:29:53, celkově upraveno 7
Důvod: Odstraněny nefunkční odkazy
jkmaxfli
 

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod honza05 » pát 07. říj 2011 12:26:04

Ahoj
Mám dotaz k tomu pájení, cos použil k připájení toho odporového drátku (kalafunu) a co to tam máš za slabé drátky z čeho ?
honza05
 

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod jkmaxfli » pát 07. říj 2011 12:30:01

K pájení jsem použil klasickou kalafunu,ale pájel jsem pouze drátek s bužírkou k tělu cartu,podařilo se až na několikátý pokus,je to opravdu o nervy,ale nakonec podařilo a drží to.Kanthal jsem nepájel,protože mi to nešlo,tak jsem ho jen zamotal a stiskl kleštěmi,pokud se s tím trochu pohraje,tak to jde udělat celkem precizně,jinak z čeho jsem použil kablík s bužírkou je napsáno v prvním příspěvku ve druhém odstavci. :mrk
jkmaxfli
 

Re: Materiál na knoty

Příspěvekod sardor » pát 07. říj 2011 13:46:55

Možná se vracím k tomu co se tady již rozebíralo, ale nedá mi to a chtěl bych aby se k této mé teorii vyjádřili i ostatní.
Ještě jednou jsem se zamyslel nad funkcí knotu a zdá se mi, že jsme s tou zdravotní nezávadností možná příliš úzkostliví.
U knotů se nám jedná o dva problémy. Za prvé, odštěpení a následné vdechnutí ůlomků vláken. Za druhé, uvolňování škodlivých látek teplotou spirálky a následné vdechnutí. K prvnímu bodu - k odštěpení může dle mého soudu dojít pouze v suchém stavu při stříhání a manipulaci, tudíž pokud je knot nasáklý liquidem, pak žádné nebezpečí nehrozí. K bodu dva - pokud se bude jednat o keramiku odolnou 1200°C pak si myslím, že z povrchu se při teplotě která v atomizéru vzniká žádné nebezpečné látky neodpařují. Pokud by byla moje úvaha správná, pak není problém použít těsnící šňůry, které se požívají k utěsnění kotlů, pecí, sporáků a ve vzduchotechnice.
Momentální hardware: BW510 grip, EGO-W, Gotvapes Vision Extreme
Pyro v šuplíku od 10.8.2011
Obrázek
Uživatelský avatar
sardor
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 110
Registrován: stř 10. srp 2011 15:06:53
Bydliště: Uherske Hradiste
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Materiál na knoty

Příspěvekod Jajin » pát 07. říj 2011 14:40:19

Je to možné, ale proč riskovat, když knoty se dnes dají sehnat bez větších obtíží a za velice přijatelnou cenu třeba zde. Já jsem vzal rovnou 5 metrů a zásobuju tak všechny ve svém okolí.
If you know the enemy and know yourself, you need not fear the result of a hundred battles. If you know yourself but not the enemy, for every victory gained you will also suffer a defeat. If you know neither the enemy nor yourself, you will succumb in every battle.
Smok Alien + Limitless XL, Evic VTC Mini + Digiflavor Siren 25 a Kayfun V5, Istick PICO + Avocado 22 RDTA SE, Hadaly klon
Uživatelský avatar
Jajin
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 148
Registrován: úte 21. čer 2011 8:13:40
Bydliště: Petřvald u Karviné, Moravskoslezský kraj
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod vilda42 » úte 11. říj 2011 21:24:38

Ahoj, někde jsem viděl, že kanthalový drát se dá připojit k drátku nasunutím obou konců do malinkého uštípnutého kousku inj. jehly ( šedý plast ) a stisnutím zafixovat. Zkoušel jsem to štípat kleštičkami na nehty a funguje to.
[url=http://e-cigaretafans.eu/][img]http://tak jsem značně pročistil zásoby, elektronika žádná, pouze Sentinel, Launcher a woodyho grip, jinak kapačky, Steamboy, Aqua, Kayfun a Atty, k tomu mračna liquidu a příchutí
Uživatelský avatar
vilda42
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 437
Registrován: pon 09. kvě 2011 15:43:33
Bydliště: Žleby
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod vlastvs499 » stř 12. říj 2011 7:30:11

Já ještě dodám pro ostatní složení toho drátu, autor výměny už to ví, ale pro ostatní: 22%Cr, 5.8%Al, 72.2%Fe. Teplota tání 1400 stupňů, odpor cca 60 Ohmů/metr. .....................
Naposledy upravil e-Hana dne pát 13. dub 2012 5:35:02, celkově upraveno 1
Důvod: upraveno
vlastvs499
eGo-W a carty a cleary všeho druhu na vlastních gripech.
Uživatelský avatar
vlastvs499
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 143
Registrován: ned 18. zář 2011 9:12:24
Bydliště: Holešov

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod jkmaxfli » stř 12. říj 2011 8:20:13

Není to nic těžkého,jen to chce mít trochu toho času cca 20 minut na komplet výměnu i s pájením.
Prostě si s tím pohrát a dělat to s radostí.
Ten nápad s tím spojením drátků s kouskem jehly určitě vyzkouším,vypadá to logicky a slibně,díky.
jkmaxfli
 

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod Condor » pon 14. lis 2011 21:18:10

vlastvs499 píše:Já ještě dodám pro ostatní složení toho drátu, autor výměny už to ví, ale pro ostatní: 22%Cr, 5.8%Al, 72.2%Fe. Teplota tání 1400 stupňů, odpor cca 60 Ohmů/metr. .

Je to tento drot? Alebo mozem pouzit tento? Dakujem za odpoved :mrk
Obrázek

Pre kompletnost a tento knot :mrk
Obrázek
"Diligentia, Vis, Celeritas"
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Condor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 271
Registrován: stř 28. zář 2011 17:25:47
Bydliště: Prešov
Národní vlajka:
Libya
Nejvyšší skóra: 1


Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod Harmy » stř 15. úno 2012 18:07:29

To jkmaxfli: nemůžu sehnat ty stříbrný dráty s bužírkou průměr 0,5mm, z čeho, nebo odkud je máš?
Odpařuji od 11.11.2011 z Joye eGo-T a eGo-C, CE4+, T2CC, Tidy10, GS V-Core, Vivi DC, Evod, Protank X9, Patriot, Kayfun v3.1, Subtank mini a Merlin na bat. eGo, iTaste VV, UTurbo 2600, Imotion2 V+, Vamo V3 + V5, Nemesis, Subox a iStick Pico. Míchám vlastní e-Juicy z DNB, PSB, Avoria a LIQ
Obrázek
Uživatelský avatar
Harmy
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2806
Registrován: úte 29. lis 2011 16:57:33
Bydliště: Mariánské Lázně
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod morfik » pon 20. úno 2012 14:14:42

jkmaxfli píše:Musel jsem použít zcela nový drátek v bužírce na přívod energie,po dlouhém hledání jsem jej použil z ATA žílového kabelu z PC,kde jsem si jednotlivé drátky od sebe odtrhal,poté jsem je protáhl skrz porcelánovou korunku


tak jsem rozebral pc vytahnul ATA kabel k FDD mechanice a odtrhl jednotlivé drátky... velikost je s bužírkou stejně moc velká a nejhorší je že to je vícežilnej drátek. takže ještě zkusím ata kabel novejsi vyroby (ten ma tvrdou buzirku a ne takovou mekkou sedivou) a podivam se jestli je jednožilnej. jinak dale nevim jakej použit

taky stale hledam dratek
eCF Ústí nad Labem
elegent umřel takže teď Joyetech eGo-T a mátová čokoláda převážně ;)
Uživatelský avatar
morfik
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 30. srp 2011 13:44:25
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod mia » pon 20. úno 2012 14:19:49

ATA kabel novější výroby (80žilovej) je v jednotlivých žílách jednodrátovej. Starší 40žilovej má lankové vodiče.
If ain't broken, don't fix it!... Wéčko plus nějaký ty gripy.
eCF Zlín
eCF Chropyně
mia
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 02. led 2012 13:24:07
Bydliště: Zborovice D.C.
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Materiál na knoty

Příspěvekod eusolar » čtv 08. bře 2012 21:44:26

viewforum.php?f=112 tady mají knoty
http://www.kurtelevne.cz
od 1.10 do 30.10.sleva
eusolar
Prodejce
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 14. pro 2011 23:11:08
Bydliště: Česká Lípa
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výměna knotu a spirálky mini návod (cartomizery)

Příspěvekod Magnum.357 » pát 23. bře 2012 20:39:26

"Pánové kanthal sa pájkovať dá, len je treba mať správne tavidlo. Kalafuna je sice dobrá, ale sú aj lepšie prípravky.
Treba si zájsť do obchodu s elektronikou a tam sa po niečom popýtať. Ja používam tzv. pájkovaciu vodu (používajú klampiari na pájkovanie okapov). Je to vlastne kys. chlorovodíková (Hcl) prevarená so zinkom. V kupovanej je ešte myslím pridaný etanol a malé % kalafuny.
Inak spoj je dobré pred pájkovaním zatočiť. Predsa len tá špirálka sa zohrieva, aj keď si myslím že na mieste spoja to až takú teplotu nedosiahne aby sa ten cín roztavil.
Kanthal sa dá zohnať aj v starej elektronike napr. v drátových potenciometroch, rôznych bočníkoch atd. Ale najlepšie je zájsť do obchodu GM-elektronik a tam to dostanete všetko na jednom mieste, knoty samozrejme nie.
Atomizerom a iným mizerom zdar :rofl
Obrázek
Jedu na Volish eGo 3 Twist - baterka 900 mAh, nastavitelné napätie 3,2 - 4,8 V
Keď cigo tak iba E-cigo!
------------------------------------------------------
Obrázek
Uživatelský avatar
Magnum.357
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 58
Registrován: ned 12. úno 2012 22:30:03
Bydliště: Holíč
Národní vlajka:
Slovakia

Další

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků