• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Jesen » ned 08. říj 2017 12:57:41

Hrubší drôt, pripadne clapton? Co takto trochu čítať?
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Reklama

FastTech

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod vocilko » ned 08. říj 2017 13:11:07

http://www.steam-engine.org/coil.asp
koukni sem, zkus dosadit různé průměry cívky, různé průřezy drátu a koukej co to dělá s odporem
Joyetech eGO AIO Pro,
Aster TC MOD, Joyetech Cuboid mini, Wismec Presa TC 75W, Wismec Predator, CoV Callisto, Wismec Sinuous, aLeaf Invoke
Kayfun V3 mini, Kayfun 5, Tayfun GT III, Doggy Style, Phenomenon Lite, Zest, Hastur, Centaur, Ares,
Uživatelský avatar
vocilko
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 85
Registrován: ned 23. říj 2016 11:23:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Aseanelle » ned 08. říj 2017 13:17:25

Děkuji za "pomoc" ... To dokáže opravdu každý, napsat ať čtu a googlim, ale co k tomu něco víc napsat? Já teda už mám nějakou představu, jak co funguje, ale překvapuje mě ochota pomoct novým

Odesláno z mého One pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Aseanelle
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 14. říj 2015 20:26:05

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Jesen » ned 08. říj 2017 13:33:07

Rada zvoliť hrubší drôt sa ti zdá málo, resp odkaz na web, kde sa to dá krásne zrátať? Máme prísť k tebe domov a namotat ti to? Chcel si znížiť odpor, ina rada ako zvýšiť hrúbku drôtu nie je. Plus odkaz na kalkulačku, aby si mal aký taky prehlad o výsledku. "neni zač"
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Aseanelle » ned 08. říj 2017 14:07:34

vocilko píše:http://www.steam-engine.org/coil.asp
koukni sem, zkus dosadit různé průměry cívky, různé průřezy drátu a koukej co to dělá s odporem
Děkuji za odkaz :) kouknu na to, nicméně tvé zprávy jsem si nevšiml, když jsem postnul poslední příspěvek :)

Co by jsi mi kdyžtak poradil za dráty na chuť a DL? :) Kanthal má prý dobrý vlastnosti, co se týče chuti a co třeba claptron? Jak na tom je ten?

Mám mod Vaporesso Nebula 100W :)

Odesláno z mého One pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Aseanelle
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 14. říj 2015 20:26:05

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Aseanelle » ned 08. říj 2017 14:10:06

Jesen píše:Rada zvoliť hrubší drôt sa ti zdá málo, resp odkaz na web, kde sa to dá krásne zrátať? Máme prísť k tebe domov a namotat ti to? Chcel si znížiť odpor, ina rada ako zvýšiť hrúbku drôtu nie je. Plus odkaz na kalkulačku, aby si mal aký taky prehlad o výsledku. "neni zač"
Neměl jsem odkaz když jsem postnul, asi mi to tapatalk neupdatoval, nicméně, jsem rád za každou radu, ale moc mě neoslovil způsob tvé nebo pokud je lepší Vaší odpovědi, očekával jsem třeba opravdu nějaký osobní zkušenosti ;)

Odesláno z mého One pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Aseanelle
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 14. říj 2015 20:26:05

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod vocilko » ned 08. říj 2017 14:41:06

Koukni tady na různý atíky, u každýho je vidět, kdo tam co motá, já DL nejedu. Třeba tady:
http://e-cigaretafans.eu/forum/viewtopic.php?f=195&t=5098&start=45#p392070
Joyetech eGO AIO Pro,
Aster TC MOD, Joyetech Cuboid mini, Wismec Presa TC 75W, Wismec Predator, CoV Callisto, Wismec Sinuous, aLeaf Invoke
Kayfun V3 mini, Kayfun 5, Tayfun GT III, Doggy Style, Phenomenon Lite, Zest, Hastur, Centaur, Ares,
Uživatelský avatar
vocilko
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 85
Registrován: ned 23. říj 2016 11:23:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Jesen » ned 08. říj 2017 15:07:19

SS clapton 26/32 a nejaký jednoduchý nerez drat 26 alebo 24 GA, cize u nas hrúbka 0.4,resp 0.5 mm. Motaj na 3mm a skus sa dostať na odpor 0.5ohm podľa kalkulačky. Fakt to nie je veda
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod MrWhite » ned 08. říj 2017 15:33:06

SS316L 26GA je na tých 0.5 ideálna. Tiež ju používam.
Moja osobná skúsenosť je na clapton sa vyprdni keď začínaš motať. Nauč sa to s obyčajným drôtom trošku to chytíš do ruky a potom môžeš skúšať clapton. Par spiral sprav z obyčajnej nerezi alebo kanthalu aby si sa do toho dostal. Clapton je fajn ale na začiatok asi nie.
Uživatelský avatar
MrWhite
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 18. čer 2015 13:32:13
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod indian.75 » ned 08. říj 2017 15:35:22

Aseanelle: Kup si nerez drat 316L 0.4mm, namotej na 3 mm trnu 6 otoček a máš odpor zhruba 0.5 ohmu. Nerez má zhruba poloviční odpor než Kanthal.
Na DL nepotřebuješ mít odpor pod 0.5 ohmu, já používám drát nerez 316L 0.3 mm, spiralka průměr 3 mm, 6-7 otoček, odpor kolem 0.8 ohmu a na pohodové chutné DL je to pro mě ideální. Jak by napsal OldAlien, namotáno takzvaně na poseru. :D
indian.75
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 07. zář 2015 21:54:17
Bydliště: RK
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Jirkator » ned 08. říj 2017 16:01:15

DL lze v pohodě provozovat i na jeden ohm.
Kup si tlustší drát, klidně z nerezové oceli o průměru 0,3 až 0,4 a těch tvých půl ohmu uděláš snadno. Jestli ho v tom "tvém" obchodě nemají, tak už tam nechoď a objednej si měkký nerez 316L na http://www.anebotak.cz
Claptonu s zatím nevšímej.
Také bys nám mohl říct, jaký máš mód, na kterém to chceš provozovat, aby také ten tvůj setup zvládl.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Aseanelle » ned 08. říj 2017 16:05:18

indian.75 píše:Aseanelle: Kup si nerez drat 316L 0.4mm, namotej na 3 mm trnu 6 otoček a máš odpor zhruba 0.5 ohmu. Nerez má zhruba poloviční odpor než Kanthal.
Na DL nepotřebuješ mít odpor pod 0.5 ohmu, já používám drát nerez 316L 0.3 mm, spiralka průměr 3 mm, 6-7 otoček, odpor kolem 0.8 ohmu a na pohodové chutné DL je to pro mě ideální. Jak by napsal OldAlien, namotáno takzvaně na poseru. :D
Když jsem koupil Ammita, dostal jsem k němu Kanthal 0.25 s tím že jsem z toho vytvořil pokus o Twister aby si ammit myslel že mám 0.5 ale ono houby :D furt tam drží kolem 1 Ohmu, zkouším z toho tahat, ale zdá se mi, že ta chuť není nic moc https://uploads.tapatalk-cdn.com/201710 ... b6e40a.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201710 ... 2f9eff.jpg

Odesláno z mého One pomocí Tapatalk
Naposledy upravil dlouhejbil dne ned 08. říj 2017 17:56:08, celkově upraveno 2
Důvod: Max. rozměry 640x480-přečti si pravidla
Uživatelský avatar
Aseanelle
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 14. říj 2015 20:26:05

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Aseanelle » ned 08. říj 2017 16:07:37

Jirkator píše:DL lze v pohodě provozovat i na jeden ohm.
Kup si tlustší drát, klidně z nerezové oceli o průměru 0,3 až 0,4 a těch tvých půl ohmu uděláš snadno. Jestli ho v tom "tvém" obchodě nemají, tak už tam nechoď a objednej si měkký nerez 316L na http://www.anebotak.cz
Claptonu s zatím nevšímej.
Také bys nám mohl říct, jaký máš mód, na kterém to chceš provozovat, aby také ten tvůj setup zvládl.

[ Post made via Android ] Obrázek
Vše kupuju na censored v kamenném obchodě, mod jsem zde zmiňoval, jedná se o Nebulu od Vaporessa 100w

Odesláno z mého One pomocí Tapatalk
Naposledy upravil dlouhejbil dne ned 08. říj 2017 17:55:34, celkově upraveno 1
Důvod: Nejmenuj prodejce- přečti si pravidla
Uživatelský avatar
Aseanelle
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 14. říj 2015 20:26:05

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod iqwe » ned 08. říj 2017 18:08:01

Tak zrovna v tom Tebou zmíněném obchodě bych nerezové dráty nekupoval. Vydávali za nerez dráty dráty z jiné slitiny, která nefungovala ani na TC. Přesto, že z reakcí zákazníků o problému věděli, nestáhli je z prodeje. Je nebezpečí, že je ještě na některé pobočce mohou mít.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze

Příspěvekod Aseanelle » ned 08. říj 2017 18:15:18

Takže je lepší si skočit někam do železářství, nebo bižuterie a koupit si tam onu 316L?

Odesláno z mé Nokie Lumia 925
Uživatelský avatar
Aseanelle
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 14. říj 2015 20:26:05

PředchozíDalší

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků