• Reklama
 
 

Koutek kutilů..

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod JX3P » pon 07. lis 2016 13:27:15

mě se zdá, že po úpravě je to moc utopený..možná fotka zkresluje
norma na to sice není, ale řekl bych že správná délka centrpinu když vyčuhuje tak 0.5 max 0.7mm
empiricky odkoukáno
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Reklama

FastTech

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod Jirkator » pon 07. lis 2016 13:41:12

Nestává se mi to často, ale tentokrát s Tebou naprosto souhlasím :) Také mám radši, když centpin o kousek přesahuje závit. Jde jen o pocit, že to díky utopenému centru na atíku nemůže zkratovat grip.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod roberto7 » pon 07. lis 2016 13:47:26

JX3P píše:mě se zdá, že po úpravě je to moc utopený..možná fotka zkresluje
norma na to sice není, ale řekl bych že správná délka centrpinu když vyčuhuje tak 0.5 max 0.7mm
empiricky odkoukáno


To záleží na každém kdo si to jak obrousí.Já obrousil jenom trocha,tak mi vyčuhuje cca 0,5 mm. :mrk
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod petrsu » pon 07. lis 2016 14:06:07

Udělal jsem to teď. Ladil jsem to na NX75, tak jsem to bral pro jistotu asi natřikrát a pokaždé vyzkoušel. Teď už sedí pěkně bez mezerky a centrpin kouká pořád dost. Zkrat nehrozí. Takže ještě jednou dík všem.
petrsu
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 11. bře 2013 14:28:39

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod Profivapers » pon 07. lis 2016 17:43:08

Je to rovina. Tolik bylo nutno ubrousit, abych atomizer dotočil i na iPower. Pokud bych chtěl, aby středový kontakt plochu přesahoval a přitom jsem dotočil atomizer na grip, musel bych snížit u Siren závitovou část 510. To jsem ale nepovažoval za nutné, protože už déle bez problému používám několik atomizérů, u kterých mám středový kontakt přibližně zároveň se závitovou částí 510. Např. u AGA-T7 nebo GG Tilemahos je to tak továrně. Ono mají ty středové kontakty gripů (alespoň mých) nahoře úkos což ještě snižuje průměr a v podstatě ten kontakt gripu může celý nebo alespoň částečně, vlézt do té závitové části u atomizeru, aniž by došlo ke zkratu. To jsem také hned ozkoušel i když v běžném provozu bych kontakt raději pod úroveň závitu nepoužil, max. zároveň. Ze Siren jsem vyjmul izolační těsnění a středový kontakt zatočil přibližně milimetr pod úroveň závitové části. Natočil na iPower a žádný problém. Dále je to i ilustračně vidět u základny z GEM, kde jde část s 510 sejmout a je vidět jak je průchozí pro kontakt (červeného) gripu.
Nicméně ilustračními obrázky nedoporučuji odbrušovat podložku víc než je nutné. Jedná se o tip jak si to podle potřeby upravit. :mrk

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod OldKalien » pát 25. lis 2016 10:44:23

Jsem rád, že jsem konečně dodělal polici, na zbytek krámů, které nebyly kam dát.
Tu velkou jsem spáchal už před lety a tu malou jsem ženě slíbil v roce 2012, že jí o vikendu udělám.
Nemyslím, že by mohla D1, mojí dodací lhůtu trumfnout.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod maries » pát 25. lis 2016 10:49:51

Když muž řekne, že něco udělá, opraví atd., tak to udělá. Není třeba mu to každého půl roku připomínat.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
maries
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. bře 2013 22:40:19
Bydliště: Otrokovice/Brno

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod OldKalien » pát 25. lis 2016 10:56:45

To je náhled na věc, s opravdovým nadhledem.
Jenom nevím, jestli zazněl od vapera, nebo vaperky. Ten Tvůj nick, je trochu matoucí.
Mery nebo Marián? :skleb
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod maries » pát 25. lis 2016 11:08:20

Jsem Marie, mmch. pěkná sbírka.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
maries
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. bře 2013 22:40:19
Bydliště: Otrokovice/Brno

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod OldKalien » pát 25. lis 2016 12:17:11

Hodně technicky založená Maruško, už v tom mám jasno.
Snad si to budu napříště pamatovat. Myšlenku na rozdíl od jiného, ještě udržím:-)=
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod dobrman » pát 25. lis 2016 13:33:44

jen malý OT

"...Myšlenku na rozdíl od jiného, ještě udržím:-)=..."


To mi připomnělo jak se baví dva důchodci:
"Já furt dělám do nemovitostí a do aut. A co ty?"
"To já teď už dělám jen do textilu"
:D
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod vlastik63 » pát 25. lis 2016 13:54:21

Hmm starý vetřelče máš to moc pěkné.Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod Grif » ned 11. pro 2016 16:14:19

Mám nový batoh do práce. V zimě chodím do práce i z práce za tmy. Batoh nemá žádné reflexní prvky a moje oblečení také ne. Koumal jsem co s tím? Nemám rád takové ty hráškově zelené věci. Všiml jsem si, že pracovní oblek má všité bílé reflexní proužky, tak jsem z jedné blůzy udělal vestu a z rukávů vypáral stužku. No jo ale kam a jak s ní. Potom mě osvítilo. Staré e-kuřácké zásoby a rada nic nevyhazuj se vyplatila. Stužky jsem nalepil na smršťovačky různých průměrů a vsunul do nádržky od CE2 a CE4. Vršky a dna jsem zalepil tavným lepidlem a vlepil jsem i špagátek na pověšení.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod Muroň » ned 11. pro 2016 19:30:49

Grife, reflexní CE2/4 si nech patentovat. To je geniální :yes :yes :yes
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Koutek kutilů..

Příspěvekod Grif » čtv 29. pro 2016 14:41:17

Upravoval jsem 3 gripy. Subox, Pico a iStick 60W.
iStick 60W
iStick vypadal nejhůř. Slezlo niklování ze stříbrné části a bylo to hnusně flekaté. Napřed jsem to řešil nalepením fólie, ale ta v záhybech nechtěla držet. Šla dolů. Našel jsem syntetickou stříbrnou barvu a tou jsem ty původně stříbrné části, pomocí molitanu natupoval. Molitan jsem nacpal do cca.8mm smršťovačky, lehce namočil v barvě a po gripu ťukat jak datel. Nechal jsem zaschnout a provedl tu samou operaci 2x nitrolakem. Uvidíme jestli to vydrží.

Pico:
Na Picu už byla nalepená fólie, ale chyběla na víčku baterie. Ustřihl jsem pásek fólie, nahřál (stačí fénem) a nalepil na bok víčka s přesahem na obě strany. Nalepené jsem nahřál a vytvaroval přes obě hrany. Spodek u závitu jsem ořízl kolem hrany.
Na vršek jsem přiložil nůž, aby ležel na ploše víčka a fólii ořízl. Potom jsem s fólie vystřihl kolečko a nalepil na vršek.
Fire tlačítko se podařilo přelepit průhlednou fólií. Nahřál jsem a fólie se pěkně přehrnula přes okraje tlačítka. Ořízl jsem skalpelem.

Subox:
Celý jsem ho rozebral. Vnitřek drží dva šroubky z prostoru baterie. Vnitřek jde lehce vytáhnout, jen pozor na mínus kontakt. Je tam pružina a chystá se vystřelit ven. (byla docela práce jí najít)
Jako první jsem tavným lepidlem podlepil centrpin konektoru 510. Nacpal jsem tam lepidla co se vešlo. (a funguje to, grip neztrácí kontakt z atty,jak do té doby dělal)
Za druhé: vadilo mi vybrání u USB, tak jsem ho zrušil. Stejně USB nepoužívám. Epoxi plastelínou jsem USB zalepil na hrubo zalícoval s povrchem gripu. (http://www.ztrade.cz/lepidla/epoxidova/ ... epair-56-g)
Po vytvrdnutí jsem pilníčkem zabrousil.
Z těla gripu jsem vyloupl krytku displeje a nalepil fólii. Po nahřátí se namáčkne do vybrání Fire tlačítka a obdélníku displeje. Po vychladnutí se vyříznou otvory pro tlačítka i dislej. Krytka displeje se namáčkne zpět. Drží.
Víčko baterie přes tu divnou díru K jsem nalepil samolepku a díru jsem zevnitř vylil epoxidem. Po zatvrdnutí jsem nalepil jednoduše fólii a zaříznul.
A to je celé. Subox teď funguje spolehlivě a dobře vypadá.
Obrázek
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků