• Reklama
 
 

Lankosystém

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Re: Lankosystém

Příspěvekod jura-p » čtv 16. kvě 2013 22:53:51

Jasně. Musí tam vejít. A co nejblíž k průměru díry. Já jsem si konec vždy omotal izolepou a pak to šlo lépe protáhnout, když to bylo dost natěsno. Na 2,5 mm to nebude potřeba. Možná se dělají i jiné rozměry, ale já o nich nevím. Lanko má navíc tu dobrou vlastnost, že mezi prameny jsou kanálky, kterými může vzduch nahoru a dolů a nejsou tak velké, že by jimi protekl nebo byl nasáván liquid do kotelny. U lanka se mi nestalo, že by se mi liquid hromadil v kotelně lačnými potahy. Na druhé straně se musí plnit plnící dírkou.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Lankosystém

Příspěvekod vlastik63 » čtv 16. kvě 2013 22:58:02

Děkuji chlapci za SZ.

[ Post made via Mobile Device ] Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Lankosystém

Příspěvekod lavatera » čtv 16. kvě 2013 23:33:13

Tady mají lanka různých průměrů.
viewtopic.php?f=45&t=3854
Obrázek

"Problém není to, že existují problémy. Problém je očekávat něco jiného a myslet si, že mít problémy je problém."
Theodore Rubin
"Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum." Paracelsus
Uživatelský avatar
lavatera
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 457
Registrován: sob 08. pro 2012 18:37:29

Re: Lankosystém

Příspěvekod wednessmoke » čtv 16. kvě 2013 23:47:25

Tuž chlopi, se k vam hlasim do te lankove partyje! Bo už tež taham ten juice přes to lanko z něrezu.

Sem to strčil do teho RSST, bo tam je ďura 3 mm a ja sem měl lanko tež 3 mm, tož to fajně pasovalo.
Akorat, že jak sem gramlavy, tak sem to lanko upižlal trochu dluhe a zkracovať se mi to už něchcelo, tož sem ho tak trochu ohnul v tym tanku.
Na to sem nacpal jakusyk šprycku, co mi včera poslal ten naš mily suprprodejca a něska mi ho DHL přivazla s tym RSST. Ať to z teho něsleze, sem pak vzal drat, napisane na nim bylo NiCr 0,16. Tož to je slabe, to nima istoty, že to zas něsleze, tuž sem to smotal dvojitě a omotal sem s tym to lanko v te šprycce. Dal sem tam, co mi tam vlezlo. Tož čumim co dal a vidim jakesi šrubky. Tak sem tam ten drat přichytil, no festovně to teď drži.

Sem to aji vyfotil:
Obrázek


Posadil sem navrch tu kotelnu a bafam.
Kurec, prvni dojem něbyl nic moc, jakesi pachutě, už sem s tym chtěl šlehnuť, že si zas enem chlapi robili prd*l. No, ale měl sem tam nalite trochu teho edžusu, tuž to něvyliju, no ni!? Dyť sem na to těžko robil...

No, co mam vam dale mluviť. To se jaksi vyfiltrovalo či co a včil je to jak ta božska mana. Už taham druhu sklenicu teho juice a asik teho enom tak něnecham, bo kurec... to se něda srovnať s tyma smradama, co sem eště před třema měsicama do sebe potahoval.

Eště napišu pro ty technicky zaměřene, že tam su aji ty ohmy, ale enem trochu, něcele dva, cosyk vic jak jeden a pul.
Tož to je dobre.

A aji v zimě ušetřim, bo jak kuřim, tak ta kotelna hajcuje, že ani ruky na tym něudržim!
Naposledy upravil wednessmoke dne pát 17. kvě 2013 3:02:46, celkově upraveno 2
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: Lankosystém

Příspěvekod pierres » pát 17. kvě 2013 0:18:26

wednessmoke si mě pobavil, hezke počtenicko, to lanko asi těž testnu, dufam že to pofakči, bo se mi nechce zgřypať smrady, musim tatovi uzgřipnuť kus teho kabela co ma na vehikel do bowdena...no ni? :D
pierres
 

Re: Lankosystém

Příspěvekod wednessmoke » pát 17. kvě 2013 0:27:20

No bacha, bo esi tvuj tata něrobil u Stehlika v Poldi, tak to asik budě enem zinkovane!
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: Lankosystém

Příspěvekod vlastik63 » pát 17. kvě 2013 7:52:26

To wednessmoke: prima příspěvek máš to za 100 :yes :rofl :beer :rofl :beer :rofl :beer :yes pěkně jsem se po ránu zasmál.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Lankosystém

Příspěvekod OldAlien » pát 17. kvě 2013 10:44:26

Já jsem si myslel, že šalina a šmeliná je to isté. :nech
Nyní zase k tématu. Zašmoulil jsem mesh za lanko na RSST Tanku. Kulicha na lanku jsem nejdříve udělal z Nextelu + 0.20 kanthal, 1.8 ohm. a pokouřil. Setup je to dobrý,
jelikož jsem mohl konečně použít lanko 11x7/3.0 mm, které je v díře odezdi ke zdi. Ale stále jsem musel dělat mezišluk, což mne štvalo :party .
Znova rozborka a místo Nextelu jsem umotal jako kulicha 1.0 mm knot. Kanthal 0.20/1.8 ohm. a výsledek je stejný jako s opletem Nextel. Pořád ale nutný ten mezišluk :party
Tak jsem dal na Vamo dvojčlánek 2x18350 1.2 ohm. a je vymalováno. Vše tedy bylo o pořádným zdroji a snížit odpor. Na výkonných gripech je lanko rovnocenným soupeřem meshi :yes
Jelikož nemám mechanický grip, nemohu motat na ostro, ale určitě to vyzkouším!
OldAlien
 

Re: Lankosystém

Příspěvekod jura-p » pát 17. kvě 2013 12:22:53

OldAliene, naostro se mi na malinké plynové pájce nepovedlo přímo lanko nikdy zcela dobře zoxidovat. Osvědčíla se mi ale, místo opletu sklokeramického, otočka, až dvě otočky meshem kolem té části, co ční do kotelny. Taková jemná mezivrstva. A ta už po vyžhavení tou pájkou a startování s opatrným vyblikáním izolovala dobře. Přičítal jsem to tomu, že dráty lanka odváděly teplo rychleji, než stihlo železo oxidovat na ty izolující kysličníky. Zatímco mesh je se svýma 25 nebo 30 mikronů tenkýma drátkama rozžhavená plamenem a oxidující hned.
Budu si muset obstarat pořádnou flambovačku.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Lankosystém

Příspěvekod dlouhejbil » pát 17. kvě 2013 13:14:47

Juro, mám laický dotaz. Co před vypalováním omočit do kys. sírové a po následném opláchnutí vodou, teprve vypálit. Neurychlilo by to oxidaci?
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Lankosystém

Příspěvekod OldAlien » pát 17. kvě 2013 13:18:35

Budu si muset obstarat pořádnou flambovačku

Flambovačku mám Toolcraft MT-770 (529,- Kč) na 1300 stupňů Celsia, lanko 3.0 mm jsem rozhžavil do žízniva, až jsem se bál, že se mi vlákna spečou. Ponořením do studené vody to chytlo tmavěrezavou barvu. Já myslím, že by to mohlo na ostro vyjít.
OldAlien
 

Re: Lankosystém

Příspěvekod wednessmoke » pát 17. kvě 2013 13:33:48

Už jsem to tady někde psal - při vypalování mesh chladím v 30% peroxidu vodíku. Na tom lanku jsem to nezkoušel, šlo pod oplet, na meschi to funguje skvěle. Pozor 30% H2O2 je docela žíravina!
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: Lankosystém

Příspěvekod Gerry » pát 17. kvě 2013 13:34:34

dlouhejbil píše:Juro, mám laický dotaz. Co před vypalováním omočit do kys. sírové a po následném opláchnutí vodou, teprve vypálit. Neurychlilo by to oxidaci?

Nebyl by lepší místo kyseliny koncentrovanější H2O2 (peroxid)? Přeci jenom není tak jedovatý a je snáze sehnatelný.
1st VAPE-DAY: 15.01.2012: +100 +200 +300 +1Y +400 +500 +600 +700 +2Y +800
Uživatelský avatar
Gerry
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 286
Registrován: ned 26. úno 2012 14:10:24

Re: Lankosystém

Příspěvekod OldAlien » pát 17. kvě 2013 13:37:42

Tím se dříve odbarvovali ženský. Možná ten kosmetický proxid není tak silný a službu udělá taky! Vyzkouším
Já toho červa z lanka vyženu!
OldAlien
 

Re: Lankosystém

Příspěvekod dlouhejbil » pát 17. kvě 2013 13:44:53

Nemyslel jsem pochopitelně ostrou, ale převařenou, kterou požívají klempíři. Mám ji doma a letuju s ní cínem lanka na štiky.... a používám ji v podstatě při jakémkoliv letování. Je to mnohem lepší, než kalafuna.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků