• Reklama
 
 

Lankosystém

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Lankosystém

Příspěvekod jura-p » pon 25. bře 2013 15:03:18

Tak minulý týden proběhla debata o kouření na ocelových lankách 7x7, že to prý někdo používá místo meshe. A tak jsem objednal kousky lanek do bowdenu. Došly mě 19x7 šíře dva a tři milimetry a 7x7 šíře dva, dvaapůl a tři milimetry. No a už na tom kouřím.
Konkrétně na dvoumilimetrovém lanku 19x7. Z něj jsem ucvakl kousek místo meshe do china cobry, co jsem měl volnou a chvíli vypaloval a oxidoval, že to jako udělám bez opletu. Nějak mi ale furt probíjela, tak jsem toho nechal a navlékl tenký Nextel od tiktaka nebo trpaslíka, teď si fakt nevzpomenu, od koho jsem ho koupil a už kouřím. Plnit se musí pochopitelně plnící dirkou.

Zatím nic moc, kouř není dost jemný a má pachuť nových sestav. Uvidím až vykouřím toho dvaapůl kubíku. Namotal jsem 1,1 plochého kanthalu 0,8 x 0,06, takže kouřím na Kubíčkově kombinovaném mechanickém gripu. To, kvůli čemu jsem začal, tedy ověřit si, že lanko do bowdenu bude mít dost kapilár, se na té sestavě z 19 x 7 drátů kupodivu potvrzuje. Za čas bude zkouška drsnější na lanku z devětačtyřiceti drátků. Jestli to bude stačit, tak motorkářům hrozí nedostatek lanek, protože s opletem je to setup na dvě minuty. Ucvaknout, zastrčit nasunout oplet, omotat spirálku a řekl bych, že i přípravou a plněním jste hotovi za max. 3 minuty. Kus nerezového lanka místo meshe přijde bratru na 45 halířů.
Furt to kouřím, chut se vylepšuje, jemnost kouře ne. Ale možná je to tím, že jsem už chinacobře odvykl.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod blikblik » pon 25. bře 2013 15:08:01

Je to zajimavy akorat nerozumim jaky to ma vyznam kdyz rulicka meshe vydrzi klidne rok a zasobuje dobre.

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod Amo_Košice_Sk » pon 25. bře 2013 15:58:19

Veľmi zaujimavé, bodlo by pár fotiek.

Od 12.12.2012 :moon na pyro a to som ich stiahol 60 denne.
Od 03.05.2018 som skončil aj s vapingom :D Stačilo :rofl

Ďakujem eCF za rady a pomoc s odvyknutím od fajčenia :hand

Vraj fajčenie je psychiatrická diagnóza :nech
eCF Košice a okolie / Slovensko
MMS (CDS) GSE to už je o inom, ale :yes
Obrázek
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 720
Registrován: čtv 20. pro 2012 21:55:48
Bydliště: Slovensko, Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod Vratis » pon 25. bře 2013 16:16:56

No nevím. To už mi připadá jak soutěž "Vyměním cokoliv za cokoliv jiného". :D Jako cucat Colu stonkem pampelišky. :skleb
eGo-T,W, LavaTube, DCT, SuperTanker, Thumsův LST Clear, LT Chrome, E1, E2, T2, P_Dědkova e-dýmka, RakClear+Four tank, Vision EGO-V2+ViviNova, GS V-Core, ChinaBulli, ViVi tank, Screw tank, Vmax Stainless, e-dýmka KING, Mobile Power 8400, CE6 V2, Vivi Nova V5,V6, WP RKN, T3, U-DCT, Telescope, Zmax Stainless, Vision Eternity, R-Tank, D-Nova, IM Bomb+Tank, SteamBoy 2.0, FuzzeXL2, RSST.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vratis
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 353
Registrován: pon 30. led 2012 12:26:37
Bydliště: Hranice (na Moravě)
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod e-Hana » pon 25. bře 2013 16:42:59

Je to úplně stejné, jako se postupně kdysi měnila v patronách vatička, (která brzo zasmrádla a nevedla pak pořádně ani liquid....)
.. za jakoukoliv náhradu - knoty do petrolejek nebo Zipo zapalovačů, různé molitany, drsnější vrstva z houbiček na nádobí či opravdu kovové špony z různých drátěnek apod...až to skončilo u PTB a meshe ze starých atomizérů... :D

Ted se zas pro změnu nahrazují knoty za mesh a mesh za další ..... ??? ... :think :rofl jestli to bude ale lepší, to je asi otázka ? :)
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod Gerry » pon 25. bře 2013 16:55:23

Pokud to lanko má takový průřez, mohlo by to fungovat velice dobře...
7x7 Obrázek 7x19 Obrázek
1st VAPE-DAY: 15.01.2012: +100 +200 +300 +1Y +400 +500 +600 +700 +2Y +800
Uživatelský avatar
Gerry
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 286
Registrován: ned 26. úno 2012 14:10:24

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod blikblik » pon 25. bře 2013 16:57:55

Chtelo by to neco saveho, nevodiveho, aby to vydrzelo 1200st. a bylo to zdravotne nezavadne. Kdo na to prijde :yes

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod e-Hana » pon 25. bře 2013 17:09:42

Už se zas těším na to předhánění, kdo na co přijde dřív...ale vypadá to zajímavě.. :mrk :)
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod blikblik » pon 25. bře 2013 17:14:44

Tady v tom pripade asi moc predhaneni nebude. Hlavy si s tim lamaji vaperi celeho sveta a stale nic. Ani Emericky sutry se moc neosvedcily. :( No neni to tak jednoduche jako spojit dve trubky.

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod e-Hana » pon 25. bře 2013 17:20:30

Uvidíme, nechme se překvapit, ty naše hlavičky bývají často mnohem koumavější ... :chuckle
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod jura-p » pon 25. bře 2013 17:27:38

To já nevím, proto to zkouším, když o tom jde řeč ve světě. Zatím to lepší není.
Na rozdíl od stonku pampelišky je to ze stejného materiálu, nevadne to. Trvanlivosti to má asi dobrou.
Není na tom ani co fotit. Vypadá to lautr jako kousek lanka do bowdenu.
Tak jo, tady fotka 2,5 mm 7x7, který si chystám do Agáty, neopálený. Pro srovnání mesh s opletem, co jsem vytáhl z té miniDID (zde omluva, jak používám už ty Číny zřídka, tak jsem to nenamotal na Cobra, ale na miniDid), když jsem tam zabudoval ten knot 2 mm 19x7, Ten se už fotit nedá. Mimo těch spirálek se nedá vlastně rozlišit od opáleného meshe. A nakonec jsem vyfotil i tu china mini DID. Je tam zesvětlaná tmavá, aby bylo v nádržce vidět to motání tmavě opáleného lanka.
Obrázek

Obrázek

No po nějaké době mám furt pocit, jakoby ta pára byla z větších kuliček, mám pocit takového jako trochu mastného potahu v hubě. Houby velvet. Ale kouří to, asi to amíkům stačí.
Porovnávám s XT a nyní i s XL. Chuťově je to slabší a je to drsnější kouř. Ještě v té DID přeleštím hulváta. Ona byla nová. To, co jsem fotil vedle toho kousku lanka, byl čínský origoš setup, na kterém jsem ještě nekouřil a asi bych ani nekouřil.
Naposledy upravil jura-p dne pon 25. bře 2013 17:44:36, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod Harmy » pon 25. bře 2013 17:44:22

blikblik píše:Chtelo by to neco saveho, nevodiveho, aby to vydrzelo 1200st. a bylo to zdravotne nezavadne. Kdo na to prijde :yes

[ Post made via Android ] Obrázek

Není to náhodou přesná specifikace keramických knotů? :chuckle
Odpařuji od 11.11.2011 z Joye eGo-T a eGo-C, CE4+, T2CC, Tidy10, GS V-Core, Vivi DC, Evod, Protank X9, Patriot, Kayfun v3.1, Subtank mini a Merlin na bat. eGo, iTaste VV, UTurbo 2600, Imotion2 V+, Vamo V3 + V5, Nemesis, Subox a iStick Pico. Míchám vlastní e-Juicy z DNB, PSB, Avoria a LIQ
Obrázek
Uživatelský avatar
Harmy
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2806
Registrován: úte 29. lis 2011 16:57:33
Bydliště: Mariánské Lázně
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod jura-p » pon 25. bře 2013 18:01:51

Je to to, co by keramické knoty měly být, ale bohužel nejsou, protože to nejsou knoty, ale furt jen slepence zrn, tedy chybí jim souběžná vlákna, která dělají knoty knotama.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod blikblik » pon 25. bře 2013 20:35:14

Ono je těch požadovaných vlastností víc, třeba aby nebyly cítit pachutě, nějaká pevost a hlavně dostatečná savost a tak nevím přesně, hlavně se to musí testovat a zkoušet. Věřím Juro že na něco přijdeš a za nějakej měsíc budeme jednoduše motat spirálky "na Juru" - moderní to materiál. Znalosti a zkušenosti na to máš tak hurá do toho ať v tom důchodu nezahálíš. :chuckle A až na tom novým matroši zbohatneš, nezapomeň že jsem Ti fandil. :D Na lanko se mrknu na srazu. Zdar!
blikblik
 

Re: Kouření na lanku od bovdenu.

Příspěvekod dobrman » pon 25. bře 2013 21:01:17

Mám dotaz, ty lanka jsou nerezový?
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků