• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Mechanický kompakt

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod tompca » sob 20. zář 2014 16:22:31

Nádhera

Odesláno z mého JY-G4S pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
tompca
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát 01. čer 2012 14:16:07
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Profivapers » čtv 25. zář 2014 19:43:46

Jsem si trochu Bivoje "klecáka" přesestavil jako tahacího do práce apod. protože mi občas padá po zemi a přibl. každej druhej pád mi prasklo sklo.

Původně s klecí a uvnitř skleněný tubus - sklo.

Obrázek

Klec jsem dal dolů, můžu jí přes to nandat když budu chtít, zatím je dole i s čepicí a dal jsem "nerezsklo" - nerezový tubus od Kubíčka a čepici z atty RKN. Pro mě praktické a i se mi to docela líbí i když lajna jednotné šíře nezůstala zachována, ale zase se to dobře drží za ten kraj pod tělem atomizéru a spínání v dlani - je to jeden ze způsobů jak spínat který mi vyhovuje. Vypadá pořád po čase solidně, kluk mechanickej, na to že už absolvoval několik pádů na tvrdý a jeden ze schodů a stále jede jako drak mrak. :smoke

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Profivapers » sob 11. říj 2014 21:52:55

Otvor do bateriové trubky jsem si vybrousil v práci a pak krkolomný večer v bídně vybavené panelákové dílně na kuchyňské lince, kdy si člověk každou chvíli říká "mít tohle a tohle tak je za pět minut hotovo" a hrabe každou gumičku v několika krabicích poloodpadu, ale je hotovo :) a můj plán co rok ležel - předělat původní Hurtysovo XL s už zlobivým tranzistorovým spínáním na mechaniku a nejlépe spínat posunem baterie a dotekem na Španěla (středovou tyčku) je u konce i když uvidí se v praxi a ještě to bude chtít drobné dolaďůvky a zaslepit otvor po původním tlačítku. Úprava je vratná, kdybych si to někdy náhodou rozmyslel :chuckle akorát by se musela dát nová bateriová trubka. Kouří to, funguje, příjemně se to spíná. Hulí to jako ďas, to musela bejt věc tenkrát..ale je i teď. Jsem spokojen a můžu ho zařadit k Mechanickým Kompaktům. :smoke

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Původní a nyní
Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Profivapers » čtv 07. kvě 2015 22:09:33

Jsem dostal tip od Jury že skvělá tlačítka od klonů gripů SMPL pasují do Bivojů a dají se samostatně koupit tak jsem ho tam napral akorát jsem musel odbrousit kousek na výšku trubku Bivoje a vybrousit kus vnitřní závitové části. Vypadá možná teď trochu divně, ale je to malinký, praktický "na tahání", do ruky a lehonký. Takže Bivojek od Vilisáka, tubus "nerezsklo" od Kubíčka, čepice z RKN, Tip od Gogina, tlačítko od číňana a je to. :chuckle

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Efx » čtv 07. kvě 2015 22:16:06

Hm chyméra, akorát celo čínkej smpl vyjde na zlomek ceny a bude vypadat mnohem líp ;-) Ale zas retrofetišismus s tím se nedá bojovat :)
Uživatelský avatar
Efx
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 18. říj 2012 23:28:11
Bydliště: Rybníček
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Profivapers » čtv 07. kvě 2015 22:18:19

Ale tak tohle je komplet kompakt i s atomizérem a klon SMPL je samostatný grip. Ten grip se mi taky líbí, ale tohle je úplně něco jiného.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Efx » čtv 07. kvě 2015 22:23:03

Aha tak to jo. Moc kompaktně to nevypadalo, jak kdyby každou část krouhal někdo jinej a nějak nechápu ten kroužek na gripu... Ale asi nějaká retro móda :rofl
Uživatelský avatar
Efx
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 18. říj 2012 23:28:11
Bydliště: Rybníček
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Profivapers » čtv 07. kvě 2015 22:25:48

No kdybys koukl o pár postů zpět tak bys věděl že byl původně na sklo a s klecí, ale já protože ho mám jako tahacího jsem tu klec sundal a dal nerezový tubus. Retro neretro, mě to vyhovuje a taky to dobře hulí. :yes
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Efx » čtv 07. kvě 2015 22:37:34

Aha takže rat tuning. Nečetl sem to je fakt, už mlčím a mizím z retro vlákna.
Uživatelský avatar
Efx
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 18. říj 2012 23:28:11
Bydliště: Rybníček
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod pawilek6 » pát 08. kvě 2015 19:37:54

Profivapers píše:Jsem dostal tip od Jury že skvělá tlačítka od klonů gripů SMPL pasují do Bivojů ...

Zapoměl jsi upřesnit, že do Bivojů B-22 ... :wait
Bivoj B-20, Istick Pico TC 75W +DigiFlavor Siren, eVic VTwo +DigiFlavor Siren2, Treebox +Cthulhu Hastur, eVic VTC +Kayfun V4, SMPL +RSST
... a "7 naFuukanejch Apačů z AtmosLabu" ...

Obrázek
Uživatelský avatar
pawilek6
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17. lis 2011 1:44:29
Bydliště: Choceň
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod vlastik63 » pát 08. kvě 2015 19:53:22

Já to zkoušel v Bivoj klasik+B18 u obou je závit stejný a našroubovat jde.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Profivapers » pát 08. kvě 2015 19:57:07

Pawilek6, máš pravdu na to jsem zapomněl i když jsem tu info měl. Do těch novějších s tenkostěnnou bateriovou trubkou průměr 20 mm by to pasovat nemělo. Údajně.. já ho nemám, mám ty první. Ale teď koukám že Vlastík má ty novější průměr 20.. hmmm tak asi možná Vilisak později změnil typ závitu.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod pawilek6 » pát 08. kvě 2015 20:25:20

Každopádně do mého B-20 tlačítko SMPL nepasuje, škoda ...
Bivoj B-20, Istick Pico TC 75W +DigiFlavor Siren, eVic VTwo +DigiFlavor Siren2, Treebox +Cthulhu Hastur, eVic VTC +Kayfun V4, SMPL +RSST
... a "7 naFuukanejch Apačů z AtmosLabu" ...

Obrázek
Uživatelský avatar
pawilek6
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17. lis 2011 1:44:29
Bydliště: Choceň
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod Profivapers » ned 10. kvě 2015 12:19:45

Spojil jsem Budulínka s vrškem kompaktu XL protože to šoupání baterkou mi úplně nevyhovovalo do ruky na spínání a vznikl Budulínek XL. Přesně podle mojich požadavků a vlastností pro použití "na ven". Taky jsem si dnes všiml že už tu jednoho gripa Budulínka máme tak já mám Budulínka XL. :chuckle Nevím sice jestli se dá říct že je to mechanický kompakt, ale myslím že se ani nedá říct že není. :) Spodní zavírání pro rychlejší výměny článků budu řešit zas někdy příště, zatím to mám na šroubky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Mechanický kompakt

Příspěvekod jura-p » ned 10. kvě 2015 15:13:42

Tak to ti chválím, zejména, když nepodlehneš honbě za mraky. Při odporu 3,6 ohmu ti tam poteče poloviční proud na stejný výkon jako do spirálky 0,9 s jednou baterií. A poloviční proud znamená opravdu dvojnásobnou výdrž baterií, ač zapojením do serie se kapacita nezvyšuje. Takže opravdu na delší outdoor, jak by napsali moderních jazyků znalí. Jo a vyplachovat to můžeš i vodou. Ne. že by bylo potřeba, ale kdybys chtěl.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků