• Reklama
 
 

Joyetech Cubis/eGo AIO - úprava hlavy

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Joyetech Cubis/eGo AIO - úprava hlavy

Příspěvekod Profivapers » sob 16. led 2016 16:26:47

Ani jsme se nenadáli a Joyetech představil nové Rebuildable BF CLR MTL Head, hlavičky pro namotání vlastní spirálky a snadnou výměnu vaty.
Konstrukce rozebrané hlavy (ne té půlohmové, ta je jiná) vypadá jak je vidět na prvním obrázku. Výška středu původního otvoru od spoda je přibližně 7,5 mm a průměr 2 mm. Hlavu není třeba rozebírat, stahovat ten vekovní plášť a jde to i dost ztuha tak nebude ani tak orvaná. :chuckle Stačí si to naměřit, vrtnout 2 mm vrtákem otvor do vnějšího pláště, při správném měření se trefí původní otvor ve vnitřní části, pak vrtákem na druhou stranu do otvoru ve vnitřním části a vyvrtá se to zkrz venkovní plášť ven. Jde to snadno, je to měkké. Pak je třeba to pořádně začistit i kanálky. Na stejný vrták spirálku, já použil pro režim regulace teploty z nerezového odporového drátu 316L 0,30 mm asi devět otáček odpor 0,88 ohm, po vyfocení ještě stiskl otočky spirály víc k sobě, pak nasunout do hlavy, prosunout hlavou a spirálkou vrták, teď bacha na ty "nožičky", konce spirálky aby se to nikde nedotýkalo v hlavě, uchytit. Jeden konec na tělo hlavy, izolační gumička, druhý konec drátu dovnitř gumy, vrazit středový kontakt, zastřihnout konce drátu. Pak jsem našrouboval hlavu do atomizeru bez liquidu, přežhavil, zkontroloval odpor zda je vše v cajku, vyjmul tu část s hlavou, protáhl vatu a frrr. A teď už jen měnit vatu. Je to dobré a není moc pracné, déle jsem dělal fotky a popis. Nerez, teplota dle gusta, vata též a jedem! :smoke

Edit: Osvědčilo se vrtat větší otvory než je průměr spirálky. Ta se motá na průměr 2 mm a otvory do hlavy jsou dobré udělat kolem 2,5 - 2,8 mm. Vatu zastřihnout až u otvorů a klidně strčit trošku dovnitř. Osobně používám celulózovovou vatu Fiber Freaks 2.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jen ilustrační. Vyzkoušel jsem nedočkavě :chuckle, ale pak ještě zkrátil vatu.

Obrázek

Nějak tak. Funguje to perfektně, používám už nějaký čas i když později se ještě víc osvědčilo…

Obrázek

…vrtání otvorů na větší průměr. Zde na 2,8 mm. Vrtáno raději postupně, aby se nekousl vrták (2,0→2,5→2,8 mm). Spirálka zůstává vnitřního průměru 2 mm. Není třeba tak "ladit" vatu, jede to, zásobuje ještě jednodušeji jak je vše i ve vlákně.

Obrázek

Hlavy BF této konstrukce na pohodový vaping je možno namotat i na vertikální spirálku podle návodu zde.

Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne pon 11. črc 2016 20:31:46, celkově upraveno 8
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod Lišák » pon 18. led 2016 23:23:08

Profivapers nalomil jsi mne!Dneska jsem Cubise objednal,tak doufám,že se trefím vrtákem a úprava hlavy bude fukční.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lišák
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 117
Registrován: pon 12. bře 2012 22:10:40
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod Profivapers » pon 18. led 2016 23:33:08

Jo tak dej vědět. U mě dobrý, spokojenost. :smoke Akorát oproti té fotografii jsem pak dal méně vaty a saje jak drak, hulí taky tak :chuckle a neprotéká dovnitř hlavy. :smoke Ještě si vrtnu jednu abych to neměl orvaný až na tu mosaz jak jsem ji rozebíral což už nemusím.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod OldKalien » úte 19. led 2016 14:55:41

V sadě jsou tři hlavičky, které než odkouřím, tak bude jistě ke koupi motací hlava.
V tom bude spočívat moje úprava.
Toť moje úvaha.
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod pospisilecek » úte 19. led 2016 15:02:11

Jestli RBA bude podobna té z ego one, tak děkuju, nechci..
Jak tam nejsou dva sroubky, tak mi to nesmi do baráku.

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod OldKalien » úte 19. led 2016 15:11:51

Jistě, že mám na mysli dospělou hlavičku se šroubky a né nějaký pseudo paskvil typu CE4
Pokud to výrobce ošulí a v rámci úspor bude motací hlavička typu, protáhni si své drátky, tak potom příjde na řadu plán B, ale to bych si udělal přípravek, abych měl jistotu, že vrtané díry budou na setinu přesné. :clap
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod MartinFrei » úte 19. led 2016 16:16:38

Vy už jste zapomněli, jak jsme přemotávali BCC hlavičky? :mrk Jak by se do téhle miniatury vešly 2 šroubky??
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod pospisilecek » úte 19. led 2016 16:19:39

Prave ze nezapomeli.. :chuckle
Takovy RBAcka pak maji problem se silnými dráty a upnout treba Clapton, je uplne nemozny..
Ja myslim, ze pro tenhle atty stejne RBA nebude..

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod OldKalien » úte 19. led 2016 18:03:12

Vždyť není nezbytně nutné, dodržet velikokost stávajících hlaviček. Bylo by to jistě na úkor obsahu tanku, ale větší by mohla klidně být.
Nepodceňujme Čínské inženýry, obzvlášť v případě, že základní koncepce Cubise, je přelomově úspěšná.
Radši o 1ml liquidu méně u atomizeru s RBA, který nemočí, než 6ml průtokáč s RBA, který mi utopí elektroniku.
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod vlastik63 » úte 19. led 2016 20:35:25

No ono bude také záležet na tom kolik toho ty hlavy vydrží.Já třeba na Zephyru nebo TFV4 jedu jednu cca měsíc tak nemám potřebu montovat RBA hlavu.Na Cubise stojí nová hlava necelých 40 Kč tak aby to nedopadlo podobně.No každopádně Milan by si to mohl nechat u Joyetechu patentovat. :chuckle
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod petyn » úte 19. led 2016 21:00:49

A kde se dá ta hlava koupit ????
iTaste SVD,iClear 30,30s, Zmax V5, PuriTank Glassomizer BCC 4.0 ml, Erlkonigin,Subtank mini 3x, ego One mega,eVic VTC mini, Eviva-T, GS-Tank,KS kanystr, Ijoy solo mini 75W, Smok TFV 4 mini ,Joyetech Cubis ,Wismec Presa TC 75W
petyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 180
Registrován: pon 08. dub 2013 20:32:11
Bydliště: Svitavy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod vlastik63 » úte 19. led 2016 21:04:56

No mají je snad všude za cca 120 Kč no za tu cenu tady: https://www.fasttech.com/search?Cubis%20Head
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod Profivapers » úte 19. led 2016 21:08:51

Jen bych podotkl že z té horizontální spirálky mi víc chutná. To že si můžu měnit vatu je ale taky fajn. Takhle jsem si to předělával k obrazu svému (zkoušel) a když už jsem měl hlavu rozebranou a naměřené, dával to tam, rovnou jsem vyfotil a když se mi to osvědčilo, podal info o svém řešení, rozměr původního otvoru, kam jsem vrtal a fotku konstrukce pod pláštěm, to jsem nikde nenašel. Teď už je jasné kam vrtat a jaký průměr tak případná předělávka je sranda. Třeba bude zítra nebo jednou RBA, bylo by to fajn. Zatím to mám ke spokojenosti tak i když s původními hlavičkami to také není špatné. :smoke Spíš by mě zajímalo pokud to někdo také vrtne, jak je spokojen či naopak. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod vlastik63 » úte 19. led 2016 21:18:22

No až mi ta origo odejde tak to samozřejmě také vyzkouším, každá kačka dobrá, ale jak se znám z té kupované mi to bude určitě víc chutnat. :chuckle U těch posledních subíků co jsem si koupil to tak mám, prostě doba pokročila a chinasynci se to už naučili skvěle montovat tak mě k tomu nic nenutí když jsem spokojený a chutná mi to.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Joyetech Cubis - úprava hlavy

Příspěvekod Lišák » stř 20. led 2016 20:54:51

Tak mohu potvrdit,že profíkova úprava hlavičky opravdu funguje!Dle jeho návodu jsem upravil hlavu,namotal nerez osteo drát 0.3mm na odpor 1.1 ohmů osadil vatou a výsledek je velmi uspokojivý.Jediný rozdíl proti návodu je,že na provrtání jsem použil vrták 2.5mm,protože i vnitřní otvor je patrně stejného průměru.Teď jedu už třetí tank a velká spokojenost.Takže díky za dobrý návod! :yes
Obrázek
Uživatelský avatar
Lišák
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 117
Registrován: pon 12. bře 2012 22:10:40
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků