• Reklama
 
 

Kayfun 5 (Five) klon

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Profivapers » ned 15. dub 2018 11:58:23

Kayfun V5 Mini (fake) SXK. Píšete, že krom některých zkrácených části, má oproti klasické verzi zkrácenu i závitovou část pod zvonkem. Je s tím nějaký praktický problém? Díky.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod roberto7 » ned 15. dub 2018 14:07:17

Nazdárek Milane!Mám ho už delší dobu a žádný problém nepozoruju. :yes
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Profivapers » pát 20. dub 2018 8:01:46

Ahoj! To rád čtu. Už jsem si ho zamluvil z bazaru. :chuckle Díky Roberte. :yes

Edit: Jo všechny části naprosto perfektní zpracování i sesazení a jede jak víno.
Redukce ofuku meshem na 2 mm, spirálka nerez 0,30 mm na průměr 2,5 mm, 1,0 ohm, přístup do kotle otevřen na jednu otočku, přístup pro vzduch na minimum, mechanika. Není co řešit. :mrk

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Profivapers » čtv 24. kvě 2018 22:36:26

Jsem ho trošku přechválil - začal po čtrnácti dnech chcát a vzhledem k tomu, že byl lehce poškozený spodní o-kroužek vytěsňující zvonek, přisoudil jsem netěsnost tomuto místu. Vyměnil jsem o-kroužek a atík opět protékal. Dal jsem tedy pod zvonek o-kroužky ze sady dílků k originálnímu Kayfun 5 a ono furt. :chuckle Tak jsem si udělal čas a rozebral na díly. Zprvu zjistil, že zvonek je k základní části o fous šejdrem. To jsem dal větší o-kroužek, ale hlavně pes byl zakopán ve skle, které v horní části nesedělo v drážce na o-kroužku, ale na venkovní kovové hraně. To se divím, že to těch čtrnáct dnů spolehlivě fungovalo. Sklo je totiž větší na průměr a sedí mimo. Dal jsem tedy kovový tubus, spíš ho narazil, protože taky úplně neseděl a super. Konečně. Že já úl jsem to nerozebral hned komplet. A jinak dobrý no. :chuckle Akorát už teď nemám tolik času na takovouhle zábavu. :chuckle
Třeba to aspoň pomůže kolegovi petrsu, který má teda kopii klasiky K5 z GB a taky docela loužičkuje.

Foto mobilní šeré.

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod dobrman » pát 25. kvě 2018 10:15:22

mám už dost dlouho dva kousky K5 , taky z GB a asi mám kliku, protože jsem nezaznamenal jediný problém. Akorát u jednoho je o fous volnější otvor pro 510 driptip, ale funkčně jsou oba OK. Udělal jsem si redukci vzduchu z nerez trhacích nýtků a pohoda......
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Profivapers » pát 25. kvě 2018 13:02:30

Jo, už jede jak drak mrak. Člověka to sejří, když se tím dějou nějaký neplechy za běžného chodu dne, ale když si to pak poladí, v případě, že ty problému nastávají, tak to pak zas chutná tak nějak líp. :chuckle Dobré a myslím, že už stabilně spolehlivé, fajn. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Soptik81 » pát 25. kvě 2018 13:19:36

Ono to bude kus od kusu, já mám klony Kayfun Five a Kayfun Prime oba dva od SXK a oba od prvního složení po jarové koupeli bez problémů fungují.
Tedy pokud nepočítám vyvložkování Five (utlomení vzduchu) a stržení O kroužku pod kapucí (dotahoval jsem nasucho bez máznutí liquidem)
To jsou komplikace způsobené uživatelem, co se týče výrobce - vše OK
Líp mi ,ale stejně chutná z Prime. Holt jsem stará škola, zvyklá na utažený potah pusa plíce.
Obrázek
Uživatelský avatar
Soptik81
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 256
Registrován: čtv 13. říj 2011 5:19:37
Bydliště: Český Těšín
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Muroň » pát 25. kvě 2018 15:23:44

Mám dva klony K5 a ani jeden není bezchybný. Coppervape z GB je ušlechtilejší a z lepší oceli, považoval bych ho za dokonalý nebýt nedostatečně hlubokého závitu pro jeden post, což brání dostatečnému utažení drátu a bezchybnému fungování TC. Zkrátil jsem šroubek a drát různě ukotvoval, ale odpor pořád lítal, nakonec jsem to vzdal a používám ho s kanthalem na mechanice a rád. Druhý černý z FT byl hodně levný (ještě s nějakým kódem pod 10 USD), je ze SS 304 a strašně byl cítit olejem. Navíc u něj nesedí sklíčko. Používám ho s neprůhledným tubusem (který je z divného materiálu, ocel to není), nechal jsem v něm obě sítka (v klonu z GB žádné nebylo)a problémy nedělá. O Prime docela uvažuju, asi o SXK z FT, který je trvale s kódem MAP (pro atíky SXK), který se tluče s jinými slevami a já kupuju vše jen v akci a proto jsem ho zatím neobjednal :chuckle
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod pe.ne » pát 25. kvě 2018 15:23:59

Souhlas. Mám orig 5ku a klon Prime a Prime používám. Menší kotelna a utaženější vzduch dělají své...

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod zoublu » pát 25. kvě 2018 18:27:04

Já měl dva klony K5. Jeden Tobeco z CZ, který dost protékal, tak jsem objednal SXK z Fasttech a dělal to stejné. Různé rozebíračky, montovačky do sebe, utahování atd. Nic nepomáhalo... A po dlouhé době jsem přišel právě na problém v tomhle o-kroužku (foto z Prime), který špatně těsnil. Kdoví v jaké kvalitě a přesnosti to číňan dělá, ale pokud by se nepodařil sehnat optimální o-kroužek, tak stačí podvázat nití a vše se tím vyřešilo (mimochodem se tahle metoda objevila i u Espézetkovi recenze na Prime). U jednoho pomohl jiný o-kroužek a u druhého až nit. Funguje i u Prime.

Problémy s protékáním mělo nemálo lidí, ale většinou tohle pomohlo. O netěsnění skla slyším prvně a docela čumím.

Jinak Prime mě vyhovuje daleko více. https://uploads.tapatalk-cdn.com/201805 ... f1df54.jpg

Odesláno z mého LG-H870 pomocí Tapatalk
Naposledy upravil dlouhejbil dne pát 25. kvě 2018 20:56:09, celkově upraveno 1
Důvod: Max. rozměry 640x480-přečti si pravidla
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 01. bře 2016 18:50:37

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Profivapers » pát 25. kvě 2018 20:16:15

zoublu píše:.. pokud by se nepodařil sehnat optimální o-kroužek, tak stačí podvázat nití a vše se tím vyřešilo.

O-kroužek potřebné velikosti se dá vždy koupit, ale pokud ho momentálně nemám, přijde mi k tomu účelu jako dočasná nouzovka, dobrá teflonová páska. Kousek párkrát po délce přeložit, omotat v drážce a na ní o-kroužek.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Profivapers » ned 26. dub 2020 9:41:43

Začínám bejt lehce konzervativní. Ale furt výbornej atík což? :chuckle
Jeden je táta a bráchové jsou z Ali. Miniho jsem při pádu v práci přelomil ve středové trubičce a není kompatibilní s těmi klasickými K5. Akorát ty redukce na vzduch od SM nepasují do těch kousků, co mám z Ali tak jsem musel zas kroutit mesh. Moc mi to už nešlo. :chuckle

Obrázek

[ Post made via iPhone ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Jirkator » ned 26. dub 2020 11:36:07

Hned po Siren 2 je to můj nej atík. Stále na něj nedám dopustit.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků