• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Kayfun 5 (Five) klon

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Suchac » pon 06. lis 2017 19:11:02

Kotelna je u 5^2 širší, nebo jenom klame ta fotka?
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Reklama

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Tempter » pon 06. lis 2017 20:40:44

Kotolna je sirsia, aj otvory na privod liquidu su vacsie...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Suchac » pon 20. lis 2017 18:43:50

Kayfun pětka s resinovým tankem a čepicí: https://www.fasttech.com/products/0/100 ... k-atomizer

Obrázek
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Soptik81 » pon 29. led 2018 9:44:52

Tak pánové musím se svěřit. Jelikož jsem starý MTL konzervativec, který vyzkoušel spousty atty, ale vždy nakonec zůstal u Taifunů,Phenomenom a Fuzze XL2,XL3. Nechal jsem se zviklat a umanul si, že když jsem spokojený s Taifuny GT II a GS II, měl bych vyzkoušet i něco nového od Kayfunu. Dlouho jsem váhal mezi Five a Prime a nakonec zvítězil starší Five. V první řadě vždy pořídím klon, abych vyzkoušel do čeho vlastně jdu )pořídil jsem klon od SKX). Nový atty jsem pečlivě vymyl, nechal přes noc v lázni, vysušil a druhý den namotal. Jsem konzervativec, takže 5 otoček 0,3 nerezu na 3mm trnu, KohGen vata, ideálních 0,78 ohmů na 20W (220-230 stuňů TC) a musím říct, že vychvalovaný Kayfun u mne silně zaostává v podání chuti a síle za Taifuny. Setup používám všude v podstatě pro mne osvědčený. Po prvních dvou tancích vymizela pachuť nového atty, ale chuťově není Five tak prokreslený a nedává tolik jako konkurence od Taifunu. Vzdušnost, která se zde hodně probírala mi nevadí, přirovnal bych jej ke plně otevřenému GT II, starší GS je více utažený na MTLko, ale kayfun i na jednu díru je stále chuťově takový zastřený, nevýrazný. Spotřeba větší jak GS II, který žere liquid hodně, ale u Kayfunu hladina klesá před očima,ale ruku v ruce ta spotřeba nereflektuje chuťové podání. Pokud mám hodnotit GSII je klasický MTL klidný vaping s krásným prokresleným podáním chuti, GTII je mnohem živější atty. Mnohem více kope, díky tomu, že je vzdušnější, ale stále mám chuti "plnou hubu". Prostě GSko na klidný večerní vaping,GTčko atty k pivku, ale Kauyfuna nevím kam zařadit. Prostě u mě zaustává jak v síle, tak v podání chuti. Možná ještě vyzkouším zůžit ofuk spirálky, ale zatím jsem z Kayfunu na rozpacích. A že už mi rukama něco prošlo. Zajímaly by mě Vaše setupy a porovnání. Jak jsem psal, jsem starý konzervativec, který vyzkoušel kde co, (nakonec vždy zustal u Fuzze,SteamBoy,Taifun, na Meshi s opletem, na meshi "naostro", vatové setupy), ale rád si přečtu názory jiných. Fakt se mi nechce věřit, že by tolik vychvalované Kayfuny, byly pro mě ve srovnání s jinými mými Atty tolik v pozadí.
PS: jen na závěr dodám, sice méně důležitou informaci, ale pro ucelenost, zmíněné setupy (0,25-0,30 SS316L,4-5 otoček, 2,5 - 3mm průměr, odpory 0-6-0,8 ohmů), na všech atty , jedu na VTC mini s liškou a G-Priv II (oba jen v TC režimu)
Kayfun začíná ožívat, až okolo 230 stupňů, ale stále pro mne silně pokulhává za zmíněnýma.
Obrázek
Uživatelský avatar
Soptik81
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 256
Registrován: čtv 13. říj 2011 5:19:37
Bydliště: Český Těšín
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Jirkator » pon 29. led 2018 10:42:51

Kayfun5 (klon) mám a musím uznat, že na MTL to opravdu není to nejlepší, co se dá sehnat. Ale při DL je chuť už lepší. Takže asi nebude tím pravým pro Tebe, nebo zkus DL.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Soptik81 » pon 29. led 2018 11:02:13

No starého psa novým kouskům ..... :-)
Zkusím časem vyvložkovat airflow meshem, ale nevím nevím, GTčkový Taifun řadím po stránce vzdušnosti někde, na Kaufuna na jednu dvě díry airflow a rozdíl v podání hutě i "nakopnutí" je znatelný.
Phenomenom,Tilemahos, nebo Taifun GS je klasické klidné MTL, s tím porovnávat Kayfun Five asi ani nelze.
Možná jsem měl fakt sáhnout po Prime, ale chtěl jsem něco ke Taifun GT II, prostě něco živějšího (agresivnějšího) do hospody, než na klidný pohodový MTL vaping večer u TV nebo knížky (na to mám jiné ověřené).
Obrázek
Uživatelský avatar
Soptik81
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 256
Registrován: čtv 13. říj 2011 5:19:37
Bydliště: Český Těšín
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Jirkator » pon 29. led 2018 11:33:12

Po vyvložkování už na MTL půjde. Zvýší se rychlost proudu vzduchu ofukujícího spirálku při poklesu jeho množství a chuť se tak zlepší.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Profivapers » pon 29. led 2018 11:44:12

Po vyvložkování je (na ústa-plíce vaping) slušný. Není to takový "těžší dezert" jako Phenom nebo ten Tilemahos - posedět, pošušňat, ale k takovému tomu běžnému běhu dne je myslím velmi slušný. S výborným i když ne nadměrně výrazným podáním chuti a navíc s nadstandardním uživatelským komfortem. Prostě takový to dobrý hulení na celý den.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Lubis » pon 29. led 2018 12:14:59

Mám originál - s redukcí 1.8 nebo 1.6 teď si nevzpomínám, průměr spirálky 3mm a drát 0.3 SS 316. Chuťově ok, trochu slabší než Phenomenom, ale pořád nadstandardní. Jinak bych možná doporučil Squape E.

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Soptik81 » pon 29. led 2018 12:37:10

Zkusil jsem vyvložkovat, jen tak narychlo ruličkou meshe. Meshe jsem měl u Sebe v přenosné buzer tašce málo, chtělo by to o pár centimetrů delší pásek a pohrát si s vnějším průměrem, ale to až večer doma.
Podařilo se zůžit airflow na 1,6-1,7mm
Takže zatím jen přechodné řešení, ale chuťově je to o chlup lepší. Spíš se zvedla intenzita kopnutí (a to už míchám jen na 1,6mg/nic) Není to chuťově to nač jsem zvyklý z jiných strojů, ale dám mu ještě šanci.
Ostatně, když si vzpomenu, jak jsem šílel než jsem docílil bezchybného fungování TC na prvním Taifunu .... Tam se o mě pokoušel infarkt, to byla alchymie (pružinka na centr pinu)
Ale, spotřeba..... v tom si Kayfun nezedá z ničím jiným z mé sbírky. :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Soptik81
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 256
Registrován: čtv 13. říj 2011 5:19:37
Bydliště: Český Těšín
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Mekisto » pát 30. bře 2018 13:54:15

Zdravím, koupil sem od typka černý klon kayfun V5 (prý jen rozbaleny). Co jsem ho rozbalil a osadil spiralkou od RS coil která měla mít cca 1,6ohm se mod při načítání odporu zbláznil a hází odpor mezi 5-9,5 ohm a píše ohm to high takže nejde žhavit a vůbec nic .. občas nenačte atomizer vůbec..nevim kde může být chyba..jaksi se mi podařilo a nevím jak jsem to udělal že mód načetl odpor 2,2ohm což se už dalo žhavit i vapovat (odpor skákal mezi 2,0-2,8ohm) ale při jakémkoli poklepání na atomizer nebo otočení přívodu liquidu mod zvýší odpor na 3-4ohm .. nemá někdo typ nebo co stim udělat ? Je někde nějaký přechodný odpor který nevidím ?? Jsem fakt zoufalý za kazdou radu budu vděčný.

[ Post made via Android ] Obrázek
Mekisto
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 30. bře 2018 13:41:01

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Jirkator » pát 30. bře 2018 16:11:09

To bude přechodový odpor. Nejdřív koukni, jestli máš dostatečně utažené šroubky držící spirálku. Když to nepomůže, tak ho celý rozeber, všechno důkladně vyčisti, znovu slož a vše řádně utáhni, ale zase ne "na krev". Problém může dělat i ta černá barva ve spojích jednotlivých dílů atíku, kterými jde proud, nebo na 510 závitu, asi bude nutné ji odstranit. Když to budeš rozebírat, zkus i jinou spirálku.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod dobrman » pát 30. bře 2018 18:26:21

a ještě zkontrolovat dotek centrpinu s kontaktem v gripu. U některých se dotýká jen lehce (podle hloubky závitu) a pak to může způsobovat podobný problémy...
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod jarda_puncochar » ned 01. dub 2018 22:26:49

Zkus nejdřív utáhnout centrpin.

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk
jarda_puncochar
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 13. lis 2016 12:21:07

Re: Kayfun 5 (Five) klon

Příspěvekod Jirkator » ned 01. dub 2018 23:12:14

Co třeba nějaká odezva?!

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků