• Reklama
 
 

OBS Engine

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

OBS Engine

Příspěvekod buban76 » stř 19. říj 2016 18:48:39

Po dvou týdnech používání je čas zhodnotit nový, zajímavý kousek od OBS s názvem Engine. Je zajímavý v několika ohledech.
Jedná se o atomizér o průměru 25mm a jeho výška je nějakých 40mm, takže žádný tovární komín na gripu nevytváří, přesto se do něj vejde pěkných 5,5ml liquidu. Obrázek
Další ne úplně obvyklou věcí je horní sání vzduchu, regulace má tři otvory a vzduch jde na spirálky shora, pěkně na každou zvlášť . Potah je v celé škále regulace hladký a tichý, žádné svištění ani pískání se nekoná. Vzduch jde prišrtit pěkně, přesto engine není určen na MTL, ale pěkně rovnou do plic.
ObrázekObrázek

Základna je typu velocity, průměr cca 17mm,lze osadit cokoli, přísun liquidu je spodem, podobně, jako u aromamizeru nebo smoku rdta, vatu stačí zlehka prostrčit do otvorů a saje, jako blázen. Kotelna má vespod dva nálitky, které zapadnou do výřezů v základně a při šroubování základny se otáčí zároveň s ní. Nehrozí tak, že se při šroubování, vata nějak rozhodí.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Plnění je horní, vysunutím kroužku, otvor je obrovský, plnit lze z jakékoliv lahvičky. Obrázek
Engine je dodáván s delrinovým driptipem, je to klasická 510,není problém jej vyměnit za jiný, problém je, ho díky kónickému tvaru vyndat.
V balení je navíc náhradní sklo a klasický paklík se šroubky, okroužky, šroubováčkem, spirálkami a vatou.

Celkově se jedná o velice povedený atomizér, blbuvzdorný, jak jen blbuvzdorný atomizér může být. Jednoduše se sestaví, jednoduše se osadí, neproteče, už z principu, leda byste ho stavěli vzhůru nohama, jinak nemá, jak vytéct, nebublá, neprská, prostě nezlobí . A chuť? Vynikající, podání chuti si nezadá s aromamizerem nebo Pharaoh dripper tankem, je výrazná a pára není nijak horká. Celkově se Engine nijak zvlášť nezahřívá, je to velice povedený kousek, rychle se stal mým číslem 1.
A že by se nenašly žádné mušky? I našly by se, ale moc jich není. Jednak průměr 25mm není úplně ideální a na většině modů přesahuje, tu víc, tu míň, ale přesahuje. Jediný mod, kde ne, je reuleaux dna200 a tak jsou si souzeni. Další mínus se skrývá v plnění, je to myšlené dobře, ale nedomyšlené , po každém plnění se po obvodu vytlačí kapky liquidu, nelze to udělat suchou cestou. A poslední mínus není nijak závažný, spíš subjektivní, osobně mi nesedí driptip, delrin je mi do pusy nepříjemný a když to jde, měním za jiný.
Engine je výborný atomizér, kdo hledá něco šikovného na tahání do plic, může ho směle zařadit do výběru.
Obrázek
https://youtu.be/ff8khu-FKj8
https://youtu.be/10_uSctdynQ
https://youtu.be/zaUoL7GN5Ew
https://youtu.be/Zvre_ty0sa8
https://youtu.be/SwB5vUasrLk

Odesláno z mého JY-S3 pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: OBS Engine

Příspěvekod nunasjiri » stř 19. říj 2016 20:11:42

Pekne napsane zajimave cteni.
Joyetech eVic, Joyetech eVic Supreme, Kanger AeroTank, Vision X.Jet BDC Nova, Eleaf Alpha
nunasjiri
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: pát 22. srp 2014 19:12:02
Bydliště: Praha 3
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: OBS Engine

Příspěvekod Ladin » stř 19. říj 2016 20:21:53

Sakra sakra sakra.
Crius jsem si chtěl nechat jako jediný kousek na DL.
Tohle jsi mi, Bubane, neměl dělat, to od Tebe není hezké. :rofl
Asi ho budu "nutně" potřebovat. :hammer_head:
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: OBS Engine

Příspěvekod buban76 » stř 19. říj 2016 20:44:50

A ještě jednu motivační větičku jsem zapomněl napsat, cena je docela rozumná i u nás, natož venku

Odesláno z mého JY-S3 pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: OBS Engine

Příspěvekod Tempter » stř 19. říj 2016 20:53:07

Engine dnes dorazil, hned po oplachnuti som osadil spiralky (SS316L, 0,3mm, 9 otociek na 3mm, vysledny odpor je 0,3ohm), naladoval Cotton Bacon (toto zvladne aj totalne nemehlo), zlozil, nasruboval na Wismec Presa 100, naplnil (podarilo sa mi to bez jedinej kvapky mimo), nastavil na TC a od poobedia nedal z ruky.
Chut je jednoducho fenomenalna! Sudruhom v OBS sa podaril (v danej cenovej urovni) dalsi vydareny kusok, ktory sa vyrovna aj podstatne drahsim kuskom.
Aj u mna velmi rychlo postupil na spicku v oblubenosti.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: OBS Engine

Příspěvekod vlastik63 » pát 25. lis 2016 16:58:14

Tak dneska dorazil Engine a jsem víceméně spokojený.
Plusy: neprotéká, jednoduchá instalace, vynikající chuť, vzhled, bezchybné provedení a opracování, kvalitní DL, snadné plnění.
Mínusy: kratší centrpin nedotýká se na všech modech (na mnou zamýšlený černý VT75 nelze bez úpravy délky centrpinu našroubovat nemá dotek), Drip Tip i tank se nadměrně zahřívá při použití spirálek z příbalu při nejbližší příležitosti spirálky vyměním za mnou osvědčený slabý SS Clapton.
No celkově tedy hodnotím 9/10 (kvůli tomu centrpinu) tento princip horního sání je mi velice nakloněn protože mě průsaky vadí a zde opravdu nehrozí.Zásobování je skvělé, páry nadprůměrně i při 60W a atík má tedy i větší spotřebu.Všem milovníkům hutné a hlavně chutné páry mohu vřele tento OBS Engine doporučit.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: OBS Engine

Příspěvekod vlastik63 » ned 27. lis 2016 18:22:07

Tak jsem to dneska předělal a naprostá spokojenost už netopí.Mám tam tento Clapton https://www.fasttech.com/p/5738904 2x 5 závitů na 3mm průměru o odporu 0,22 Ohmu a topím tomu 40W na SS režimu.Naplnil jsem melounem od Seven a nechávám se unášet lahodnou chutí a hustou párou.Za mne nyní naprostá pecka.Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: OBS Engine

Příspěvekod rovoc » stř 04. led 2017 13:44:30

vlastik63 píše:Tak jsem to dneska předělal a naprostá spokojenost už netopí.Mám tam tento Clapton https://www.fasttech.com/p/5738904 2x 5 závitů na 3mm průměru o odporu 0,22 Ohmu a topím tomu 40W na SS režimu.Naplnil jsem melounem od Seven a nechávám se unášet lahodnou chutí a hustou párou.Za mne nyní naprostá pecka.Obrázek


Ahoj prosím tě dá se ten clapton sehnat i tady v českých e shopech. Děkuji předem rovoc

[ Post made via Android ] Obrázek
UT2600 verze1, UT2600 verze2,mód joyetech18650,grip MacGyver, Lavatube,Vamo V3, Vivi Nova, Genesis, BCC, CE4+, Vision, Liquidy teď jen vlastní.
Uživatelský avatar
rovoc
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. dub 2012 17:36:52
Bydliště: Nová Paka
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: OBS Engine

Příspěvekod Hans82 » stř 04. led 2017 14:21:50

Tak ono si stačí zapátrat třeba na tom největším českém eshopu a zjistíš, že ho tam mají.
V současné době odpařuji na dynamické dvojce:
Eleaf iPower 80W + Digiflavor Siren 22 GTA MTL/Eleaf iPower 80 W + Geekvape Ammit
Hans82
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 241
Registrován: pon 24. srp 2015 15:46:56

Re: OBS Engine

Příspěvekod vlastik63 » stř 04. led 2017 14:55:46

To vážně nevím já nakupuji venku. Možná Google napoví.

Odesláno z mého Apollo Lite pomocí Tapatalk
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: OBS Engine

Příspěvekod 1AE6308 » stř 04. led 2017 15:31:26

Rovoc : pár proutku tohohle se mi doma valí. Pošli mi sz s adresou a jakmile se dostanu na poštu tak posílám

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: OBS Engine

Příspěvekod Wolfgar » stř 04. led 2017 16:53:53

Kdyz jsme u toho nenasel jste nekdo jeste tenci ss clapton? Chtel bych neco jako 30\36 ale nikde jsem to nenasel zatim a rucne si netroufam. Na ty moje vysoke odpory je i tenhle z FT moc tlusty.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: OBS Engine

Příspěvekod buban76 » stř 04. led 2017 17:32:07

Ne, tenhle Vlastíkův, je asi nejtenčí, běžně dostupný, u nás seženeš nejslabší 26/30 od geekvape, nic jiného, slabšího jsem v ČR nenašel.

Odesláno z mého ZUK Z2 Pro pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: OBS Engine

Příspěvekod 1AE6308 » stř 04. led 2017 18:04:41

Wolfgare takovej clapton ještě nikdo nevymyslel :D (viz předchozí tvé buildy)
Ale pokud jsi z Prahy tak ti můžu vyrobit 0.3mm jádro a 0.15mm oplet SS clapton

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: OBS Engine

Příspěvekod Tempter » stř 04. led 2017 18:07:54

V Engine mam teraz tento 26/32 SS316L Clapton - https://www.fasttech.com/p/5738904

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků