• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Digiflavor Siren GTA MTL

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod Profivapers » pát 28. říj 2016 23:01:27

Digiflavor Siren GTA MTL

Obnovitelných autentických DIY atomizerů pro běžný pohodový ústoplicní vaping a za relativně přívětivou cenu, je jak šafránu. O to nedočkavěji a i poměrně dlouho jsem čekal na Digiflavor Siren (22 GTA MTL), který se může pochlubit i zajímavou konstrukcí. Pln napětí jsem vybalil, trochu prohlédl a na rychlo vrazil spirálku z Osteo drátu chirurgického 0,3 mm, motanou na průměr 2,5 mm. Spirálkou protáhl vatu… chvilku počkal než nasaje míchanici hruškové příchutě, nastavil nejmenší otvor pro průchod vzduchu a… Jo! Je to super. Vytáhlo to úplně tu hrušku, chuťově super, průchodem vzduchu na mě pro pohodový vaping též v pořádku a dál se uvidí…

Tak takhle nějak mi šly hlavou první dojmy z tohoto kousku a to jsem ještě nezkusil u tohoto atomizeru všeobecně doporučovanou spirálku na průměr 3 mm, ale nebudu předbíhat.

Digiflavor Siren je nabízen ve dvou udávaných průměrech jako verze 22 a 25.

Verze se odlišují zmiňovaným průměrem, objemem pro e-liquid, váhou a i detailem v provedení (průhled do kotelny u 25) a veškeré parametry lze nalézt u pěkně udělaných obrázků na stránkách výrobce: http://digiflavor.com/project/siren-gta/

Přídomek GTA (Genisis Tank Atomizer) v názvu značí konstrukci, kdy je spojen princip vzlínání ze systému Genisis s výhodami konstrukcí podtlakových tankových systémů.

Zkratka MTL (Mouth to Lung - z úst do plic) z angličtiny nás informuje o předurčení tohoto atomizeru pro běžný pohodový vaping stylem ústa-plíce.

Tak mrknem na něj, na kluka. :mrk Zde konkrétně verzi 22.

Obrázek

Krom fešáka nalezneme v balení i náhradní sklo, o-kroužky, šroubky, šroubovák, naústek. Věcičky, u kterých je vždy fajn, pokud se v příbalu nacházejí a můžou se v budoucnu hodit. Na krabičce se nachází i kód k ověření pravosti, kdy se dá na stránkách výrobce ověřit autenticita, pravost výrobku.

Obrázek

Mrkněme na konstrukci a i jeden ze způsobů sestavení, který za sebe můžu jen doporučit. Třeba na začátek i když fantazii se meze samo nekladou. :smoke

Základna s prakticky řešeným uchycením spirálky i když s ne úplně optimální ploškou pro drát pod hlavičkami šroubků. Difuzer pro vzduchový ofuk (na závit) je zde sundán. Zářezy pro vatu jako média pro přívod e-liquidu ke spirálce. Díl s otvory pro vrchní plnění jako jeden celek se vzduchovou trubičkou a zvonkem. Po nasunutí skla do drážky na boční o-kroužek, se celá část našroubuje na závit základny, čímž se uzavře nejen kotelna, ale i částečně atomizer. Vrchní víko na závit je určeno k odnímání při plnění a dokončuje uzavření celého systému. Regulace odporu vzduchu při potahu je řešena otočným prstencem s pěti kroky. Uzavřeno, nejmenší otvor - největší.

Obrázek

Pro využití i s teplotní kontrolou jsem na kulatinu průměru 3 mm namotal spirálku z nerezového odporového drátu 316L průměru 0,30 mm asi osm otáček. Lze samo použít i jiný typ a sílu drátu, dle zvyklosti.

Přívody spirálky vycházející po směru utahování šroubků jsem vložil pod hlavičky šroubků a kolem šroubku až do zářezu v konstrukci uchycení tak, jak je vidět na fotografii. Pak jsem šroubky dotáhl a přívody zastřihl. Spirálku trochu dorovnal a kulatinou, kterou jsem použil pro namotání, ji trochu přizvedl nad ofuk. Osobně mám spodní část spirálky přibližně 2,5 mm nad ofukem - difuzerem.

Obrázek

Spirálkou protáhl vatu, vložil do zářezů na dně kotelny a zastřihl na potřebnou délku, aby konce vaty vycházely až na dno tanku. Asi tak nějak ilustračně…

Obrázek

Zakapal vatu e-liquidem, dosrovnal si ji na potřebný tvar (moc netemovat do zářezů ať zůstane nadýchána) a našrouboval zvonek kotelny spolu s celou částí, která tvoří základ tanku. Naplnil e-liquidem a víkem uzavřel systém.

Nastavíme grip jak jsme zvyknutý a může se bafat. :smoke Jo!

Obrázek

První sestavení se spirálkou na mnou zpravidla využívaný průměr 2,5 mm a dobře načechranou vatou, se mi prakticky funkčně osvědčilo. Ovšem jak jsem vyzkoušel u tohoto atomizeru všeobecně doporučovaný průměr spirálky motané na kulatinu 3 mm a trochu ji dal i oproti předešlé výše, tak bylo jasné, že je to přesně ono. Nejen funkčně, kdy vata optimálně vyplní vstupy pro liquid do kotelny, ale to super a nadšení z první potahů jako že jooo, se po přemotání změnilo podle mých úst na ještě větší pecku, bombička. :smoke

Chválím podle mě dobré podání chuti, konstrukci jako řešení, celkové provedení, TC konektivitu, funkčnost a uživatelskou přívětivost. Zatím bez sebenšího provozního problému a chutná, to je výborné.

Regulaci přístupu vzduchu v krocích pomocí otočného prstence i když má mírné vůle, ale není to díl do mašiny za tisíce a funkčně je to v naprostém pořádku. Chod je příjemný a vždy u zvoleného otvoru drží svou polohu. Věřím, že jsou vapeři, kteří by využili ještě jeden menší vzduchový otvor, mě osobně sedne tak akorát ten nejmenší.

Plnění je rychlé a praktické. Trochu mi vadí uložení původního kov-plast naústku, který je volněji. Jde poměrně snadno vyjmout, ale je to řešitelné. Jsem zvyknutý ho mít více na pevno a i si jím pomáhám právě při využívání těch vrchních plnění. Jinak mi tento vyhovuje.

Středový kontakt je poměrně vystoupnutý, konkrétněji 5,2 mm od spodní plochy atomizeru po plochu kontaktu a díky tomu je prakticky na gripech, kde jsem to zkoušel (SDNA75, Eleaf iPower, Aspire NX75) pod atomizerem mezera. Od přibližně 0,3 mm na SDNA až po přibližně milimetr na iPower a Aspire. Tohle beru asi jako největší zápor pro běžného uživatele, že prostě má na některých gripech, pod atíkem fuku. Konkrétně na mých všech třech, co jsem zkoušel. To lze samo případně vyřešit např. o-kroužkem nebo plochým těsněním pod atomizerem a nebo žít se škvírou. Ani jedno není optimum a osobně jsem to pořešil takto: viewtopic.php?f=19&t=191&p=381112#p381112

Další zajímavostí je, že výrobcem udávaný průměr 22 mm, je 23,2 mm. To není vada, mě osobně to neva, ale je třeba s tím počítat. Údaj od výrobce není správný a třeba gripy, které mají lícovat s 22 mm atomizery, samo trochu přesahuje.

Obrázek

Přesah je dobře vidět třeba zde na Aspire NX75, který je pro 22 mm průměry atomizerů předurčen i když teda nevidím v tom prakticky nějaký problém.

Obrázek

Můj závěr: Krom vyššího středového kontaktu a průměru atomizeru, který neodpovídá, nemám výtku a vnímám prioritně pozitiva skvělé chuti tohoto konstrukčně zajímavého a vyvedeného kousku. Jednoduchost sestavení a zatím absolutně bezproblémový provoz a to i třeba při celodenním batohovém drncání na bicyklu.

Jsem z tohoto kousku skutečně nadšen. To mi dlouho na trhu i v domácnosti chybělo :chuckle a zamýšlím se ještě nad Digiflavor Siren ve verzi 25 mm. :smoke :yes

Obrázek

Video v češtině


Edit: Popis se vztahuje k verzi Siren 22. U verze 25 se vyskytuje problém pramenící z odlišné konstrukce a řešení kotelny.
Více v tématu přibližně zde.


Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne stř 01. úno 2017 22:16:00, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod tiberius » pát 28. říj 2016 23:39:42

Super recenze,díky :yes Sirena budu potřebovat :D
Uživatelský avatar
tiberius
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 333
Registrován: ned 23. zář 2012 23:23:42
Bydliště: Straž pod Ralskem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod Profivapers » sob 29. říj 2016 17:25:56

:mrk
Nevím, zda je to zřejmé, mně to teda předem úplně jasné nebylo, ale tady je vtip právě v tom, jak se liquid v podstatě převaluje mezi vrchní a spodní komorou. Mezi vnitřní stěnou skla a pláštěm kotelny je jen malý prostor a tím se liquid pomalu pohybuje mezi komorami. Je to i vidět na videu od Karotky. Někdy třeba i zůstanou v té spodní části bubliny nebo je třeba chvíli vyplněna liquidem jen částečně a část zůstává v horní části. A v tom je ten systém v principu odlišný od těch, co známe. Myslím, že tam moc nedochází k tlaku toho liquidu na vstupy do kotelny a v podstatě tam skutečně jde o ten princip vzlínání. Myslím, že tohle je konstrukčně povedené a má to budoucnost. Např. aspoň u mě nezná prolínání při plnění, byť je to plnění vrchní a přístup do kotelny nemá možnost uzavření.
Jinak chuťově z toho, co znám, bych ho nejblíže přirovnal k mírně vzdušnějšímu Kayfun Mini V3, ale ze Siren mi chutná více a i celkově.. :yes
Naposledy upravil Profivapers dne sob 29. říj 2016 17:37:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod Tempter » sob 29. říj 2016 17:33:32

Tos som objednal striebornu 25ku...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod VapetalksKarotkou » sob 29. říj 2016 17:49:12

Výborně popsané a rozhodně souhlasím v tom, že je fajn moct si koupit originální attík do litru na kvalitní MTL. Jeden z mála na MTL, který budu dále používat, protože mi sedí projevem k Kay 5 a SQP X Dream.
Uživatelský avatar
VapetalksKarotkou
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 25. dub 2016 15:23:50

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod vlastik63 » sob 29. říj 2016 21:23:02

Jj také čekám na naskladnění na GB a vyzkouším.Je to hodně zajímavá konstrukce. :yes
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod 1AE6308 » sob 29. říj 2016 23:20:50

Milane, ty rošťáku, cos mi to zase proved?! Já už nic nechtěl a ty přijdeš s tímhle.... Mě už asi trefí :D no asi si udělám radost k novému roku

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod meteleskublesku » ned 30. říj 2016 1:26:26

A to já zase docela dlouho nic nekupoval, tak jsem si tak říkal že by to asi šlo a že bych měl něco pořídit dokud to jde. No a právě Siren a Taifun GT III mi padly do oka. Takže Milane díky za pěknou recenzi. Jenom dotaz jakou používáš bázi. Já mám rád PG/VG pade na pade tak jestli to nebude protékat. Já jsem musel u některých atíků přejít na hustší a to mi moc nevyhovuje, tak abych nepořídil další takový. Díky.
Uživatelský avatar
meteleskublesku
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 238
Registrován: čtv 11. čer 2015 3:40:42
Bydliště: Všude dobře, doma nejlíp

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod roberto7 » ned 30. říj 2016 1:31:41

Protékat určitě nebude.Já používám ve všech atících 50/50 a všechny v pohodě.Jestli bude protékat tak to bude jenom rukama!!!
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod Profivapers » ned 30. říj 2016 9:54:34

Používám déle jen 50/50. V současnosti už jen Fichemu a RBA atomizery mi po seznámení samo neprotékají. Některé musí člověk chvilku používat, trochu se sžít, vychytat si množství a jak vkládat vatu, ale tady se Siren je to snadné.

Takže s 50/50 mi Siren jen bez problému funguje, ale vyzkoušel jsem i řidší liquid - 80/20 (PG/VG). Sestavení mám stále stejné jako na fotografiích v úvodu.
Atomizer jsem naplnil, hned zavřel, chvíli bafal a žádný problém. Odsál liquid, znovu naplnil, zavřel, bafal asi hodinu a žádný problém. Tak to mě už naštvalo. Odsál jsem zbytek liquidu, asi do třech čtvrtin objemu zas naplnil tím 80/20 a pak minutu čučel do otevřeného atomizeru. Zavřel, pobafnul a konečně! Zabublal a trochu protekl. :clap :D
I zde platí pro tento princip plnění známé - nenenechávat atomizer při plnění zbytečně dlouho otevřený.

Při té příležitosti jsem změřil objem pro e-liquid. Ty udávané 4 ml do atomizeru skutečně vlezou a ještě zůstane malá rezervička.

Zde, v levé části obrázku je na příkladu dobře vidět, jak nějak přibližně vypadá prakticky to, o čem jsem psal v předchozím postu.
V pravé části, možnost dostat se ke spirálce i s naplněným atomizerem. S tím, že hladina liquidu musí být při otočení atomizeru vzhůru nohama, samo pod úrovní spodní hrany zvonku, aby nám do něj liquid nevtekl. Prakticky s plně naplněným atomizerem to nelze, ale stačí odbafat kousek a pak už se s hladinou liquidu pod tu úroveň spodní hrany zvonku, dostaneme. :smoke

Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne pát 25. lis 2016 23:23:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod meteleskublesku » ned 30. říj 2016 20:17:36

Díky za skvělou recenzi a naprosto vyčerpávající odpověď. Ohledně Siren mám jasno a to vydat se pro ni. Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
meteleskublesku
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 238
Registrován: čtv 11. čer 2015 3:40:42
Bydliště: Všude dobře, doma nejlíp

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod Profivapers » pon 31. říj 2016 10:35:12

Není za co. Cítím se zavázán Vaší spokojenosti. :chuckle Dejte pak vědět chlapi, případně i dámy. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod roberto7 » úte 01. lis 2016 9:58:44

Taky jsem se stal spokojeným majitelem tohohle 22 kousku. :chuckle
Namotán SS 316L na průměr 3mm,R= 0,98 ohm.Chuť vynikající a na první dobrou.Načepován Chateau Haut od SA. :yes Místo bude mít na Sigelei Fuchai 213 s DJaquith v2.
Milane díky za recenzi na další povedený atík. :hand
Obrázek
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod vlastik63 » úte 01. lis 2016 16:39:28

To je dilema Siren & Fuji :chuckle který? (asi oba a bude :rofl )

Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Digiflavor Siren GTA MTL

Příspěvekod pospisilecek » úte 01. lis 2016 17:01:25

Taky se rozmyslim :chuckle
Kazdopadne mi Robo udel chut tema mandlickama :mrk :D

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků