• Reklama
 
 

Cthulhu MTL RTA

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod zoublu » pát 20. led 2017 11:05:09

Já tedy bojuji s protečením po plnění až na výjimky skoro vždy. Vaty více i méně a stejně to udělá. Ale jedna věc mě od koupi zarážela. Při plně dotažené kotelny k základně mám otevřeny přívody liquidu. Pro plnění musím tedy povolit a tím zavřít přívody liquidu. Vzniká mi tak nejspíš netěsnost ve spojích (hlavně v závitu) a v 95% mi vždy lehce proteče do přívodu vzduchu (bublání a občas nějaká ta kapka), tak musím skoro vždy otáčet atík a čekat až vyteče nebo mu pomoci několika nasátím při zavřeném přívodu liquidu. Takže nepřesnost ve výrobě. Utvrdil jsem se až po dnešním shlédnutí Karotkova videa, kde má po dotažení zavřený přívod liquidu a neprotéká mu po plnění. Máte to tak také?
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 01. bře 2016 18:50:37

Reklama

FastTech

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Profivapers » pát 20. led 2017 11:45:52

Zoublu: Už jsem vše do vlákna napsal.. Ale napíši ještě jednou. Rychle naplním, pak ihned chytím víko na závit, otočím atomizer vzhůru nohama a víko dotáhnu. Pokud si nejsem jist (což si nejsem, když se mi nepodaří rychle chytit závit víka), mohu pak chvilku počkat zda nevykápne trochu liquidu naústkem. Otočím, hulím. Kdo to nemá nacvičené, tak zde standardně zavřít přístup liquidu ke spirále, ale osobně ho už ani nezavírám. Je to jen o cvik, rychlovka a v podstatě stejné u všech atíků s horním plněním bez možnosti úplného uzavření přístupu liquidu do kotelny. Že je zde polofunkční uzavírání přívodu liquidu pravdou jest, liquid částečně prolíná závitem. Žít se s tím ale dá a některé atomizery na podobném principu nemají žádnou možnost uzavření přístupu liquidu. Např. GEM, který též bez problému využívám. Jen se s tím sžít. Je to hlavně o rychlosti plnění, pak odhadu množství vaty a v případě, že víko způsobuje při dotahování přetlak, i o otočení atomizeru a následném dotažení víka. To otočení a chvilku počkání se může provést při nejistotě vždy. Lepší když případně kápne liquid naústkem než proteče spodem atomizeru.
Naposledy upravil Profivapers dne pát 20. led 2017 12:52:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Wolfgar » pát 20. led 2017 12:16:45

Presne tak se dovira i muj kousek a take pri plneni vzdy protecu. Pri tom plnem utazeni je to vubec takove divne protoze mam otvory na liquid napul otevrene coz nedava moc smysl. Zkusim asi sehnat nejake silnejsi O krouzky a zkusit to cele nejak zpevnit a utesnit aby se to doviralo tak jak ma a uvidime.

A Profi ja vim, ze to pises porad dokola, ja to tak plnim, ale stejne vetsinou protecu, mozna nejsem tak bleskove rychly kazdopadne to, ze je vubec treba delat podobne prostocviky neni uplne nejlepsi konstrukcni reseni, ten napul otevreny JF urcite nebyl zamysleny, urcite by to slo i lepe. Uvidime jestli bude Cthulhu MTL V2. Mam ten atik rad, huli to jako blazen a je skvely i na tesnejsi DL, ale urcite neni bezproblemovy.
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod zoublu » sob 21. led 2017 17:51:23

@Profivapers
Omlouvám se, ale asi jsem to přehlédl. Každopádně ač jsme zkoušel všemožné způsoby plnění, tak mi to skoro vždy proteklo. Tvou metodou se mi to zatím nestalo, takže mohu směle doporučit i ostatním . Děkuji
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte 01. bře 2016 18:50:37

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod masliicko » sob 21. led 2017 21:21:41

@profivapers jestli se někdy potkáme večer platím útratu já. Po 2 měsících při tvém způsobu plnění neteče

Odesláno z mého GRACE pomocí Tapatalk
masliicko
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 19. úno 2015 16:50:32

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Profivapers » sob 21. led 2017 22:31:03

Super chlapi. Jsem rád, že je to už dobré. Tak ať jen slouží! :smoke :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod suky » ned 22. led 2017 12:47:04

Zkusil jsem to tak plnit a tohle funguje, nicmene byt by to tak asi nemelo, tak snad to vylepsi v dalsim modelu, moznost uplneho uzavreni privodu liquidu by to mohla vyresit.
Uživatelský avatar
suky
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 10. dub 2012 10:42:21
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Jirkator » ned 22. led 2017 13:24:33

Nevyřešilo by to nic. Po uzavření víka tam prostě vznikne přetlak a ten žene liquid ven. Jen by ho to vytlačilo později - po otevření díry pro liquid. Tím, že to otočíš, se k dírám místo liquidu dostane vzduchová bublina a tak vytlačíš jen vzduch. Dřív bylo podobné plnění běžné a nikdo se nad tím nerozčiloval.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod VapetalksKarotkou » ned 05. úno 2017 1:16:16

Pár lidí zde asi vidělo moje video, kde se tenhle kousek pro plnění uzavřel a při provozu byl naopak povolený a tak při plnění nedošlo ani k náznaku přetlaku/přechlastání.
Dneska mi přišel další kousek v černé barvě a tam je to přesně naopak. Pro provoz je utažený a při plnění lehce povolený. Po naplnění nechám povoleno a 3x potáhnu, ani náznak přechlastání. Pak utáhnu, aby se otevřely přísuny liquid k vatě a první potah je přechlastaný. K protékání nedochází, ale je cítit, že ve vatě je moc liquidu. Jinak jsem motal spirálku z 0.3-0.4mm SS (nekoukám, jen odhaduji průměr), 6-7 otoček na 3mm a vyplněno Puff vatou. Ve spojení s Lost Vape Epetite je to velice kvalitní vaping :).
Uživatelský avatar
VapetalksKarotkou
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 25. dub 2016 15:23:50

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod pospisilecek » úte 07. úno 2017 18:59:29

Vcera jsem jel na reducer 1.6mm..
Dneska jsem to predelal na 1.2mm a pro me mnohem lepsi. Aspon si stihnu vychutnat potah :chuckle proste MTL jak vystrizeny. Chut sla nahoru..
Pri plneni jsem zadne protekani nezaznamenal, protoze vzdy atik otocim a pak teprve otviram JFC i AFC..
Ja jsem s atikem spokojeny, jen by mohl mit vetsi objem.

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod pospisilecek » ned 26. úno 2017 20:08:27

Jen takovy poznatek z dlouhodobeho pouzivani Cthulhu RTA MTL..
Pokud se vam zda, ze vam vas Cthulhu porad tece pod AFC na grip a uz hledate duvody nekde kolem spatne konstrukce zvonu, nebo malych o-krouzku, tak vezte, ze jste mimo..
Je to ulozenim vaty, respektive jejim mnozstvim..
Pokud se vam zda, ze vaty je tam dost, tak je to porad malo..
Tenhle atik, potrebuje opravdu mnoho vaty..
Ze zacatku jsem problem nemel, ale cim casteji clovek plni, tim casteji vznika pretlak, ktery proste JFC neudrzi a vata cim je starsi a splihlejsi, tak liquid proste nepojme..
Kdyz je vata cerstva a jeste nacerchrana, tak ano, ale tento stav vydrzi tak 2-3 tanky..

Premotal jsem na, me neobvykle, 3mm..
Vaty je opravdu mnoho, ale vysledek je naprosto "suchy"..
Dnes uz jsem po treti plnil a vsude stale sucho, jak v Arizone..
Let's Vape..
Obrázek

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Sejr » pon 27. úno 2017 2:22:46

Mě zase trápí, že mi jde pořád do zkratu. To jsem se tu nikde nedočetl, že by měl někdo stejný problém. Dráty mám schované, takže se stěny kotelny nedotýkají, ale při otevřeném přísunu liquidu se přeci jen atík trochu viklá (podobně to mám i u Kayfunu V3 mini - klon) a na mě až moc často mi mód napíše Shorts :cry . Většinou pomůže když zavřu přísun liquidu, atík se celý dotáhne, a zas ho otevřu a mod mi napíše jestli je to nová spirálka. Zkoušel jsem o půl otáčky povolit centrpin, ale to mi mod napsal rovnou zkrat. Tak nevím :angry :angry :angry
Sejr
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. dub 2013 15:50:36
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod iqwe » pon 27. úno 2017 2:41:02

Asi bych se snažil napřed vyloučit, jestli ke zkratu nedochází už na centrpinu gripu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Sejr » pon 27. úno 2017 3:12:49

iqwe píše:Asi bych se snažil napřed vyloučit, jestli ke zkratu nedochází už na centrpinu gripu.


Jak??? Na gripu mi to dělá jet tento atík.
Sejr
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. dub 2013 15:50:36
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Profivapers » pon 27. úno 2017 7:04:31

Obrázek

Edit: Zvýrazněno přibližné označení.
Naposledy upravil Profivapers dne úte 28. úno 2017 6:55:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků