• Reklama
FastTech
 
 

Cthulhu MTL RTA

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Dibli » pát 17. bře 2017 18:56:54

Ještě, když sem atomizér vlastnil, tak se mi nejvíce osvědčila "hydra". Spirálka průměr 2mm, vertikální uložení a doslova obalená ve vatě. Drát 0,4 mm SS316L a cca 8-10 otoček. Odpor ve výsledku 0,9 ohmu +/- a jelo to. Díky velkému množství vaty cca týden neprotekl ( plnění 3-4 denně). Jen a to už jsem psal sem po naplnění zavíral pomalinku. Chytnul sem první otočku (čepice+tank) a pomalinku šrouboval.
Dibli
 

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Jirkator » pát 17. bře 2017 19:03:38

Tak si kup kus kanthalového nebo nerezového drátu a namotej si obyčejnou spirálu. Není až tak těžké vzít kus drátu a omotat ho kolem hřebíku.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Zyklon » pát 17. bře 2017 19:17:23

Děkuji vám. Zkusím to nejdřív tedy obrousit a až pak když tak jiný drát. Určitě jsem viděl i video, kde byl osazen clapton a fungovalo to.

https://www.youtube.com/watch?v=18uTadJMLk0&t=9s
https://www.youtube.com/watch?v=reZ7INPvKYw
Zyklon
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. úno 2013 3:59:32
Bydliště: Český Krumlov

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Wolfgar » pát 17. bře 2017 19:34:35

V claptonu problem nebude pokud tam nemas nejakou obri spiralku.

Obrázek
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Zyklon » pát 17. bře 2017 19:41:46

Až se dostanu domu, dodám eventuelně nějaké ty fotky. Ale větší spirálky vypadaly +- přesně jako na snímku od Wolfgara.
Zyklon
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. úno 2013 3:59:32
Bydliště: Český Krumlov

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Zyklon » sob 18. bře 2017 9:43:10

Děkuji za rady. Už jsem hrdý i spokojený majitel Cthulhu. Obrousil jsem hranky, po konzultaci i trochu šroubky na uchycení spirály (zdá se, že jeden závit je trošku mimo a hlavička šroubku by se tak mohla dotýkat zvonu) a pro jistotu i vyladil uchycen spirálky (konce drátu ustřihnu tak, že po našroubování šroubků ani není co zastřihávat). Clapton Coil funguje, ale asi to pro Cthulhu není úplně ideální volba, tak mám dost prostoru pro experimentování. Použil jsem vatu Koga a dokonce to teď vůbec neprotéká/nebublá, prostě nádhera. Tak teď už zbývá jen otevřít knihu od Lovecrafta a testovat u toho liquidy.
Zyklon
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. úno 2013 3:59:32
Bydliště: Český Krumlov

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Wolfgar » sob 18. bře 2017 10:11:51

Clapton je v pohode, ale ujsiti se, ze pouzivas nejaky s mensim prumerem z bezne dostupnych 26/32 s trochou stesti obcas jde sehnat i 28/32 nebo jeste lepsi 28/36 a maximalne tak na 4-5 otacek, tak akorat aby ti to vyslo nad ofuk, kdyz tam udelas prilis masivni housenku tak se bude pomalu zhavit a rozpalovat do bela cely atik. S obycejnym dratem Cthulhu ale take funguje bez problemu a mozna bude jednodussi zacit s nim a ke claptonu se dostat az pozdeji. Jinak ale do Cthulhu lze namotat ledasco treba dual coil

Obrázek

Nebo jak tu nekdo zminil docela dobre funguje i s vertikalni spiralkou.

Obrázek
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Zyklon » sob 18. bře 2017 19:07:47

Mám právě pouze ten tlustší - průměr 0,5mm omotaný druhým - průměr 0,2mm. Cca 5 otáček, odpor 0,62 a je to přesně jak popisuješ. Je to "moc masivní", takže to pomalu žhaví, musím cca 4x potáhnout, než z toho jde nějaká pára, pak se to chytne a dokud kouřím, tak to celkem jde, ale atík mohu použít jako kapesní ohřívač rukou :D . Nastaveno mám kolem 20ti watů, což dává nějakých 3,6 voltu. Asi kdybych tam napral třeba 60 watů, tak to bude žhavit hned, ale nějak se mi to ani nechce zkoušet :nod. V příští objednávce vezmu několik různých drátů (včetně tenčího claptona) a budu si hrát. Důležité je, že Cthulhu je funkční a mám z něj velikou radost.
Zyklon
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. úno 2013 3:59:32
Bydliště: Český Krumlov

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Jirkator » sob 18. bře 2017 21:54:39

Proč stále trváš na claptonu? Kup si obyčejný kanthalový drát, třeba 0,35 a umotej si to sám.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Wolfgar » ned 19. bře 2017 14:33:08

Tak ja jedu vsechny claptony kolem 50-70W ten drat neni na mene staveny. Cthulhu ma problem, ze diky tomu jak je masivni tak se zahriva dost, davam pod nej chladic vetsinou a pak pohoda. Ale takhle tlusty clapton je tam vazne blbost, kanthalovy sezenes uplne v pohode i 28/36 a ten je na podobne atiky jako delany. Ja pouzivam 26/32 jenom proto, ze v nerezu jsem nikdy zadny tenci nenasel.
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod OldAlien » ned 19. bře 2017 19:24:59

Jirkator píše:Proč stále trváš na claptonu? Kup si obyčejný kanthalový drát, třeba 0,35 a umotej si to sám.

[ Post made via Android ] Obrázek

Také to tak s oblibou dělám!
Vezmu jeden vlas děda Vševěda SS 316L/030 mm, namotám na +-1.0 ohm a Cthulhu jede na jednu spirálku, jako z praku. Ale nejsem COOL, to si uvědomuji a stydím se! :S
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Jirkator » ned 19. bře 2017 19:33:18

Ty ale nepotřebuješ vyrábět mlhu před učňákem... :devil
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Wolfgar » ned 19. bře 2017 21:46:20

Ale no tak panove, clapton neni prece o nejakem cool nebo mlze, clapton je cilene drat staveny na zvyrazneni chuti, coud chaseri pouzivaji vetsinou slozitejsi a vetsi buildy. Obycejnym claptonem uz dnes nikoho neoslnite. Ja clapton pouzivam treba jenom kvuli chuti, kdyby jsem sehnal v nerezu tenci treba prave ten 28/36 (0.32mm stred omotany 0.1mm dratem) tak ho beru vsemi deseti. Neni to tak davno, co jsem jel jen obycejny drat a navic pomerne male spiralky, ale co jsem koupil druhou sirenu a udelal test stejny liquid, vata, sirena, na jedne clapton na druhe obycejny 0.4 drat a musel jsem uznat, ze z toho claptonu mi opravdu chutna vic a je to rozdil pomerne znatelny a premotal vetsinu sve sbirky. Obyc drat uz mam asi jen "minikotelnovych" atikach. Ale zase slysel jsem uz od nekolika lidi, ze clapton nepouzivaji prave proto, ze u nekterych prichuti uz na ne byla ta chut moc sladka a intenzivni. Takze rozdil v chuti tam urcite je, ale kazdemu to nemusi sednout. A do Cthulhu jde v pohode mensi clapton dat, jen tam necpat moc velke hovado. V nekteych lepe zasobenych obchodech by mohli mit i predmotane miniclaptony - treba takove ktere treba ke svym novejsim atikum pridava wotofo, to je celkem mala spiralka o prumeru vetsinou 2.5-3mm z claptonu stejne tlusteho jako 0.4 drat a ty jsou super akorat je delaji jen kA1 nebo FeCl.
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Zyklon » pon 20. bře 2017 21:03:39

To jsme se asi trochu špatně pochopili. Já na clapton coil rozhodně netrvám, jen momentálně nemám nic jiného k dispozici. Mám tedy ještě pár předmotaných kanthalových spirálek, ale ty mají odpor jen 0,5. Každopádně vám děkuji za tipy na různé drátky. Dnes objednám několik různých (i tenčí clapton, ale i obyč kanthal, nerez atd.) a pak uvidím, co mi sedne nejlépe.
Zyklon
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. úno 2013 3:59:32
Bydliště: Český Krumlov

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod tifik » stř 23. srp 2017 14:09:39

Nemáte někdo problém s příliš dlouhým center pinem? Mně šroubek ze závitu vykukuje natolik, že po dotažení ani nedosedne na mód (Pico 25), je tam cca 1 mm mezera, což s mi zdá teda dost. Šroubek víc zašroubovat samozřejmě nejde. Jiný mód zatím nemám, abych to vyzkoušel.
tifik
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 23. srp 2017 9:09:01

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků