• Reklama
 
 

Vandy Vape Berserker MTL RTA

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod ZaMi74 » úte 03. říj 2017 11:10:49

Pořádných MTL atomizérů za rozumné peníze se objevuje poslední dobou jako šafránu, proto je každý nový kousek téměř důvodem k oslavě. Do Berserker MTL RTA jsem vkládal dost velké naděje a můžu s klidným svědomím říci, že je téměř splnil.

Obsah balení
Balení lze považovat za velmi bohaté. Berserker přijde v krabičce složen do TPD ready varianty s objemem 2 ml. V atomizéru je namontována menší kotelna, je osazen delrinovým "sklíčkem" a náustkem. Součástí balení je potom kotelna větší, pyrexové sklo (zvětší objem tanku na 4,5 ml), druhý náustek (z plastu), pytlík s O-kroužky, šroubováček, "klíč" na odmontování kotelny, náhradní centr pin, 2 náhradní šroubky do postů (shodné s osazenými), 2 předmotané spirálky (o těch více níže) a manuál v asi deseti jazycích, ovšem bez češtiny.

Obrázek

Základna
Ta mě osobně trochu zklamala. Atomizér má průměr 24 mm, ale základna jen 13 mm. Mezi posty je pak pouhých 5 mm místa, takže určitě nedoporučuji motat na větší než 3 mm trn. Taky proč, Berserker je atomizér určený výhradně na MTL - ostatně to má i v názvu.
Potud tedy vše v pohodě. Za sebe však musím říct, že zklamání přišlo ve chvíli, kdy jsem namotal jednu ze svých klasických spirál - drát 0,3 mm SS 316L (28 GA), 8 otoček na 3 mm trnu, odpor 1,1 ohm a chtěl jí usadit. Šroubky v postech mají sice relativně velké hlavy, ale "tělo" šroubku se závity je malé, takže tenký drát má tendenci být z pod hlavy vytlačován ke krajům a pak nedrží a hýbe se.
Vyřešil jsem to uděláním smyčky okolo celého šroubku a potom je již vše v pořádku. Sice to není nepřekonatelná chyba, ale komfort usazení spirálky to bez diskuze zhorší. Dát do postů lepší šroubky by určitě stálo jen pár centů a uživatel by byl spokojený. Ale už jsme to viděli mockrát, prostě Číňan ...

Obrázek Obrázek Obrázek

Zkušenosti/Dojmy z používání
Berserker mám asi 14 dní a celkově jsem zatím spokojen. Používám větší tank, jedu na prostřední dírku airflow (1,2 mm), která mi vyhovuje tuhostí potahu a chuť je výborná.

+ s větším tankem velká kapacita liquidu
+ výborná chuť
+ dobrý systém usazení spirálky
+ výběr tuhosti potahu (airflow má 5 otvorů - 0,8 mm; 1,0 mm; 1,2 mm; 1,4 mm a 1,6 mm)
+ hodně příslušenství součástí balení
+ rozumná cena

- špatné šroubky v postech
- předmotané spirály jsou k ničemu (0,48 ohm clapton, který se na 15W ani pořádně neohřeje. No neberte to, na MTL fakt výhra ...)
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod OldAlien » úte 03. říj 2017 11:32:08

Jistě, že chuť je výborná! A víš proč, protože máš malou kotelnu, na kterou si stěžuješ. :mrk
Pod šroubek se dává slabší drát tak, že šroubek hodně povolíš, drát obtočíš kolem jeho nohy až bude směrem do kotelny, přidržíš a utáhneš. Spoj je to dokonalý,
ale v žádném případě by se drát neměl o sebe křížit. To je zase spoj nedokonalý. Takto je to asi i výrobcem myšleno.
Atomizer nemám, ale Tvé výhrady, jsem si dovolil okomentovat. Ať slouží!
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod Profivapers » úte 03. říj 2017 11:53:58

Všiml jsem si, že ZaMi, i když vapuje relativně krátce, něco o vapingu ví a umí popsat plus navíc vlastní zajímavý Berserker. Proto jsem ho i požádal o založení vlákna, dvě věty, fotka..
Pravda, malá kotelna i když je nevýhodou málo prostoru pro manipulaci se sestavením, má svou výhodu právě v efektivitě pro pohodový vaping a i zpravidla výraznějšího podání chuti.
Ovšem jsem překvapen super úvodem vlákna, který je určitě něco více, než jsem doufal, skvělé jako první popis do úvodu a děkuji. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod pe.ne » úte 03. říj 2017 11:58:03

Taky se přidám k OldAlienovi. Tento typ postů k tomu přímo vybízí. Dělám to tak i na K5, kde to sice není potřeba, ale nějak jsem si na to zvykl a dělám to tak stále. Nic se nepovoluje, vodivost bezchybná, riziko zkratu o zvonek nulové. Chce to ale ostré , "vaperské" štípačky, které se vlezou mezi spirálku a post. Jinak díky za pěknou recenzi.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod OldAlien » úte 03. říj 2017 12:15:40

JJ, už jsem také zažil, že jsem pro nedostatek místa, štípnul blbej drát.
Ještě, že to nebylo v Afganistánu :angry
To mi uniklo, že to byl první větší počin. ZaMi74 gratulka, povedlo se! :yes
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod ZaMi74 » úte 03. říj 2017 12:33:52

Díky všem za komentáře. Je to moje první recenze, tak alespoň vím, na co si dávat pozor pro příště :rock

Spirálku jsem osadil přesně tak, jak popisuje OldAlien a pe.ne, jen jsem to asi dost špatně popsal. Uznávám, že termín "udělat smyčku" spíše svádí k představě, že jsem drát prostě omotal kolem těla šroubku, tedy že se kříží. Myslel jsem to tak, že jsem okolo šroubku udělal takové "U", které vede drát směrem zpět ke spirále, kde jsem ho ustřihl. Příště budu lépe volit slova.

Co se té základny týká, tak já si nestěžoval, že je malá. Jen jsem chtěl upozornit, že v ní rozhodně není dost místa pro nějaké exotické/tlusté dráty. Do budoucna se v terminologii a přesnosti popisu polepším. Slibuji :sun
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod pe.ne » úte 03. říj 2017 12:52:10

ZaMi74 píše:... Do budoucna...

Tak to tě berem za slovo, pěkných recenzí není nikdy dost!

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod ZaMi74 » úte 03. říj 2017 14:10:25

Uvidíme, nejsem žádný spisovatel, jedu pouze MTL a taky musím chodit do práce. Navíc se snažím, aby mi vaping přinesl i nějakou finanční úsporu proti kouření, takže zas tak moc nových kousků nemám. :mrk

Teď jsem ale slyšel, že Phil Busardo bude konečně na přelomu října a listopadu uvádět do prodeje svůj MTL atík, takže po tom se určitě poohlédnu a na Siren 2 v non-TPD verzi mám také zálusk ... :mrk
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod Jirkator » stř 04. říj 2017 12:55:16

Berserkera mám také a po pár dnech používání bych doplnil jen pár postřehů.
- Motat do toho spirálku na průměr 3mm je zbytečné, sám mám průměr 2,5mm z 0,3mm nerezu o výsledném odporu 0,9Ω. Vaty se dá provléknou pořád ještě tolik, aby jí bylo dost na vyplnění kanálků pro přívod liquidu.
- Je pravda, že jednoduže vedený drát se pod šroubkem neudrží. Musel jsem ho omotat půlkou otáčky kolem závitu šroubku. Pak už je to bez problémů.
- Pro první setup jsem zkusil použít přiložený clapton a opravdu to s ním nejde. Je sice vyroben z krásně tenkých drátků (jádro je ze dvou drátů), ale odpor 0,5Ω se v tomto atíku používat prostě nedá. Buď se ani neohřeje, nebo ano, ale pak je pára moc horká. Do jiných atíku se ale určitě budou hodit a tak jsem si je schoval. Pokud ale někdo i tak přibaleného claptona použije, tak pozor, ať se nedotýká zvonku, opravdu tam není moc místa, hlavně u 2ml sestavení. Je potřeba ho dát hodně dolu nad díru.
- Při přestavbě na objemově větší verzi, kdy se použije větší kotelna, bych řekl, že se trochu zhorší chuť. Ale možná je to jen můj dojem.
- Ač nejde uzavřít přívod liquidu do kotelny, ještě se mi nestalo, že bych zaplavil při plnění spirálu. Je pravda, že plním hodně rychle.
- Přiložené dudlíky mi vůbec nevyhovují, tak jsem nasadil naústek v kombinaci sklo/nerez s malou dírou a je to teprve ono. Chápu, že pro někoho to ale mohou být ty nejlepší dudlíky na světě.

Jsem moc rád, že se u nás po dlouhé době objevil čistokrevný atty na MtL a ne zase další DL s jámou pod spirálkou u kterého lze jen přišktit AF a napsat na obal MtL. Tu 0,8mm díru ani nepoužívám, protože se bojím abych při tahání zaroveň nevcucnul liquid z kotelny, jak to jde ztuha. Tak utažený potah jsem měl naposledy na eGo-W.
V současné době je to povinná výbava každého MtL vapera. :yes
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod OldAlien » stř 04. říj 2017 15:08:12

Citace: Při přestavbě na objemově větší verzi, kdy se použije větší kotelna, bych řekl, že se trochu zhorší chuť. Ale možná je to jen můj dojem.

Ani u Skyline, iJOY exo, nebo Aromamizer Lite, nepoužívám velká skla. Spokojím se s obsahem 2.5 -3 ml a užívám si výborné chuti, která je úplně jinde, než z těch big tanků.
Je to o tom, že cesta do na chutové pohárky, je podstatně kratší. A jelikož rád střídám příchutě, tak odhulit 6 ml na 24W, je pro mně mrzutě dlouhé.
Takže jednoznačně je nižší tank, chutnější.
Claptonový, 100W ranaři, nebudou souhlasit, Ti mají 2,5 ml na 10 šluků, ale tady se bavíme o MTL a vliv nízkého tanku, na chutˇ
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod Jirkator » stř 04. říj 2017 15:31:39

Jasně že např. Pharaoh má slabší chuť než Berserker.
Jakmile dojedu to co tam mám, zmenším to zas zpět na TPD ready verzi. Na MtL mi ty 2ml stačí a plnění je pohodlné a rychlé.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod rado9 » pát 06. říj 2017 22:24:46

Ta vacsia kotolna nieje ani vacsia, iba ma komin dlhsi, takze chut rovnaka ako na tej kratsej kotolni. Inak tiez mam namotane 0.3mm drotu a uchytenie nebol problem. Drot pred uchytenim ohybam do vonkajsej strany a utiahnem. Je tam na to prave urobena drazka do vonkajsej strany, do ktorej sa po ustrihnuti dratu aj schova, aby nedoslo nahodou ku skratu. Celkovo Berserker hodnotim ako jeden z naj MTL atikov. Vlastne momentalne naj, lebo uz par tyzdnov je to kazdodeny pracant :)
Origen Genesis V2+ nemesis, RSST+Nemesis
Uživatelský avatar
rado9
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 260
Registrován: stř 13. srp 2014 14:41:23
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod ZaMi74 » pát 20. říj 2017 12:52:36

Tak po cca měsíci používání se u mě dostavil první pořádný dryhit, který fakt stál za to :puke Přemotával jsem atík, dal tam moc vaty (sotva mi prolezla spirálkou ...), ale byl jsem líný a už se mi to nechtělo znova vyndavat a odebírat. Řekl jsem si, že tak hrozné to určitě nebude. Jenže bylo ...
Tedy jen doplňuji upozornění, že i takhle povedený atík dokáže lenocha pořádně vytrestat :mrk

A možná ještě krátký komentář k dodávaným náustkům. V jednom z předchozích postů Jirkator zmiňuje, že mu nevyhovují, ale že to je jen jeho názor a ne obecná "pravda". Za sebe musím říct, že ani mě nevyhovují a to hlavně tvarově. Také se mi zdá, že mají tendenci se nadměrně hřát - což bych u plastu nečekal (resinový jsem ani nezkoušel, tvar mají totiž oba naprosto shodný).
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod Jaroušek » sob 21. říj 2017 19:30:15

Náustek se mi zahřívá, když mám špatně zamčený, nebo záměrně nastaven vyšší odpor než spirálka skutečně má. Dělá mi to už v rozptylu +0,02.
Jaroušek
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 23. dub 2017 17:34:38

Re: Vandy Vape Berserker MTL RTA

Příspěvekod Jirkator » sob 21. říj 2017 20:57:13

Špatný náustek.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků