• Reklama
FastTech
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » úte 14. lis 2017 19:48:08

Nebo cherry.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Kubin14 » úte 14. lis 2017 23:05:05

Tak jsem koupil v Tescu aroma Imperia Merlot, namíchal několik tabákovek 18mg s 0mg bázi 70/30 1:1 plus různé procento aroma (2, 3 a 4%) a nechám odstát 2 dny, uvidíme jak to bude chutnat.

Nicméně jsem zprovoznil Siren 2 - SS316 - 28ga - 8 a půl otočky na 2,5 průměr, odpor mi mód ukazuje 0,9, ikdyž by měl podle výpočtů být o jeden stupínek menší, zarovnal jsem spirálku, aby žhavila od středu rovnoměrně, spirálku jsem zažhavil, po nasazení vaty PJ Empire jsem zakápl liquidem, vatu jsem usadil a po zažhavení s liquidem na spirálku bylo na power 12W menší prskání (nevím jestli to tak má být, ale na youtube videích jsem občas prsknutí viděl a při něm youtuber pustil žhavící tlačítko), přidal jsem liquid na spirálku, zašrouboval a naplnil atík. Mód jsem nastavil na TC-SS 200 stupňů 17W a chuť nic moc, taková kovová nejspíš od novoty. Po asi 9 potazích se to začalo zlepšovat a po 12 jsem nastavil na módu 220 stupňů 19W, chuť začala být podle popisu liquida - pomeranč s čokoládou, jenže je to 15 mg nikotinu, takže mám za sebou 19 potahu a menší motání v hlavě, takže budu muset určitě míchat ke snížení nikotinu.

Ale je to takové rozpačité, nejspíš musím zjistit kolik nastavit vzduchu, na Nanu jsem to měl skoro utažené i na novém módu, ale tady dokážu potáhnout až u třetí nebo spíš čtvrté dírky, takže uvidíme jak si to sedne. Děkuji všem za pomoc.

Jen mi prosím někdo potvrďte jak to je s tím prskáním při žhavení s liquidem na střed vaty přes spirálku. Má to tak dělat?? Protože i na to TC to skoro vždy jednou za potah prskne a teď se dívám, že je kapka liquidu pod driptipem.
bez klasické cigarety od 19/10/2017
4 týdny na CeraVape Nano tank + eGo 8W baterka
nyni Siren 2 - 22mm MTL GTA + GeekVape Aegis 100 W
Kubin14
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 01. lis 2017 20:07:58
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod BuTHCer » stř 15. lis 2017 8:21:12

Prskání mě taky trápí, řešil jsem jednu dvě stránky zpátky, zatím ladím, ale nějaké řešení zatím nemám

[ Post made via Android ] Obrázek
BuTHCer
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 168
Registrován: úte 16. úno 2016 12:30:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Kubin14 » stř 15. lis 2017 11:49:37

Tak včera ta "jakoby" kovová chuť byl ten liquid, chtěl jsem ho vyzkoušet, tak jsem ho nalil i do starého CV Nano a už ta vůně byla jak to co jsem popisoval při prskání v puse, nevím jestli tak má pomeranč v čokoládě chutnat a voněn, ale můj šálek kávy to nejspíš nebude :-) kdyžtak napište komu tato příchuť chutná, určitě ho vyzkouším až v motání budu víc zaběhnutý.

Hrál jsem si v noci a nakonec ve dvě hodiny umyl celý atík a do rána nechal proschnout, teď jsem si v práci dal pozor, abych dal víc vaty než při včerejších dvou pokusech a prskání sice nezmizelo úplně, ale je jen cca co třetí potah a daleko menší než včera, navíc pod driptipem sucho. Chuť skvělá, přesně liquidu lime cake, který mám již odskoušený a chutná víc než v CV Nanu, 12 mg nikotin a nádherně mi to sedí. Mám radost, že se povedlo a že to chutná. Snad to tím nezakřiknu.

Co jsem udělal jinak:
- při motání spirálky jsem ubral jednu otočku, takže 7 a půl na průměr 2,5 - přeměřoval jsem si totiž koncové nožičky a v kalkulačce bylo automaticky 3mm, jenže moje měření bylo 5mm a výsledný odpor na módu 0,78, místo včerejších 0,9
- to že zacpávat vzduch při plnění atíku jsem slyšel a udělal jsem to dnes i včera, ale uvědomil jsem si, že včera při vypalování spirálky bez i s vatou, jsem ten vzduch měl už ucpaný, dnes jsem ho na začátku otevřel na plno a pak při plnění ucpal, pak povolil na čtvrtou dírku před prvním potahem. Mohlo by toto způsobovat to prskání?
bez klasické cigarety od 19/10/2017
4 týdny na CeraVape Nano tank + eGo 8W baterka
nyni Siren 2 - 22mm MTL GTA + GeekVape Aegis 100 W
Kubin14
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 01. lis 2017 20:07:58
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod mirpet5 » stř 15. lis 2017 17:20:24

Mám 24mm. Jestli je kontrukce stejná, tak to těsnění patří na horní část tanku. Jinak motám nerez na 3mm, 0,3mm 6 otoček. Nic neprská ani neteče. Jo a při rozebírání to horní těsnění prasklo.

[ Post made via iPad ] Obrázek
mirpet5
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 10. kvě 2016 7:24:01

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod ZaMi74 » stř 15. lis 2017 18:10:36

Také mám 24 mm verzi, motám na 3 mm trn z 0,3 mm drátu na cca 1 ohm (8 otoček pro SS 316L a 4 pro Kanthal A1). Jedu na 13 - 15W a žádné prskání ani protékání se nekoná.
Co se horního těsnění týká, i mě při prvním vymytí prasklo. Bylo tak přilepené ke sklu, že prostě nešlo bez zničení sundat. :ne

To je ale zatím jediná výtka, kterou k Siren 2 mám. Funguje perfektně :rock
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Kubin14 » stř 15. lis 2017 19:14:48

Takže to prskání bylo nejspíš kvůli malému množství vaty, navíc jsem ji učesával, ale spíš jsem hodně vyškubal, ikdyž jsem se snažil jemně. Teď jsem ji jen po bocích vložil. Uvidíme při další výměně, taky bych rád zkusil 3mm průměr. A taky jsem viděl nějaký swedish styl, že se vata roztáhne skoro do průhledna a pak zaroluje před vložením do spirály.
Jen se zeptám, teď se mi stalo, že při žhavení nerez drátu, změnil barvu po vychladnutí, ne přímo zčernal, ale nebyl už stříbrný, navíc pod ním byl takový černý spálený prášek, který naštěstí šel zfouknout. Dělá to tak?
bez klasické cigarety od 19/10/2017
4 týdny na CeraVape Nano tank + eGo 8W baterka
nyni Siren 2 - 22mm MTL GTA + GeekVape Aegis 100 W
Kubin14
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 01. lis 2017 20:07:58
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Suchac » stř 15. lis 2017 21:07:02

Kubin14 píše:swedish styl, že se vata roztáhne skoro do průhledna a pak zaroluje před vložením do spirály.

ehm, není to "scotish"? :)

No a ten prášek - to je podezřelý, já nikdy žádnej neviděl... byl to opravdu nerez? Nebyl to nějakej nikl, nebo titan, nebo nějaká slitina?
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod iqwe » stř 15. lis 2017 21:33:46

Řekl bych, že asi nešlo o novou spirálku, ale už použitou. Čili prášek je zbytkem liquidu.
Změny barvy nerezu jsou normální vlastnost, viz:
viewtopic.php?f=19&t=4285&hilit=troub%2A
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » stř 15. lis 2017 22:11:37

Kašly na to rozčesávání vaty, je to jen pitchovina youtuberů, bez nějakého přínosu. Stačí jí jen trošku načechrat aby nebyla stlačená po zastřihnutí.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Kubin14 » čtv 16. lis 2017 11:25:07

Suchac píše:ehm, není to "scotish"? :)
No a ten prášek - to je podezřelý, já nikdy žádnej neviděl... byl to opravdu nerez? Nebyl to nějakej nikl, nebo titan, nebo nějaká slitina?


jojo, je scottish roll wicking :-)
Byl to nerez a je nový, ale to soudě podle etikety, já to nepoznám. Hledal jsem tady na eshopech GeekVape deset metrů 28ga, ale všude vyprodáno. Tak jsem musel koupit drát na metry, ale označení je SS316L 0,3 a něco přes 10 oHm na metr. Označení ga tam chybí, ale ptal jsem se, který z těch rozměrů odpovídá 28ga a tento mi byl pak vložen do košíku, protože měli 0,3 a 0,32. Proto jsem chtěl původně to origo balení, které by bylo s označením a zabalené, toto je ustřihnutá délka vložená do sáčku a s přilepenou nálepkou :-(

Navíc mi přes noc proteklo trochu liquida přes airflow, ale ani ne na mód, jen byly bublinky v dírkách vzduchu. Aspoň to promazalo závit a ten teď jezdí líp. Nevíte jestli by se ten kroužek dal později vytáhnout pro umytí, nebo se to vevnitř dostatečně umyje při mytí základny? Ať už pod tekoucí vodou či pak vyvařením?

Jirkator - díky, příště budu pročesávat jen ty zastřihnuté konce, pro získání praxe, to teď nejspíš budu dělat ob den nebo dva dny :-) i s výměnou spirálky. Na těch videích je většinou zažhavení spirálky bez vaty na power a jen třikrát čtyřikrát to rozžhaví a pak je skoro vždy střih a dávají vatu. Ale jak přesně a dlouho žhavit spirálku bez vaty?? Myslím samozřejmě až po všech úpravách, až dostatečně žhaví od středu rovnoměrně po kraj, tak kolikrát potom je nejlepší rozžhavit do červena??? díky
bez klasické cigarety od 19/10/2017
4 týdny na CeraVape Nano tank + eGo 8W baterka
nyni Siren 2 - 22mm MTL GTA + GeekVape Aegis 100 W
Kubin14
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 01. lis 2017 20:07:58
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod OldAlien » čtv 16. lis 2017 11:59:09

Když přehžavuješ spirálku, tak s rozumem. Neprat do ní 60W na pět minut. Jenom problikávat, rozumným příkonem. Tu spirálku vyhoď, patrně už došlo k její destrukci vlastnosti materiálu. Používej nerez spirálky, kde si budeš jistý, co je to za materiál. Neoznačené spirálky v balení atomizéru, bývají z nerezu, jenom zcela výjmečně. Většinou je to Kanthal, nebo nějaká stitina a podobně.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Ladin » čtv 16. lis 2017 12:03:39

Na dráty používáme shop Anebotak.
https://www.anebotak.cz/kategorie/nerezove-316l
https://www.anebotak.cz/kategorie/nerezove-304
https://www.anebotak.cz/kategorie/osteo-chirurgicke
Všechny jsou použitelné, prověřené a vhodné na TC. Vybírej měkké.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Kubin14 » čtv 16. lis 2017 13:38:32

OldAlien píše:Když přehžavuješ spirálku, tak s rozumem. Neprat do ní 60W na pět minut. Jenom problikávat, rozumným příkonem. Tu spirálku vyhoď, patrně už došlo k její destrukci vlastnosti materiálu. Používej nerez spirálky, kde si budeš jistý, co je to za materiál. Neoznačené spirálky v balení atomizéru, bývají z nerezu, jenom zcela výjmečně. Většinou je to Kanthal, nebo nějaká stitina a podobně.


jj, rozžhavím to nakrátko a s rozumem :-D na 12 nebo 15W, ale mě zajímalo, jestli když si se spirálkou takto pohraju a krásně nabíhá, jestli pak stačí je párkrát nebo to několikrát v krátkých intervalech opakovat. Když vidím některé ty videa, tak řeknou "teď zažhavíme" dvakrát krátce zčervená spirálka a pak střih a většinou řeknou "tak máme zažhaveno", tak mě zajímalo, kolikrát zhruba bylo ještě mimo záběr nebo jestli celkově, i s tím počátečním pohráním se spirálkou, čtyřikrát pětkrát krátkých zčervenání (spirálky SS316) je dostatečné?
bez klasické cigarety od 19/10/2017
4 týdny na CeraVape Nano tank + eGo 8W baterka
nyni Siren 2 - 22mm MTL GTA + GeekVape Aegis 100 W
Kubin14
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 01. lis 2017 20:07:58
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » čtv 16. lis 2017 13:43:34

Jo, je.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků