• Reklama
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod VapetalksKarotkou » čtv 31. led 2019 20:29:45

junglist píše:Ok, díky za rady. Vyzkouším jiný materiál spirál. Jen mi nejde do hlavy, že v recenzích, kde to osazovali přímo věcma z balení jim to "kouřilo" mnohem víc a mně to hravě překoná AiO kde mám stejnej liquid. Jen jsem se z těch recenzí nedozvěděl, na jakej výkon jedou a jakej mají liquid. A na tom AiO mám nastavenej utaženější potah než na Aresu s nejmenší dírou, ale i z Aresu mi síla potahu vyhovuje.

Mě to teda spíše připomíná přechlastání - na spirálce je moc liquidu a ta není schopná ho odpařit, ale spíše se vaří - málo páry, která je horká. Zkus přidat výkon a pootevřít vzduch. Ares asi bude lepší mít trochu otevřený, ale jsi vytvořil pusou dostatečný proud vzduchu a ten pak bude ofukovat spirálku.
Uživatelský avatar
VapetalksKarotkou
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 25. dub 2016 15:23:50

Reklama

FastTech

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Roman620 » stř 06. úno 2019 16:00:48

Kde pozerate volne recenze o e-cigaretach ? Nasel sem dost dobreho pomocnika kde mi vsetko ukazalo v spravnom poradi. Poznate https://vas-pomocnik.cz/e-cigarety/ ?
Napiste neco podobniho kde si muzem pozret recenze a vybrat vzdy tu nejlepsi. Dekuji :)
Roman620
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. úno 2019 15:55:19

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Mr.Voza » stř 06. úno 2019 16:40:26

Ahoj všem,

jsem tu novej a popravdě jsem se tady zaregistroval jenom proto abych prodal svoje 2 e-cigarety, který už nepoužívám. Zkoušel jsem to na Sbazaru, na Bazoši a na Marketplacu, ale všude mě inzerát zamítli, že e-cigareta patří do nepovolenýho zboží. Zaregistroval jsem se teda zde, že tady bude sekce Bazar (jak to bejvá na jinejch fórech), kde se budou použitý e-cigarety mezi fanoušky e-kouření prodávat. Ale sekci Bazar tady nikde nevidím. Je zde povolený inzerování takový zboží? Případně kam dát na tohle fórum inzerát? Kde se dá prodat e-cigareta i mimo tohle fórum? Dá se to vůbec prodat? Začínám si připadat jako dýler nějakýho zákonem zakázanýho zboží, když to chci prodat a všude mě inzeráty mažou :D

Předem díky všem za odpovědi.
Mr.Voza
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06. úno 2019 16:03:45

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod e-Mikra » stř 06. úno 2019 17:10:16

Samozřejmě i tady máme Tržnici a pro její využití platí jistá pravidla. Tady - citace: Prodávat je umožněno pouze uživatelům, kteří mají min. 10 přínosných příspěvků ve fóru.
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod dlouhejbil » stř 06. úno 2019 18:46:15

Roman620 píše:Kde pozerate volne recenze o e-cigaretach ? Nasel sem dost dobreho pomocnika kde mi vsetko ukazalo v spravnom poradi. Poznate https://vas-pomocnik.cz/e-cigarety/ ?
Napiste neco podobniho kde si muzem pozret recenze a vybrat vzdy tu nejlepsi. Dekuji :)

Jistojistě tady: index.php Je tam všechno a ještě mnohem víc.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Fouss » stř 06. úno 2019 21:06:43

zdravím, poslední dobou mám problémy s vapingem. mám charon mini, bellow v2.5. Poslední dobou je příchuť velice zvláštní, jde lehce cítit pálení, ale hlavně to strašně divně škrábe. Zkoušel jsem změnit coily, více coily dotáhnout, změnit liquid, ale pořád je to to stejné. Má s tím někdo zkušenosti? Ví někdo co s tím? předem děkuji za odpověď.
Fouss
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. úno 2019 20:56:07

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Mr.Voza » stř 06. úno 2019 21:47:38

e-Mikra píše:Samozřejmě i tady máme Tržnici a pro její využití platí jistá pravidla. Tady - citace: Prodávat je umožněno pouze uživatelům, kteří mají min. 10 přínosných příspěvků ve fóru.

Hehe :-) jak mám do fóra napsat 10 přínosnejch příspěvků, když o e-kouření nevím skoro nic? :-D Pořídil jsem to, protože to kolega přitách do práce a mě se to zalíbilo a chtěl jsem to zkusit taky. Tak jsem se splašil, nakoupil jsem výbavu skoro za 3 tisíce a používal jsem to asi měsíc a akorát jsem z toho chrchlal. Od tý doby mě to už přes půl roku leží na poličce nevyužitý a chci se toho akorát zbavit a už o tom nikdy neslyšet. Fakt nevim, jakejma příspěvkama bych zde do tohohle fóra moch bejt užitečnej ;-) Akorát bych to tady zaplevelil dalšíma nesmyslejma příspěvkama jenom proto, abych si moch dát do tržnice inzerát. Admini, nechcete mě udělat vyjímku a přidat mýmu profilu ještě 8 příspěvků, abych to tady moch prodat a zmizet odsud? Ať to tady nemusím zasí..t nesmyslama...

[ Post made via Android ] Obrázek
Mr.Voza
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06. úno 2019 16:03:45

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Muroň » čtv 07. úno 2019 11:20:04

Mr.Voza píše: Hehe :-) jak mám do fóra napsat 10 přínosnejch příspěvků, když o e-kouření nevím skoro nic?]


Vlez na Facebooku do skupiny Elektronická cigareta fans CZ/SK a tam to dej jako prodejní příspěvek.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod pe.ne » čtv 07. úno 2019 12:00:03

Birci prodávají na aukru a na bazoši taky jsou inzeráty.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Mr.Voza » čtv 07. úno 2019 16:53:04

Muroň: OK, díky za tip, zkusím to hodit tam.

pe.ne: Právě že na Bazoši mě to ten inzerát ani nepustilo. Ostatní to aspoň na chvíli zveřejnili a pak blokli. Bazoš napsal, že chci zveřejnit nepovolený zboží a utrum. S Aukrem už nechci mít nic společnýho. To to radši vyhodím do popelnice :angry
Mr.Voza
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06. úno 2019 16:03:45

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod dlouhejbil » pát 08. úno 2019 7:30:31

Mr.Voza píše:jak mám do fóra napsat 10 přínosnejch příspěvků, když o e-kouření nevím skoro nic?
Nikde není napsáno, že musí být o e kouření. Toto pravidlo je zde právě pro takovéto případy. Přijdeš, prodáš si tu co potřebuješ a zmizíš. To by mělo být pro forum přínosné? To jen k vysvětlení, rozhodnutí je na tobě.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Kombinace: Cubox a VandyVape Berserker

Příspěvekod Scarah » pon 11. úno 2019 10:48:34

Zdravím,
zajímalo by mě, zda-li lze kombinovat bez problémů grip Cubox (momentálně s hlavou Cubis2) s hlavou Berserker. Oba mají stejný 510 závit, nicméně hlavy jsou rozměrově jiné: Cubox 38x22mm a Berserker 51,5x24mm.
Model M 808 a Vogue 808A s 510 cartomizérem
Scarah
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 30. zář 2010 19:07:18

Re: Kombinace: Cubox a VandyVape Berserker

Příspěvekod pe.ne » pon 11. úno 2019 21:53:57

Pleteš si dojmy a pojmy. Nejsou to hlavy, ale atomizery. Hlava je vnitřní vyměnitelná část jednoho typu atomizeru. Najdi si tady slovníček základních pojmů a studuj, jinak to bude "o koze a o voze".

Kombinovat je určitě lze. Otázkou jsou rozměry modu (gripu), aby atomizer s průměrem 24 mm nepřečníval. Dále pak se jedná o atomizer, který je třeba namotat, tz. osadit spiralkou a vatou. Není to jako osadit Cubis2 novou hlavou. Tím tě od toho nechci zrazovat, není to nic těžkého. Ale udělej si jasno v tom, do čeho se chystáš. Přece jen je neznalost základního názvosloví u zájemce o motací atomizer trochu překvapivá. Nicméně motají ruce, ne názvy, že jo.

A nakonec - podobné dotazy patří do guláše a ne do vlastního tématu.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Kombinace: Cubox a VandyVape Berserker

Příspěvekod iqwe » pon 11. úno 2019 23:18:42

Malá technická... Dělá se i Berserker MTL Starter Kit, který má odšroubovatelný atomizer. A ten je na tovární hlavy. Nicméně vzhledem k tomu, že starter kit má průměr 19 mm a atomizer se asi samostatně nikde neprodává, je v tomto případě zřejmně myšlen DIY Berserker MTL RTA.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Kombinace: Cubox a VandyVape Berserker

Příspěvekod Scarah » úte 12. úno 2019 11:37:20

Beru to jako tělo (baterie/elektronika), na kterou se našroubuje hlava (tank+liquid) a do hlavy teprve žhavící hlava.

Dle toho co píšeš:
"Nejsou to hlavy ale atomizery" = tank kam se lije liquid + šroubuje žhavící hlava = atomizer
"Dále pak se jedná o atomizer, který je třeba namotat,tz. osadit spiralkou a vatou" = Spotřební součástka se spirálou = opět atomizer
Vše nad baterií je tedy atomizer, z mého pohledu tedy zbytečná mystifikace znesnadňující orientaci v technickém dotazu typu závitu (CUBIS2 + žhavící hlava = 3 závity o kterých se můžeme bavit), aneb přesně ten důvod, proč jsem to popsal takto jednoduše.

Výborně. Tak jinak a úplně laicky: Nezajímala mě momentálně spotřební součástka, do které se vkládá cívka s vatou, zajímala mě součástka, celý vršek, který se šroubuje na tělo, na tu věc, kterou držíme v ruce, která má v sobě baterii. Lepší?
Neboli: Chci zahodit CUBIS2 používající nevyhovující žhavící hlavy Proc-BF z CuBoxu a použít na CuBoxu doporučený Berserker MTL RTA. Jestliže bude Berserker přečnívat o 2mm - fajn pokud je to pouze estetická záležitost a případná hloubka závitu nemá vliv na kontakty s baterií. Důležité pro mě je nepoužívat Proc-BF žhavící hlavy. Spirály do Berserkeru netřeba hned motat, dají se koupit již hotové (125kč za 5ks), jak jednoduše se šroubují do Berserkera jsem si též našel. Ovšemže je lepší si je motat sám z kvalitního materiálu.
Pakliže si rozumíme a otázka byla zodpovězena, tzn: ano lze kombinovat CuBox a NEstartovním Berserkerem bez případných problémů viz hloubka závitu, kontakt, případně netřeba řešit rozdílné výstupní napětí (cubox nemá extra nastavování) a podobné věci, ve kterých se nevyznám - děkuji za odpověď.

Důvod proč toto chci je ten, že jsem doposud používal eGo AIO DX22 se žhavícími hlavami BF ss316 (0.6ohm - MTL dle prodejce, ano přes Joyetech kontroluji zda-li jsou genuine) přes rok. Žhavící hlavy jely "relativně" bez problémů, tzn 1-3 z deseti měly určitý problém, vada výroby, případně má neschopnost, OK, beru. Bylo mě doporučeno vyzkoušet novější typ žhavících hlav - ProC-BF MTL (0.6 ohm clapton). Vyzkoušel jsem na eGO AIO a fajn, kvalitní podání chuti, silný HIT. Koupil jsem tedy pack a jedna za druhou se po krátkém čase začaly pálily na sucho. Dále, eGO AIO, když se odšroubuje hlava kvůli plnění, po zašroubování netěsní, trochu v závitu vyteče a je potřeba vždy otřít (ano plním pod rysku). Tak jsem tedy zakoupil Cubox s CUBIS2, stavěný (pouze) na žhavící hlavu Proc-BF, který měl problémy s přetékáním a žhavící hlavou vyřešit. Nicméně stejný problém s ProC-BF u CuBoxu jako u eGo AIO = funguje fajn pouze když nakapu pár kapek přímo do žhavící hlavy, vata se chová, jako by nedostatečně nasakovala. Po čase přestane odpařovat a pálí se na sucho. Celkově HIT a chuť poloviční oproti BF ss316 - chová se spíše jako DL než MTL. Dodržuji postup - před našroubováním pár kapek do žhavící hlavy, zašroubovat, naplnit tank, nechat min 10min nasát a použít. Vyzkoušel jsem i vyšší odpory (0.6 → 1 → 1.5) se stejným výsledkem. Otvírání vzduchu na CUBIS2 příšernost, na to aby člověk vzal kombinačky, nemluvě opět o liquidu na boku a mastných prstech při snaze otevřít/uzavřít přívod vzduchu. Řešení = Reklamace CUBIS2 nebo na doporučení vlastní dráty, vlastní vatu a Berserker MTL RTA jako údajně dnešní top. Dráty údajně vydrží klidně měsíc, jen vatu nutno po týdnu měnit, dle použitého liquidu. Stále lepší, než se spoléhat na manufacturu a dostat 2/5 BF nebo 4/5 ProC-BF vadných spirálek. Použitý liquid byl dle doporučení na BF ss316 = vyšší koncentrace PG, tudíž používal jsem všude 70pg/30vg (Dekang) i na ProC-BF MTL (0.6 ohm clapton). Předpoklad je, že je to jen upgrade a měl by na tento poměr liquidu být stavěn. Při zkoušce 50pg/50vg na ProC-BF žádné zlepšení. A dokupovat tělo k berserkeru, když se mě tu bude válet nevyužitý CuBox? Proto vznikl dotaz o kombinaci.

Co se tématu týče, respond serveru je dost dlouhý na to, aby každého odradil od nějakého šmejdění po fóru a ne každý má čas k tomu půl dne trávit v hromadě nepřehledných příspěvků. Vyhledávání nefunguje dle představ, aneb vyplivne to xy random příspěvků, kde jsem ani kýžené vyhledávané klíčové slovo nenašel. Můj problém je technického rázu, sekce tu máte pouze dvě: "Řešení technických problémů a závad" a "Technické upravování e-kuřiva a doplňků". S liquidem to nemělo nic společného, tudíž příspěvek byl vložen do nejbližší sekce s tímto technickým dotazem spjaté. To je problém rozvržení fóra, nikoliv můj. Zeptejme se logicky sami sebe: Mám tu dva technické parametry, nejsem si jist, zda-li pasují a jedná se vůbec o ten samý parametr, zeptám se technika a nejdu s tím za chlapama do hospody. Nevidím tedy důvod proč by měl být příspěvek někde v nějakém guláši.
Scarah
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 30. zář 2010 19:07:18

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků