• Reklama
FastTech
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » stř 19. čer 2019 20:02:29

Když tak koukám na tvé dotazy, tak se v tom asi opravdu moc nevyznáš. Pak asi atík na motání vlastních spirál nebude zatím dobrá volba, pak bys potřeboval něco jako Nautilus. Další mně nenapadají, jelikož něco takového už léta nepoužívám. Prostě nějaký MtL atík s výměnnými hlavami.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod hanyse.k » čtv 20. čer 2019 22:07:46

Jirkator:
Ne, nevyznám, psal jsem to. Jsem jen závislák na nikotinu. Měl jsem, nebo vlastně pořád mám Melo III ale musel jsem ho často plnit, tak jsem si koupil větší iJustS a zjistil jsem, že ho nemůžu namontovat na iStick Pico, tak jsem dokoupil i originál grip. Každopádně díky za rady.


e-Mikra píše:Nechápeš? To není liquidem, ale atíkem. Ten moc žhaví a tak proto, aby se nepálil liquid, tak musí mít hóóódně moc vzduchu. A to buď atík nedovolí, nebo stylem pusa plíce to nedosáhneš. Můžeš se pokusit o regulaci zvýšením odporu spirálky, nebo snížením proudu nebo napětí na gripu, pokud to jde. A nebo regulovat výkon bez zásahu do zařízení přerušováním žhavení při potahu, aby se spirálka tolik nerozpálila. Jednoduše kratší stisk tlačítka, případně klikat v krátkých intervalech, ale tak, aby se grip nezamkl.

Díky za rady, na gripu nelze nic nastavovat, je to víceméně jen baterie, ale vyměnil jsem žhavící hlavu z 0,3Ω na 0,5Ω a je to lepší, liquid se nepálí ale 18mg je hodně, koupím asi 6mg.

Obrázek
hanyse.k
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 24. bře 2015 23:42:01

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Slavek0269 » čtv 20. čer 2019 22:45:10

Pozor na to. Je to mechanika. Pokud nevíš, co děláš, tak to nepoužívej a pořiď si regulovaný mód.
Koukni na videa na YouTube. Třeba od Godwina. Tam to dobře vysvětluje.
S mechanikou to není sranda.

Odesláno z mého VTR-L09 pomocí Tapatalk
Slavek0269
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 17. led 2016 20:18:34
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod AdviceCZ » pát 21. čer 2019 7:23:01

Baterie iJust určitě není mechanika.
Obrázek
Uživatelský avatar
AdviceCZ
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 18. pro 2011 15:35:24
Bydliště: Teplice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » pát 21. čer 2019 9:06:34

Slavek0269, neplaš ho, tohle je normální neregulovatelná baterie se základními ochranami. Mechanika je něco zcela jiného.

Hanyse.k, to že se v tom nevyznáš nebyla invektiva, ale konstatování faktu před další diskuzí, nikdo z nás tomu z počátku nerozuměl. Proto jsme tady. Jde o to, že sis koupil atomizér určený na vapování stylem DL (prostě vzduch taháš přes atík rovnou do plic a to ve velkém objemu), a ty hlavy jsou na to konstruovány, to znamená, že pokud taháš stylem MtL (tedy jako u klasických cigaret, nejdřív do pusy a pak až to teprve vdechnout do plic), tak ta žhavící spirálka je při potahu ochlazována (ofukována) zlomkovým množstvím vzduchu oproti tomu, jak by měla být ochlazována při DL a tak se hodně rozpálí a připaluje jak liquid tak i tu vatu okolo. To jak silný liquid tam naleješ, na to nemá žádný vliv.
Je jen na tobě, co s tím budeš dělat. Máš tři možnosti. Buď se vrať k Melu, nebo si pořiď atomizér určený pro MtL styl a je jen na tobě, jestli si do něj budeš kupovat stále dokola nové žhavící hlavy, nebo se naučíš motat spirálky sám a třetí možnost je zůstat u toho iJustu, a zvládnout styl DL, na to ale budeš potřebovat mnohem slabší liquidy (6mg je opravdu strop) a také musíš počítat s násobně větší spotřebou liquidu (vytáhnou v něm 10ml za den není těžké).
Nech si to projít hlavou a dej vědět, něco už vymyslíme. Než ti poradíme dál, musíš ale vědět s čím chceš od nás poradit.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

jaký koupit clearomizer

Příspěvekod wicca » stř 17. črc 2019 13:26:45

Prosím o radu, mám ELEAF ISTICK KIYA 50W a bohužel jsem rozbila clearomizér. Byl na tom GS Juni a ten se už nevyrábí. Poradíte mi prosím, jaký jiný spolehlivý mohu koupit na tento typ cigarety?

Ráda bych trošku větší objem, takže 3 a více ml.
Závit 510. Pro MTL.
Aby byla možnost dokoupit a vyměnit ochrane sklo, aby se nemusel kupovat nový clearomizer.

Na webu je toho moc druhů a já nevím, a ráda si nechám něco doporučit, ale nějaké normální penízem, ideálně tak do 500-600 Kč, pokud tedy za ty peníze něco pořádného koupit jde, co nebude úplně shit.

Díky moc všm za rady.
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » stř 17. črc 2019 13:37:26

Chceš do něj neustále kupovat a měnit tovární hlavy, nebo si zvládneš namotat a osadit svou vlastní spirálku?
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod wicca » stř 17. črc 2019 15:53:17

Ráda bych kupovala, motat nezvládnu, jsem ráda že stíhám míchat...
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » čtv 18. črc 2019 6:45:45

Vyhazovat peníze za kupované hlavy jsem přestal už před mnoha léty a tak se v tom zase moc nevyznám, ale co mne tak napadá jsou Joyetech CUBIS Pro s LVC Clapton hlavou a obsahem 4ml, je to sice starší kousek, ale stále dobrý, Jen to sklo nevyměníš. Pak už mne toho moc nenapadá snad jen VAPORESSO GUARDIAN 2ML a ASPIRE NAUTILUS 2S, ty ale mají vyšší cenu a menší obsah, než požaduješ. Ani u jednoho také nevyměníš sklo.
Pro MtL toho s výměnnými hlavami na výběr moc není. Zvaž možnost motat vlastní spirálky, vzít kus drátu, omotat ho 8x kolem hřebíku, utáhnout to co vznikne pod dva šroubky a prostrčit tím kus vaty vážně není tak složité. Náklady jsou znatelně nižší a výběr atomizérů je poslední dobou přece jenom větší.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Muroň » čtv 18. črc 2019 12:20:13

K doporučeníhodným atíkům na tovární hlavy patří Vapefly Nicolas MTL. Kamarád je s ním spokojený, není drahý (ani v ČR), nabízí ho většina tuzemských prodejců, hlavy do něj jsou za přijatelnou cenu, objem 3 ml. Sklo (pyrex) je náhradní v balení.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod wicca » čtv 18. črc 2019 16:02:29

Tak ten Vapefly Nicolas vypadá zajímavě, sklo dokoupit jde, plnění je horní, takže super. Děkuju
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Hakyma » ned 28. črc 2019 16:14:56

Nicholas nebo uwell crown 4, s ním je velká spokojenost.

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk
Hakyma
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 18. úno 2019 16:04:05

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Happy_75 » stř 11. zář 2019 13:46:30

Nevím, kam to dát, tak to zkusím zde. Namíchal jsem si bázi o síle 6mg/ml, ale zjistil jsem, že je to stále pro mě slabé. Řešil jsem, jak vypočítat s co nejmenším úsilím, kolik mám doplnit boosteru, abych koncentraci zvýšil na kupř. 9mg/ml. Objevil jsem stránku, kde si zadám čtyři hodnoty - koncentrace boosteru, koncentrace výsledné báze , koncentrace báze "původní" a množství "původní" báze a dopočítá mi množství boosteru, které tam vrazit, a výsledné množství. Snad to někomu pomůže. :hand
Kód: Vybrat vše
https://www.labo.cz/mft/koncentracer.php
Když se mi nechce, je to horší, než když nemůžu :coffee
Uživatelský avatar
Happy_75
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 01. zář 2019 20:31:52
Bydliště: Karlovarský kraj, Sokolov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod iqwe » stř 11. zář 2019 16:34:19

Ahoj, zorientoval ses tady dobře :yes
Na výpočty kolem vapingu existuje spousta apek a jiných kalkulaček. Hodně používané jsou z tohoto odkazu
viewtopic.php?f=87&t=567&p=398439&hilit=kalkula%C4%8Dka#p398439
a excelové na míchání jsou tady
viewtopic.php?f=6&t=2775#p166394
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Dr.Watson » stř 18. zář 2019 11:48:12

Ahoj všichni.
Stala se mi velmi nemilá věc.
Přestal jsem e-kouřit...
Před více než týdnem jsem se trochu zhroutil při sbírání brambor a musela přijet rychlá. Nemohli mi snížit tlak a to do mne prali Diazepam, prý také léky na tlak a odpozději si myslím, že i herák. No v částečném limbu mne odvezli na urgentní do nemocnice s tím, že udělají pá testíků a jdu domů. Jo, udělali testíky... Mám za to, že dělali i CT mé chlouby a na základě toho mne odvezli na nějaký protekční dvoulůžák. Halt to mám velký.
Bylo to v sobotu (minulou) v noci. Tam se na mne vrhly sestry (jedna z nich byla doktorka, strašně maličká a hubená, kdo to má poznat). Furt )latinsky"pořádd") mi osahávaly nohy a tak podobně. Nacpali mne prášky, nahodili kapačku a furt mne chodily kontrolovat, jestli už jsem konečně mrtvý. Kapaček dost, jídla málo. Ale bylo mi znatelně lépe. V pondělí byla vizita i s primářem, což já netušil. A jak tak povídal, radil, zeptal jsem se jestli by mi do kapačky nemohli stříknout trochu nikotinu. "Nahlásil jste že nekouříte, tak co lžete!" pravil on. "ne nekouřím už dlouho ale já VAPUJI!řka já. "S tím přestanete je to blbý na ten váš tlak, co ho nemůžeme srazit" - "nj, jenže víte co dělá tělo bez drogy. Je nervní, zvyšuje se tlak, nervový stav se zhoršuje, jedinec může být i agresívní..." pravil jsem. On se jen usmál a říká, až to začne, jdete do blázince. Howgh!.
No do kapaček mi nic nenamíchali akorát nabídli koupi náplastí. Shit! Ale třetí den už jsem byl trochu v pohodě a odpo jsem mezi sestrami začal zkoumat zda některá nekouří, nevapuje. To samé na noční.
Druhý den odpoledne za mnou s prášky přišla víla. Štíhlá, vlasu rusého až na ramena,kterýž tutam pramínek spadaly nanejvyšší hory světa -K2 - a Kančendžengavrazila Everestje přecpany a krásná dívkatam nemá co dělat jinak bych se musel bít....mi do úst pilule, zaťala kapačku. Pak promluvila nebesským hlasem, který je prý slýchýn při umírání. Něco jako: koukala jsem do papírů, tlak se pomaličku krotí - říkám, co by se nekrotil když tu ležím jak dámské přirození a olizuji zdi jestli tam není nikotýn. Zamrkala a z kapsy vytáhla něco jako byla dávná EGA, lahvičku a nabíječku.
A svázala mne přísahou 14-ti pekel jestli ji prásknu a jestli si nebudu dávat pozor co to dělá s tlakem.
To vám teprve nastala léčba. Z rychlé mne asi omylem zavezli na jediný dvojlůžák co měli a kolega byl starší pán, hodně spal.
Netušil jsem jak se oné rusovlásce odvděčit a tak jsem s ní probral e-cig, proč kouří to a ne neco pořádného, proč nemíchá a tak. A dokonce jsem jí ukazoval jak se točí spirálky. Na jejích vlasech a natáčce. To se jí moc líbilo. A také mody na baterku. Vy mne tu znáte, víte, že jsem spíše Brouk Pytlík (ehm, Rumlíku, titul "dobrá duše"u avataru je fajn, ale nemohl bys to, prosím, přepsat na toho Brouka Pytlíka", neb má duše je černá... Jednou jsem močil v lese a začali se sbíhat zajíci a řvali "mazut! mazut!".
Dívce jsem ukázal stránky "e-cigaretafans", takže kdo ví, možná se tu ukáže.

Nicméně ve světle úmírajících "takyvaperů" v JúHeleEsEj je tento můj případ jasný antagonista.
Ale...4dny jsem nevapoval. Proto nešel tlak dolů. Určitě. Rusovláska mi jej ještě více zvedla a pa svým uměním snižovala a snižovala....
Jediný průser proti lidskosti je ten, že dávají strašně málo jídla. AKA Proč jste nesnědl večeři? Víte sestři, hlad mám velký ale sním to ahlady neusnu, takže až předspaním, ano? Nojo, po primáři chce cigarety, co s takovým pacošem. (prim. to dával k lepšímu na všech svých čtyřech odděleních..)

Poučení: Mějte vždy sbalenu pohotovostní tašku. (moří znají Mirka Dušína a KPZ), takové ty tradicionály jako holení, mýdla už jsou tam rověšena, hřeben (ten já něměl tak vyloudil ze sester na noční, půjčili svůj nejlepší.......růžovej.... A hlavně takové ty vojenské zasoby na dlouhe trasy - netušim jak se to jmenuje.

Jako vždy, článek o ničem ale může se hodit....
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků