• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Keramika v e cigaretách

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Keramika v e cigaretách

Příspěvekod OldAlien » ned 28. led 2018 21:21:47

Mě z Vás praskne hlava. Ale budiž, trochu to shrnem. Nejdříve si řeknem o čem to mluvíme:
Keramika na bázi jílových surovin

- cihlářské výrobky

- kamenina

- pórovina

- porcelán
Budem vycházet tedy z toho, že se nadále budeme bavit o keramice, jakožto porcelánu.

Názvem tvrdý porcelán se označuje zcela hutný, ani pod tlakem nenasákavý keramický materiál, jemně zrnité mikrostruktury a bílé barvy střepu. Maximální teplota výpalu tvrdého, porcelánu je 1350 – 1430 oC s měnícím se charakterem prostředí výpalu od oxidačního, přes redukční až k neutrálnímu. Tvrdý porcelán se zpravidla dělí na užitkový, figurální a technický.

Je pro mně záhadou, jakým způsobem jste zjistili, že máte porcelán, nacucaný liquidem. Pojme dál! Porcelán máme naucaný a teď se zeptám, proč 0,001ml liquidu v porcelánu, degraduje obsah tanku 3 ml do té míry, že to hubou poznáte.
Když budu brát v uvahu Váše fenomenálně citlivé chuťové pohárky, tak jak je možné, že jste stejný efekt nezaznamenali u pouze nerezových atomizérů. Vždyť nerez materiál, ze kterého nám to číňan vyrábí, má rovněž mikroskopické póry, kam se může liquid schovat a ničit nám systematicky chuť.

Odpovězte si sami, jestli pisatel s pětiletou praxí ve vapingu, má ve Svém tvrzení pravdu. Já tvrdím, že je to blábol, takže mu nezbývá, než nechat atomizer na poličce a hulit tu myš, kterou zvládne jako jedinou namotat. :hand
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod vlastik63 » ned 28. led 2018 23:52:25

No mám docela obavy až to tu napíše někdo další tak ti ta žilka v té hlavě asi opravdu praskne. :chuckle
Já nejsem metalurg či keramik tak nevím co je toho příčinou, ale tento můj postřeh jsem postoval jako první již 14.12. a ten rozdíl je alespoň u mého kousku markantní a lehce rozeznatelný.Dneska nerozeznám chuťový rozdíl v kotelně Manga nebo třeba Moradina a to ber jako fakt.Když byl nový ta chuť byla opravdu mnohem výraznější.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod Tempter » pon 29. led 2018 0:40:31

Uz vyslo zopar vedeckych a odbornych studii (nie vymyslov a predpokladov insitnych expertov s patentmi na jedinu pravdu) ohladom pouzivania keramiky vo vapingu, a ich vysledky az take pozitivne nie su. Testovali sa viacere produkty (zhaviace hlavy, vlozky, ... viacerych vyrobcov)
Mozno sa s okuliarmi na nose zda, ze je keramika kompaktna, pod mikroskopom je vidiet jej porezna struktura. Nikto vo vaping-priemysle zatial nepouziva porcelan, ale rozne nasiakave keramicke materialy na baze borosilikatov.
Samozrejme, nie je keramika ako keramika, problem je, ze uzivatel nema sancu zistit aka je pouzita v konkretnom vyrobku, a vyrobcovia to nikde neuvadzaju.
A tu su dalsie zistenia - pod mikroskopom bolo vidiet, za aj ked napohlad bola keramika biela, obsahovala rozne kontaminacie, ci necistoty. Ak by bola pouzita keramika medicinskej kvality, cena vyrobku by musela byt nasobne vyssia.
Keramika je krehka, a pri aj drobnom poskodeni sa z nej uvolnuju mikroskopicke castice s ostrymi hranami, ktore mozu poskodit dychacie cesty, ci plucne alveoly. Rovnake castice su aj na neposkodenej keramike, ostavaju tam ako pozostatky vyrobneho procesu (toto by slo opracovat, ale to by vyrazne navysilo cenu)
Len ako priklad uvediem vyjadrenie firmy Uwell, ktora tiez spravila jednu studiu, na zaklade ktorej upustila od pouzivania keramiky s odovodnenim “better safe than sorry”
Je len na zvazani kazdeho, ci je ochotny riskovat a doverovat tvrdeniam niektorych vyrobcov, ze keramika je pri vapovani bezpecna...

[ Post made via iPad ] Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod OldAlien » pon 29. led 2018 0:58:13

Tak žilka mi nepraskla, ale mám obavu z prudké otravy, od keramiky. :D
Ustupuji hrubé demagogii, ale musím říci, že fan klub averze proti Alienovi, Vám funguje skvěle. To nic nemění na faktu, že hledáte příčiny nezdaru všude, jenom né u Sebe.
Vata má svůj zápach, materiál ze které je spirálka, má svůj zápach, driptip má svůj zápach, liquid má po ohřátí svůj zápach, to vše Vám chuť nekazí a vyrukujete s jedovatou keramikou. Bravo!!!
Nezapomeňte v obavě o život, výházet keramické pinzety, kterýma se šťouráte v atomizéru, když škrábete spirálku, aby Vám hžavila od prostředka. :D :D :D
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod Tempter » pon 29. led 2018 1:55:06

Jasne, medzinarodne zverejnene a dohladatelne vyskumy s jasnou metodologiou, meraniami, dokumentaciou, ... su demagogia :D :D :D :D
A mozes si fandit kolko chces, vytesovat sa, ze mas vlastny fanklub, nic to nezmeni na fakte, ze ta keramika v Mangu nie je to iste, ako cibulak po babicke, ci vaza z dynastie Ming. Ta mala najblizsie ku kvalitnemu kaolinu vtedy, ked majitel manga popijal kavu a polozil ecigu k salke...
Ja proti nejakemu alienovy ako cloveku nic nemam, presnejsie - mam ho u :moon , ale ak bude (ci uz vedome, alebo z neznalosti) subjektivne nazory vydavat za neomylne a nespochybnitelne fakty, ktore su dokazatelne chybne/mylne, tak sorry, ale to sa ozvem.
Mozes sa pokusat oponenta zosmiesnovat, urazat, dehonestovat (co s radostou robis ci uz na zaklade poctu prispevkov, narodnosti a jazyka, miesta bydliska,...), to tvoje domnienky pravdivejsimi nespravi.

[ Post made via iPad ] Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod dlouhejbil » pon 29. led 2018 7:40:55

vlastik63 píše:No mám docela obavy až to tu napíše někdo další tak ti ta žilka v té hlavě asi opravdu praskne. :chuckle
Já nejsem metalurg či keramik tak nevím co je toho příčinou, ale tento můj postřeh jsem postoval jako první již 14.12. a ten rozdíl je alespoň u mého kousku markantní a lehce rozeznatelný.Dneska nerozeznám chuťový rozdíl v kotelně Manga nebo třeba Moradina a to ber jako fakt.Když byl nový ta chuť byla opravdu mnohem výraznější.

Stejnou situaci si pamatuju už tenkrát z kartů eGo-W viewtopic.php?f=57&t=2133#p107083 . U nových byla chuť úžasná a po nějakém čase už to nebylo stejné. U nich se to ještě dalo „svést” na plastový obal. Dnes, kdy už je obal ze skla, zbývá už jen ta keramika, která asi tak nějak přeci jen nasaje jiné pachy.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: MANGO RTA

Příspěvekod OldAlien » pon 29. led 2018 7:53:44

Mango do každé poličky, vedle si postavte Moradina a kochejte se pohledem na poličku, jak jste mazaně unikli o vlásek smrti. Ale beze mně, nejsem mdlého rozumu.
Mě stačí pro své zdraví udělat jinou věc a to, nehulit Titan a Nikl, nebát se vyčistit spirálku, aby nevypadala jako brigeta.
O hlavičkách ani nemluvě, tam může být drát úplně neznámého složení a jelikož na TC jede pouze někdo, nemáte šanci, jak to zjistit
Spirálky v hlavičkách se vyhžavovat nedají, tak se pro jistotu dokuřují až nadoraz a aby se jejich nákup trochu vyplatil. Nechtěl bych je vidět.
Chápu, že se do práce s vatou, řada z Vás moc nehrne, jelikož první úspěch s přebalem, bývá často Váš poslední. A pak to teče a teče a teče!

Vše co jsem vypsal, Vám usiluje o zdraví, přesto toho nedbáte, ale do boje proti jedovaté keramice, se tu hlásí jeden voják za druhým. URÁÁÁÁÁÁÁÁ :rock

To je asi tak vše, pojďme si hulit každý to Své a bude zase fajn. Jenom si počkám, kolik atomizérů s keramikou, se po této debatě objevi po bazarech.
Buďte důslední a zařiďte se podle výsledků této debaty, kterou jste díky zaručeným a neomylným argumentům vyhráli a odevzdejte své keramické časované bomby do bazaru, dokud je čas :D :time

Jsem zvědáví, co za blábol mě čeká příště, až se Vám nezadaří námot. Ve Vaší fanazii však věřím, je to po několik let, stará písnička, pokusím se o nástin:
Jsem už vaper s mnoha lety
Viděl jsem už všechny světy
Nemám na tom žádnou vinu, že mi atík pouští slinu.
Vždy si najdu argument, já jsem King a stop comment. :x
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod MrWhite » pon 29. led 2018 21:31:26

Ked to tu tak čítam tak je pravda že mi z Moradina v poslednej dobe nechutí.
Nekúpite niekto Moradin 25 black
Zn. Vyjetý porcelán.
Uživatelský avatar
MrWhite
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 18. čer 2015 13:32:13
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod OldAlien » úte 30. led 2018 4:56:13

Aký vaper, taký porcelán, Tržnica je za rohom. :hi
Píšem po tvojom, aby si pochopil, aj Ty.
Značka: :moon :chuckle
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod Jirkator » stř 31. led 2018 7:56:54

Tak já nevím, občas, když mám náladu, tak vytáhnu ODDYho a i přes to, že je kotelna keramická a už pár let používaná, mi z něj stále chutná. Myslíte, že by už nemělo? Přece jenom je už asi 5 let starý a nějakou tu decku liquidu odpařil. :nerd
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod dlouhejbil » stř 31. led 2018 8:17:30

Ono je to taky „o té hubě”. Někomu chutná i lehce napálená spirálka a jiný ji mění pomalu každý druhý den. Tím nikam nezařazuju tebe, ale někdo má těch chuťových buněk víc, někdo míň. Potom nemůže existovat nějaká paušální shoda.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod Jirkator » stř 31. led 2018 11:16:17

Myslel jsem, že řešíme spíš ztrátu chutě, než její změnu a chuť u ODDYho se neztratila nikam, pořád jí tam je plno. Třeba je to ale nějaká jiná, ještě starší a poctivější keramika.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod OldAlien » stř 31. led 2018 13:02:54

Ale prdlajs! Teď jsem přemotával Moradina, nikde nic neteče a chuť je stále skvělá, prostě stejná, jako když byl nový. Příchutě nestřídám, mám prioritně pouze dvě, tabák a kávu. Míchám si je sám a dokonale znám, jak mají chutnat.
Už je to trochu i o hlavě, hladat stále příčínu tam, kde není. Vím to ze své civilní profese. Čím déle něco neúspěšně opravuješ, tím více hrozí, že děláš stále stejnou chybu. Je to o trpělivosti. Spolehlivě pomáhá, to na chvíly odložit a potom se k problému, zase vrátit.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod dlouhejbil » stř 31. led 2018 13:26:56

Jirkator píše:Myslel jsem, že řešíme spíš ztrátu chutě, než její změnu a chuť u ODDYho se neztratila nikam, pořád jí tam je plno. Třeba je to ale nějaká jiná, ještě starší a poctivější keramika.

Jo takhle? Tak ztráta chutě bude ryze osobní záležitost, nemaje nic společného s materiálem.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Keramika v e cigaretách

Příspěvekod Jirkator » stř 31. led 2018 13:54:00

Asi jsem to špatně formuloval. Moje chyba. Měl jsem na mysli pokles schopnosti atomizéru kvalitně podávat chuť.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků