• Reklama
FastTech
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Wolfgar » úte 24. led 2017 10:56:20

Suchac píše:No nevim, měl jich víc? To spíš vypadá na vadnej kousek, ne?


Pry ten problem maji vsechny o kterych zatim vi (asi od ostatnich youtuberu co je dostali na testovani), jo je to treba 4-5 kousku ktere dostali v pre-produkci ale pokud ma ten problem kazdy z nich uz je asi neco spatne. Navic logicky by se spis dalo cekat, ze vyrobce na to co posila recenzentum vybere naopak ty nejlepsi kusy - delaji si tim reklamu. Jeste se zminuje, ze stejny problem melo i par predchozich modu z produkce joye, ze asi nejspis nekde maji sklad s par miliony vadnych 510 pinu a nechce se jim to vyhodit tak to tam perou furt. Ale je to skoda, mod vypada jinak velmi povedeny a jestli ho degraduje soucastka za par centu je to smutne.

Nejspis se o tom bavili tento tyden ve vape podcastu, ale nemel jsem jeste cas si ten posledni poslechnout tak pak dam echo.
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Lubis » úte 24. led 2017 11:06:00

Si vždycky vzpomenu na mého prvního eVica a jeho máslo 510 závit a koukám se moc nepoučili :-(

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Tempter » úte 24. led 2017 13:32:14

iqwe píše:... Joyetech obšlehl čip DNA (Evolv se s nimi už skoro rok soudí)...


a takto sa siria famy... Ano, v marci/breznu 2016 zazaloval Evolv firmu Joyetech, nakolko Evolv "veri, ze Wismec/joyetech reverznym inzinierstvom skopiroval ich chip".
Tato sprava sa rychlo rozsirila.
Ale uz nejak zanikla sprava, ze uz v maji/kvetnu 2016 sud dospel k zaveru, že Evolve nepreukazal nebezpecenstvo nenapravitelnej ujmy, a preto ich podanie bol zamietnute.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Jirkator » úte 24. led 2017 13:37:47

To ale neznamená, že to neudělali.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Wolfgar » úte 24. led 2017 13:54:22

Tak samozrejme, ze to udelali, cinske firmy je nemozne zazalovat co se kopirovani tyce, proto si vesele kopiruji vyrobky tech nejvetsich znacek a ty s tim nemohou nic delat. Respektive abych byl presny, zazalovat je jde - u cinskeho soudu ktery vzdy rozhodne ve prospech soudruhu z PRC. Jake sokujici prekvapeni! Takze to velke firmy uz vetsinou ani nezkousi, dobre vi, ze je to ztrata penez. Posledni velka afera byla kdyz jednu cinskou automobilku zalovalo BMW protoze jim okopirovali auto (M5 tusim) do posledniho sroubku a verdikt cinskeho soudu byl "nene, to nahoda, vubec ne podobne pane." Ta auta byly naprosto k nerozeznani :D

Z ciny jde koupit naprosoto identickou kopii DNA chip modu za polovinu a treba klon pico chip modu jsem bral za nejakych 6$ (ted jsem si zrovna jeden obednal v ramci testovani akce "kutilska fajfko-liska" ;) )
Naposledy upravil Wolfgar dne úte 24. led 2017 13:57:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Tempter » úte 24. led 2017 13:56:25

O schopnosti cinanov skopirovat cokolvek nepochybujem, ale ak by Joyetech/Wismec chip DNA skopiroval, nebol by problem pre Evolv to dokazat. No to sa nestalo... A ten sud bol v USA, takze sa da pochybovat, ze by drzal basu s cinanmi.
Mimochodom, podobny spor zrejme prebehol aj medzi Evolv a firmou Heatvape, ktora uspesne skopirovala chip DNA40 (dokonca ho "vylepsila" a zvysila vykon na 50W :D ).
Dnes uz Heatvape takmer nic nevyraba a ich vyrobky sa vypredavaju za smiesne sumy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Wolfgar » úte 24. led 2017 14:03:16

Pak je spis otazka o co vubec slo kdyz soud s cinskou firmou opravdu probihal v USA. To mi nejak uplne nesedi, ale podrobnejsi informace k tomu nemam. Kazdopadne cinskych klonu DNA je opravdu spousta. DNA200 klon se treba prodava kolem 30$ a podle testu lidi co z toho staveli a porovnavali s originalem naprosto k nerozeznani a zcela stejne funkce a SW. Posledni dobou jsem studoval co se vyroby modu tyce (kdyz nikdo zadnou poradnou dymku s elektronikou nevyrobi tak si proste udelam nejakou sam a bude) takze tam jsem si toho o tech chipech nacetl opravdu dost.
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod pospisilecek » úte 24. led 2017 14:05:46

Berte to takhle..
Cinanu je asi miliarda a vsichni potrebuji praci :chuckle

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod iqwe » úte 24. led 2017 14:17:47

No já se ani nedivím, že "Evolve nepreukazal nebezpecenstvo nenapravitelnej ujmy", když v době podání k soudu byly čipy vybaveny FW od Joyetechu. :D Tu podobnost by tam v té době nenašel asi nikdo. :D

Možná teď s AF by to dopadlo jinak.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Tempter » úte 24. led 2017 14:35:15

Evolv zazaloval dcersku firmu (distributora) - Joyetech USA. A islo, o co ine, ako o prachy :rofl Evolv-u sa jednoducho nepacilo, ze Wismec popri 150 dolarovom Reuleaux DNA200 vyraba a predava dizajnovo rovnaky Reuleaux 200 s inym chipom za 40 dolarov. Takze zakladom zaloby bolo tvrdenie, ze novy vyrobok ohrozuje ich predaje a znizuje ich reputaciu na trhoch. Porusenie patentov bolo do zaloby "pribalene".
Joyetech presvedcivo dokazal, ze ich novy chip je iny, vychadzajuci z vlastneho navrhu, sud argumenty a dokazy uznal, a tak zalobu Evolvu zamietol.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Wolfgar » stř 25. led 2017 4:14:38

Tak jsem doposlouchal vape podcast a Primo tam opravdu rozebirali - ten problem maji vsichni co je dostali, uz se u vyrobku joyetechu obevil vetsinou po nejake dobe pouzivani, ale na Primu to vypada jeste horsi a i u zcela novych kousku. Zda se, ze chyba je v konstrukci 510koveho pinu jako takoveho protoze nepouzivaji standartni pruzinove piny. Takze jediny definitivni fix by asi byl jedine mod rozebrat, koupit normalni 510 pin a vymenit. Realne to dela to, ze nedetekuje nektere atiky vubec, jine je treba nekolikrat odsroubovat a nasroubovat. Joyetech se dusuje, ze delaji mody co jsou kompatibilni pouze s jejich atikama, ale samozrejme jejich atiky to delaji take. No Ceske obchody co je naskladni si nejspis s reklamacemi opravdu uziji.
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Jirkator » stř 25. led 2017 7:54:18

Díky za varování.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Hans82 » stř 25. led 2017 16:29:18

Tak Hans se rozhodl, že už má svoje atíky zmáknutý, tak se pustil do něčeho na dvě spirálky. Jelikož se Smok RDTA objevil za pěknou cenu i u nás, tak jsem si ho vzal. No nevím, ale pro příště s mejma rukama zůstanu asi u jedný spirálky. :D Atík jako takovej super. To horní plnění je fajn, i když mám trošku strach, aby se časem ten horní dekl neurval. Osazení vatou taky super. Musím říct, že zásobování i s hustým liquidem má parádní. Osazené clapton spirálky jsem hned odmontoval, protože na 70 watů se mi to hned hulit nechtělo. Problém u mě byl tentokrát samotné nainstalování spirálek. Zkoušl jsem podle návodů, kdy jeden konec strčím do horní dírky decku a druhý na opačné straně dole. No spirálka se mi utahováním šroubků dost deformuje. To má nejspíš za následek, že si pak mod dělá co chce. Pravidelně mi přeskakuje z TFR programu do výkonu, ale co jsem čumněl, tak je to někdy i obráceně. Hulí slušně, ale chuť zatím hledám, ale to bude nejspíš tím blbým námotem. Mám tam dvě spirálky z 0,3 drátu na 3 mm nástavci a odpor dělá nějakých 0,50 ohm, i když opět asi vinou nějaké motací koniny mi dost hapruje. Někdy se mi dokonce stane, že mod hlásí no atomizer. Když atík trošku povolím, tak zase naskočí.

Máte nějaký osvědčený build, který na tomhle provozujete. Teda vyjma claptonů. Určitě tomu zase časem přijdu na kloub, ale ty začátky jsou pro mně vždycky strašidelný.
V současné době odpařuji na dynamické dvojce:
Eleaf iPower 80W + Digiflavor Siren 22 GTA MTL/Eleaf iPower 80 W + Geekvape Ammit
Hans82
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 241
Registrován: pon 24. srp 2015 15:46:56

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod buban76 » stř 25. led 2017 16:48:56

Už několik měsíců mám tohle sestavení a naprostá spokojenost. Mělo to být 2x10 otáček 0,4mm ss316l na 3mm, až teď na fotce koukám, že je každá jiná ale ani při vypalování to není poznat. Obrázek
Mělo by to jít i z 0,3mm drátu, ale je potřeba spirálky usazovat na nějaké tyčce a potom ještě hezky srovnat

Odesláno z mého ZUK Z2121 pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření.

Příspěvekod Hans82 » stř 25. led 2017 16:56:52

Díky bubane, zkusím příště 0,4 drát. Já to usazuju na šroubováku, ale jak jsem dotahoval ty šrubky tak se spirálka stejně deformovala. Dráty máš uchycený u jedný spirálky jak? Nahoře/nahoře, dole, dole nebo jeden konec nahoře a druhý dole? Kolik tomu topíš? Já včera na tom svým pokusu začal něco pociťovat až kolem 35 W. Ale jak říkám mohlo to být fakt špatným buildem.
V současné době odpařuji na dynamické dvojce:
Eleaf iPower 80W + Digiflavor Siren 22 GTA MTL/Eleaf iPower 80 W + Geekvape Ammit
Hans82
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 241
Registrován: pon 24. srp 2015 15:46:56

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků