• Reklama
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod duffinoo » čtv 02. srp 2018 17:38:27

Diky za bleskovou, takze vesele pouzivat na VW a netrapit se tim, dik moc! :)

[ Post made via iPhone ] Obrázek
duffinoo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:39:42

Reklama

FastTech

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Profivapers » čtv 02. srp 2018 17:56:59

Na TC si případně kup nerezový drát. Třeba SS316 nebo 316L. Niklové spirálky z Ni200 jsou jím už dávno všeobecně překonané.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod bulm » pát 03. srp 2018 0:46:51

Zdravím,
Ktomu Joyetech Twistu+: Za sebe muzu doporucit. Jak baterka, ktera ma nastavitelný výkon, tak atik (Cubis Pro) u ktereho jsem ale nemel nasroubovanou jinou hlavu nez lvc clapton 1,5ohmu jsou do začatku super. Jednoducha obsluha i vymena hlav, chut na tovarni hlavy taky dobra, jen bych na mtl vzal jiny drip tip, ty pribalene mi moc nevyhovovaly + ten s tou spiralou zachycuje hodne kondenz. Ale 2 baterky, poprípadě dva celé kity bych nebral. Misto toho bych vzal radsi nake RTA(za mě Doggy Style) k tomu drát(tak 28g kanthal nebo nerez) a nakou vatu, a vyzkousis si neco namotat, naucis se, a kdyz se nebude darit tak mas porad cubise nez chytnes ten správný gryf jak na to. Osobně od te doby co jsem namotal Doggyho tak sem cubise nenasrouboval a vicemene ho i s twistem zabavila mlada a ja jedu Ze zadu na piku :D(Doggy Style RTA + iStick Pico). Klidně se nemusis bat jit rovnou do nejakeho Modu, ja si taky prvně ríkal chci neco jednoducheho na hotove liquidy a behem chvile jsem presedlal na mod a rtacko a michani aromat do baze protze kvalita pokoureni je jinde. Kazdopadne pokud vemes ten Twist+ tak neprohloupis, me napriklad ta trubkova baterka vyhovuje vic treba do auta. Jen je nevyhoda ta vestavena baterka, na piku kdyz se mi vybije 18650k tak ji hodim do nabijecky a dam druhou a tak to muzu tocit do nekonecna. Jinak pokud bys chtel trubku na 18650ky tak se nabizi EHPRO101 ktera ma celkem pozitivni ohlasy. Ale pokud te limituje budget(coz asi tak ne kdyz chces brat rovnou dve) tak Ego mega twist+ s Cubisem Pro za 16$ z Ali je "best bang for buck".

K TCcku: S TCckem sem zatím ve fázi zkousení, nahrál sem si do Pica firmware Arctic Fox(mel by jit i na toho Sinuouse) a da se tam nastavit mrte veci jako různé krivky zhavení napriklad pozvolné stoupani nebo zezacatku boost a pak to snizi a drzi nakou teplotu (opravte me jestli se pletu :p) nebo ruzné predzhaveni takze si to muzes ve finale vyladit jak ti to vyhovuje. Ale osobne jedu vesmes na VW a TCcko davam kdyz chci nalit jinou prichut a chci dohulit tank do sucha abych nechytl dry hit :D
Grip: iStick Pico 75w, Voopoo Drag 157W
Atty: Doggy Style clone by SXK, Kayfun Prime clone by YTFK, Serpent Mini by Wotofo, Hadaly clone by ShenRay, Dvarw MTL V2 clone
bulm
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 05. črc 2018 16:15:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod amirinda » pát 03. srp 2018 5:31:11

@bulm: díky za info, mě šlo o to, že budu mít něco do začátku co bude fungovat a pak to třeba dále "rozšiřovat". Teď se snažím to tady po chvilkách trochu pročíst, seznámit se s problematikou a čas ukáže, ale díky za info :-)
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod richard22211 » ned 05. srp 2018 12:31:46

Rychly dotaz - Mam kayfun 5, vapuju s kanthalovym dratem kolem 12w a chci zkusit TC na nerezovem dratu, jaky prumer dratu koupit a jak to namotat aby to bylo vykonove podobne soucasnemu setupu? Podle referenci si od toho slibuju lepsi chut a odolnost proti dryhitum, opravte me pokud se mylim.
richard22211
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 09. lis 2014 16:14:12

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Profivapers » ned 05. srp 2018 15:35:56

Rychlá odpověď. Použij stejnou (nám neznámou) sílu nerez drátu jako používáš Kanthal a namotej to stejně. Není třeba nic řešit. Výkon a teplotu si nastavíš na gripu.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » pon 06. srp 2018 7:09:48

Jak Ti máme poradit, výkonově podobný setup, když o tom stávajícím nám řekněš jen toto:
richard22211 píše:... vapuju s kanthalovym dratem kolem 12w ...


richard22211 píše:...si od toho slibuju lepsi chut a odolnost proti dryhitum, opravte me pokud se mylim.

Nemýlíš. Když se to správně nastaví, tak chuť bývá lepší, ale použitý mód musí TC dobře zvládat.

Ale 8 otáček namotaných na průměr 2,5mm z SS drátu o průměru 0,3mm Ti dá cca 1Ω.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod richard22211 » pon 06. srp 2018 17:43:24

ok díky
richard22211
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 09. lis 2014 16:14:12

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod chris_cz » pon 06. srp 2018 23:19:04

Dneska přesně 5 let bez cigára, 5 let spokojeného vapingu.
Do plic jsem si neuskladnil 367 gramů dehtu.
Na ranní dávivé kašle už jsem dávno zapomněl.
Hladina kyslíku v krvi na standardních hodnotách a je to poznat.
Nulová tvorba zubního kamene.
Čistá úspora ke dnešku po odečtení veškerých nákladů vapingu 100 820,- Kč.
...

Vaping funguje, testováno na lidech :-)
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » úte 07. srp 2018 6:21:35

Ohledně té úspory peněz za kouření: škoda že ty peníze neleží na stole ;)
Jinak, já měl v červnu 6 let bez pyra a je to opravdu znát. Loni, ve stavu silné opilosti, jsem si zkusil od kamaráda potáhnout z Camelky a udělalo se mi blbě. A přitom mi to tak chutnalo. :O
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod e-Mikra » úte 07. srp 2018 15:41:33

Jsem na tom stejně. Taky v červnu 6 let, ale tu úsporu mám asi tak dvojnásobnou proti chrisovi. A kupodivu mi taky nikde žádný koruny neleží. :D
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod chris_cz » stř 08. srp 2018 0:31:14

Mno neleží...mám tu takový seznam 26 věcí pořízených za ušetřené peníze, původně to měla být jen motivace abych ušetřené peníze neprošustroval, neprožral, nepropil,..., ale po pár měsících už to byla jen taková občasná zábava, zjistit co vlastně všechno si člověk může dopřát když nekrmí popelník :-)
Minimálně půlku těch věcí bych určitě nepořizoval (a u druhé půlky nejspíš pořizoval nějakou jejich horší, kompromisní variantu) pokud by to nebylo z peněz ušetřených díky vapingu.
Jinak řečeno, ušetřené neprohulené peníze mi z velmi významné části financují dva jiné koníčky :-)

@e-Mikra: to je fakt čistá úspora, po odečtení všech nákladů vapingu . Hrubá neprohulená částka je někde okolo 180 000,-. Počítaná ovšem hodně optimisticky jen jako 1 krabička za den, ačkoliv moje realita v posledních letech pyra byla spíše 8-9 krabiček za týden než jen 7. Takže ano, kdybych zůstal u pyra, tak by to za těch 5 let cca 200kKč prohulených nejspíš bylo.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod e-Mikra » stř 08. srp 2018 15:57:50

I u mě je ta úspora čistá po odečtení nákladů za vaping. Jenže já ty náklady měl za 6 let jen kolem 25k Kč. To se tady mnoha vaperům nepodaří. Já prostě nenakupoval nikdy žádný mody a gripy a baterky a nabíječky apod. Skoro 5 let jsem jel jen na eGoškách s CE4 a T4. Stačilo mi to. I ta spotřeba liquidu byla nepatrná na takovým HW. Takže proto taková úspora. :mrk
Poslední nákup HW byl před víc než rokem Subvod + Protank. Od tý doby jen báze a příchutě. Takže za ten rok jsem provapoval asi 3500,- Kč. A to mám liquidy skoro na rok doma. Pokud vydrží baterka, budou to v podstatě náklady na dva roky e-kouření.
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » čtv 09. srp 2018 6:27:52

No jo, když e-Mikra má v krvi protilátky vůči vaperské nakupovací horečce. :D
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Harmy » pát 10. srp 2018 19:47:06

Tak jak se tady máte? Po té, co jsem zjistil, že veškerý vaping směřuje do cloud chasingové řiti, jsem přestal vaping řešit a používám staré subtanky, které po vyvložkování fungují skvěle a nemám potřebu hledat něco nového. Pouze a to již též před dlouhou dobou, jsem podlehl vychvalování Merlina a objednal ho. Ve srovnání se Subtankem u mne neobstál a tak se teď někde válí. Možná, že mi za tu dobu něco převratného uniklo, ale docela o tom pochybuji.
Koukal jsem, že forum stále navštěvuje staré dobré jádro a to dokonce včetně těch, co deklarovali, že s vapingem sekli. Mně se povedlo seknout pouze se závislostí na tomto fóru, za což nemůže fórum ani místní osazenstvo, ale směřování vapingu.
Tož Vás tady všechny Dobrmany, Alieny, Profíky, Vlastíky, Mikry, Dlouhány a spol srdečně zdravím.
Odpařuji od 11.11.2011 z Joye eGo-T a eGo-C, CE4+, T2CC, Tidy10, GS V-Core, Vivi DC, Evod, Protank X9, Patriot, Kayfun v3.1, Subtank mini a Merlin na bat. eGo, iTaste VV, UTurbo 2600, Imotion2 V+, Vamo V3 + V5, Nemesis, Subox a iStick Pico. Míchám vlastní e-Juicy z DNB, PSB, Avoria a LIQ
Obrázek
Uživatelský avatar
Harmy
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2806
Registrován: úte 29. lis 2011 16:57:33
Bydliště: Mariánské Lázně
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků