• Reklama
FastTech
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Pepe3dx » pát 15. lis 2019 13:03:55

"dlouhejbil
Tak alespoň, že ses pobavil....
Jsme rádi, že nás navštívil „weltman” majíc v malíčku fóra jako vaping360, vaping.com, vapebeat.com, vapewild.com, elementvape.com, vapingscout.com, geekvape.com, atd..atd..atd../rozuměj spoustu dalších/, ale mrzí nás, že ten skutečný důvod návštěvy nám zatajil.

Že Tě to baví.. :think (na těchto fórech jsem pouze četl recenze..a na většině z nich je Innokin Plex mezi top 5 Modama 2019..)


Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak už mi dorazil ten Innokin a jsem rád, že jsem vás neposlech a rozhodl se pro tenhle kit. Dodání 10 den od objednání z Aliexpresu..to je na Čínu celkem slušnej time. :hmm

Ten atomizer "PLex tank" co k tomu dávaj není žádná hitparáda, ale za cenu 200,- jsem to chtěl vyzkoušet.. 80w - 110w už je na mě asi dost.

Dal jsem na to "atík" z "trubky" Vaporessa SE, kde používám keramické hlavy CCELL2 30w - 40w a velká spokojenost.. 5 - 6 vteřin potah pro plné plíce a výborná chuť.


Pro místní rýpali..ano vím, je to tovární hlava.. :nod to jsem ještě nedořešil.. :think
Pepe3dx
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 09. říj 2019 20:23:55

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod dlouhejbil » sob 16. lis 2019 11:52:42

Pepe3dx píše: jsem rád, že jsem vás neposlech a rozhodl se pro tenhle kit.
Pro místní rýpali..ano vím, je to tovární hlava.. :nod to jsem ještě nedořešil.. :think


Neposlechnout jsi byl rozhodnutý už od začátku a když právě o tom ostatní psali, tak ses zlobil a poradit si nenechal.
Ale stejně je dál nazýváš rýpaly. V tvém podání s i -asi nový druh. :chuckle

Ty jsi totiž nepochopil, že se tu radí v dobré víře a není to rýpání......ty rady jsou podložené zkušenostmi :hi
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod chris_cz » sob 16. lis 2019 12:30:57

Chtěl bych se poradit, už docela dlouho jsem si nepořídil žádné nové vapovadlo a v poslední době čím dál tím víc pokukuju po Kayfun 5. Láká mne jeho precizní zpracování, standardní o-kroužky a možnost poskládat si ho z doplňkových dílů do té podoby která bude nejvíc vyhovovat aktuálnímu použití. Nebýt té vyšší ceny tak bych to neřešil, pořídil, a vidělo by se, ale cena není malá takže se chci nejdřív poradit:
- jsem spokojen na Subtancích, první verzi Sireny, a KSku (detaily viz podpis). Pokud je tu někdo kdo má přímé porovnání, je chuť z Kayfuna ještě výrazně lepší?
- afaik je Kayfun5 vzdušnější takže zvažuju nakoupení M2L kitu. Pokud někdo máte a používáte podobný výkon jako já (15-16W, mírně vzdušnější MTL), jaký průměr ofukové vložky používáte?
- základna u Sireny má trochu tendenci měnit odpor spirálky s tím jak člověk odvapovává další a další tank, lehounce tam postupně roste odpor mezi šrouby a drátkem (maximálně o setinky, ale časem se to nasčítá až na skoro desetinku). Tohle mne docela nebaví, Subtanky tohle nedělají, tam sedí odpor osazené spirálky s přesností větší než měři grip po celou dobu co je spirálka osazená, nemění se ani s vypálení, prostě drží až dokud jí člověk jednoho dne nevymění, ani při čistění se na to u Subtanků narozdíl od Sireny nemusí sahat. Předpokládám že něčím takovým Kayfun netrpí?

Taky by byla možnost jít do klonu, vyřešilo by to otázku ceny, ale vzhledem k tomu, že pokud se tedy nakonec rozhodnu, tak budu rovnou kupovat i doplňkové dily (kovové tělo tanku, PEI kit, M2L kit) tak zvažuju pouze originál.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Profivapers » sob 16. lis 2019 20:33:24

- jsem spokojen na Subtancích, první verzi Sireny, a KSku (detaily viz podpis). Pokud je tu někdo kdo má přímé porovnání, je chuť z Kayfuna ještě výrazně lepší?

Je jiná - podle mě lepší. Nechal jsem si jen čtyři "zvonkový" atíky. Dva "Kayfuny" - SM Kayfun 5 s MTL + PEI Kit-em, SXK V5 Mini Styled (na výšku zmenšená kopie Kayfun 5), MB GEM Light Mini a jako záložní nosím Ehpro True MTL. Ty ostatní u mě K5 převyšoval nebo jejich hodnota byla tak vysoká, že se mi je dneska už při jiných zájmech nevyplatilo držet. :chuckle Třeba tě to přesvědčí. :chuckle

- afaik je Kayfun5 vzdušnější takže zvažuju nakoupení M2L kitu. Pokud někdo máte a používáte podobný výkon jako já (15-16W, mírně vzdušnější MTL), jaký průměr ofukové vložky používáte?

Používám střed (1,4 mm), ale to je tak akorát střední pohoda (teda MtL). :chuckle Na volnější bych dal 1,6.
- základna u Sireny má trochu tendenci měnit odpor spirálky s tím jak člověk odvapovává další a další tank, lehounce tam postupně roste odpor mezi šrouby a drátkem (maximálně o setinky, ale časem se to nasčítá až na skoro desetinku). Tohle mne docela nebaví, Subtanky tohle nedělají, tam sedí odpor osazené spirálky s přesností větší než měři grip po celou dobu co je spirálka osazená, nemění se ani s vypálení, prostě drží až dokud jí člověk jednoho dne nevymění, ani při čistění se na to u Subtanků narozdíl od Sireny nemusí sahat. Předpokládám že něčím takovým Kayfun netrpí?

Ne. Ani fejk, ani SM.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod chris_cz » ned 17. lis 2019 0:12:17

Díky moc, tím je to asi danné. :-)
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Suchac » stř 20. lis 2019 20:49:01

Já z Ká5 (klon 1:1) MTLkuju normálně v základu, bez vložky... Nejdřív zkus, třeba ušetříš :blush
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » čtv 21. lis 2019 7:57:55

A neuvažoval jsi o Siren2? Vyzkoušel jsem už toho hodně a stále ji používám jako hlavní atík. Jen je citlivá na množství použité vaty (ani málo, ani moc).
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Dr.Watson » čtv 21. lis 2019 15:40:31

Já bych také hlasoval pro Siren 2. Originál mám hodně dlouho, až nedávno se mi rozbilo sklo, tak jsem přikoupil dva klony-v každém je sklo navíc, stojí polovic a fungují jak originál.
Vzhledem k tomu, že jsem nešika a lenoch tak si s vatou poradíš hravě.
Mám 3 používané gripy a na dvou Siren 2.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod chris_cz » čtv 21. lis 2019 19:40:47

O Siren 2 jsem uvažoval hned jak vyšla, afaik má ještě o něco lepší chuť než Siren 1 a uchycení spirálky se mi taky líbí, ale rozhodly protí ní dvě věci:
- Siren 1 celkem často používám na některém z Pico, tam se těsně vejde aniž by měla zablokován jeden ze vstupů vzduchu. Siren 2 už je afaik za hranou, při 24 mm nejspíš vůbec nejde našroubovat.
- Siren 2 má jinak osazené sklo, chybí mi tam ty o maličko širší přesahy kovu (nahoře a dole) co měla Siren 1. Používám na ní vapeband pro situace hrubšího zacházení nebo poskakování po odkládacích prostorech auta. A díky těm kovovým přesahům tam vapeband parádně drží a opakovaně se neztrácí jako u Subtanků. (např. nesvlékne se o voděodolný zip kapsy když jí mám třeba na Aegisu někde v přírodě).
I proto ty úvahy o Kayfun stavebnici, tam v případě potřeby použiju místo skla kovové tělo a třeba s Aegisem z toho bude hodně nerozbitná, vodotěsná,... prostě taková tanková ;-) sestava.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Muroň » pát 22. lis 2019 12:18:09

Siren 2 je o chlup lepší - rovnoměrný ofuk spirálky, bajonet na víku a více možností nastavení vzduchu. Chu'ť je podobná, ale rozhodně má uhlazenější projev (daný tím airflow).
Ale tvým argumentům plně rozumím, vapeband na Siren 2 sjížděl a jednička je festovnější. 22mm se na pico vejde s rezervou, ale ty 2 ml jsou málo.
Sireny teď u mě mezi MTL atíky zažívají renesanci, trochu jsem je díky Dvarwům, Kayfunu lite '19 a hlavně pumpičkám upozadil, nicméně v poslední době je s sebou tahám často.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Profivapers » ned 24. lis 2019 10:20:30

chris_cz píše:Díky moc, tím je to asi danné. :-)


Úplně super. Už mi to asi šestkrát spadlo a furt jak za mlada. :chuckle

Obrázek

[ Post made via iPhone ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Suchac » pát 29. lis 2019 21:52:52

Moje "plnotučná" báze dostala lehkej karamelovej odstín. Způsobuje to oxidace nicu? Asi jo. Ale nemá to kromě jeho nižšího obsahu ještě nějaký jiný negativní vlivy?
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico různé modely (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
VandyVape Berserker V2, Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 284
Registrován: sob 05. lis 2016 15:11:36

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod roberto7 » pon 02. pro 2019 11:43:55

Jo způsobuje to oxidace a negativní vlivy nemá.Používám to taky už nějakej ten pátek.
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod iqwe » pon 02. pro 2019 23:49:25

Změna barvy je důsledkem nevhodného skladování. Nikotin se neztrácí, ale degraduje. Mění se na jiné látky, převážně na kotinin. Při správném skladování nikotin nezmění barvu ani po pěti letech. Negativním důsledkem jeho degradace může být kromě jeho úbytku i zhořknutí báze, které bude ovlivňovat chuť zvlášť u ovocných liquidů nebo dezertů.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod coldage » úte 03. pro 2019 21:34:09

Kdo máte účet na Netflixu, mrkněte na dokumentární sérii Broken a díl o vapingu.
Obrázek

"...Mějte vždy po ruce láhev, abyste v případě, že kolem dokola bude voda, mohli poslat dopis..." (Pú a etiketa - Korespondence)
Uživatelský avatar
coldage
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 620
Registrován: pon 30. led 2012 19:33:36
Bydliště: Plzeň
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků