• Reklama
 
 

snižování nikotinu?proč?

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: snižování nikotinu?proč?

Příspěvekod Frosby » sob 09. zář 2017 13:02:05

znizovanie nikotinu ma vyznam len pri zachovani rovnakej spotrebe liquidu.
napr ak denne minies 10ml - 12mg nikotinu a potom to znizis na 6mg a minies denne 20ml liquidu tak si stale na tom istom. :yawn
Uživatelský avatar
Frosby
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 15. črc 2017 22:01:11
Bydliště: Bratislava
Národní vlajka:
Slovakia

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: snižování nikotinu?proč?

Příspěvekod Jirkator » sob 09. zář 2017 14:19:08

Časem to ale s těch 20ml klesne zpět na 10ml. Mám to vyzkoušené a nejen já.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: snižování nikotinu?proč?

Příspěvekod Profivapers » sob 09. zář 2017 15:12:51

Za mě je pravda, že jsem po krocích slezl od eGo-W a odpařených 3 ml liquidu / 18 mg NIC až k přibližně 10 ml / 3 mg NIC na modernějších atomizerech. Každý ten krok byl snížením nikotinu, ale i zvednutím spotřeby liquidu. Nicméně výsledek byl vždy celková nižší denní spotřeba nikotinu. Neplánovaně tak nějak samo. A hlavně z toho liquidu 3 mg NIC se už lehčí skáče k nule, což byl i krůček nejtěžší, ale "zabolel" jen pár dnů. Pak pohoda. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: snižování nikotinu?proč?

Příspěvekod xray0045 » pon 03. čer 2019 21:09:15

Nevim nakolik verit tabulkam ktere se na nekterych eshopech objevuji a odkazuji na pocet vykourenych cigaret vs. silu nikotinu v e-cigach. Pro silnejsiho kuraka co dal za den 20-30 by mela byt startovaci davka 16-18mg. To mi prijde bud prehnane a nebo je to opravdu jen vec hlavy. Tech 30 jsem delal za den taky a pri prechodu na vaping jsem se rozhodl ze sila nikotinu bude 6mg a necitim se nedokourenej. Pravda spotreba liquidu je 8-10ml za den, ale prijde mi to lepsi nez dat 4ml a mit nikotin 18mg. Zatim neplanuji prejit na polovicni davku nikotinu abych se nahodou nepristihl jak leju liquid na zapnutou sklokeramickou desku po litrech a dejcham to trychtyrem, ale doba snizovani urcite prijde.
xray0045
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20. kvě 2019 1:17:50

Re: snižování nikotinu?proč?

Příspěvekod dlouhejbil » úte 04. čer 2019 6:13:19

xray0045 píše: Pravda spotreba liquidu je 8-10ml za den, ale prijde mi to lepsi nez dat 4ml a mit nikotin 18mg
Jenom že hrozí častější a častější dudlíkování. Tím se ti ta spotřeba zvedne. Při silnějších dávkách nehrozí dudlíkování. Tak si vyber - je to člověk od člověka.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: snižování nikotinu?proč?

Příspěvekod Atman » ned 29. říj 2023 19:35:06

Zdravím, ctené vapujúce dámy, pánov a osadenstvo.
Zaujímavé príbehy a počítaníčko.
Som novoprihlásený, môj príbeh je cca nasledovný. Fajčil som od 16 rokov do asi 35 rokov, krabička denne, keď sa pilo tak dve. Klasická závislosť, fajčil som aj keď som bol chorý a ranná cigareta musela vždy byť. Po milión pokusoch a hroznom utrpení som fajčiť prestal, cítil som že to je mor a zabíja ma to, bol som hasič a cítil som to aj na kondičke. Klasika sny o tom, ako som začal zase fajčiť. Vydržal som to do nejakých 47 rokov, potom som pár krát s kamošmi pri pive skúsil šluk z cigarety a zaplo sa to tam dokonale. Pochopil som že ten nikotín je mi nejako súdený - doživotná závislosť, tak som si kúpil krabičku pyro, nechutilo ale šlapalo, mozog sa stráááášne radoval, keď v krvi prišli molekuly nikotínu a pozapájali sa do dávno nepoužitých receptorov. Špekuloval som ako s tým vy...ať, skúsil som nikotínové spreje, bléé, skúsil nikotínové žuvačky, to bolo lepšie ale stále nič moc, začal som fajčiť fajku, ale ani to nebolo ono, skúsil som vaporizér na trávu a do neho tabak, to bolo také opätovné poriadne spoznanie nikotínu, bezproblémové vyfajčenie 0,5g fajkového tabaku a taká bomba do hlavy, až som videl hviezdičky, slabosť až som si musel sadnúť a pochopil som, že s nikotínom sa rozlúčť nechcem. Chvíľu som vaporizoval tabak a potom som objavil som na webe ecigy, tak som objednal nejakú liqiudy a našiel som presne čo mi chýbalo. Fičím na tom asi 4 roky, začínal som na 12mg, to sa mi často stávalo že po ránu po poriadnom polhodinom poťahovaní pri káve ma naťahovalo na šabľu, prešiel som na 6mg a to mi vyhovuje, ale ako tu píšete, dudlíkujem celý deň a spotrebujem asi 8ml 6mg. Po 2 rokoch na sériových hlavách z finančných dôvodov prešiel na motanie, je to super, mám 200W Vaporesso Gen 200 z dôvodu 2 aku a výdrže, idem na ňom MTL 13W, v priebehu dňa striedam tri hlavy s príchuťami, zvyčajne 2 ovocné a jedna tabakovka.
Toto by mi v podstate dokonale vyhovovalo, ale drobné výčitky v pozadí mysle mi stále hovoria čosi o znížení, po preštudovaní celého tématu asi až sa minú hotové namiešané liquidy, skúsim znížiť to na 4mg, uvidíme čo to povie.
Osobne totiž zastávam názor, že tých 8ml bázy 50/50 PGVG rozmazaných po pľúcach každý deň nie je asi zrovna zdraviu prospešné, samotný nikotín paradoxne nevnímam až tak negatívne, mozog ho chce, tlak mám v poho a takto bojujem proti Parkinsonovi :D . Keď zvýšim mg, pocit v pľúcach mi hovorí že to nie je dobré, keď znížim mg, zase moc dudlíkujem a zase rozum hovorí že to nie je dobré.
Nikotínu za zbaviť nechcem, je to moja dokonalá životná droga, ale ako na to s minimalizáciou ostatných rizík a škodlivostí. V tomto asi tie žuvačky sú naj, ale je to humáč. Tak skúsim zníženie a poreferujem.
Atman
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 29. říj 2023 18:53:35

Re: snižování nikotinu?proč?

Příspěvekod dlouhejbil » ned 29. říj 2023 20:25:18

Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků