• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2012

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod smoki.sk » úte 16. črc 2013 16:58:18

Hanko,

Nebudem s tebou uplne suhlasit, teda suhlasim ze je treba protestovat a protestovat nahlas. Ale nevidim tu situaciu az tak katastrofalne ako ty. Napriklad nemam pocit ze sa to hybe nespravnym smerom, skôr naopak. Povodny navrh obsahoval tu prisnejsu kategoriu liekov , ktore sa smu predavat len v lekarnach. Teraz je to v omnoho miernejsej kategorii, v tej v ktorej su aj vyzivove doplnky, ktore sa daju dostat bezne v obchode a vela vyrobcov ich bez problemov produkuje. Ze zrusili limt na koncentraciu a objem je jedno, lebo pod ten pred tym sa aj tak nic uzitocne nevoslo. Nebyva zvykom ze by sa v takomto pripade nenechaval cas na to, aby sa vyrobci prisposobili. V pripade chemickejvyhlasky boli napriklad, ak sa nemylim poskytnute 4 roky prechodneho obdobia. V pripade hardware je to nejasne, tam sa naozaj bavime o nieco a nevieme o com. Nesuhlas JURPI nie je nijak bezvyznamny, ano nebyva zvykom aby EU parlament ignoroval odporucenie odborneho vyboru, ale ani nebyva zvykom aby ignoroval JURPI. Prijat umyselne normu ktora odporuje podla pravnickeho vyboru zakladajucim listinam EU by bolo tiez zvlastne. Inak ano, je pravda ze ecig si nezasluzi tak prisnu regulaciu a je neprimerana a treba to pranierovat. Ale tiez primerane.

Sorry za kacirsky pohlad, ale trochu aj optmistickym. Ak mam prorokovat , dostane sa to na uroven regulacie potravin, co by bolo v poriadku. Skratka to nevidim tak cierno, hlavne ked sa pozriem kde to zacalo a kde je to dnes, tak to ide dobrym smerom, len to este nie je tam kde to ma byt
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
smoki.sk
Prodejce
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 09. kvě 2012 15:13:15
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Reklama

FastTech

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod stawac » úte 16. črc 2013 17:06:06

Mi to připomíná "tonoucí se stébla chytá"!

Už petici jsem nevěřil že může mít nějaký zásadní vliv viewtopic.php?p=235396#p235396 a tohle bude taky jen plácání do vody. Denně jde o miliony € tabákovému průmyslu a vládám na daních. To tu sem jediný kdo tohle pochopil? Sem tu snad jediný kdo viděl dokument "Tabákové spiknutí", nebo si nikdo nezapamatoval čeho všeho jsou tabákové firmy schopny pro dosažení svých cílů (vyšších zisků)?

Já se prostě předzásobim a fertig!
Bafalové a bafalky všech zemí, spojte se !!! :rofl
V3 MOD Brass & PYGMY Klasik ve vatě [ATTY = kaput]
JM MOD & AGA-T2 ve vatě
Manželka: Joyetech 18650 UPGRADE Mod & T4, H5 (vata) & Vision ViVi NOVA (knot)

Vnučka po Anně rozené Kühlbergrové hledá příbuzné Jaroslava Kühlbergra zesnulého 7. 4. 1982. Jakékoliv informace v PM.
Uživatelský avatar
stawac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 262
Registrován: ned 17. úno 2013 12:17:52
Bydliště: u (pra)zdroje 12°
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod Profivapers » úte 16. črc 2013 17:31:40

S nejakymi regulacemi, kontrolami a atesty souhlasim i kdyz se to nemusi libit ze se to promitne na cene. Postavil bych to na uroven potravin, kontroly a poustet na trh jen overene vyrobky. Dnesni trh, hlavne s HW, pripominajici cinskou trznici, nejasne materialy, neznamych kvalit a vlastnosti, nikdo nevi z ceho presne je to vyrobene, jakesi plasty a barviva, jakesi kovy, silikony, chromy, barvene naustky apod., vse bez atestu. Doveze se sem kde co, a nic to nereguluje. Ani se nedivim ze to je pro panstvo jeden z duvodu proti.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod Rabovač » úte 16. črc 2013 17:33:22

To bude potom otrávenejch lidí,až začnou kupovat na černým trhu liquid bůhví z čeho namíchanej od pochybnejch překupníků :well_done1:
A pak budou mýt konečně ten svůj důvod zakázat to uplně :bye:
Smok ZMax
CE4+,510,Vivi Nova,AGA T2+
Obrázek
Uživatelský avatar
Rabovač
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 08. kvě 2012 12:19:10
Bydliště: Brodek u Prostějova
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod Darth Vaper » úte 16. črc 2013 17:37:48

No to bude, o tom žádná a spousta takových si to i zaviní sama, že se budou snažit si míchat ze 100% nikotinu, bez laboratorního vybavení. On si opravdu asi málokdo uvědomuje o jak prudký jed se jedná. :( Já osobně radši budu inhalovat bez nikotinu, ty moje 3mg, jsou už stejně jen takové šidítko. A za čistotu a kvalitu materiálu, jsem rozhodně taky. Není mi jedno co strkám do pusy.
Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Vaper
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 591
Registrován: pon 07. led 2013 8:47:41
Bydliště: Hanácké Athény
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod e-Hana » úte 16. črc 2013 18:00:42

smoki-
chápu, kéž bys měl pravdu a asi bychom si to tak všichni přáli, jenže tak rozumní bohužel nejsou všichni...
a tak lepší je vždy počítat s tou horší alternativou než příliš věřit v dobro našich zákonodárců.
jenže bohužel určitě bude záležet na jednotlivých národních zákonodárcích, jak to celé pojmou oni..
a bohužel my víme, že naši jsou vždy papežštější než papež, máme už své zkušenosti!
Dlouho už se naši snaží dostat e-cigarety do lékáren, proč asi?
Třeba nebude tak zle, ale nemůžem zůstat nevšímaví, pokud vytahují veřejně takové lži, podpásovky a jdou po nás jako po nějakých podivných individuích?!

stwac-
i ty máš svou pravdu, je to rozhodně cílená mediální kampaň a vidíme to určitě všichni.
Protikuřácké tažení na jedné straně = tedy farma lobby a zdiskreditování e-cigarty jako takové = tabáková Lobby na straně druhé..
Jenže když se nebude nikdo z nás ptát a ozývat, budou si dělat úplně co chtějí a oni musej slyšet, že tu jsou i silně nesouhlasné hlasy a lidi musej slyšet a znát i naše argumenty..
přestože naše hlasy nebudou nikdy tolik slyšet jako hlasy farmaceutické a tabákové lobby, jednoduše proto, že na to my e-kuřáci nemáme ani síly, ani prostředky!

A že tu zástupci odvykacích center kuřáků vidí velkou šanci, už bylo vidět hodně dlouho! A že vadíme tabákovému průmyslu, je dnes už všem taky jasné..

Jinak pokud by se jednalo jen o to, aby vše bylo zdravotně nezávadné, pak s tím jako zákazník samo mohu jen souhlasit, jenže jen o to, tu už bohužel dávno nejde!!!
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod wednessmoke » úte 16. črc 2013 18:19:07

ProfivapersForumTeam píše:S nejakymi regulacemi, kontrolami a atesty souhlasim i kdyz se to nemusi libit ze se to promitne na cene. Postavil bych to na uroven potravin, kontroly a poustet na trh jen overene vyrobky. Dnesni trh, hlavne s HW, pripominajici cinskou trznici, nejasne materialy, neznamych kvalit a vlastnosti, nikdo nevi z ceho presne je to vyrobene, jakesi plasty a barviva, jakesi kovy, silikony, chromy, barvene naustky apod., vse bez atestu. Doveze se sem kde co, a nic to nereguluje. Ani se nedivim ze to je pro panstvo jeden z duvodu proti.


Proboha, vzpamatuj se! Na příbory atesty máš? A strkáš je do pusy? A co na talíře a ostatní nádobí? A co takové spony na opasek, oblečení vůbec - to zase přichází do styku s kůží, ne?
O potravinách z umělé hmoty nemluvě...
Začínám být na slovo regulace silně alergický. Ať čas od času zkontroluje obchodní inspekce, co se prodává, není-li to nebezpečné, jestli se neuvolňují nějaké jedy... když už.
Asi málokdo začne ekouřit jako nekuřák, většina z nás jsou bývalí kuřáci pyra. Co víš o těch cca 3000 látkách obsažených v pyro dýmu? Kdo je reguluje? Kolik je vůbec procent tabáku v cigaretách - já jsem si balil z kvalitního tabáku, tak vím, na co se ptám...
Věrchnuška žádné důvody pro zákazy nepotřebuje, až je budou ekuřáci tak nějak sr*t, prostě zakážou a basta. Na to se nikdo nemusí trávit... ujišťuji tě, že takoví Kalouskové mají tvé zdraví dost na háku...
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod Profivapers » úte 16. črc 2013 18:32:26

Já už jsem takovej, není mi to jedno z čeho vapuju, co strkám celý den do úst, co je vystaveno působení tepla, není mi to jedno ani u nádobí a vidím dobře co se na trh dostává a hlavně není u většiny vůbec známo z čeho je to vyrobeno. Bylo to jen takové zamyšlení i když možná s použitím nesprávných slov, ale souhlasím s Hankou že o tohle bohužel už dávno nejde a pročítám jak vysvětlovat a argumentovat kde to půjde.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod e-Hana » úte 16. črc 2013 18:47:36

wednessmoke - Souhlas
ProfivapersForumTeam -
a navíc tu už i dnes atesty na třeba - plastové kartridge - náustky má i jeden z našich prodejců viewforum.php?f=50
a věřím že je mají i další dovozci na své dovážené výrobky, chce to se jen o věc trochu víc zajímat .

Stejné je to s nádobím, keramikou a zdobeným sklem určeným na potraviny, hračkami, drogistickým zbožím, dětským oblečením atd.. které musí ze zákona kontrolovat i hygiena!!!
Zakázané výrobky pak neustále zveřejňuje.. :wait ve Evropském registru zakázaného zboží.. a prodejci je musí ihned ztáhnout z EU trhu..

a opět, ten kdo tyto věci nakupuje pak na tržnicích.. je sám vinnen a stejné je to se vším..i snašimi proprietami..

A na leccos už atesty dávno jsou (třeba i z iniciativy dovozce, případně je má od výrobce samotného)
jen se prostě o tom tak nahlas nemluví, dokud se zas někdo neozve..

On si totiž normální obchodník moc nedovolí dovézt něco, po čem by případné kontroly mohli jít a on by z toho měl průšvih..
Ale ten kdo nakoupí levně pokoutně, počítá že zase rychle a levněji než oni, prodá a tím se i vyhne jakémukoliv postihu..

Na jednu stranu škoda, že hygieně bylo dost věcí z jejich kompetencí odebráno..
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod Profivapers » úte 16. črc 2013 18:57:34

Ja v tomto smeru tak uplne nesouhlasim, ale souhlasim ze o toto nejde. Vlastne plati co jsem napsal. Nastesti se to zacina zlepsovat a dovazeji se a vyrabeji solidnejsi vyrobky. Mezi nimi stale bohuzel kopice balastu.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod e-Hana » úte 16. črc 2013 19:07:23

Souhlasit nemusíš, ale je to tak...u mnohých dalších výrobků musí být i tzv."Prohlášení o shodě", jak si můžeš všimnout i na některých fakturách..
Bohužel hygiena mnohé dnes může kontrolovat až na něčí podnět - např. ČOI nebo i zákazník se zdrav. problémy a podezřením ..
A kdo to asi v čím zájmu změnil?
.. ale to sem vážně asi už nepatří..zůstaňme u e-kuřiva. :)
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod CigaretaBezTabaku.cz » úte 16. črc 2013 19:39:01

Až bude vše schválené, skončí spousta firem, které věci dělají poctivě. Už nyní jsou na prodávající kladeny vysoké nároky a pro ty, co chtějí mít vše v pořádku, je to finančně náročné. Takže až se kritéria prodeje ještě více zpřísní, Ti poctiví to zabalí a na trhu zůstanou jen ti otrlí, co ještě ani dnes nemají vyřízené základní formality pro prodej chemických látek a bezpečnostní listy, atesty atd. mají někde ...
http://www.cigaretabeztabaku.cz
www.redym.cz
Kamenné prodejny Karviná, Havířov, Ostrava, Frýdek-Místek
Tel. kontakt 731 077 869
Uživatelský avatar
CigaretaBezTabaku.cz
Prodejce
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: ned 12. srp 2012 9:02:51
Bydliště: Karviná
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod m64 » úte 16. črc 2013 20:51:24

ProfivapersForumTeam píše:S nejakymi regulacemi, kontrolami a atesty souhlasim i kdyz se to nemusi libit ze se to promitne na cene. Postavil bych to na uroven potravin, kontroly a poustet na trh jen overene vyrobky. Dnesni trh, hlavne s HW, pripominajici cinskou trznici, nejasne materialy, neznamych kvalit a vlastnosti, nikdo nevi z ceho presne je to vyrobene, jakesi plasty a barviva, jakesi kovy, silikony, chromy, barvene naustky apod., vse bez atestu. Doveze se sem kde co, a nic to nereguluje. Ani se nedivim ze to je pro panstvo jeden z duvodu proti.

[ Post made via Android ] Obrázek

Docela rád bych viděl ty atesty a prohlášení o shodě u všeho na čem konkrétně ty kouříš.
Charles:Vy zpochybňujete přirozenou nadřazenost lidí z vyšší společnosti?
Hawkeye: To ne, narodil jsem se nahoře na ledničce.
Uživatelský avatar
m64
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 330
Registrován: stř 01. kvě 2013 16:03:11
Bydliště: Blekfild

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod matasek64 » úte 16. črc 2013 21:16:02

Kurňa, ta tlačenka, co jsem dneska koupil, taky neměla atest. Ale byla moc dobrá! A celá EU mě může...
E-kouřím už jen Ego-W. Jinak počítadlo kecá, protože pořád něco kupuju.
Obrázek
Uživatelský avatar
matasek64
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 20. led 2012 9:08:56
Bydliště: Vrchlabí
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Revize evropské směrnice o tabákových výrobcích+petice 2

Příspěvekod smoki.sk » úte 16. črc 2013 22:27:03

Ja suhlasim s ProfiVapersForumTeam

edit: Upravil som nick, a sorry za zprznenie nicku PVFT, mrzi ma to, starnem, no
Naposledy upravil smoki.sk dne stř 17. črc 2013 7:41:00, celkově upraveno 1
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
smoki.sk
Prodejce
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 09. kvě 2012 15:13:15
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků