• Reklama
 
 

e-kouření v zahraničí

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod Drobecek » pon 25. čer 2012 0:01:13

Jelikož jsem se právě vrátil ze Španělska (Madrid) tak jen pár postřehů.
Pokud kouříte ve Španělsku e-cigaretu, tak drtivá většina místních na vás kouká jak na exota který snad hulí nějaké drogy.
Před místní policií jsem raději moc "neblafal", abych nemusel někde na stanici vysvětlovat (ani nevím jak), že to je e-cigareta. :O
Ve Španělsku prostě e-cigaretu nějak vůbec neznají, ale předpokládám, že po zavedení zákazu kouření v restauracích se o ní začnou brzo zajímat také. :D
Na každém rohu jsem musel místním vysvětlovat (přes tlumočnici) co je to za přístroj, který držím u huby.
Při odletu z Prahy na letišti vše OK a jen se mi při kontrole zeptala u rengenu co je to za typ té cigarety a že jí ještě nezná. (měl jsem bold "INDULGENCE V3" z nasazeným E2 Clearomizerem)
Horší to již bylo při odletu z Madridu zpět. Tam ti Španělští "burani" mé e-cígo skoumali jak kdybych převážel výbušninu "C4" :sweat
Angličtinu ty tupouni ani na letišti zrovna moc neznají a tak to skončilo u předváděčky na což zase koukali všichni co čekali u kontrolního rámu v dlouhé frontě :chuckle
Nakonec vše OK a do letadla mě pustili.
Doporučuji e-cigarety zabalit do zavazadla, které jede v zavazadlovém prostoru (velký kufr).
Na palubě většiny leteckých společností (snad mimo EasyJet) se e-kouřit stejně nesmí a při odbavování v cizině při návratu by mohl vzniknout problém.
Ono totiž e-cigárko (baterka-spínač-spirálka+tekutina v tanku) vypadá na rengenu opravdu velice podezřele :bandit
Tady to ochrance ještě vysvětlíte a také e-cigarety dobře znají, ale v některých zemích můžete mít opravdu problém a své oblíbené e-cigárko budete muset vyhodit a nechat jim ho tam. :head
eCF: Praha
Obrázek
Lost Vape Triade DNA250+TFL12 Eleaf Invoke+Kayfun V4 Eleaf PicoDUAL+Siren 2. Míchám si z IMPERIE, INAVERY + FlavourArt sám různé "ňamky"
Uživatelský avatar
Drobecek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 262
Registrován: ned 12. úno 2012 14:51:44
Bydliště: Praha 5
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod purpure7 » pon 25. čer 2012 9:29:48

Minulý týden si ode mě odvážel můj táta, který bydlí v Sydney, litr tabákových příchutí a sadu e-cigaret, u nich to prý taky ještě není....divný, že???
Zatím se ještě neozval, zda vše převezl přes celní kontrolu, uvidíme.
grip Vamo, Dýmka KING, grip Tulipánek ,thulon zlaťáček, hulící krabička, Black bird , Grip Lavatube, VV350 Stainless (Chrome), baterie eGo + Aga T, R-tank,D-Nova clearomizer, Bulli K2,Vivi Nova + mini, T2 Míchám všechno co mi chutná, v poslední době vedou tabáčci, cca 6 mg
eCFÚstí n.L.


Obrázek
Uživatelský avatar
purpure7
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1220
Registrován: čtv 10. lis 2011 11:13:51
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod Drobecek » pon 25. čer 2012 20:48:42

No Austrálie je na dovoz všech možných potravin a jiných takových sarapatiček dost háklivá. Nechtějí si tím prý zasvinit kontinent.
Jednou jsem na satelitu koukal na dokument a tam na letišti při příletech ze světa vyhazovali kde co.
Tam bych se bál převážet ten litr Liquidu. E-cigárko je asi OK, ale ten liquid... :bandit
No každopádně dej vědět jestli to táta nakonec provezl. :)
eCF: Praha
Obrázek
Lost Vape Triade DNA250+TFL12 Eleaf Invoke+Kayfun V4 Eleaf PicoDUAL+Siren 2. Míchám si z IMPERIE, INAVERY + FlavourArt sám různé "ňamky"
Uživatelský avatar
Drobecek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 262
Registrován: ned 12. úno 2012 14:51:44
Bydliště: Praha 5
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod jajapol » úte 03. črc 2012 9:43:50

Neví někdo jak je to v současné době s užíváním ecigarety v Turecku. Dík za každou info.
ego +CE4+
jajapol
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 23. čer 2010 15:19:05

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod matasek64 » úte 03. črc 2012 10:54:26

Jestli se nepletu, v Turecku je zákaz reklamy a snad i prodej, o užívání jsem nic nenašel, takže snad můžeš.
E-kouřím už jen Ego-W. Jinak počítadlo kecá, protože pořád něco kupuju.
Obrázek
Uživatelský avatar
matasek64
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 20. led 2012 9:08:56
Bydliště: Vrchlabí
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod death » úte 03. črc 2012 13:17:28

Přesně tak,v Turecku je zakázaný prodej a reklama :)
Jedu na XL2,Willpro XT a Provari mini se Steamboy.Inhaluji vlastní míchačky od Atmose.K tomu poslouchám pořádný death metal

Obrázek
Uživatelský avatar
death
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 104
Registrován: pon 02. črc 2012 10:17:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod Erdkon » úte 03. črc 2012 13:35:53

Tak proto ji ode mě chtělo pár Turků na ulici v Istanbulu koupit. Jeden za ní dokonce nabízel 5 triček :D a já b.b to nevzal
Obrázek
Grip McGyver 18650 + UT 2600 + WildFire VV Chrome + UD Tube SS Grip (+Lávička co potřebuje generálku), pak ztrácím přehled, je toho moc :-)
Uživatelský avatar
Erdkon
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 06. pro 2011 22:04:08
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod jajapol » úte 03. črc 2012 14:30:21

Dík všem za info, tak a můžem jet oba :)
ego +CE4+
jajapol
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 23. čer 2010 15:19:05

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod kabi » pon 09. črc 2012 21:58:00

Taky se chystám na vapovací dovolenou, na Taiwan přes Šanghaj, jak tak koukám, zatím jste to všichni na letišti ukecali, tak to taky risknu :) Přeci jenom na letištích je ta tabáková lobby strašně silná, to jsem takhle jednou jako odnaučenej kuřák čekal asi 9 hodin na letišti, všude kam oko dohlédne výstavky pyro kartónů skoro zadarmo a hned naproti kuřárna, no hádejte, jak to dopadlo... :head
Už jedině CE5, příležitostně atty 510. Liquidy všehochuť, domácí výroba i komerční. Baterie 1x 900mAh eGo pass through. Žádný pyro od ledna 2012.
Uživatelský avatar
kabi
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob 14. led 2012 16:06:07
Bydliště: Plzeň
Nejvyšší skóra: 2

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod Lukas3k » pon 09. črc 2012 22:14:59

Malá zkušenost z Polska- Prodejkyně e-cigaret ve stánku v obřím nákupním centru (nachodil jsem tam snad 10km) se dost styděla a foukala to dolů, já kouřil kdekolik kromě samotných obchodů a bez problémů. Ve striktně nekuřáckých restauracích bez sebemenšího problému, včetně 5 a 4 hvězdičkových hotelů, kde jsme bydleli.
Lukas3k
 

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod MartasCZ » pon 23. črc 2012 11:40:08

Letošní Chorvatsko - Istrie

Žádného e kuřáka jsem nepotkal , ale nikde jsem problém neměl ani v nekuřácké restauraci prostě nikde - oni to chorvate obecně moc neřeší ani s pyrem ( pomalu umění najít nekuřáckou restauraci ) . Obecné podvědomí o ecigaretách jo ale když jsem vytáhl Vivi Novu s gripem měla paní domácí potřebu všem příchozím vysvětlovat že je to ecigareta a ne drogy :)
Vamo, VV350 Stainless a na cartu Vivi, Odyssey tank, Rak, RKN
MartasCZ
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 70
Registrován: stř 13. čer 2012 12:24:37
Bydliště: Hlučín
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod R64B » sob 11. srp 2012 0:27:07

Zkušenosti Kréta - za 2 týdny jsem nepotkal nikoho dalšího s e-cigaretou - místního ani turistu.
Pár místních, které znám už pár let, mi nabízelo pyro s komentářem, abych si raději zapálil a neničil si zdraví. Po mých nechápavých pohledech a diskuzi jsem pochopil, že v řecké televizi bylo několik pořadů proti e-cigaretám ve kterých se tvrdilo, že e-cigarety způsobují rakovinu. Prý přirovnávali používání k inhalaci přepáleného oleje ze smažených vajec a vlastně řekli, že pyro je lepší. Až má otázka kolik že to má v Řecku stát z jedné krabičky pyra vysvětlila důvod oné propagandy - je to 3 - 3,50 EUR, takže v zájmu záchrany rozpočtu je třeba trochu té negativní kampaně. Mediální masáž to ale musela být pořádná. Jeden obchodník, který prodává vše na čem vydělá mi ukázal krabici se sadami eGo s tím, že je chtěl původně nabízet, ale raději je neprodává, protože přeci nebude zabíjet lidi.
Jinak problém s používáním nebyl za celou dobu vůbec nikde a v klidu jsem e-cigaretu používal v restauracích, hotelu, na letišti - no prostě všude.
HW: ProVari Mini V2, SIAM -MODS HEX MINI V2, Gripper MOD, SD Key Ring
Příslušenství: Vivi Nova, Vision eGo, SIAM -MODS tank, Cartomizery CE2, 510 a 510 DUAL COIL, 306 LR atomizery
Uživatelský avatar
R64B
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 18. dub 2012 3:45:20
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod Baharis » sob 11. srp 2012 1:04:19

MartasCZ píše: - oni to chorvate obecně moc neřeší ani s pyrem ( pomalu umění najít nekuřáckou restauraci ) .
Abych řekl pravdu, jsem lehce zmaten. V HR jsem každý rok kolem dvou měsíců a už druhým rokem tam platí zákaz kouření ve všech restauracích (myšleno huvnitř). Nezaznamenal jsem, že by se to někde porušovalo.
Ale na zahrádkách to neplatí a v letní sezónu všichni sedí venku, takže pohoda.

E-cigaretu si nepamatuji že bych někde viděl. Já měl v červenci premiéru a když jsme kotvili v Lavse na Kornátech a zašli večer do konoby na ty mořské potvory, jeden němčůr od vedlejšího stolu nejdřív pokuoval a pak si chtěl vykládat. Rozuměl jsem jen elektronická cigareta souhlasnému pokyvování hlavou.
Baharis
 

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod dobrman » sob 11. srp 2012 7:09:19

Už hodně let jezdím do Chorvatska, stále na stejné místo. Ostrov Pašman - Tkon. Letos poprvé jsem se (i cestou) rozhlížel po nějakých spřízněných e-duších. Celkem jsem jich viděl asi pět. Dokonce jednoho policajta (v Biogradu n/M) s éčkem na krku. Na ostrově jsem potkal partu Slováků a jeden z nich měl LT s RaK-tankem. A pár jich bylo v Zadaru, ale nevím, jestli to byli domorodci. Jinak tam každý čoudí klasiku. Zkoušel jsem bafat i na trajektu, hospodě, tržnici a vždy v naprosté pohodě. Přijde mi, že hodně lidí ví o co jde, ale moc se to tam (tedy alespoň v této konkrétní lokalitě) nepěstuje.
Jinak jsem registrovaný na jednom Chorvatském vapingovém serveru a občas to tam prolézám, ale nic moc. Přijde mi, že se i tam projevuje taková ta jejich nátura "..nema problema.." :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: e kouření v zahraničí

Příspěvekod Jack Sparrow » sob 11. srp 2012 11:16:07

Zdravím, čeká mě cesta do země, kde včera sežrali co měli na zítra. Neví někdo z vás jak to vypadá v Rusku s e-kouřením? Jedu tam na 3 měsíce a tak začínám mít bobky jak to tam nakonec dopadne. Vezl někdo z vás větší množství liguidu(300ml), nebudou problémy na letišti?
Jack Sparrow
 

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků