• Reklama
FastTech
 
 

Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod OldAlien » čtv 23. úno 2017 20:08:28

haluzak: Vhodný typ atomizéru, módu a setupu, Tě přesvědčí o tom, že Tě 24 mg, vystřelí z kalhot.
Pokud na základě trocha zkušeností, si to dokážeš poladit, bude 6 mg, dostačující i pro Tebe.
Věř tomu, že když jsem začínal, hulil jsem 36 mg, ale v tehdejších atomizérech, se nikotín, někam vytrácel.
Dnešní atomizery se snad ani na 26mg, nedají hulit. Pokud jak říkám, jsou dobře vyladěné.
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod iqwe » pát 24. úno 2017 2:58:34

Tak prováděcí vyhláška je už taky na světě... Poněvadž v guláši by to zapadlo, tak to doplňuji i sem, vč. zákona ke kterému se vztahuje, aby to pro vaping potřebné bylo pohromadě.

Zákon č. 110/1997 Sb. o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, který nabyl účinnosti dne 7.9.2016
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-110

Vyhláška č. 37/2017 Sb. o elektronických cigaretách, náhradních náplních do nich a bylinných výrobcích určených ke kouření, která nabývá účinnosti 1.3.2017
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-37

Termíny ze zákona vyplývající jsem uváděl už tady, i když některé se posunuly až na 1.3.2017 díky pozdnímu zpracování/vydání vyhlášky:
viewtopic.php?f=5&t=4382&p=370085&hilit=%2A2017#p370085

Obrázek
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod Harmy » pát 24. úno 2017 11:01:26

Tak jsem si to přečet a musím říct, že je to hořce úsměvná snůška hovadin. :head Ještě bych pochopil to snížení obsahu nikotinu na 20mg, ale to max balení 10ml a ještě s tím, že se z lahvičky nesmí dát vydojit více než 20 kapek za minutu je fakt hovadina, o max objemu atomizeru 2ml ani nemluvě. Když jsem to všechno četl, tak mi z toho vyplývá pouze házení klacků pod nohy elektronickému kouření. O to více mne stále překvapuje, že zvítězil zdravý rozum a elektronická cigareta byla vyjmuta z protikuřáckého zákona. :clap
Odpařuji od 11.11.2011 z Joye eGo-T a eGo-C, CE4+, T2CC, Tidy10, GS V-Core, Vivi DC, Evod, Protank X9, Patriot, Kayfun v3.1, Subtank mini a Merlin na bat. eGo, iTaste VV, UTurbo 2600, Imotion2 V+, Vamo V3 + V5, Nemesis, Subox a iStick Pico. Míchám vlastní e-Juicy z DNB, PSB, Avoria a LIQ
Obrázek
Uživatelský avatar
Harmy
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2806
Registrován: úte 29. lis 2011 16:57:33
Bydliště: Mariánské Lázně
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod chris_cz » pát 24. úno 2017 12:54:15

Harmy: jj, dyk proto to existuje, aby uměle vytvořili opruz a nebylo tak pohodlné odejít od cigaret.
ad vyjmutí z protikuřáckého zákona: mnoo, zdravý rozum,...spíše obava že kdyby to tam nechali, tak se někdo fakt nas.re a dál by si tu práci prohnat to soudním kolečkem, a to je to poslední co by chtěli, ono by se v důkazním řízení dost rychle ukázalo že např. paragrafy okolo zákazu srovnávání zdravotních účinku jako kdyby vypadli z dílny organizované skupiny s cílem obohatit se bez ohledu na životy a zdraví, a jiné (většina) nemají šanci projít testem ústavnosti (porovnání s režimem prodeje např. kávy, čaje, energonápojů, kofeinu, ibuprofenu,...).
Navíc by se musel definitivně opravit ten prehistorický nesmyslný údaj o LD50 nikotinu na wikipedii, který citují všichni kterým se to hodí do krámu, ačkoliv je už minimálně 10 let známo že je minimálně 10krát, spíše ale 30-50 menší než je realita...
Mno a v neposlední řadě máme volební rok, to se blbě odmítají voliči kteří najednou začnou chtít chodit za svým poslancem či senátorem na osobní schůzky do jeho, z berní financované kanceláře/hodin pro voliče a dožadují se aby byli skutečně zastoupení...takže žádne překvapení, o žádné vyjmutí nejde, omezení je tam celá řada, jen si netroufli tvrdit že to zcela totéž jako kouření tabáku.
Naposledy upravil chris_cz dne pát 24. úno 2017 17:41:01, celkově upraveno 1
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod matasek64 » pát 24. úno 2017 15:08:54

No Harmy, já bych to s tím vyjmutím e-cigaret ze zákona zas tak pozitivně neviděl. Když půjdou doslovně po vyhlášce, hlavně po paragrafu 3, tak si myslím, že je zakážou úplně, protože tohle podle mne nejde splnit.
E-kouřím už jen Ego-W. Jinak počítadlo kecá, protože pořád něco kupuju.
Obrázek
Uživatelský avatar
matasek64
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 672
Registrován: pát 20. led 2012 9:08:56
Bydliště: Vrchlabí
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod Jirkator » pát 24. úno 2017 16:21:11

Pokud se nepletu, tak zákon dehonestující kouření je už podepsaný a e-cigarety jsou ze zákazu kouření v hospodách vyjmuty.
Teď už to stejně řešíš zbytečně. Petice skončila neúspěchem, protože bylo málo podpisů.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod iqwe » pát 24. úno 2017 21:31:36

Ehm... tady se nebavíme o "protikuřáckém zákonu". Jeho vlákno máte tady:
viewtopic.php?f=5&t=815#p20818

@Harmy
" že se z lahvičky nesmí dát vydojit více než 20 kapek za minutu"

Těch 20 kapek je podle mě myšleno, jako samovolné vykapání, když otočíš lahvičku dnem vzhůru.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod iqwe » pon 08. kvě 2017 4:27:55

Grif píše:Reaguji na igwe. Máme tušení jestli mají alespoň někteří čínští prodejci onu potřebnou registraci pro prodej e-cigaret a příslušenství? Popřípadě kde se dozvím, jestli např. Kayfun V3 mini na FT má potřebnou registraci pro prodej do EU?
Víme,že náplň e-cigarety nesmí být větší než 2ml. Ale vztahuje se zákon na části e-cigarety? Příklad, základna atomizéru Kayfun V5, který jak víme má obsah 4ml. Nebo sadu na opravu téhož atomizéru?


Odpověď máš v § 12i zákona (odkazy jsou o pár postů výš), ale pochybuji při pružnosti našich úřadů, že na stránkách MZ něco najdeš. Znamená to přijmout nové úředníky, najít peníze na platy a naši politici mají teď přece úplně jiné starosti...

Jinak Tě trochu opravím, registrace není pro prodej v EU, ale v každém členském státě samostatně. Náhradní náplň není 2ml, ale 10ml (zřejmě jsi myslel max. objem nádržky atomizéru). A to je prakticky stejně jedno, když není registrace ani na ty výrobky, které se do parametrů stanovených vyhláškou vejdou.

Chápu Tvůj dotaz, jako, že se ptáš tak nějak obecně a zajímá Tě jak to bude prakticky fungovat. To mě taky. Přesto, že zákaz dovozu je platný od 6.12.2016, tak se zatím nic nezměnilo, vše funguje jako doposud. On je ten zákon poněkud bezzubý, nejsou lidi.

A jaká jsou rizika dovozu? Objednám si co chci a buď to projde nebo ne, když ne, tak mi PayPal vrátí peníze. Obecně bude největší problém u kompletů typu AIO a pod., které se dají nejjednodušeji identifikovat jako e-cigareta. Ale to kupují většinou ti, co začínají a většinou v česku.

Největší problém vidím v té klasické české povaze, kdy ti čeští prodejci a výrobci, co všechno splní, začnou udávat a posílat kontroly na ostatní, aby se zbavili konkurence. Typicky ti, kteří se na tvorbě vyhlášky podíleli. Domnívám se, že ČOI a ostatní pověřené kontrolní orgány budou mít víc času.

Nedávno jsem se z nudy přihlásil na svůj 7 let mrtvý účet na FB a přihlásil se do pár skupin. No dějou se tam pěkné věci. Zástupkyně firmy "vašenaše" se nehorázně chlubí tím, že ona význam toho, jak je co ve vyhlášce myšleno, musí znát nejlíp, když spolu s Liquou na její přípravě spolupracovali (což jsme věděli už při založení toho jejich spolku KELK). A to si dovolí napsat ve skupině o vapingu! A aby to nebylo málo, tak ji za to prohlášení nikdo nekamenuje a nezasáhne ani správce skupiny (v tomto případě Karotka). Proto se nedivte, že zmíněné nemusím a že jsem už před více než třemi lety bezúspěšně vyzýval k bojkotu firem "vašenaše" a Liqua.

Při zdejší neochotě si něco přečíst předpokládám, že nevíte o značení lahviček liquidů, které má většina firem válcového tvaru.
§ 5 vyhlášky:
Označování elektronických cigaret a náhradních náplní do nich
(4) Zdravotní varování uvedené v odstavci 3 musí
d) být na jednotkovém balení kvádrového tvaru...
No a kdo si vymyslel takovou podmínku, kterou v žádné TPD směrnici nenajdete, aby vyhovovala jen jemu a s předstihem začal prodávat liquidy v hranatých lahvičkách?

Velebnosti, je mi z toho všeho fakt na :puke
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod Jirkator » pon 08. kvě 2017 8:19:40

K tomu vrácení peněz od PayPal: to Číňana dlouho bavit nebude. Pak má dvě možnosti, buď to přestane do EU prodávat, a nebo to začne prodávat tak, aby to celnicí prošlo.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod Grif » pon 08. kvě 2017 9:03:04

igwe - Skutečně jsem měl na mysli obsah atomizéru,nikoliv obsah balení liquidu. Nepřesně jsem se vyjádřil. To že stát něco vyhlásí a potom není schopen konat, není nic překvapivého.Ale jak píšeš všeho dočasu. Bohužel nejistota je daleko horší než mít jisté, že je zákon dodržován a vymáhán.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod chris_cz » pon 08. kvě 2017 10:14:14

@iqwe: ad ten bod c)
říká jen to, že na vnejším balení (libovolného tvaru) + na jednotkovém balení (pokud má náhodou kvádrový tvar) nemužeš natisknout varování šikmo vůči "postranní" (ehm) hraně (tedy analogicky s krabičkou cigaret).
Dalo by se z toho dokonce dovodit že na válcovém balení to šikmo mít tedy můžeš, ale být výrobcem liquidu, tak to nedělám a dám to též rovnoběžně s hlavní osou válce, proč si přidělávat zbytečné problémy.
Povinný kvádr coby tvar lahvičky z toho fakt dovodit nelze.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod iqwe » pon 08. kvě 2017 17:30:45

Nebudu se handrkovat se svým věčným oponentem, :D jestli kvádrový tvar je jen jednou z podmínek nebo jestli vyhláška připouští i tvar jiný a dám sem celý odstavec, aby si to každý mohl posoudit sám.

(4) Zdravotní varování uvedené v odstavci 3 musí
a) být rovnoběžné s hlavním textem na ploše vyhrazené pro toto varování,
b) být vytištěno černým tučným písmem Helvetica se zachováním výchozího nastavení proložení znaků, kterým je měřítko 100 % a mezery normální, na bílém podkladu; bodová velikost písma musí být taková, aby příslušný text zabíral co největší část povrchu pro něj vyhrazeného,
c) být umístěno na střed povrchu pro ně vyhrazeného,
d) být na jednotkovém balení kvádrového tvaru a jakémkoliv vnějším balení rovnoběžné s postranní hranou jednotkového balení nebo vnějšího balení,
e) pokrývat 30 % plochy povrchu jednotkového balení a jakéhokoliv vnějšího obalu, na které je zdravotní varování vytištěno,
f) být uvedeno na dvou největších plochách jednotkového balení a jakéhokoliv vnějšího obalu a
g) při obvyklém způsobu otevření jednotkového balení zůstat nenarušeno.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod wednessmoke » pon 08. kvě 2017 20:23:48

Přikláním se k chrisovu výkladu, ikdyž je to v té vyhlášce napsáno dost hotentotsky.
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: Evropský parlament rozhoduje o budoucnosti vapingu-aktuá

Příspěvekod chris_cz » pon 08. kvě 2017 22:49:38

@iqwe: neber to pls jako handrkování děláš skvělou práci tím co sem dáváš. Mne jde jen o to, že to tu čle spousta lidí, včetně prodejců a též asi taky úředníků kteří to budou kontrolovat, tak aby si všichni uvědomili že libovolný právní text je otázkou interpretace a jejího ustálení v praxi (známé "dva právníci = tři právní názory :-) , o to, že co není zákonem zakázáno je dovoleno, a především o to, aby nějaký úředník nedošel omylem předčasně k názoru že je "majitelem jedinné správné pravdy".
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků