• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Azrael » pon 15. led 2018 11:24:58

Děkuji za názory, afty už zase zmizely a už nepociťuji ani bolesti hlavy, takže snad to bude ok :clap Jinak, k věku, je mi 25 let a kouřil jsem od 15 let.
Azrael
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. led 2018 9:37:00

Reklama

FastTech

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod awalon » pon 15. led 2018 14:01:00

Zdravím
S elektronickou cigaretou jsem začal na popud bratra, který díky tomu přestal kouřit a nakonec i vapovat, někdy v roce 2014. S vidinou odlehčení peněžence a zdraví jsem si pořídil své první ego a dekang a přestal s cigaretama dá se říct okamžitě a ani jsem nemusel vynakládat tolik síly/vůle (i proto, když mi někdo v dnešní době tvrdí, jak je to strašně těžký a vrací se k cigaretám, se jen v duchu nevěřícně usmívám). Ale faktem je, že jsem měl motivaci i chuť, zajímal jsem se a dá se říct, že se mi vaping stal i trošku koníčkem, i když nemám zapotřebí si pořizovat kdejakou novinku.
Bohužel v době, kdy jsem přestal kouřit pyra, mi byla diagnostikována lupénka (v 25-26 letech). Nenadávám, nestěžuju si, ale samozřejmě příjemné to není a postupem času se mi stav zhoršuje. Proto se na vás obracím s prosbou na vaše názory ve vztahu s vapingem/nikotinem. Co se týče zdraví, životního stylu atd., netřeba mi k tomuto nic moc psát. A abych byl fér, nemoc se mi rozjela v hodně stresujícím období. Ale pořád nade mnou visí ten otazník ohledně ´vaping - lupénka´.
Děkuji za postřehy a všem začínajícím vaperům a končícím kuřákům přeju pevné nervy a hodně radosti a hrdosti z tohoto přechodu. Zvládnete to :muscle
Uživatelský avatar
awalon
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 05. lis 2014 19:09:46

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod nemiji » pon 15. led 2018 14:57:13

Zdravím,mám také lupénku,vapuji už 6 let a myslím,že vapink lupénce zas tak moc nevadí.Nesmí se to přehánět s nikotinem a poslední dobou zjišťuji,že je dobré,hlavně v zimním období,brát vitamín D.Ať se daří
nemiji
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte 24. led 2012 21:42:19
Bydliště: 76301 Mysločovice 69
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Lada1960 » stř 22. srp 2018 22:16:39

Zdravím po delší době všechny vapery a vaperky.
Tak jsem před týdnem 15.8. dovršil pro mne dost velké výročí roku bez pyra (opravdu bez, čestný pionýrský).Ze začátku to byl boj (viz mé příspěvky),ale nyní to už docela jde.
Dokonce jsem se už dostal z 25mg. na cca 13mg. nic.Míchám si sám (jak zde nebudu psát,protože se to nesmí),motám si také sám.Na rozdíl od jirky (kátor) šetřím (cca 25kč.denní spotřeba),ale co ušetřím zas vrážím do zubů.Rozjela se mi po vysazení pyr paradentoza a nyní mě čeká můstek na 6 předních zubů (cena cca 10 tis.)
Nyní vapuji převážně sirénu 2 a na vycházky jsem si oblíbil nautilus mini.Sirena GTA 22 už bohužel dosluhuje (úplně volné airflow) a první pico také už habruje.
Už jsem přestal i lámat drip tipy (časem člověk zjistí,že nemůže nosit pico v náprsní kapse) a vše mám zdvojené,aby nikdy nedošlo ke stavu,že bych neměl co vapovat.
Ještě jednou díky všem,co mi v začátcích radili.
Láďa.
Zdroje:Joyetech eGo Twist+ 1500mAh,2 ks. Eleaf Pico TC 75W (ArticFox).
"Spotřebiče":Eleaf i Care 140,Aspire CE5S,Ego One V2,Nautilus mini,Digiflavor Siren GTA 22,Digiflavor Siren V2 GTA MTL.
"Co tě nazabije,to tě posílí"Bez pyra od 15.8.2017.
Lada1960
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 29. dub 2017 14:56:37
Bydliště: Liberecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Jirkator » čtv 23. srp 2018 6:34:47

Radili jsme rádi ;)
A když jsme u toho šetření, nekupovat stále nový HW, tak šetřím také. Až ten NIC stlačíš ještě víc dolů (já jsem teď na 3mg), tak to teprve bude úspora.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod PraPAP » úte 04. zář 2018 13:30:39

Ahoj lidi,
jsem nováček a jedu zatím 9.8.18 na vapingu. Kupodivu mi nedělal zas tak velký problém přechod na páru. Již jsem 8 dní neměl vůbec žádné pyro. Z počátku jsem si nedělal žádné násilí a prostě jsem normální cigarety prokládal vapingem. A postupne bylo pyro méně a méně. Včera jsem dal z výzkumných důvodu normální cigaretu - zůstala mi načatá krabička ve stole. prekvapilo mne jak mi přijde málo učinná a hlavně smradlavá - ale strašně. Jsem si šel normálně vyčistic zuby a umýt ruce. Tuto neděli jsme dělal generální úklid auta - jak jsem dříve kouřil klasiku mám pocit, že je tam vše zahulené.
Trochu se toho děsim, protože mi pyro po 30 dnech omezování začíná dost smrdět a to jsem kouřil 34 let klasiku.
Začínám být na pyro silně alergický - po 30ti dnech omezování ?? prostě mi to strašně smrdí. Za rok asi někoho s normálním retkem co si zapálí u mne zabiju :D

Jinak jako nováček mám 2 e-cigarety Liqua Vaping Pen 900mAh a před týdnem jsem zakoupil Joytech eGo AIO v akci - ta je lepší na potah, ale hlavně z důvodu, že Liqua mi při baterii 900mAh večer často dodělávala. Používám obě - AIO v práci a Liqua na doma. Každá je jiná a z každé to chutná jinak.
Jako totální neználek jsem experimentoval s e-liquidama - již jich mám 12 příchutí. Od síly 18 až 12mg/ml nikotinu. Některé mi přijdou hnusné některé jsou super.

Tady jako nováček bych upozornil na jeden zásadní problém, který jsem neviděl nikde napsaný a jako varování pro ostatní začínající - prostě pokud máte e-liquid, který vám opravdu chutná tak to neustále cumláte a pak zjistíte, že jste se predávkoval nikotinem a bolí vás hlava. Každý má jiné chutě, ale já napríklad nemuhu odolat chuti od Emporia Red Baron 15mg nikotinu - mix bobulovin a Nick Higt Energy 16mg nikotinu. Začal jsem to řešit tak že jsem zakoupil slabou 6mg nikotinu vanilku a tu leju do LIQUA Vaping Pen co používám doma večer např. u počítače, protože tam to cumlám nejvíce.
Zkoušel jsem i přes den volit slabší liquid, ale pak mám pocit, že mi moje dávka chybí.
Tak si říkám jestli by to nechtělo kvalitnéjší ecigaretu, ale rozhodnutí jsem odložil do vánoc - nadělim si ježíška.
Jinak jsem tomu docela propadl - prostě mne to začína bavit - já vím, že jsem stejně závislák na nikotinu a nevěřím, že je ecigareta 100% zdravá. Ale nešlukuji žádné spáleniny tabáku a papíru a voní to místo smradu a je to posun k lepšímu a mám takový pocit, že i plíce to oceněji. Ja jsem za posledni 4 dni ani jednou neměl záchvat kašle !
PraPAP
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. zář 2018 11:47:19

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Jirkator » úte 04. zář 2018 13:46:46

Z eGo AIO dostaneš víc páry než z té propisky a tak i víc nikotinu. Do pera dávej tu silnější a do eGa tu slabší.
Jinak gratuluji k úspěšnému přechodu.
Pyro smrdí téměř mám všem. :)
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod dobrman » úte 04. zář 2018 16:26:30

A komu smrdí rum, tomu smrdí práce!
:D :D

Odesláno z mého Mi A2 Lite pomocí Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Jirkator » úte 04. zář 2018 17:48:18

Mně rum rum voní, ale nechutná. I když ten z Hradce není úplně špatný

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod mrpedro » úte 04. zář 2018 20:44:47

Já rum rád, ale tuzemak nemusím

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk
ObrázekObrázek
A ano, jsem i na dalsich forech, a ne, vubec me to nevadi. :chuckle
Uživatelský avatar
mrpedro
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 07. čer 2012 22:10:12
Bydliště: Teplice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod dobrman » úte 04. zář 2018 22:00:16

I když jsem patriot, mám radši než ten náš, Božkovskou Republicu . A k tomu pobafávat Desert Ship ..... :D :D

Mi A2 Lite - Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod peco » čtv 06. zář 2018 7:34:43

A ten desert ship ti chutí odkiaľ? Lebo ja som vyskúšal hotovku od dekang aj príchuť od FA a chuťovo sú dosť odlišné.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod dobrman » čtv 06. zář 2018 12:09:35

DS od FA je po různých experimentech pro mě ten nejlepší. Mám ho jako základní stálici. No a Ještě Virginie (taky od FA)
po těch letech už moc neexperimentuju....:)
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Muroň » pát 07. zář 2018 15:51:35

Teď zrovna DS od FA bafám, je 16 měsíců uleželý a lahoda. Jako základní ho však nemám, na to je moc nasládlý (sladkost z něj bitterovat wizzardovat nechci, protože mi chutná, ale nemůžu to furt).
K tématu vlákna - pokušení si dát cígo dávno nemám, ale včera jsem šel kolem mládeže kouřící balená cigára a krásně mi to zavonělo.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Azrael » čtv 06. pro 2018 2:38:18

Tak už je to oficiálně 11 měsíců a 6 dní od mé "transformace". Za tu dobu mám spoustu prožitků, hlavně těch pozitivních. Za celou tuto dobu jsem si několikrát zapálil obyčejnou cigaretu, ale jejich počet je zanedbatelný. Celkově šlo o za celých 11 měsíců cca o 30 cigaret, z čehož poslední 3 měsíce jsem si již nezapálil vůbec. Pozitivních vlivů na moje zdraví jsou mraky. Kuřácký kašel, dušnost, maniakální zvyky jako ranní cigareta či cigareta po jídle - to vše je pryč. Tabákové cigarety mi v současné době smrdí a nemám absolutně žádnou potřebu si jí dát, spíš je mi to nepříjemné, pokud jsem v jejich přítomnosti. A to nemluvím o finanční stránce, která se u mě také notně zlepšila.

Za negativa bych označil prakticky jen to, že jsem za dobu "nekouření" přibral cca 12 kg. To je opravdu nepříjemné, ale za mě mohu říct, že to stojí za to i přes toto "drobné" negativum.

Dnes jsem plnohodnotný vaper, co se snaží přesvědčit k tomuto rozhodnutí i své přátelé kuřáky a v několika případech se mi již i pozitivně zadařilo :) Dále se snažím přesvědčit pádnými logickými argumenty i ostatní veřejnost, že "vejpy" opravdu nejsou směs smrtelných chemikálií a že nebudeme mít vodu na plicích, a v tomto případě se mi bohužel daří o hodně hůře, ale jak se zdá, ovce chtějí zůstat ovcemi, ovládanými tabákovým průmyslem a jejich rozšířenou mediální propagandou.

Ve výsledku jsem s vapingem naprosto spokojený a mohu ho váhajícím kuřákům jen a jen doporučit.
Azrael
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. led 2018 9:37:00

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků