• Reklama
 
 

Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Ramios11 » sob 18. lis 2017 22:34:36

já už nekouřím "pyro" cca něco přes měsíc. začal sem na Ego aio. První týden mě e-cigereta moc neuspokojovala měl jsem to tak že ráno a večer pyro jinak přes den e-cigeretu . Další týden pyro už jen ráno. další týden už komplet jen e cigereta. Začínal jsem na nikotinu 9 pak po týdnu snížil na 6 a ted jsem na trojce. Nedavno jsem si jen pro zajimavost dal pyro a hnus. ale co musim říct tak ze začatku na přechodu na e cigeretu jsem kašlal . Ta pára mě jakoby draždila ale po par dních to odešlo.
Uživatelský avatar
Ramios11
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 01. lis 2017 23:42:41
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Lada1960 » ned 19. lis 2017 1:06:48

To "Mirr"
Možná,že je problém v té "dýmce",že se TI ten dým dostává víc do obličeje.Doporučil bych Pico a nějaký MTL DIY atik.S tím můžeš víc zloušet.Samozřejmě,že e cigareta vysušuje sliznice a např. u mně byli i další problémy (přečtí mé příspěvky),ale chce to vydržet a zkoušet.Já se teď,když je potřeba namažu niveou a rty balzámem,ale rozhodně bych neřek,že to dá víc času, jako když jsem před cca třemi měsící balil denně 30 pyro do dutinek.Dvakrát denně doleju atik,jednou za týden namíchám a vyměním vatu a jednou za 14 dní dám novou spirálku.Toď vše,když nepočítám dobijení.Chce to vydržet a experimentovat.
Láďa.
Zdroje:Joyetech eGo Twist+ 1500mAh,2 ks. Eleaf Pico TC 75W (ArticFox).
"Spotřebiče":Eleaf i Care 140,Aspire CE5S,Ego One V2,Nautilus mini,Digiflavor Siren GTA 22,Digiflavor Siren V2 GTA MTL.
"Co tě nazabije,to tě posílí"Bez pyra od 15.8.2017.
Lada1960
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 29. dub 2017 14:56:37
Bydliště: Liberecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Mirr » ned 19. lis 2017 1:32:28

Díky Láďo i ostatní. Snažím se. Čekám, že se časem projeví částečně rezistence na e-cígo a zatím se mažu a víc piju tekutiny. Snad se dopracuju k lepším výsledkům. Do DIY věcí nepůjdu, takový kutil zase nejsem.
Joyetech Elitar - Clapton LVC 1,5 ohm, MTL
Uživatelský avatar
Mirr
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 22. říj 2017 10:19:05

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Ladin » ned 19. lis 2017 3:52:42

DIY věci jsou strááááášně složité :D . Obtočit drátek kolem tyčky (hřebíku), ustřihnout a založit pod šroubek nebo zatáhnout šroubkem v dirce.
Jóó a pak tím ještě protáhnout vatu :chuckle
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod MrWhite » ned 19. lis 2017 11:36:29

Tiež nie som kutil ale provozovat atik na výmenné hlavy je pre mňa oveľa zložitejšie ako DIY atomizer. Ak výmenná hlava dobre nezasobuje si v prd*li ak ti nesadne odpor tak si tam tiež. A nemáš to ako opraviť. Kutil je u mňa človek co sa hrá s výmennými hlavami.
Uživatelský avatar
MrWhite
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 18. čer 2015 13:32:13
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod mirpet5 » ned 19. lis 2017 12:44:08

Přesně tak. Taky sem se s tím nechtěl hrát, ale je to jednoduché a rychlé.

[ Post made via iPad ] Obrázek
mirpet5
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 10. kvě 2016 7:24:01

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Audreya81 » ned 19. lis 2017 15:49:09

ZaMi74 píše:Ty jsi alespoň přestala kouřit úplně, což je OBROVSKÉ vítězství. Já bohužel výrazně přibral i po přechodu na e-cigarety -> 12 kg za prvních 6 měsíců! Bohužel se to samo neupravilo, já musel kompletně změnit jídelníček, přidat na pohybu a ani po dalších 8 měsících stále ještě nejsem na své původní váze. Už se ale celkem blížím :mrk
Ve Tvém případě, když jíš zdravě a hodně sportuješ, mi ty zdravotní obtíže přijdou dost divné a radši bych se zašel poradit s doktorem.



Tak se zatím držím a nezačala jsem znova,protože si nejsem jistá jestli by to vyřešilo moje problémy které jsou jednoznačně způsobený tím že jsem zavřela přívod nikotinu(a jiných látek z pyra).U lékaře jsem byla, zdravá v podstatě jsem "jen"vysoký cholesterol a tlak.Už jsem zhubla celé jedno kilo :D ale fakt nechápu proč musím tak trpět když jsem pro svý zdraví udělala vlastrně to nejlepší :( Takže z toho usuzuju že nikotin bude nejspíš konzervant.Víc než 20 let mě udržoval v určitém stavu-relativně bez potíží,pak najednou konec konzervace tj.projevení dřív skrytých zdrav.problémů? Jinak si to vážně vysvětlit nedokážu a doktoři dnes stojej za prd-někdy mám pocit,že vím o spoustě věcí víc než oni ....
Obrázek
Uživatelský avatar
Audreya81
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 29. črc 2014 18:07:39
Bydliště: Horní Lipka
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod dlouhejbil » ned 19. lis 2017 16:27:42

....Takže z toho usuzuju že nikotin bude nejspíš konzervant.Víc než 20 let mě udržoval v určitém stavu-relativně bez potíží,pak najednou konec konzervace tj.projevení dřív skrytých zdrav.problémů?

Pravda


...doktoři dnes stojej za prd-někdy mám pocit,že vím o spoustě věcí víc než oni ....

Pravda
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Azrael » stř 10. led 2018 10:13:31

Zdravím všechny, jsem tu nový a rozhodl jsem se také podělit o své postřehy.

Má první zkušenost s e-cigaretou se odehrála tuším v roce 2011 v létě. Tehdy jsem poprvé přišel do styku s dnes již prehistorickými modely eGo-W, eGo-T a podobně laděnými tyčinkami :hmm Tehdy jsem byl ale samozřejmě nadšený a ihned do toho investoval. Asi dva týdny jsem na těchto modelech vydržel nekouřit, ale jakmile přišli první z celé dlouhé řady problémů s těmito e-cigaretami, vrátil jsem se k "pyru" a na e-cigaretu zase na poměrně dlouho dobu ani nepomyslel.

Druhý pokus s vapingem proběhl pak až na jaře roku 2016. V té době jsem navštívil staršího bratra, který v té době byl již celkem zkušený vaper. Tehdy mě uchvátilo, jak moc se za těch pár let e-cigarety vyvinuly a bratr mi tedy věnoval jeden svůj starší grip a atík. Momentálně si nevybavuji tip gripu, ale atík byl Lemo II. Poté jsem si nakoupil pár liquidů, následně si začal i sám mixovat báze a příchutě a následujících několik měsíců jsem až na vzácné výjimky (u piva atp.) na pyro ani nesáhl, a to podotýkám, že má běžná denní spotřeba se v té době pohybovala kolem 15-20 cigaret denně, v hospodě klidně i dvojnásobek.

Jenže pak jsem přišel o práci, grip mi odešel a já tehdy neměl peníze na nějakou větší jednorázovou investici do vapingu a tak jsem se v prosinci roku 2016 vrátil k pyru naplno (občas nějaká ta krabička, ale spíše tabák, dutinky). Téměř celý rok 2017 jsem tedy znovu trávil na pyru a na vaping zase na nějaký čas zapomněl. Ovšem v listopadu loňského roku jsem začal přemýšlet, a uvědomil si, že moje denní spotřeba cigaret se dost zvedla a že mi to leze nejen do peněz, ale pociťuji i s pyrem spojené zdravotní potíže (občasný kuřácký kašel, bolest v plicích, snížená chuť, atp...). Rozhodl jsem se tedy k razantnímu kroku a po poradě s bratrem jsem zakoupil Eleaf Invoke 220W s atíkem Ello T. Nějakou dobu trvalo, než vše dorazilo a bylo složeno, ale 31.12.2017 jsem vykouřil svou zatím poslední cigaretu a od té doby jedu jen elektronickou a jsem spokojený. Zatím míchám vždy něco mezi 6-12mg nikotinu, ale hodlám postupně snižovat. Upřímně řečeno, zatím jsem za těch 10 dní nepocítil žádný vyložený absťák po pyru. Mnohem lépe se mi dýchá, zmizel kuřácký kašel i občasné píchání v plicích, jen občas ještě vykašlu nějaký ten hlen :rofl Občas mě ale poslední dny bolí hlava nebo břicho a udělali se mi na dásni dva afty. Ovšem nevím, jestli s tím má co dělat můj přechod na elektronickou cigaretu, má někdo podobnou zkušenost?

Závěrem bych jen řekl, že vaping můžu všem kuřákům jen doporučit, protože hromada pozitiv výrazně převyšuje těch několik málo negativ, které vaping nabízí. :skleb :clap
Azrael
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. led 2018 9:37:00

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Lada1960 » pát 12. led 2018 0:06:22

To Azrael,
Afty mohou být s vapování.Mě se afty dělali hodně při přechodu z pyra (měl jsem hodně i opary).Pomohla až změna poměru VG/PG a používání ústní vody Listerine (poprvé to byla síla).Nevím,kolik Ti je a jak dlouho Jsi byl na pyru,ale já jsem zvolil postupný přechod se snižováním pyra až nakonec bez (nyní pátý měsíc).Ale já byl silný a dlouholetý kuřák,takže MTL a ze začátku 20mg,postupně 18mg. a nyní míchám tak 16mg.Určitě to chce vydržet.Já mám teď ještě navíc problémy se zubama (paradentoza),takže co ušetřím za pyra dám za dentální hygienu.Ale zatím mám ještě všechny zuby origo své.Když tak pročti mé příspěvky,třeba Ti něco pomůže.
Láďa.
Naposledy upravil Lada1960 dne pát 12. led 2018 0:48:43, celkově upraveno 1
Zdroje:Joyetech eGo Twist+ 1500mAh,2 ks. Eleaf Pico TC 75W (ArticFox).
"Spotřebiče":Eleaf i Care 140,Aspire CE5S,Ego One V2,Nautilus mini,Digiflavor Siren GTA 22,Digiflavor Siren V2 GTA MTL.
"Co tě nazabije,to tě posílí"Bez pyra od 15.8.2017.
Lada1960
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob 29. dub 2017 14:56:37
Bydliště: Liberecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod korwin » pát 12. led 2018 0:43:36

Zkus také HW hygienu - 1-2x týdně dezinfikuju driptip ve vařící vodě.
Uživatelský avatar
korwin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř 22. dub 2015 21:56:52
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod ZaMi74 » pát 12. led 2018 10:36:11

To Azrael: Afty opravdu klidně z vapingu být mohou. U mě se neobjevily, ale už jsem to slyšel několikrát od jiných lidí. Navíc jednoznačně platí, že pyra jsou dobrý konzervant zdravotního stavu a když je vysadíš, spousta zdravotních problémů vyleze na povrch :cry
Já měl stejný problém jako Lada1960, rozjela se mi paradentoza a navíc jsem hodně přibral. I tak ale pozitiva e-kouření rozhodně převažují :rock
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod parlament » pát 12. led 2018 22:45:21

Ahoj,
Som úplný nováčik vo svete vapingu. Húlil som cígy 25 rokov. Denne tak 20ks ľahkých. Ani jediný krát za tú dobu som sa nesnažil prestať s pyrom. Takže toto je pre mňa úplná premiéra. Škoda,mohla byť skôr, ale pár rokov späť kámoš prechádzal na e-cigaretu a hneď neúspešne. Vlastne ma to vtedy po debate s ním odradilo a viac som neriešil. Ani neviem, ako ma to teraz napadlo, že budem vapovať. Tuším som na Ali videl pekné mody a hračky to ja rád. :nod Neskôr som prišiel na Vaše fórum a začítal sa na niekoľko dní. Bolo rozhodnuté a priateľka ma v rozhodnutí podporila. Že jej nebudem smrdieť a tak...

Snažil som sa hlavne vyvarovať chyby, ktorú urobil môj vyššie spomínaný kamarát. Úplne som sa vzdal očakávania, že to bude chutiť rovnako, ako pyro. Chutí to omnoho lepšie. Neprekladám klasikou, od prvej chvíle som zahodil cigarety a vybavené.

Hlavne ma prekvapilo, že pôvodne mnou odhadovaná sila nic 12mg bola pre mňa prisilná. Fakt ma rozboleli pľúca. To som naozaj nečakal po toľkých rokoch fajčenia. Prešiel som skokom na 6mg. Zatiaľ OK a uvidím čo bude ďalej. Ďakujem za rady, ktoré ste na fóre nahromadili počas rokov. Budem mať pár otázok na HW, ale v správnych vláknach.
Eleaf iStick Pico 75W, Pico 25 + eGo One Mega V2, Siren 2
parlament
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. led 2018 2:26:52
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod Jirkator » sob 13. led 2018 13:40:28

S takovýmto přístupem Ti dávám velké naděje na úspěšný přechod z pyra k vapingu. Je se musíš přenést přes počáteční problémy a nezdary, které Tě mohou potkat.
Ať Tě provází mlha :)

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak prožívám proměnu na e-kuřáka. Rady-Pocity

Příspěvekod parlament » sob 13. led 2018 14:22:06

Vďaka za prianie.

Určite budú aj nezdary, lebo som sa rozhodol hneď od začiatku motať špirálky a budúci týždeň ako mi prídu ingrediencie aj miešať liquidy. :D

Budem si tu čítať a ak si naozaj nedám rady, opýtam sa Vás.
Eleaf iStick Pico 75W, Pico 25 + eGo One Mega V2, Siren 2
parlament
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 11. led 2018 2:26:52
Národní vlajka:
Slovakia

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků