• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Kuřák - e kuřák - nekuřák

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Muroň » pát 14. říj 2016 14:57:33

K pivu mám raději jednochuťové tabákovky desertshipového typu (Imperia báze tabáková, Panter apod.) a když se v hospodě kouří, cítím o to větší odpor k cigaretám. Ale mám kamaráda, který si v hospodě vždy musí zapálit, i když jinak jen vapuje.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Profivapers » ned 20. srp 2017 17:56:28

Tak co Dlouháne takhle po víc než roce? Je občas chuť pustit tam doušek nebo si už ani nevzpomeneš?
Za asi čtrnáct dnů budu rok bez nikotinu. Vaperské zvyky se mi téměř nezměnily a bafám docela zdatně, stejně jako s nikotinem. Vlastně se nezměnilo vůbec nic, krom toho, že občas zapomínám vapovat. A pak si ta hlava vzpomene.. Je to už vlastně takovej blbej zvyk, na který nemám fyzickou závislost, ale ta psychosociální je dost silná. Díky vapingu a možnosti vapovat i bez nikotinu, se dají ty závislosti snadno odlišit. To by jinak nebylo možné.
Je to pro mě hodně těžký i díky tomu vztahu k těm všem záležitostem kolem, ale chtěl bych přestat. V podstatě přestat do sebe tahat těch deset mililitrů páry denně a cumlat to jak bonbón. Nic víc to vlastně není.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod dlouhejbil » ned 20. srp 2017 18:02:47

Na vapování /činnost jako takovou/ už ne. Nechybí mě ani ty rituály. Těch se zbavit bylo těžší, ale už rok mi neschází. Jinak jsem stále tady a na vaping tím pádem zapomenout nemůžu, že. :D
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Profivapers » pon 28. srp 2017 9:33:39

Asi sem taky budu chodit pořád a na vaping nezapomenu. :chuckle Hlavně na ten začátek a nejhezčí první roky poznávání, kdy člověk stále objevuje něco nového.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod pepyn » stř 30. srp 2017 11:18:39

Dlouhejbil a profivapers @ gratulace ke zdárnému konci. :clap
Když jsem 25. říj 2015 zde přišel, bylo mým předsevzetím po skončení s pyrem vydržet u vapingu s postupným snížováním nikotinu(začal jsem u 18 mg/ml) a dojít k 0 mg/ml. Letos kolem května jsem se dostal na cca 1,5 mg/ml, u míchanic kde bylo něco anýzového (Sichilde) nebo Cool báze jsem se dostal na 0 mg/ml, šlo to asi týden asi něž si mozek uvědomil, že ho šidím :angel , nedával jsem to a vrátil se k 1 - 1,5 mg/ml. Je to sice min. rozdíl, ale pro mě velký krok . Fakt je, že se překonat dá, je mi tedy jasné, že jste to něměli jednoduché . O to větší obdiv.
Hezký den všem :sun .
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod dlouhejbil » stř 30. srp 2017 21:21:28

pepyn píše:šlo to asi týden asi něž si mozek uvědomil, že ho šidím :angel , nedával jsem to a vrátil se k 1 - 1,5 mg/ml.

Právě tenhle okamžik je rozhodující. Nesnižoval jsem až do nuly. Nahradil jsem kopanec nikotinem, kopancem mentolu, eukalyptu a pod. v nulce. A když jsem se rozhodnul to zahodit úplně, tak jsem to nechal před týdenní dovolenou doma a začal cucat mentolky, hašlerky, eukalypt a pod. Mozku nechybí nikotin, ale ten kopanec. A pak už schází jen ty rituály. Odvyknout si je trvá mnohem déle, ale není to problém jako přestat.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Jirkator » čtv 31. srp 2017 6:32:09

Mozek je prevít. On už to tělo nějak donutí, aby dělalo to, co se mozku líbí.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Profivapers » ned 03. zář 2017 10:35:04

Díky Pepyne. Nezanedbatelný podíl na tom nese právě vaping. Hlavně možnost si řídit množství nikotinu při plném zachování psychosociálních zvyklostí. U mě krůček po krůčku v podstatě přirozeně snížit nikotin (mnozí znají) a pak to zabolí skokem na nulu (i přechod na vaping ale trochu zabolí). A pak je to po čase už "jen" o té hlavě. To také není úplně "za dáčo" a díky tomu, že vaping vlastně umožňuje "kouření" bez fyzické závislosti (s nulou NIC), se dá dobře poznat a odlišit, jak silná ta psychická závislost je. No je. :chuckle
Ale s berlí po krůčku a u mě i tak nějak přirozeně bez nějakého většího plánování, to jde vše snáze. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Luka3 » pát 08. zář 2017 19:33:45

dlouhejbil píše:..... Nahradil jsem kopanec nikotinem, kopancem mentolu, eukalyptu a pod. v nulce. .....


V tomhle mám problém, mentol nebo něco podobného nesnesu. Takže se držím kolem pěti mg/l, když je to méně už to není ono. Potřeboval bych nějaký nakopávák nenikotinový.
eVic Primo Mini + Dvarw MTL + Fichema max 2mg nic s příchutí RY4 v opravdu nepatrném množství
Uživatelský avatar
Luka3
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát 25. pro 2015 12:08:00
Bydliště: Přerovsko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod jelinekkamil » sob 23. pro 2017 2:50:38

Když mě okolí vidělo s elektronikou, tak se mě ptali, jestli přestávám kouřit. Odpovídal jsem, že ne, že to mám jako náhražku. To bylo v dobách, kdy jsem jel MTL 18mg. Nyní jsem na DL 1-1.5mg, tak uvidíme... Třeba přestávám a ani o tom nevím :D Pravdou je, že jsem zkoušel jeden den kouřit 0, ale večer to nebylo ono, něco mi prostě chybělo. Ta závislost na nikotinu tam je pořád... Třeba jednou s tím skončím stejně jako vy :)
Obrázek
Uživatelský avatar
jelinekkamil
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 27. led 2014 11:06:53
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod centurio » úte 06. úno 2018 0:07:21

Dva mesiace nefajcim analogove ,ale stale myslím este na fajcenie.Fajcil som 34 rokov. Bol som v obchode vyskusat e cigaretu ale moc mi nechutnal mentolovy. Mne chyba tabakovy smrad. Dufam ze vydrzím uz bez fajcenia. Za tych 34 rokov som raz prestal na 6 mesiacov ,ale uz som v poslednej dobe kaslal na odpadnutie.
centurio
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01. úno 2018 19:42:50

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Jirkator » úte 06. úno 2018 8:40:20

Kde je vůle, tam je i cesta.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Profivapers » úte 06. úno 2018 9:08:25

Včera jsem si za okolností souvisejících s těžším životním obdobím mé přítelkyně dal po asi šesti letech pyro. Teda čtyři prásky a pak to zahodil. Udělalo se mi špatně, bych blil. Už to určitě zas několik let zkoušet nebudu. Neskutečnej humáč na entou, po kterém jen ta hlava občas zatouží.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod awalon » úte 06. úno 2018 16:40:07

Já si tak jednou za rok ubalím cigáro, když má někdo holandskej tabák, ten tmavej....a pochutnám si na něm až do konce... škoda že nemůžu sehnat podobně chutnající liquid :/
Uživatelský avatar
awalon
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 05. lis 2014 19:09:46

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Jirkator » stř 07. úno 2018 9:13:08

Profivapers píše:...Neskutečnej humáč na entou...

Mám to stejně. :puke
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků