• Reklama
FastTech
 
 

Kuřák - e kuřák - nekuřák

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod dlouhejbil » úte 07. čer 2016 20:06:29

Hodo65 píše:Bille, teď jsem si všiml, ty jsi před 14 dny seknul i s éčkem? :O

No jo. Jinak už to nešlo, už mě to štvalo. Zatímco všichni postupně snižovali obsah nic, tak já jel stále osmnáctku. 4 roky! Pátý rok jsem to vzal skokem na nějakých devět /od oka/ ale o to víc jsem to v podstatě nepustil z ruky. Nějakých 15 h denně. No a to už mě fakt lezlo krkem. Mám na mysli tu starost o cajk a hlavně to vědomí, že i kdybych slezl na nulu, tak bych to stejně musel mít. Vyzkoušel jsem hulit nulku pouze s mentolem /nahrazoval mi HIT/ ale ten zvyk je prostě v krvi stále. Člověku už nechybí nikotin, ale ta činnost.
Tak jsem to prostě poslal k šípku a už se ničím nezdržuju a nic nemusím tahat sebou.
Já to měl v plánu od začátku, ale pár let jsem na to tak nějak kašlal, pak jsem zase ten nikotin potřeboval z jiných důvodů a až zhruba poslední půlrok jsem si říkal že by bylo fajn to zrealizovat.
Měl jsem vyzkoušeno, že se bez toho dá vydržet celý den, tak jsem využil 5 dní dovolené na Šumavě, kam jsem si sebou úmyslně nic nevzal. Každý den tůra /4 dny - 80 km/ a na e cígo jsem si ani nevzdychnul. Nééé - to bych lhal. Ale pravda je, že když má člověk jinou činnost, tak to jde.
Hlavně si pamatujte všichni kdo s tím taky seknete, že bývalý kuřák už nikdy nebude nekuřák, ale pouze nekouřící kuřák. V mozku to zůstane na věky. Proto už to nikdy nesmí pokoušet!
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod buban76 » úte 07. čer 2016 21:04:58

Nevím, jestli gratulovat nebo kondolovat, každopádně klobouk dolů

Odesláno z mého JY-S3 pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod vlastik63 » úte 07. čer 2016 21:10:11

No tak to držím palce! Já bych to asi nedal a jak píšeš někdy mě ta závislost začíná také s.rát.Mám to v hubě totiž pořád!Pouze v dopravních prostředcích nevapuji.A když vidím kolik ml denně to je tak mě to fakt štve.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Amo_Košice_Sk » úte 07. čer 2016 21:13:02

Obdivujem, ale :yes

Od 12.12.2012 :moon na pyro a to som ich stiahol 60 denne.
Od 03.05.2018 som skončil aj s vapingom :D Stačilo :rofl

Ďakujem eCF za rady a pomoc s odvyknutím od fajčenia :hand

Vraj fajčenie je psychiatrická diagnóza :nech
eCF Košice a okolie / Slovensko
MMS (CDS) GSE to už je o inom, ale :yes
Obrázek
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 720
Registrován: čtv 20. pro 2012 21:55:48
Bydliště: Slovensko, Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod dlouhejbil » úte 07. čer 2016 21:16:29

Vlasto - jestli vydržíš den, tak už je to jen o zvyku. :D
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod vlastik63 » úte 07. čer 2016 21:19:45

Jj asi jo toho nikotinu mám 2,5mg ale já se nedonutím mám totiž stejné depky jako dřív z toho že doma nemám v zásobě dostatek pyra a tak toho všude sebou tahám zásoby. :chuckle
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Vorel » úte 07. čer 2016 22:08:57

Tak toto se mi líbí :yes Jsem na nule už dlouho a jakmile mám nějakou činnost jinou, tak si na to ani nevzdechnu. Pokud zapomenu, nebo záměrně si nic nevezmu - nic se neděje :) To je na tom krásný, ale úplně jsem s tím nepraštil a volné chvíle trávím nad mráčky :rofl
Obrázek

nejsem náročný.... :-)
eCF Ústí nad Labem
Uživatelský avatar
Vorel
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1114
Registrován: stř 21. zář 2011 20:04:28
Bydliště: ÚL
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Lubis » úte 07. čer 2016 22:15:18

Jsem na 1 mg asi 2 mesice a dnes jsem zjistil, ze se mi po 3 hodinach nevapnuti v aute projevil abstak, ja se snad picnu. No, zas z puvodnich 3 ml 18 jsem na 10 ml 1, tak to snad nebude tak hrozny.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod dlouhejbil » úte 07. čer 2016 22:21:22

Pavle: Já si říkal proč do sebe valit to PG - VG
Lubis: Zkus se na absťák vykašlat. Normální je nekouřit. :D
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Hodo65 » úte 07. čer 2016 22:30:45

Tak to gratulace :cake. Já na éčko přešel právě proto, že po tolika letech hulení mi bylo jasný, že mi to stejně bude furt chybět, spíš než ten nikotin, tak ten vlastní mechanismus kouření, mít něco v ruce a kouř od huby, tak jsem jen zvolil zřejmě zdravější, resp. méně škodlivou alternativu. Dneska jsem tak na 2 ml 10mg denně, toto udržuju již cca 3 roky, ale když jsem na kole či na nějaký dlouhý vycházce, éčko s sebou ani neberu, protože vím, že ho tam nebudu potřebovat. Když se mi občas stane, že veškerej vercajk zapomenu doma, jsem celej den v kanclu bez jedinýho práska a nijak zvlášť mě to nestresuje. Takže mám ověřeno, že by pravděpodobně asi nebyl velkej problém s tím švihnout zcela, ale zatím prostě nemám tu potřebu. Mám lehký astma a dokonce ani moje doktorka na plicním nemá námitek proti tomuto způsobu absorbce nikotinu. Sice semtam naznačí něco o závislosti na nikotinu, ale to už je mezi námi spíš takovej folklór :D. Vždycky se mě na kontrole ale neopomene zeptat, jestli jsem se nevrátil ke klasickýmu cigáru, to by mě asi poslala do pr.... :rofl. Takže definitivní seknutí i s éčkem zatím v plánu nemám, ale kdoví, co přinese budoucnost. Nikdy neříkej nikdy :mrk.
od 20. 8. 2011 bez jedinýho cigára ;-)
Uživatelský avatar
Hodo65
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 103
Registrován: ned 22. kvě 2016 12:18:49
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod dlouhejbil » úte 07. čer 2016 22:43:18

Na mě právě ta potřeba/nepotřeba dosednula někdy před půl rokem a tehdy jsem začal s přípravou na konec. Je spousta jiných koníčků. :chuckle
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Profivapers » stř 08. čer 2016 7:13:42

dlouhejbil píše:Měl jsem vyzkoušeno, že se bez toho dá vydržet celý den, tak jsem využil 5 dní dovolené na Šumavě, kam jsem si sebou úmyslně nic nevzal. Každý den tůra /4 dny - 80 km/ a na e cígo jsem si ani nevzdychnul.

Vzal jsem si na čtyři dny Pico s Kayfunem, Presu s Pikolikem, nabitej box s vestavěnou baterií, Steamboye, osm 18650 článků a 80 ml liquidu. Fakt je, že to nevyužiju ani z poloviny, ale člověk nikdy neví. :chuckle A takový ranní kafe z ešusu a povap k tomu, to je paráda. :smoke :chuckle Samo gratuluji k dosažení vlastní mety. :mrk Bohužel je to jak píšeš.. nikdy není zcela vyhráno. Onehdá ještě před vapingem jsem nekouřil osm měsíců a pak jsme jeli ven, kámoš měl Startky, vosomroval jsem ho o jednu, druhou :chuckle .. a už jsem v tom zas lítal. A těch pokusů bylo víc. Až vaping mě myslím definitivně odtáhl od pyra, který mě poslední roky dost sr.alo. Asi bych s ním nechtěl úplně praštit, pro mě je to něco víc než jen ten akt tahání páry, nejsem si zcela jist jestli je to úplně dobře, ale rád bych do budoucna skočil z té mé trojky až na nulu, což se mi zatím moc nedaří. Tak fajn Petře a ať to jde. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod pospisilecek » stř 08. čer 2016 7:44:12

Tak gratuluju, bile :hand
Ale to uz tedy nejsi vaper, takze uz tu nemas co delat :rofl :rofl

Kazdopadne i ja se pomalu chystam skocit ze 4ky na 2ku.
Ja si rad pochutnavam a obcas uz je mi i soufl, takze zkusim snizit az dojedu namichanou bazi.
Muj cil je vystacit si s nulkou a bafnout si jen v klidu doma a nemuset tahat cajky do prace a tak. Urcite ale neplanuju prestat vapovat uplne :chuckle

[ Post made via Android ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Chronic » stř 08. čer 2016 11:12:50

Když čtu jak se snažíte někteří i přestat, je mi smutno. Nakonec tu zůstanou jen nováčci a mladí..
Z čeho hulit je, do podpisu to rvát nebudu. Místo na to není :D

Moochem aktualizovaný seznam bezpečnostních limitů 18650 baterií! (od 04.06. - 19.05. 2016)
Aktualizovaný seznam doporučených baterií Moochem

Obrázek

"Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man?"
Uživatelský avatar
Chronic
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 373
Registrován: čtv 12. lis 2015 9:01:55
Bydliště: České Budějovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kuřák - e kuřák - nekuřák

Příspěvekod Honza T. » stř 08. čer 2016 12:15:22

dlouhejbil píše:Je spousta jiných koníčků. :chuckle



Bile, věřím stejně jako spousta dalších, že u Tebe bude jedním z nich i nadále moderovat eCF. :yes

Jinak samozřejmě gratuluji k Tvému odhodlání a upřímně závidím. :hand

Patřím k těm co závislost na pyru, která u mě trvala 40 let přešla v závislost na e-cigaretě, ale i tak jsem za to rád.
Asi čtyři roky zůstávám na síle nic 15 - 18 mg cca 3 ml denně a nemám vůbec problém být několik hodin bez e-cigarety.
Zkoušel jsem pochopitelně přejít na nižší nic, ale měl jsem éčko mnohem déle v ruce a to mi vadilo víc, něž vyšší spotřeba liquidu.
Zatím tedy nehodlám nic měnit a ve svém věku :D ( 60 ) už mnoho neřestí nemám, tak u e-kouření ještě nějaký čas zůstanu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Honza T.
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 172
Registrován: stř 18. dub 2012 10:41:51
Bydliště: Brno
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků