• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod e-Hana » pon 08. úno 2010 2:58:12

Jak dlouho jste na to potřebovali,než jste úplně odložili Pyro a přešli na e-cigaretu.
Jakých chyb se vyvarovat, co pomohlo vám!!
Docela by mě i ostatní určitě zajímaly vaše osobní zkušenosti, podělíte se? :)

Určitě téma- poučné pro začátečníky e-kouření-naše tzv.e-holátka !!

mirdo.mrakomore- promiň, (a doufám,že se nezlobíš ) vypůjčím si tvůj krásný a trefný název
pro začátečníky e-kouření.. ???
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Reklama

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Rumlik » pon 08. úno 2010 16:42:35

Dobré téma :yes

Tak já tedy začnu.Najet čistě jen na ecig, mi trvalo měsíc, ale ta doba byla zaviněna řadou začátečnických chyb a e-chyb.Dokonce jsem na začátku i od ekouření upustil a cca na ½ roku se zase vrátil k Pyro.Tu dobu jsem, ale již plně věnoval zahraničním webům s tématikou e-kouření, po které jsem se rozhodl dát ekouření druhou šanci a následně začal pracovat na webu, který by tyto mé informace sjednotil i pro ostatní potencionální e-kuřáky v Čechách. :mrk

Začínal jsem s RN 4081(http://www.e-cigaretafans.eu/recenze/rn ... -pod-nazvy) a ačkoliv jsem měl hodně nastudováno, stejně jsem se při prvních krůčcích chybám nevyhnul.

Takže:
1. vždy mějte v zásobě e-liquid nebo patrony – jakmile Vám dojde zásoba a vy nebudete nic mít, jste opět na Pyro.

2. vždy mějte náhradní součástky – min. 2 náhradní atomizéry, protože pokud se stane, že Vám odejde ten, který používáte a nasadíte si nový, Murphyho zákon zapracuje a vše se odehraje ve středu. Náhradní atomizér vám bude fungovat pouhé tři dny(prostě výrobní vada), o víkendu si nikde nic neobjednáte a než vám přijde další, uběhne 4-5 dní, což Vás opět automaticky uvrhne do spárů Pyro. U baterií postačí min 1. náhradní, pokud máte standardní balení ve kterém jsou 2. baterie. Minimum je mít vždy dvě baterie v naprosto bezvadném stavu. Pokud vám jedna odejde a budete mít pouze jednu čekání na dobití vás začne otravovat a jste opět u Pyro.

3. eliminujte z vašeho okolí normální kuřácké pomůcky, zbytky po kuřivu – popelníky, zapalovače, prázdné krabičky od cigaret atd. Bude vás to neustále podvědomě lákat k Pyro a váš boj většinou prohrajete.

4.Pokud máte i při kouření ecig stále neodolatelnou chuť na Pyro, dejte si opakovaně mamutí sérii kouření z ecig.
Musíte se dostat na hranici překouření, ale v ideálním případě jí nepřekročit. Mozek potřebuje informaci, že z ecig dostane své také a zvyknout si na to. Když se ale, v krátkém čase po sobě, překouříte, bude si sice říkat, že se nafetne také, ale přivodilo vám to nevolnost a to s Pyro přeci nehrozí.

Toť v kostce můj postup, který mě od Pyro( snad již definitivně) odstřihl. Kouřil jsem 15-20 Pyro/den a již 5.měsíc je k životu nepotřebuji. :dance :rock :rofl
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod e-Hana » pon 08. úno 2010 20:32:25

Já snižovala 3.měsíce Pyra z původních 20 denně, někdy i více :blush a učila se vůbec e-kouřit s cigaretou RN 4081.
Potom jsem přešla na novou cigaretu Joye 510 s manuálním spínačem,která mi víc vyhovovala.
Taky jsem od e-liquidu Medium, přešla na silnější High,aby mozek dostal co žádá!!
Po cca 4 týdnech s touto novou cigaretou, jsem snížila na +-5-10 ks Pyro denně a pak už to šlo postupně.
Za pouze jeden týden se mi pak podařilo snížit Pyro na 0 denně.
Navíc bylo nutné požádat manžela- kuřáka,aby doma moc nekouřit Pyro.Mě to tedy pořád svádělo!!!
Začal tedy doma taky e-kouřit.
Pokud pak tedy muž nekouřil doma Pyra a kuřácké pomůcky a hlavně Pyro cíga nebyly doma na očích,
zbavila jsem se jich konečně úplně, zatím tedy 1 týden, tak uvidíme.
Oči neustále hledali na stolku krabičku cigaret,vědomě jsem se musela přesvědčovat,že teď už e-kouřím a mám zásobu všeho a nebude nedostatek. :chuckle
To bylo pro mozek opravdu důležité,jen aby chudinka nestrádal a měl dost velký přísun nikotínu!!
Je zajímavé, co vše si pamatuje :chuckle

Tak jsem zvědavá, jestli to vyjde a vydržím :)
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Míra » pon 08. úno 2010 23:08:22

Přispěju do diskuze, i když e-cig. mám teprve týden, ale mám pocit jakoby to bylo něco na co jsem dlouho čekal....
Už při testovacím provozu s e-kusovkou DSM-EC08-3B(ačkoli podle recenze http://e-cigaretafans.eu/recenze/jednor ... -i-jako-m9 nepatří zrovna ke špičce.....) jsem byl spokojený a snížil spotřebu z běžných 20 na cca 10 pyro.
Joey 510 jsem rozbalil a nabíjel někdy odpoledne, takže spotřebu pyro počítám až od dalšího dne.
1 den 4ks
2 den 4ks
3 den 3 ks
Jsou to ty cigarety ráno první k čaji(kávě),poslední před spaním,kolem poledne ke kávě(čaji)
4 den 2 ks
od pátého dne bez pyro resp od neděle 7.2.2010 jsem zatim nedehtoval....
Zbytek krabičky, popelník i zapalovač mám pořád na dohled, stejně jako kuřáky v práci,ale e-cigareta mi prostě chutná...
Jako určitou výhodu považuju, že jsem poslední asi rok dva kouřil "mentolky" a tedy požadoval od cigaret "příchuť "...
Na začátek jsem zvolil sílu liquidu LOW a první dva tři dny to považoval za chybu, ale teď myslím že u něj zůstanu, tedy až otestuji medium....
Uživatelský avatar
Míra
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 26. led 2010 14:56:13
Bydliště: Cheb

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Renata » ned 21. úno 2010 21:18:12

Tak já nekouřím smradlavky už 83 dní a bylo to okamžité rozhodnutí. Do půlnoci 30.11. smradlavky, po půlnoci od 1.12. už jen e-cigareta. Je fakt, že 1.týden byl takovej zvláštní a na smradlavky jsem hodně vzpomínala (nechala jsem si 6 v krabičce, kdybych náhodou "lezla po zdi" a ty tam leží dodnes), ale pak ta chuť na cigarety mizela a dnes už mi doopravdy normální cigarety smrdí. A jsem moc ráda, že jsem to dokázala - podotýkám, že jsem kouřila 35 let 20 cigaret denně.
Bafám Optimu, KR808-D, Joye 510, Unicaat a eXtreme :D
Uživatelský avatar
Renata
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 425
Registrován: úte 16. úno 2010 20:30:05
Bydliště: Olomouc

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Míra » ned 21. úno 2010 21:25:24

Právě, že nic i když je pravda, že jsem měl teď trochu větší složenkové vydání....právě proto řikám zatím neušetřil, uvidíme přiští a další měsíce, přece jenom po dvaceti dnech je na takovýhle analýzy brzo.... :nod
Uživatelský avatar
Míra
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 26. led 2010 14:56:13
Bydliště: Cheb

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Jeník » pon 22. úno 2010 19:53:55

Přestal sem ze dne na den.
Promiňte, že sem tak "upsanej" :)
--------------
P.S. čadil sem taky nějakejch 35 let, 20-30 denně, při doušku klíďo 80, že mi to půjde tak jednoduše sem vůbec nečekal. Vzpomínám si, že sem musel schovat zapalovač. Druhej den po koupi ecíga sem mazal do báru, abych se otestoval, zkouřil sem se jako vždy, ale cígáro si nezapálil a to mě velmi pomohlo! Od té doby se považuji za voňavého šviháka, ikdyž sem mírně přibral :))))
Čadim: baterie "nou nejm" 650 a 900 mAh , cart. 510 XL, atom. 306LR, tankuju zásadně u FA, točim jejich "tabákovou" řadu + jiné více či méně šmakózní míchanice )) círka od listopádu 2011 přikuřuju LEO
Obrázek
eCF Praha
Uživatelský avatar
Jeník
Prodejce
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 492
Registrován: úte 16. úno 2010 17:32:27
Bydliště: Letná
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Vitus » ned 18. dub 2010 0:36:02

Já jsem přešel po 40 letech na e-kouření asi před 6 týdny. Nejdřív s DS801 (pen), protože to bylo nejlevnější a za pokus to stálo. Dost mě to sklamalo, nedalo se to s normální cigaretou srovnávat. Použival jsem onoho placebo-efektu, že jsem si říkal, že ten nikotin do sebe přece jen určitě nějak dostávám. V Čechách jsem si pak koupil Nicka a hned ho odložil, v Holandsku pak několik Mini a Super-Mini, něco z Číny za nehoráznou cenu s cartomizerem, co taky moc nefungovalo, takže sem tam jsem si dal ještě normální cigaretu. Pak jsem objevil Joye 510 s e-liquidy, po ní Tornado a začalo to být o něčem jiném. Od té doby jsem už na normální cigaretu nešáhl, jenom jednou, kdy mi na jednom kongresu odešla nabíječka... To jsem pak zase vyčadil jednu krabičku za půl dne...
Teď kouřím cartomizery (KR 808D) buď na originální baterii nebo na baterii od Tornada s adaptérem a jsem šťastný. Konečně jsem našel řešení, které mi jako věčnému kuřákovi hodně vyhovuje. Nemusím každých pár minut dokapávat - a hlavně při jízdě v autě dělat nucené přestávky.
Takže už skoro čtyři týdny bez Pyra (zato s sebou tahám 2 PCCčka s dvěma typy cigaret, nabíječky aspoň taky dvě, dvě extra baterie od Tornada - holt, kdo se jednou spálí...)

Mimochodem - ještě mám pořád v kufru auta jeden nenačatý karton červených stovkových Moonek - co s tím teď asi budu dělat? :-)
510, Tornado, KR808D, Nick, Super-mini, E8...
Vitus
Primář eCF
Primář eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 17. dub 2010 21:28:52
Bydliště: Německo, Bad lausick

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod petrs51 » stř 28. dub 2010 0:30:08

Jsem sám překvapen jak to šlo dobře přestat kouřit zapálené cigarety. Zatím kouřím e cigáro DSE 103 už 3 měsíce a to je po 42 letech kouření největší úspěch v odvykání kouření a dokonce mě začalo klasické cigáro pěkně smrdět. I když mě DSE 103 zatím fungují obě tak jsem si objednal sadu JOY 510 a udělal si radost, protože se na to nechalo snadno našetřit když nepotřebuju utratit 160kč za den za cigára. Zatím tady na mě koukají jako na exota, ale po třech měsících už tahají rozumy a vyzvídají jak postupovat, protože si každý myslí, že ecigáro je vynález století když jsem mohl přestat já který jsem kouřil i ve sprše. :rofl
Joye 510 Manuál Ego max 650, MEGA cartomizer a u PC USB passthrough 510 nekouřím pyro od 1.2.2010
Obrázek
Uživatelský avatar
petrs51
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte 27. dub 2010 23:40:08
Bydliště: Dříteň

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Erjoy » sob 08. kvě 2010 22:52:20

Já to měl vcelku v pohodě :) Jednoho krásného dne jsem se rozhodl skončit se svými 30ti denně a přestal kouřit :smoke . Zjistil jsem, že mi to ani tolik nechybí, ale problém nastal v pátečním posezení u pivka. To jsem byl pak schopen vyhulit dvě krabky za večer :head Takhle mi to šlo tak dva měsíce, a sobotní rána byla velmi krušná :envy pak jsem na netu narazil na e-zázrak a zakoupil. Od tohoto dne jsem naprosto v poho a pokuřuju si kde se mi zachce. Až na pár zběsilých výpadků s práznou baterkou :drunk
Důležitým poznatkem bylo, že když se chce, tak to jde :D a s e- zázrakem daleko zajímavěji :rofl

Kapičkám zdar :grin:
510, eGo, domácí bastly, těhotný očekáváním Willpra
Uživatelský avatar
Erjoy
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 27. dub 2010 21:51:16
Bydliště: Dívčice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod mirda.mrakomor » ned 09. kvě 2010 9:31:27

Přidám sem také svoji kapku zkušeností do mlýna. Můj případ je složitý. Přestat kouřit pyro, byl nutný zdravotní důvod. Vlastně jsem se s tím pral téměř 4 roky. Nakonec jsem to řešil nicotinovou žvýkačkou, nebo dutinkou. Žvýkačky celkem pomáhaly, ale nic moc pro žaludek a to nemluvím o finanční náročnosti. Samozřejmě mezi tím byla různě krátká či delší období, kdy jsem si opět tu a tam zapálil pyro. Jistě ne 30, nebo 20, ale v takovém režimu mix, tedy pyro a žvýkačka. Což bylo cca do 4-7pyro, plus cca 6 ks.žvýkačka. Ale k věci. Přechod na e-kouření tedy pro mně nebyl tak dramatický. E-kouření je pro mně jednoznačně nejvíce vyhovující. Dostanu svoji dávku nikotinu, za velice příznivou cenu a odboural jsem přísun těch extrémních škodlivin v pyro. Samozřejmě, zatím nevím jak to bude po zdravotní stránce. To vdechování zde je, ale o tom jsem již psal jinde a nyní čekám takové to rozuzlení, o které jak jsem slíbil se zde podělím. Mirda :hi
Pokuřuji Joyce 510
Joye eGo a jeho variace + passtrough +USB VV, eGo UPGRADE Bat/Mod, LT-Chrom Lambo 4.0, Clear Echomizer a jeho variace, Vivi Nova, Ismoka BBC Mega
Oblíbený liquid- RY-4, DK- TAB, Dunhill, /Dekang / Cuba Cigar, Turkish /Ritchy/
eCF - Praha
mirda.mrakomor
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 22. led 2010 9:36:04
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod kariv » pon 31. kvě 2010 13:42:47

Ahojky všichni ve spolek, tak jako e-holátko se chci také podělit o moje první dojmy ... Takže můj první kontakt s e-cigaretou byl 26.5. 2010 odpoledne, kdy mě přišel domů balíček (a teď se prosím všichni smějte a můžete i hlasitě ) možná se to nesmí sem psát, ale když tak první bude varování že jo? Tento balíček byl totiž od TV produktu. No nadšení bylo veliké, takže jsem se jala nabíjet cca 5 hodin dle návodu... po nabití první baterije jsem nasadila "filtr" a bafla si v cca 19 hodin.. ono to bafalo, ale jen asi 10x a pak konec... Stejné to bylo i s druhou cigaretou. Poté po jednom šluku jsem musela počkat cca 30 - 40 minut, abych si mohla šluknout podruhé avyfouknout něco jako dým .. No nic žhavila jsem drát a volala jejich linku, kam že mám kapat tekutinu a čím to je - žádná kloudná odpověď, navíc se dost lišily i v jednotlivých telefonech - volala jsem jim 3x. Ve čtvrtek dopoledne, druhý den po doručení balíčku a po třech zmiňovaných hovorech, jsem se rozhodla, že tuhle ne zrovna lacinou hračku opravdu nechci a že jim ji s díky vrátím :) takže jsem zvědavá jak dopadnu :D a chtěla jsem zavrhnout e-kouření, protože jsem si samozřejmě ihned mazala do trafiky pro normální cigaretu... V poledne, kdy moje malá dcera spí, jsem si vlezla na net a začala hledat informace o e-kouření ( což jsem měla udělat než jsem si objednala ) a narazila mimo jiné také na toto forum... A četla a četla a nic z toho si pomalu nepamatovala, protože info bylo tak moc, že se to fakt najednou nedalo vstřebat. Pokračování probíhalo večer do cca 2 rána.. Takže omáčka by asi stačila... V pátek jsem si objednala u jednoho z prodejců, kteří jsou zde uvedeni Joye 510, nerada utíkám z boje a chci prostě kouřit minimálně jinak a nesmrdět u toho tolik :D . A protože jsem " magor" , a když něco chci tak to chci hned, a balíček by mě dorazil až v úterý, tak jsem si vyrazila po dohodě s prodejcem na 100 km výlet k němu, super zážitek, odpočinek od dětí a ještě k tomu vstřícné uvítání a jednání, což jsem fakt nečekala .. Spíše jsem čekala prostrčenou ruku plotem s balíčkem a vyinkasování částky, no fakt, jsem nestačila koukat, nejen že mě bylo nabídnuto občerstvení, ale také jsem dostala jako úplný lajk jasnou a zcela vyčerpávající instruktáž a navíc i dáreček k mém objednávce. Doma jsem opět nabíjela, tentokrát dvakrát 8 hodin :D, ale už při nabíjení jsem si v poklidu bafala, protože chytrá odsud, mám zakoupen USB pastrouth kabel k PC, u kterého sedím skoro pořád, no úžasná věc opravdu. Nemůžu srovnat TV produkt s Joye 510, protože to je nesrovnatelné!!!!!! Ale co je pro mě podstatné, v sobotu jsem si tedy ještě 4x zapálila pyro, ráno, dvě v poledne a jednu večer, v neděli ( včera ) jsem si zkusila zapálit v 18 hodin večer a po prvním šluku jsem típla a od té doby nic!!!!! Podotýkám byla jsem normální kuřák tak cca 30 denně lehké Steels, v případě, že bych neměla v dosahu, jsem byla schopná lézt po zdi nebo vraždit.. Muj muž kouří taky a to večer sedí vedle mě v pracovně já si bafám s Joye a on kouří normál a mě to nesvádí, naopak mě to začalo už včera smrdět... . Pro mě prostě nepochopitelné a neuvěřitelné, protože přestat z kouřením se snažím už hodně let. Vím, že takhle ten nikotin do těla taky dostávám, ale představa, že bych se vzdala papírovky pro mě byla do pátku nemožná. Takže závěrem: doufám, že se již papírovky nikdy nedotknu, a navíc moc děkuji za všechny informace taky uvedené, i když jsem tak v půlce louskání, mě osobně moc pomohly :D Pokud je moje nadšení moc dlouhé, omlouvám se, víckrát se to snad nestane, ale já jsem fakt tak nadšená!!!!!!! Teď už jen přeorientovat toho mého, ale to bude asi tvrdý ořech, protože mu to nějak moc nechutná, koupila jsem totiž příchuť malbolo ( nestihla jsem nastudovat, že je trochu nasládlá ) a on z toho cítí prý colu... pak mám dr.Pepper a mint artic, tyto dvě mě chutnají obě skvěle, vše high :D Tak doufám, že už mám na svém e-holátkovském těle aspoň jedno brko a brzo obrostu dalšími :D
Obrázek
Uživatelský avatar
kariv
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 27. kvě 2010 17:00:33
Bydliště: Praha - Západ

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod kariv » pát 04. čer 2010 13:35:56

Ahojky po týdnu ve spolek :) tedy po mém prvním týdnu s Joye 510 ... Takže já jsem na tom asi dost dobře, protože kromě těch mých pár potahů z pyra v minulém příspěvku jsem bez nich ... Sama sobě si :clap , protože tohle jsem opravdu nečekala!!!!!!! A e-hanko, s tím mým mužkým to asi bude taky dobré, protože celý týden po mě pokukuje a včera mě řekl, že to zkusí, když mu objednám něco rozumného, co nebude taková slabota, takže jsem hned učinila objednávku: eGo 2 ks kompletních cigaret, XX High Camhel - pokud ho to nezabije, tak mu to snad bude stačit a v úterý uvidíme ... Maximálně budu mít náhradní cigarety pro sebe ... Ale říká se kujte železo pokud je žhavé, tak žhavím :D Sobě jsem přiobjednala nějaké 10ml nové chutě, moc se mě líbí to množství příchutí, jen je škoda, že si je jeden nemá kde vyzkoušet jinak než objednat :cry , kdyby dělali jen jednu tak by to bylo jednodušší, ale to by zase byla nuda :D Takže v tomto vláknu se loučím a jdu asi jinam , abych byla správně :hi
Obrázek
Uživatelský avatar
kariv
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 27. kvě 2010 17:00:33
Bydliště: Praha - Západ

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Ludek » stř 09. čer 2010 14:11:58

Zdravím všechny okolo a zároveň děkuji za přivítání jakožto čerstvé e-holátko
Kouřil jsem cca 25 let plus minus krabičku červených Peter denně. Před čtyřmi a něco týdny brzy po ránu (ještě jsem ani nedopil ranní kafe) mi přišel kýžený balíček s mým novým mazlíčkem optimou. V tom okamžiku byla moje zásoba klasik přesně jedna krabička. Optima mě okamžitě dostala a při neustálém zkoušení jsem se večer celkem slušně překouřil(motala se mi hlava atd, určitě znáte).První dny jsem ovšem nechápal proč jsou rozlišené patrony podle různých příchutí když jsou všechny stejné, první náznak kávy v coffe příchuti jsem odhalil cca po dvou dnech, po pěti už jsem si začal pošmakávat. To ovšem vyústilo k brutálnímu nárůstu spotřeby patron (cca 3 denně), což ovšem nekorespondovalo s mojí přestavou že nějaké penízky i ušetřím. Nicméně k prodejci to mám přes kopec co by kamenem dohodil a prodává i liquidy takže řešení vyplynulo samo. Dlužno podotknout že i když plnění patron optimy není logicky v jeho zájmu, přivítal mne velmi vstřícně, poklábosili jsme si, ochotně vytáhl a věnoval mi nový čistý atty abych mohl provést ochutnávku a odjížděl jsem blaženě s novým liquidem. Pravda, můj výběr příchutě nebyl moc šťastný, i když velmi příjemná je přece jen trochu moc sládká a přejedla se mi už po pár dnech. Dnes už jich mám 5 plus různé originál příchutě, 7 aktivních atomizérů s patronami různých příchutí a prakticky se dá říct že neuplyne ani hodina aniž bych si nezměnil chuť. Plnění je až nechutně snadné a jednoduché, při prokládání originál patron s plněnýma se dostanu na rozumnou finanční mez a přesto se nemusím omezovat a jsem plně spokojen.
Ce se týká těch zbylých klasik doma, tu jednu krabičku jsem prásknul cca během týdne, pak asi 10 dní vůbec nic a pak jsem si koupil jednu krabičku, kde mám pořád víc než polovinu abych se ujistil že to jednak není nic lepšího než můj mazlíček a že to nechutně ale skutečně nechutně smrdí.
Pokuřuju Unicaat s redukcí na atty Optimy a eGo cart
www.svetecigaret.cz
Uživatelský avatar
Ludek
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07. čer 2010 12:08:54
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod lonki67 » pát 11. čer 2010 19:47:46

ahojte,
ja cadim uz 3,5 tydne.a jeste jsem nevzala pyro do pusy.od prvniho dne jsem proste rekla NE a bylo to.ted to asi vypada,ze mi nedela problemy neco zmenit,ale nebyl to ten pripad.kourila jsem pyro 25 let,M**** light,30-50 denne.kdyz jsem uvidela v televizi porad o e-cigaretach,rekla jsem si,ze to proste musim zkusit.ale spis z jinych duvodu nez zdravotnich.proste mi vadilo ze cely byt smrdi,ja smrdim a ziga jsou cim dal tim drazsi!!!!
bydlim v nemecku a tady se neda zajit proste do tabaku a koupit e-zigaretty.zakze jsem se napred informovala pres internet jak to vubec funguje a jestli to neni vsechno jenom volovina.
nasla jsem nemecke forum a to jsem napred 3 dny procitala.pak jsem si online objednala prvni set.byla jsem sice skepticka ale za zkousku to stalo!A VYPLATILO SE TO!
od prvni chvile mi stacili jenom e-cigara.
sice jsem se pristihla,ze jsem asi 2 krat mela chut na pyro,ale proste jsem se zarekla ze si nezapalim.taky jsem zjistila,ze ty rituali jsou mnohem horsi nez ten navyk samotny.
kdyz sedim vecer u lap topu,zuzlam si to svoje eGo a ani z neho tolik nepotahuji.cadim tim padem dokonce mene,nez jsem kourila.
nakoupila jsem si ruzne prichute (nejradsi mam cokoladu,capuccino a cherry) a protoze mi chutnaji,ani uz tu tabakovou chut nepotrebuji.

mam stesti,ze to na me positivne zapusobilo.

preju i tem ostatnim,aby se jim podarilo dat prsty pryc od tech nezdravych zigaret! :doh
krasny pozdrav!
Ilona


Cadim DSE901, eGo od 20.5.2010
Pyro uz u me nemaji nadeji! ;-))))
Uživatelský avatar
lonki67
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř 02. čer 2010 9:57:52
Bydliště: Hamburg , Brno

Další

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků