• Reklama
 
 

Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod tiptop » úte 07. kvě 2013 16:47:52

Ja som presiel po petdesiatich rokoch pyra z minuty na minutu na vaping pred pol rokom a doteraz to funguje.Teraz taham 8mg
tiptop
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12. led 2013 4:57:18

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Qako » úte 21. kvě 2013 22:42:28

Já přešel na e-cigaretu loni v květnu ze dne na den. Dostal jsem slevový kupon na dvě ego C čtyřky a jak přišly, tak jsem
pyra zahodil. Teď mám dvě C čtyřky, jednu T dvojku a jednu C pětku. Měl jsem ještě Vivi Nova V2, ale praskla mi a tekla.
Jinak, kouřil jsem 40 let asi dvacítku denně a potom i balené, ale jsem rád, že už nemusím. :mrk
Qako
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. kvě 2013 21:45:19

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod vlastik63 » stř 22. kvě 2013 0:46:57

12.3.2012 asi v 13.00 h. jsem byl těžce závislý kuřák (< 60 ) od 13.01 už jsem si nezapálil a cigareta zmizela pro mne a mé plíce v propadlišti dějin.Dnes podle nálady 24mg -> 0mg,většinou 9mg a stal se ze mne ještě závislejší vdechovač páry. :chuckle

[ Post made via Mobile Device ] Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Jirkator » pon 04. lis 2013 15:38:55

Já kouřil tak 15 - 20 denně, ale jednou mě brácha s velkým nadšením informoval, že si koupil e-cigaretu. Pár dní mi to leželo v hlavě a zmínil jsem se i kolegyni v práci. Od ní jsem se dozvěděl, že další kolega ji už pár dní používá, a tak jsem hned za ním vyrazil a zkulil potáhnout. Naštěstí mi to moc chutnalo a tak jsme si s kolegyní ještě ten den objednaly sadu dvou eGo-W napůl, že to taky zkusíme. Balíček dorazil 8.2.2012 dopoledne a hned jsme to vyzkoušeli. Příchuť camel mi moc chutnala a kolega mě nechal e-kouřit v kanceláři. Ze začátku jsem to, asi jako většina, prokládal pyrem ( hlavně než se nabila baterka ). Časem jsem nabyl dojmu, že mi to pyro vlastně vůbec nechutná a tak od 23.6.2012 jsem už jen kuřák na baterky. Kolegyně i ten kolega nevydrželi a už jsou zase u těch smradlavek, ale já tomu zcela propadl a nyní se vždy těším až si koupím nějaký nový hardware a s radostí si motám nové setupy ( jsem už takový hračička ). Jen u toho camelu jsem nevydržel ( přestal mi časem chutnat ) a už dlouho e-kouřím Uzenou švestku ( od výrobce co má název od D )a občas ještě nějaké další ovoce ( černý rybíz a lískový oříšek je taky moc dobrý ). Naposledy jsem zkusil potáhnout z pyra letos v srpnu ( asi po 6. pivu ) a už mi to nic neříká.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod dolphy » pon 04. lis 2013 17:24:16

fajčil som 30cigariet denne 27rokov a nikdy som neskušal prestať , par krat som vyslusal ego-cig od bracha a objednal som si 2x ego set s C4 .
11.aprila prišiel balik o 11:00 zapalil som si "POSLEDNE pyro" o 11:20 mi poštarka podala balik naplnil som CE4 nasroboval na ego(bolo trochu nabite) druhe dal nabíjať a odvtedy som pyro nemal.
Toto je moj prechod z Pyro na E-cig.
Naposledy upravil dolphy dne pon 04. lis 2013 18:42:25, celkově upraveno 1
po 27 rokoch posledne PYRO 11.aprila 2013 o 11:00 hod odvtedy už iba VAPING
dolphy
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 30. kvě 2013 7:36:33
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod bubák » pon 04. lis 2013 18:40:22

celej víkend :beer
Obrázek
Uživatelský avatar
bubák
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 25. srp 2013 12:55:11
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod aeronaut » pon 04. lis 2013 19:57:10

[quote="tiptop"]Ja som presiel po petdesiatich rokoch pyra ....

ty bláho, spousta lidí se ani nedožije !
介意,轻如烟雾
aeronaut
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 07. říj 2010 14:56:40
Bydliště: Praha

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod juratrilobit » pon 04. lis 2013 20:20:24

ještě 3 měsíce jsem přikuřoval tak krabku týdně , dnes je mi z šluku na zblití. zajímavé že v hospodě mi kouř neva ,až doma ten smrad z prádla :puke . dudel z huby nevytáhnu ,ale 2-3 hoďky bez když klekne baterka přežiju bez úhony. na pyru bych už pomalu vylizoval popelník :chuckle .
Obrázek
Uživatelský avatar
juratrilobit
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 339
Registrován: sob 23. úno 2013 16:06:16
Bydliště: vratimov
Národní vlajka:
Mongolia


Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod mickielli15 » sob 12. dub 2014 21:04:41

Kouřil jsem 40 denně, zhruba 15 let. Už jsem to tu někde psal - první ecígo kolem roku 2004-2005, hrozná, drahá s(r)a(č)ka. Před dvěma třemi lety eGO - nepomohlo. Pomohlo až tento leden VV grip a clear.
Už mmi to lezlo krkem, to pyro. Celé Vánoce jsem tedy zasvětil studiu vapingu, zejména tomu, jestli se posunula technika a už je to lepší, než před lety. Ležel jsem v tom celé Vánoce. Jen jsem se nemohl furt dokopat k tomu, abych to zase zkusil, když mi to v minulých letech nevyšlo, pyro vždy zvítězilo nad e-cígem... V lednu, po prostudování všeho hardwaru jsem nabyl dojmu, že bych to zkusit měl, protože vývoj jde evidentně dopředu. 30.1.2014 jsem tedy dokouřil poslední pyro v krabičce a koupil grip a clear. A od té chvíle už jsem nikdy pyro neměl. Vlastně jo - opilej jsem dal jeden šluk, ale velmi mi to nechutnalo.

Takže jak dlouho to trvalo? Příprava měsíc a něco, ale pak v tu ránu konec. Už jsem jen na e-cígu. A jsem technice vděčný. I všem lidem, kteří mi pomohli. Českým fórům, slovenským, i zahraničním. :yes
2xEgo batt. 650maH - EGo RS 14500 - Lavatube mini - Vamo V2 - 2ks Grip Sigelei Legend V2 - SMOK E-pipe II soon
iSmoka BCC mini+mega - Evod glass - Joyetech E-mode - Aspire Nautilus - Kanger Aerotank + BVC adapter - Kayfun Lite+ ToBeCo - Taifun GT-S - Kanger Subtank 2x, Eleaf GS-Air
Batt Panasonic NCR 18650B 3400 mAh, Samsung, Sanyo

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
mickielli15
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 30. led 2014 20:11:52

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod dlouhejbil » sob 12. dub 2014 23:15:28

mickielli15 píše: - první ecígo kolem roku 2004-2005,

Troška historie........

E-cigareta byla patentována Honem Likem v roce 2003, ačkoli se někteří lidé domnívají, že vynalezena byla již v roce 1963 Herbertem Gilbertem. Gilbertův vynález měl však jeden háček – neprodukoval dým.

Vše to tedy začalo u vynálezce jménem Hon Lik, který jako první na světě vynalezl přijatelnou alternativu kouření. Hon, kuřák sám, byl motivován ztrátou svého otce, který mu zemřel na rakovinu plic díky kouření tabákových cigaret. Honův otec kouříval 2 krabičky cigaret denně a Hon stejně tak. Hon věděl, že pokud bude pokračovat po cestě kouření tabákových cigaret, tak by ho mohl postihnout stejný osud jako jeho otce. Tím pro něj nastal čas přestat kouřit , to pro něj bylo však velmi obtížné ačkoliv se sebevíc snažil. Toto byla prvotní inspirace pro vynález elektronické cigarety, která k inhalaci využívala ultrazvukového rozprašování náplně.

Kdy a kde ale vznikl ten největší boom? Opět v Číně! Velká země s velkými možnostmi. Jakmile bylo rozhodnuto, že se letní olympijské hry 2008 budou konat v Číně, všechny síly této země se upřely k zajištění jejich hladkého a nanejvýš působivého průběhu. Jedním z mnoha vedlejších efektů byla snaha o vybudování obrazu ekologicky se chovající moderní země , pečující o blaho a zdraví svých občanů. Obrovské množství vajglů, odhozených miliony čínských kuřáků, do tohoto obrazu nezapadalo a tak jedním z vládních úkolů bylo vymyslet, jak tyto tuny nedopalků dostat z ulic čínských měst. Výsledkem byla elektronická cigareta. vynález elektronické cigarety, která byla patentována v roce 2005, ve výrobě je od podzimu 2006.

Tu drahou sra*čku o které píšeš jsem měl taky a byl to rok 2007 :D
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod vlastik63 » ned 13. dub 2014 11:02:51

Ani vteřinu!Po dlouhém a nevěřícném oddalování jsou posléze donucen finanční situací z prd.ele objednal.Když přišlo moje první eGo-W a poprvé potáhnul (12.3.2012 asi ve 13.45) tak od té doby jsem pyro neměl v hubě a přestal pochybovat o funkčnosti. :chuckle (kouřil jsem více jak 40 let a dopracoval jsem se i k více jak 100 denně :hammer_head: to mluví snad za vše )
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod Ales75 » pát 06. lis 2015 14:57:23

No mě to nějaký pátek ještě trvalo než jsem přešel kompletně na ecigaretu.První cigareta byla eGO s lcd displejem s kterou jsem byl spokojený,ale asi po týdnu jsem se již poohlížel po něčem lepším,protože švagr přišel na návštěvu s Lavatube a to mě dostalo.takže jsem pak přešel na Lavatube s Vivi Nova a byl spokojený jak želva,ale musel jsem ji mít neustále u sebe protože chuť na pyro byla ještě stále velká,takže jsem pak zvolil 18mg a bylo to už lepší a nebyla potřeba se k pyru vracet,a když vezmu v potaz že jsem si ještě na dole kde jsem pracoval marasil plíce tím uhelným a kameným prachem a kdoví čím vším tak nebylo potřeba se k pyru vracet.Jenže manželka byla v té době těhotná tak s pyrem sekla a já myslel že už jí to pak vydrží a lanařil jsem jí ať taky přejde na ekouření což se teda povedlo,ale jen do doby kdy mi prostě to ekouření začlo lézt na nervy a nějak mi to přestalo chutnat a manželce také,a chlapi ze směny furt rýpali že mám v hubě furt tu plastovou prupisku,takže jsme pak společně oba dva přešli k pyru.manželka ta si občas ode mě bafne na chuť ale jinak jede svoje pyrka.Já již ekouřím cca 1,5 roku a zatím musím zaklepat na dřevo že to je super,a ještě k tomu když je nyní ten subohm,vývoj jde kupředu ve všem co se ekouření týká takže spokojenost.Jinak jsem kouřil od 8 třídy 15-20 denně.. :rofl
Joyetech eVic VTwo mini
Lost Vape Therion DNA75
HCigar VT75 DNA
Siam Cobra
Diablo RTA
ZK Mini
Smoktech TF-RTA
Taifun GTIII klon
Squape X Dream
Uživatelský avatar
Ales75
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 169
Registrován: čtv 13. úno 2014 19:39:54
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod heyoka » sob 14. kvě 2016 20:47:20

Já jsem přestal s koupením gripu. jak už jsem psal jinde...po rozvodu jsem cigaret spálil zhruba 40-60, možná někdy i víc. Zatím mám grip cca týden, ale na obyčejnou cigaretu už jsem si nevzpomněl. Připouštím, že první dva dny to bylo trochu o vůli. Koupil jsem prvně namíchané jablko a dunhill. Jablko jsem nedokouřil, ale dunhill šmakoval. Za dva dny už, ale nebylo co kouřit takže jsem mazal pro bázi a aroma. Koupil jsem dvanáctku bázi a abych se uspokojil a neměl absťák, tak je to tak na dvě nabití baterie za den a s kouřem přímo do plic. :smoke_lots:
heyoka
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte 10. kvě 2016 19:09:16
Bydliště: Opavsko
Národní vlajka:
Greece

Re: Jak dlouho vám trvalo přejít trvale na e-kouření?

Příspěvekod OldKalien » ned 15. kvě 2016 7:45:51

Tuto otázku neřeším. Když mám chuť, tak si cigáro zapálím. Už mi tak nešmakuje jako oněch 40 denně, ale ke kávičce a po dobrém obědě si jí neodepírám. Je nás tu jistě takových vícero, ale chybí jim koule to přiznat.
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků