• Reklama
 
 

Vliv nikotinu na TH

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod Rumlik » čtv 28. říj 2010 21:53:12

Protože se toto téma již opakovaně diskutuje všude možně, jistě si zaslouží vlastní vlákno. Zde jsou mé informace, které jsem tu již v některých vláknech uváděl:

Úroven nikotinu v liquidu, nemá vliv na škrábání.I v tom je rozdíl od Pyro. U Pyro cigaret, škrábe v krku podíl pevných částeček, které se v dýmu tvoří při hoření a pomáhají transportovat nikotin. Když je tedy potřeba zvýšit dávku nikotinu u Pyro, je potřeba i většího počtu těchto částeček a cigareta pak víc škrábe. To je také důvod, proč u silnějších cigaret, automaticky musí stoupat, s číslem uvádějícím množství nokotinu i číslo dehtu. U e-liquidu toto odpadá a tak škrábavost se s úrovní nikotinu nemění. Škrábání je zapříčiněno jen příchutí nebo pomocnou látkou, která se může nepatrně lišit várka od várky.

Nikotin nemá na TH takřka žádný vliv a pokud ano tak jen naprosto minimální. Jedna z nejzásadnějších složek, která ovlivňuje TH je kys. mléčná a pak také samotná příchuť. Pokud si dáš čistý PG s nikotinem, třeba XXXHigh, tak tě nekopne absolutně nic. Naopak přidej do čistého PG(bez nikotinu) kys. mléčnou a pokud to přeženš, tak tím s přehledem posadíš na zadek i člověka, co běžně šlukuje doutníky. :D Už jsem tu o tom psal i zde: viewtopic.php?f=5&t=50&p=1987#p1992 je to věc, kterou spousta kuřáků nedokáže dlouho rozlišit. E-cigareta není Pyro a ani se tak v tomto ohledu nechová. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: QHIT E-liquid

Příspěvekod shimi » pát 29. říj 2010 4:34:45

Rumliku dovolím si nesouhlasit!! :wait
Sandy míchá,jak všichni víme,žádnou kys. mléčnou nepoužívá a snaží se míchat liquidy s obsahem nikotinu cca 24mg.Nyní se pustil i do beznikotinových a musím říci,že je v tom dosti podstatný rozdíl!Stejně namíchaná(samozřejmě +-) chuť vanilka,jedna s obsahem cca 24mg a druhá beznikotin měli opravdu propastný rozdíl v TH.U té nikotinové parádní,řekl bych že větší než u většiny kupovaných liqudů a ten beznikotin jen tak lehoučce zalechtal,opravdu jen nepatrně-milovníci kopanců by to ani nezaznamenali.

PS:
Omlouvám se za OT :angel
užívám si s eGo
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
shimi
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 19. črc 2010 22:35:22
Bydliště: Pardubice

Re: QHIT E-liquid

Příspěvekod Sleeper » pát 29. říj 2010 6:48:23

Tak a tady si dovolím nesouhlasit já,znám pár liquidů které ač bez nikotinu kopou jak zdivočelý vepř a naopak i liquidy 48mg které absolutně postrádají jalýkoliv HIT.
Sleeper
 

Re: QHIT E-liquid

Příspěvekod e-Hana » ned 31. říj 2010 2:35:28

shimi-
zkuste do 10 ml beznikotínu, přidat pouhou 1 kapku kys.mléčné + eventuelně kapku alkoholu a uvidíš, že TH se podstatně zvýší !! Alespoň nám to po přidání i do liquidů, které nekopali a bez ohledu na obsah nikotínu, vždy pomohlo. :mrk ..
Sleeper-
souhlas i nám se to už stalo, že třeba vysoce nikotínové nekopnou vůbec a naopak beznikotíny mají neskutečné TH, takže s nikotínem TH opravdu nesouvisí..alespoň u těch liquidů, co jsme zkoušeli my!!! :mrk
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod Rumlik » úte 02. lis 2010 2:31:53

TO: shimi

To je v pořádku a klidně nesouhlas. Nejsme tu přece žádné ovce. :mrk

Každopádně je to divné, protože sám nikotin je v prvotním kontaktu prostě nedráždivý(u malých dávek). Jen později je vnímán tak, že lehce pálí(je popisován také pocit brnění či mravenčení). Dráždivost/škrábání při vdechování do plic, jsou většinou jen u lidí s přecitlivělostí na nikotin nebo s alergií.

Naopak kys. mléčná, která je používana ve spoustě liquidů, pro její schopnost zvýraznit a stabilizovat příchuť, je velice dráždivá už z její povahy. Každopádně TH dělají i jiné látky. Například některé liquidy od HG jsou bez kys. a TH je luxusní i u nízko voltážních liquidů. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod mery » sob 13. lis 2010 5:18:22

Takže jen pro ujasnění - mám nabitej nějakej liquid, kterej mi fakt chutná, jen bych chtěl, aby to přeci jen trošku víc koplo, tak stačí do lahvičky toho liquidu (10ml) přidat jednu kapku kyseliny mléčné a bude to jako bych přešel na silnější cigára (pyra) stejný značky??? Je to tak???
eGo-T XL LR, 1000mAh USB - Mango(18mg), Cherry (11), USA mix (11)
Obrázek
Kouřil jsem 20 let 20-40 pyro denně. Od rozbalení e-cíga jsem bez pyra.
烟子香 :-)
mery
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 28. říj 2010 21:02:38
Bydliště: Černošice
Nejvyšší skóra: 5

Re: Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod Rumlik » sob 13. lis 2010 6:27:16

Ano je to tak, :nod ale jen v tom kopanci, nokoliv v obsahu nikotinu. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod Fido » sob 13. lis 2010 12:31:25

On i ten nikotin je poznat. Silnější liquid po několika šlucích začne trošku pálit v puse. TH to není ale poznat to je.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: QHIT E-liquid

Příspěvekod mery » stř 24. lis 2010 11:43:33

Sleeper píše:Tak a tady si dovolím nesouhlasit já,znám pár liquidů které ač bez nikotinu kopou jak zdivočelý vepř a naopak i liquidy 48mg které absolutně postrádají jalýkoliv HIT.

A myslíš že bys mohl ty nebo někdo jiný, kdo má stejnou zkušenost jako ty, uvést nějakej příklad? Myslim kopající vepře s nedostatkem nikotinu? :)
Já tu teď mám před sebou asi 20 lahviček všech možnejch liquidů a ač většina tvrdí opak, tak já nabývám přesvědčení, že čím víc nikotinu tím větší hit.
Nemůžu si pomoct...
eGo-T XL LR, 1000mAh USB - Mango(18mg), Cherry (11), USA mix (11)
Obrázek
Kouřil jsem 20 let 20-40 pyro denně. Od rozbalení e-cíga jsem bez pyra.
烟子香 :-)
mery
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 28. říj 2010 21:02:38
Bydliště: Černošice
Nejvyšší skóra: 5

Re: QHIT E-liquid

Příspěvekod tomk70 » stř 24. lis 2010 12:22:28

mery píše:Já tu teď mám před sebou asi 20 lahviček všech možnejch liquidů a ač většina tvrdí opak, tak já nabývám přesvědčení, že čím víc nikotinu tím větší hit.
Nemůžu si pomoct...

No já jsem měl ze začátku stejný pocit. To jsem si HIT spojoval z tím nikotinovým drážděním sliznic které u mě přetrvává i delší dobu po vyfouknutí dýmu. Časem jsem si svou definici hitu trošku předefinoval a začal jsem spíše vyhledávat takový ten pocit hned po nadechnutí který hned odezní a netrvá. Ono to je dost subjektivni pocit tak že každý to cítí jinak. Zkus si dohledat video od Foglik a zeptej se ho odkud měl ten beznikotinovy liquid co ho hitem odrovnal. Kup to a uvidíš.
Rakův tank a jiné genesis mash bez opletu. Gripy kubíček a Joytech Evic oba z gogin elektr.
Uživatelský avatar
tomk70
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 17. čer 2010 11:13:23
Nejvyšší skóra: 1

Re: QHIT E-liquid

Příspěvekod mery » stř 24. lis 2010 12:31:21

tomk70 píše:No já jsem měl ze začátku stejný pocit. To jsem si HIT spojoval z tím nikotinovým drážděním sliznic které u mě přetrvává i delší dobu po vyfouknutí dýmu. .


Ale já nemám na mysli dráždění sliznic, škrábání v krku, pálení na jazyku - nic takovýho. Jde o to, jak moc ti ten čmoud dá vědět, že už je v plicích. Ale je možný, že jsem vedle jak ta jedle. Nevim. :nech
Přesto bych uvítal nějakej ten příklad, jak jsem psal výš...
Naposledy upravil Rumlik dne stř 24. lis 2010 15:05:27, celkově upraveno 1
Důvod: Porušovalo pravidlo č.10 !! Prosím přečti si pravidla fóra ať tě nemusíme stále opravovat!!!!
eGo-T XL LR, 1000mAh USB - Mango(18mg), Cherry (11), USA mix (11)
Obrázek
Kouřil jsem 20 let 20-40 pyro denně. Od rozbalení e-cíga jsem bez pyra.
烟子香 :-)
mery
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 28. říj 2010 21:02:38
Bydliště: Černošice
Nejvyšší skóra: 5

Re: Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod Rumlik » stř 24. lis 2010 15:58:36

TO: mery

Nikotin, tak jak ho užíváme my, ovlivňuje především mozek, kardiovaskulární soustavu a dásně(je toho více, ale tyhle věci jsou asi nejmarkantnější). Plíce nikoliv, takže co jiného chceš cítit? Nikotin tedy ucítíš pouze jako brnění či lehké pálení v krku, na jazyku, na dásních, rtech nebo v tvářích.

To co cítí kuřák, při vdechování normálního dýmu, jsou pevné částečky, které vznikají při hoření. Nikoliv nikotin. Jediné co ti tedy dá vědět, že jsi právě nikotin vdechnul, je nějaká pomocná látka, která je s nikotinem do plic transportována. Může to být příchuť, PG, VG, alkohol nebo také kupodivu jen čistá voda. Byl jsi někdy v páře(obdoba sauny, ale s párou)? Pokud ano, tak jistě víš jak těžká je na inhalaci samotná voda(pára) a její TH je ve velké koncentraci fakt mazec. :D
Podívej se třeba na tohle video, jak kope nízkotučný liquid(Jeníka to málem roztrhlo :chuckle ):


Debatu k tomu liquidu najdeš zde: viewtopic.php?f=84&t=565#p15463 :mrk

TO: shimi

Ještě mě tak napadlo:
Nikdo z nás tu vlastně netuší, jak nebo z čeho Sandy získává nikotin pro své liquidy, jak je dále upravuje a jaké je jejich složení. Takže to, proč se jeho liquidy chovají tak jak popisuješ, ví jen on. Osobně to odhaduji tak, že používá nějakou látku, kterou sytí nikotinem a ta je sama o sobě lehce dráždivá. Pokud pak potřebuje zvýšit úroveň nikotinu, musí tedy dát věší množství této látky a s tím pak tedy stoupá TH. Proto mu to u beznikotinu jen zalechtá a u plnotučného kopne. Sám nikotin to určo nedělá, ale já samozřejmě nejsem odborník. :mrk

Každopádně těch příkladů, kdy si tu někdo koupil nízkotučný liquid a kopal jak plnotučný a obráceně, je tu již dost. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod dan67 » stř 24. lis 2010 17:20:57

Přihodím svoji poznámku.
Video od Jerníka je s QHitem, to není "čistý 0mg NIC".

S hitem taky "bojuji", ale jsem e-holátko, získávám zkušenosti. S ostatníma se nemůhu srovnávat.
"Testy" hitu 0mg-24/36mgNIC jsem ještě nezkoušel, takže nevím.

Ale, určitě se zde najdou e-kuřáco se zkušeností s Nicorette, konkrétně žvýkačky.
Stručně řečeno, je to hnus. Jen závislost na NIC mě nutila to žvýkat a jen ty mentolové.
Po chvíli žvýkání se ta hnusná pachuť postupně vytratí, jak člověk vyžvýká NIC.
Nemá to sice nic společného s HITem, ale myslím, že nikotin v HITu prsty mít bude. Třeba ne sám, ale určitě ho ovlivní.

Vliv má asi taky indivuduální závoslot na NIC. Někdo kouří jen občas, vydží bez pyra několik dnů a nic.
Já, když jsem se nedal pyro, tak to okolí rychle vědělo... :angry
Kouřím ProVari v2/fuzz-e/THULON X/eXtreme1300mAh+Steamboy Storm Rider/Nautilus/Phoenix A/Phoenix K2
Liquidy od http://www.e-cigaretafans.eu/forum/view ... f=37&t=662
Zkouším FA, TW, TPA, Atmos

Obrázek
Uživatelský avatar
dan67
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 23. říj 2010 18:41:24
Bydliště: Nymburk

Re: Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod Rumlik » stř 24. lis 2010 17:27:42

dan67 píše:Video od Jerníka je s QHitem, to není "čistý 0mg NIC".


Jeník tam používá Qhit bez nikotinu, tzn. = 0mg NIC. Vždyť to tam i říká. :mrk

Na sraz povezu několik liquidů bez nikotinu a tak si tam mužete pobafat. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vliv nikotinu na TH

Příspěvekod SandySmokers.cz » stř 24. lis 2010 17:29:24

dan67 píše:Přihodím svoji poznámku.
Video od Jerníka je s QHitem, to není "čistý 0mg NIC".

Co tím je myšleno? Konkrétně se mi jedná o to není "čistý 0mg NIC"
Prosím o vysvětlení...
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků